Автоимунен тиреоидит на Хашимото (6)

  • 78 063
  • 770
  •   1
Отговори
# 750
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И аз пия кафе и аз чакам за танците, ама нищо.  Laughing

Тези дни - нали си бях купила имуностимуланти за щетовидната, та се чувствувах по-добре, но мъжът ми ме ядосва по тези празници и направо си мисля дали пак няма да започнат болките. Ама ако ги чакам ще дойдат  Joy Joy Joy , та дано се размина де. То аз се назорих да ги пия, защото щеше да им изтече срока  вече от отлагане  Joy . Снощи ги свърших.

# 751
Dorothy май всички са запразнили.Само ние пишем тук,там.Ето защо имаме хашимото-щото ни ядосват мъжете и не ни водят на танци.Ама аз като тръгна на латино след месец с бебето барабар ще види моя.Айде и тебе ще те водим. smile3539 nuts

# 752
  • Мнения: 74
Привет, момичета!

Вижте какви са ми резултатите от изследванията 2 месеца след раждането- направо не мога да повярвам, дали съм се разлюбила с Хашимотото? След празниците ще посетя ендокринолога. Засега все още пия Еутирокс 50/75 като ги редувам-вече три месеца съм на тази доза.

                           30. 07.2008    29.04.2009
ТСХ                     6.20-               1,45                       реф. 0-35-5.50
Anti Tg -              365.5               87                                    < 115                                        
Anti TPO -           295.5                25                                    < 34


Днес бях на кожен лекар, имам алергичен обрив от около две седмици- излизат ми разни пъпки, които ме сърбят, но така и не съм разбрала от какво се появяват. И сега понеже кърмя, не смеех да се мажа и да пия нищо( аз всяка година си страдам по няколко пъти от подобни проблеми) та първия въпрос на лекарката беше имате ли някакво хормонално заболяване #Crazy, аз се каних от известно време да питам има ли някой с подобни оплаквания, но все си мислех, че Хашимотото не МОЖЕ и за това да е причина!!! Някой да има подобни оплаквания???

Veni1122, непременно се консултирай и с друг лекар, по време на бременност е много важно ТСХ да се поддържа в по-ниски стойности и е добре всеки месец да го следиш!!!

# 753
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
При ендокринни проблеми си е нещо нормално пъпките.


alisa6 искаааам  да да да на латино, ама да знете, че тук съм сигурно най-дъртичка (дето някой се мислеше за най тия дни  Joy Joy Joy)


# 754
  • Мнения: 220
опа, ето ме и мен

нещо за танци говорите виждам, ами как мина супер купон, само че не в брилянтин а на друго място отидох в крайна сметка, не се напих много  Joy днес направих трета тренировка във фитнеса  newsm39 трябва да сваля 4 кг. и корема , за протокола и мен днес ме ядоса мъжа, по-добре да си беше стоял в провинцията  fight 
относно пъпките, от известно време са по цялото ми лице и гърба, само се клепам с пудра и става още по-лошо
Мечо Пуух Браво  smile3501 чувала съм или по скоро съм чела тука в нета за случи, кагато жени казват Собогом на Хашимотото точно след рждането ..... така че има надежда  newsm44

  love001

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 19:56 от Диди6

# 755
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
а аз имам циреи...на много интимни места...не много често , но достатъчно редовно...казват , че било от мръсна кръв , ама как няма да е мръсна като от хашито нямах редовен цикъл 20и повече години....много съм гръмотевична тия дни ...нещо дяволи ме тормозят и само си представям едни унищожителни сцени....налита ме на бой и убийстваа....оффффф добре  ,че всичко ми е само в главата и нямам никаква власт над съдбите на хората , щото щях големи бели да натворя...

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 20:03 от Миг незабравим

# 756
  • Мнения: 776
а аз имам циреи...на много интимни места...не много често , но достатъчно редовно...казват , че било от мръсна кръв , ама как няма да е мръсна като от хашито нямах редовен цикъл 20и повече години....много съм гръмотевична тия дни ...нещо дяволи ме тормозят и само си представям едни унищожителни сцени....налита ме на бой и убийстваа....оффффф добре  ,че всичко ми е само в главата и нямам никаква власт над съдбите на хората , щото щях голеби бели да натворя...

Мисля, че ти е ниска дозата на Л-тироксинчето, говоря от личен опит  Embarassed

# 757
Мечо Пуух браво много се радвам- значи всичко е възможно
Слушай ако кърмиш и нямаш цикъл може от това да имаш пъпки-не ги мисли.Важното е че си се отървала от другото.Сега много спокойствие и силна храна и да не ни забравиш. newsm49 Simple Smile

Dorothy годините и танците нямат нищо общо.Аз също съм големичка ама то си е ритъм и кеф.

Диди6 аз свалих 5 килограма ама остават още много.Аз от фитнес само качвам щото огладнявам.А и сърцето много ми прави проблеми   jumpuu Heart-тия тахикардии са гадни.

# 758
  • Мнения: 902
Мечо Пух,
Цитат
Някой да има подобни оплаквания???
Аз имам хронична уртикария(постоянни обриви) и съм с хипофункция Thinking
Изследванията ти в една и съща лаборатория ли са правени?

# 759
  • Мнения: 220
 Hug

искам да питам пак, понеже не ми отговорихте онези дни - възможно ли е от еутирокса /тъй като щитовидните хормони стимулират яйчниците/  да имам по - обилно бяло течение и болки ниско в корема или съм за гинеколог??????

иначе днес изчистих цялата къща плюс прозорците - най-сетне,  clean   clean направо съм скапана, страшно се уморих уфф,   smile3507

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 18:43 от Диди6

# 760
Здравейте.
Аз бях писала по-рано, че д-р Манолова при сто пъти над горната граница антитела и ТСХ-3.7 ми предписа само селен и да съм отидела след 6 месеца на преглед. И аз реших, че ще ходя на друг ендо. Джи пи -то ми каза че не можела да ми даде направление за друг ендо, докато не изтечали поне 45 дни(ама от това дето ми изприказва излезе, че се съмнява че не се чувствам добре - все ми отпаднало и ми се спеше) Та в изчакването да ми даде ново направление си пиех селен и си самопредписах едно Съкровище от тайгата - женшен. След като десетина дни го пих се освестих - нямаше я умората и уж всичко ок. Обаче от два дни нещо не е наред - чувствам се като балон - сякаш съм в 7 месец и ми подпира корема на ребрата чак. А лицето ме сърби, врата - някакви пъпки се надигат... И познайте - вчера като се претеглих се оказа че за една седмица съм наддала 4 кг Twisted Evil А не може да се каже че ям повече от преди. Направо съм в ужас... Ходих днес и си купих една пола, та поне тя да ми става Sad
Дали Хашимотото ме е хвърлило в някаква хипохипо функция?????

# 761
  • Мнения: 371
Миг незабравим,  [/u] пробвай с чай от коприва. 400мл. на ден се пие, пречиства кръвта . Една приятелка има себорея и още куп кожни заболявания. Купуваше какви ли не скъпи лекаства, мазила и т.н. Нищо не помогна. От 1 месец пие чай от коприва и ефекта е  поразителен. От утре и аз го почвам. Ако не забравя ще ти кажа при мен какъв е ефекта.

# 762
  • Мнения: 776
Диди6, при мен положението е същото, особено при овулация  Embarassed и това е , откакто пия Л-тироксина.

Миг незабравим, на мен ми се оправи положението като си вдигнах Л-тироксина и пих витамини Мерц, имах циреоподобни пъпки по дупето, преди, но вече нямам. В Мерца има бирена мая, може би това е помогнало, не знам.

daisi, отиди веднага на друг ендокринолог, да ти назначи хормона, защото може би се покачва ТСХ. Такива обриви, които започват от врата, качването на килограми и чувството за умора ми говорят, че не бива да отлагаш. На мен ми излизаха обриви по врата, които обхванаха цялото тяло, когато бях най-зле. Другия вариант е да взимаш нещо, в което има йод, някаква храна, или пък мазило , което съдържа йод и дразни жлезата, помисли си !!!

# 763
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Marise - добра идея , не ми е идвало на ум . А нещо по специално от към приготвяне , само запарвам или варя няколко минути ...и с прясна може ли , че имама купища  или да я суша...

Млина - аз от 2месеца само пия еутирокса и от 10-тина дни вече съм на изписаните 50мг, незнам  да вдигам ли още или да изчакам да се понатрупа още някой друг месец , то и ин-витрото ми се отдалечи в безвремието и така взе да не ми пукааа...направо ми потънаха гемиите тия дни и се хващам , че гледам инзвънредно тъпо ...

# 764
  • Мнения: 776
Млина - аз от 2месеца само пия еутирокса и от 10-тина дни вече съм на изписаните 50мг, незнам  да вдигам ли още или да изчакам да се понатрупа още някой друг месец , то и ин-витрото ми се отдалечи в безвремието и така взе да не ми пукааа...направо ми потънаха гемиите тия дни и се хващам , че гледам инзвънредно тъпо ...

По-добре изчакай да мине повече време , щом от 10 дена си на 50 мг.
Миг незабравим   bouquet
Недей така, миличка, не се отчайвай!!! Сигурна съм, че всичко ще се нареди  Hug ще видиш, трябва ти само още малко време, да ти се понаместят хормоните  Simple Smile
При мен също е на приливи и отливи, ту добре , ту не толкова добре, но ще си вдъхваме кураж и смело напред  Peace
За копривата само искам да предупредя, че ако се пие продължително време доста вдига хемоглобина, така че, ако я пиете дълго време си го следете.

Общи условия

Активация на акаунт