Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 2

  • 222 636
  • 1 163
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 47
Повторение е.Тъкмо сега започна

# 571
  • Мнения: 803
И аз не хванах предаването от начало. Но какво важно научих за всички, които не са го гледали:
1. Пресните хернии са до 6 месеца;
2. Методите за безкръвна операция се прилагат в Пирогов, Университетска и Военна болница в София, за останалите градове нищо не каза;
3. Рецидиви се получават когато не се почисти хубаво хернилания дикс от канала и нервите.
4. Най-голямата компресия е при вдигане на тежко, при стойка прав и в седнало положение. Тогава стават херниите.
5. когато хернията стане две-трети от канала е наложително ад се оперира.

Общо взето наистина не каза нещо по-различно от това, което знаем. Даже и слайдовете му бяха по-зле от нашите нагледни материали. А времето за питане е толкова малко, че е колкото да отбият номера. Имам чувството, че тези предавания са по-скоро за реклама на докторята, а не да се отговаря на конкретни питания.
Права си, Наде, наистина трябва предварително да се обяснява нагледно на хората какво ще ги правят. Но ако някой е получил такова инфо преди операцията нека се похвали. Аз лично не съм получила. Всичко, което знам е благодарение на форума тук.
Така, че мили съфорумци, да сме живи и здрави и все така да сме весели и с чашки в ръка!  Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 14:51 от OK

# 572
  • Мнения: 47
Аз пък сега разбрах,че има и метод,който изсмуква влагата и намалява компресията на ядрото.Да не би това да е метода "дисколиза".Аз досега си мислех,че дисколизата е озонотерапия,но може да съм сбъркал.То една статия ли изчетох....Та се чудя,защо не го прилагат в случай на протрузия.

# 573
  • Мнения: 803
Аз пък сега разбрах,че има и метод,който изсмуква влагата и намалява компресията на ядрото.Да не би това да е метода "дисколиза".Аз досега си мислех,че дисколизата е озонотерапия,но може да съм сбъркал.То една статия ли изчетох....Та се чудя,защо не го прилагат в случай на протрузия.

И на мен ми направи впечатление - това е дето вкарва нещо в диска и изсмуква излязлото-точно тогава включих и не разбрах дали се прави при тях. Но отново важи за пресни хернии. Той го каза това и наблегна. За хернии над 6 месеца не може да стане прибирането, може би защото е калцирано.

# 574
  • Мнения: 114
Здравейте и от мен!
С месеци чета всичко,но сега се реших да Ви пиша. Откриха ми парамедианна десностранна дискова херния на ниво L5-S1. Казаха ми, че е голяма и трябва да се оперирам.Но за сега пробвам всичко което ми кажат. Минах два курса със инжекции и обезболяващи, ходих и на Павел баня за 15 дни по НОИ. Имаше подобрение, но все още имам болки само по десния крак и седалището в дясно.Трудно ми е да стоя седнала. Вече втора седмица ходя на лазар терапия и след нея не усещам болка, но после пак се появява. Правя и упражнения за укрепване на коремните и гръбначните мусколи. Надявам се да ми се размине от операция.

# 575
  • София
  • Мнения: 2 020
Добре дошла в темата, Lina HristovaHug

Много жалко, че си в нашите редици, но щом така или иначе си тук, дано намериш приятели, възможност за споделяне и утеха.
От колко време си в криза? Какви инжекции са ти правили?

# 576
  • Мнения: 114
Имам болки от почти 4 месеца. Първо ми правиха Ултрадемопласт + Милгама, след това търпях 2 месеца и отидох на Павел Баня.Там ми правиха подводна ексцензия, вана която по късно стана на тангентор и някаква процедура която ти пускат ток и чустваш някакви иглички + вакум. Бях горе долу добре, когато бях там.Да ви споделя, че след ексцензиите се лежи 2 часа на ортопични легла в специална стая, мисля че беше 211. След като станех от там все едно нищо ми нямаше. Но да подчертая,че мен също беше ме страх от тая процедура и не исках много да ме разтягат.Слагат ти колани,лягаш във ваната и те изпъват да стоиш в хоризонтално положение. До тогава докато не чустваш болка, не е страшно. Жената на 45 вана беше много добра.След като се върнах пак започна да ме боли по крака и ме взеха в болницата. Слагаха ми през ден Манитол с урбазон и инженкции Волтарен, Милгама и Д........ не се сещам в момента точно. Но все пак не ми мина и сега ходя на лазертерапия. Но се съмнявам вече,че ще ми мине. Проблема е, че не мога да стоя седнала.Десния крак започва да ми изтръпва и седалището ме заболява. Май ще трябва да се търпи.Незнам вече.

# 577
  • Бургас
  • Мнения: 174
Веси, много бързаш, минали са само 40 дни след операцията, нервните коренчета се възстановяват много бавно. От моята операция минаха почти 9 месеца и три цикъла физиотерапия първите два от които с нивалин и все още имам невъстановени нацяло участъци на единия крак или по точно петата. Така че взимай направление за физиотерапия и "тичай" да ти направят малко йонофораза с нивалин. Това важи и за всички оперирани, не си мислете, че вече като сте оперитани не трябва да правите физиотерапия, напротив огледайте се за най близката поликлиника и действайте.

И малко е рано ама за тези които ще влязат по-късно наздраве с един антидепресант от хмел  cheers  newsm03

# 578
  • Мнения: 803
Веси, много бързаш, минали са само 40 дни след операцията, нервните коренчета се възстановяват много бавно. От моята операция минаха почти 9 месеца и три цикъла физиотерапия първите два от които с нивалин и все още имам невъстановени нацяло участъци на единия крак или по точно петата.

Веси, подкрепям изцяло Роси. И при мен нещата не са се възтановили докрай точно 3 месеца след операцията. И при мен има временни болки в някои участъци на крака и, и петата ме наболява. Някой беше писал, че възпаления нерв се възтановява по сантиметър на денонощие. Да си направим сметка колко време е необходимо. Ние иначе търпяхме болки 4 месеца а сега искаме да спринтираме. Е, няма да стане. Да се благодариме да сме на крак и то що-годе без болки.
Е пък като си казала наздраве Роси, наздраве и от мен! Аз излизам навън да си пия антидепресанта от хмел  newsm22 newsm24 beer beer3 cheers

# 579
  • Мнения: 78
Имам болки от почти 4 месеца. Първо ми правиха Ултрадемопласт + Милгама, след това търпях 2 месеца и отидох на Павел Баня.Там ми правиха подводна ексцензия, вана която по късно стана на тангентор и някаква процедура която ти пускат ток и чустваш някакви иглички + вакум. Бях горе долу добре, когато бях там.Да ви споделя, че след ексцензиите се лежи 2 часа на ортопични легла в специална стая, мисля че беше 211. След като станех от там все едно нищо ми нямаше. Но да подчертая,че мен също беше ме страх от тая процедура и не исках много да ме разтягат.Слагат ти колани,лягаш във ваната и те изпъват да стоиш в хоризонтално положение. До тогава докато не чустваш болка, не е страшно. Жената на 45 вана беше много добра.След като се върнах пак започна да ме боли по крака и ме взеха в болницата. Слагаха ми през ден Манитол с урбазон и инженкции Волтарен, Милгама и Д........ не се сещам в момента точно. Но все пак не ми мина и сега ходя на лазертерапия. Но се съмнявам вече,че ще ми мине. Проблема е, че не мога да стоя седнала.Десния крак започва да ми изтръпва и седалището ме заболява. Май ще трябва да се търпи.Незнам вече.

Здравей, Лина. Всичко, което описваш ми е много познато. Тъжно е, че трябва да се присъединиш към нас - това означава, че нещата при теб хич не са розови. Но след като си се престрашила можеш да разчиташ на помощ. При мен ситуацита се развиваше по сходен начин. С изтръпването се справих чрез упр. По напред в темата съм писала за тях. Нужно е търпение и постоянство, упоритост и позитивност. Горе главата, момиче!!!!  newsm03
 
Веси, много бързаш, минали са само 40 дни след операцията, нервните коренчета се възстановяват много бавно. От моята операция минаха почти 9 месеца и три цикъла физиотерапия първите два от които с нивалин и все още имам невъстановени нацяло участъци на единия крак или по точно петата.

Веси, подкрепям изцяло Роси. И при мен нещата не са се възтановили докрай точно 3 месеца след операцията. И при мен има временни болки в някои участъци на крака и, и петата ме наболява. Някой беше писал, че възпаления нерв се възтановява по сантиметър на денонощие. Да си направим сметка колко време е необходимо. Ние иначе търпяхме болки 4 месеца а сега искаме да спринтираме. Е, няма да стане. Да се благодариме да сме на крак и то що-годе без болки.
Е пък като си казала наздраве Роси, наздраве и от мен! Аз излизам навън да си пия антидепресанта от хмел  newsm22 newsm24 beer beer3 cheers

Наздраве и от мен, но с Джинче!  261uu

# 580
  • Мнения: 114
чана,
благодаря ти за подкрепата. Искам само да добавя,че от 20,04,2009 не съм пила никакви обезболяващи.На моменти мога да стоя на стола без проблем, но не винаги.Също и да ходя докато започне да ме боли. Иначе в кръста няма проблем. Извинявай може ли да ми кажеш какви по точно упражнения си правила? Изчела съм всичко, но освен във фитнес зала и плуване други не разбрах какви. В момента моята рехабилитаторка ми даде едни които са укрепване на мусколите. Ще се опитам да ги снимам и поставя тук, когато успея.



# 581
  • Мнения: 803
Дзупо, ето още едно морско чедо сред нас  Hug   Лина от Каварна.
То сега Роси се появи, ти пък се скри.  newsm78

Лина, опитай се да опишеш упражненията с думи. Иначе как ще ги качиш в поста?

# 582
  • Мнения: 98
[ Аз например исках да намеря координатите на някакъв шаман от централна България, който с едно докосване беше направил чудеса на някого, но не помня кой писа за него, нито пък успях да го намеря.


Да не би да е Петър от Павликени? Проучих го това момче. Баща му бил чакръкчия и момчето се научило, ходят хората при него, но чак такива суперлативи не се чуват наоколо. Между другото и аз четох поне две мнения за него в други сайтове. Ако някой реши да ходи при Петър да ми се обади - имам възможност да му издиря телефона.
Не знам дали за него ставаше въпрос, но някой от нас беше ходил и той само с докосване, без манипулации и разтягане го бил излекувал. Звучи малко като Хари Потър, но кой знае Simple Smile

# 583
  • Мнения: 661
Lina Hristova , привет и от мен  Hug ПОпаднала си всред авери , така че няма страшно   bouquet Мен два дена ме болеше десният , най пострадалият крак , а времето - хубаво . Обикновено ме боли , когато прогнозата е за дъжд  newsm78  Чудя се какво става и както се чудих , днес изпих един Мидокалм и Ацефеин , та се почувствах по -добре  Laughing
Мен ме предупреди невроложката за тия подводни екстензии в Павел Баня - остарял и травматизиращ метод според нея . Каква екстензия ще ми правят , като аз не мога да си изпъна краката сутрин след събуждане , без да ми се схванат прасците .
Канех се  за фитнес , ама всеки ден ( почти ) съм сред природата за около час и половина . Започнах и да свалям малко килца , но все още съм недоволна . Ха- ха , една приятелка ми каза ,че нямало нужда да отслабвам толкова , защото съм била "сочна " - така се изрази  Joy
За тая вечер приключвам ( не се знае , де ) с едно наздраве със студена биричка

mitak10 , беше прав - повторение е   bouquet

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 20:35 от ***elpida***

# 584
  • Мнения: 114
 ***elpida***
радвам се за теб че можеш да ходиш по час и половина. Аз мисля, че немога толкова, но започвам да спортувам повече и плуване,гимнастика всичко което мога.
Наздраве и от мен. cheers

Общи условия

Активация на акаунт