Бебка ака рядко

  • 1 812
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 558
Не е малко,не се притеснявай.Сина ми имаше един период в който акаше веднъж на 2 дни,но отмина Peace

# 16
  • Мнения: 805
Нормално е!
Ясминка ака по веднъж на ден от 2 седмици.

# 17
  • Мнения: 645
ние сме на фризолак и от 2месечна възрас си ака по един път и то сутрин,не се притеснявай

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 817
От 10 пъти дневно до веднъж на 3 дни било нормално. Така каза педиатърката  Peace

# 19
  • Мнения: 2 013
Здравейте мами,
въпроса ми може да ви се стори смешен или не много на място,но се притеснявам. Дъщеря ми е почти на 2 месеца и от няколко дена ака само по 1 път на денонощие и по точно сутрин. Та въпроса ми е не е ли малко? Не трябва ли поне 2 пъти или незнам..... newsm78 Тя е на АМ и се храним с Фризовом. Успокойте ме, моля ...... Thinking

Ние сме на 3 месеца,храним се с АМ от раждането!
Акаме максимум 1 път на ден.
Ако не ака през целия ден на следващия ака по 2 пъти или веднъж,но стабилно   Stuck Out Tongue Winking Eye

# 20
  • Мнения: 4 292
Един път на ден, не е като един път в седмицата. Нормално се изхожда детето, изобщо не е рядко.

# 21
Здравейте мами,
въпроса ми може да ви се стори смешен или не много на място,но се притеснявам. Дъщеря ми е почти на 2 месеца и от няколко дена ака само по 1 път на денонощие и по точно сутрин. Та въпроса ми е не е ли малко? Не трябва ли поне 2 пъти или незнам..... newsm78 Тя е на АМ и се храним с Фризовом. Успокойте ме, моля ...... Thinking
...
Акаме максимум 1 път на ден.
Ако не ака през целия ден на следващия ака по 2 пъти или веднъж,но стабилно   Stuck Out Tongue Winking Eye

И при нас е така!
Diana.V.T., и ние сме на Фризовом, но го давам чисто примерно два пъти дневно, а на другите хранения го смесвам с Фризо ХА. Преди да започнем Фризовома, девойчето не се изхождаше по 5-6 дни - ето това е проблем!!!
Така че нямаш повод за тревога - всичко е наред!  Hug

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ние акаме по един път много често и по два пъти на ден в зависимост от това колко е яла.Примерно трябва да яде 6 пъти , но тя от много време прави 5 хранения.Когато направи шест ака по два пъти задължително.Сега сме със Celia АМ , но когато бяхме на Фризолак акахме по 1 път , а след това и по 1 път на два дни.Според мен детенцето ти си ака нормално  Peace

# 23
  • Мнения: 149
Дъщеря ми ака през ден, понякога всеки ден откакто е на 1 месец (тогава беше още на кърма). След преминаване на АМ пак такъв и е режима, но не е запек.
Всяко бебе си има собствен режим, моята докторка беше казала, че ако стане веднъж на 4 дена и това да се случва често тогава било проблем. Иначе в момента Дени е на пюрета и АМ, не се подува коремчето и ака през ден.

# 24
  • Мнения: 377
И аз мисля че не е притеснително . И нашата докторка каза че до 3 дни ако не е акало детето няма притеснително , но все пак сигурно на детенце не му е комфортно на стомахчето толкова време .
И ние имахме такъв период поне веднъж месечно не акаше по 2 дни , и аз направо се побърквах , защото му беше трудно и накрая със зор ........Даже сме правили и процедурата с термометъра . ooooh! Има такива моменти , но ако имате възможност да приема разхлабващи храни ,му давай .Аз давах често сок от круша или пюре от сливи .А последния път даже бях готова да дам Дуфалак , но доки каза че ще подейства до 24 часа . #Crazy ........ а щеше да ни стане 4 ден , но  Praynig той се справи сам .
  bouquet от нас , и дано е само период .
 

# 25
  • Мнения: 163
 Simple SmileСпокойно, мисля, че е нормално, моят юнак е същият.

# 26
  • Мнения: 1 725
Никак не е малко по веднъж на ден.
Аз като не съм хранила с АМ не е редно да се включвам въобще, но все пак от това, което зная от други майки, които хранят като теб, не е никак малко наистина. По-добре следи каква е консистенцията - да не е твърдо, сухо или ронливо, т.е. запек - и как ака, в смисъл затруднява ли се, плаче ли. Но щом не споменаваш за такива неща, значи при вас всичко е ок.

# 27
  • Мнения: 28
Според мен е нормално.Моята дъщеря  винаги е акала по 1  път на ден и качваше по 900 гр на месец.
Давах и дуфалак уж да ака поне 2 пъти , но това се случваше много рядко.Важното е памерсите да са  тежки от пишкане. Мисля че педиатрите не са прави като казват,че що не ака значи не се храни добре.

# 28
  • Мнения: 1 629
Нормално е. Бебетата по това време започват като големите да се изхождат. Може до 3 дена да не ака изобщо. И ние имахме такъв период. Сега пак започна всеки ден по 3-4 пъти ooooh! ooooh! Mr. Green

# 29
  • Мнения: 494
Нормално е, не се притеснявай, може да почне да ака и малко по- рядко. Ако не се изака три дни тогава трябва да се притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт