Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 1 197
здравейте!
относно втората ФМ Марков ми каза след два месеца и аз си записах час за 27.5 когато ще съм в 21 седмици и 3 - 4 дни!
момичета имам нужда от малко помощ. току що ми излязоха резултатите от БХС. почти за всички показатели риска ми е 1 от 100000 само за даун е 1 от 11000 мислите ли че имам повод за притеснение? нищо не разбирам, но и другите показатели изглеждат в норма! ще съм ви много благодарна ако споделите мнение  Praynig

# 271
  • Мнения: 183
на мен за ФМ ми дадоха препоръка да отида в 19-20 и после в 29-32седмица. Имам си ги записани в листа, който ми дадоха за последващи прегледи. Като за последната каза че в 30-та е най-добре.
Докторката ми обясни, че в САЩ например практикували ФМ да се прави в 10-а, 20-та и 30-та седмица.. даде и с други страни примери, но горе-долу това са границите.

# 272
  • Мнения: 23 286
Имам час за ФМ в 20-та седмица.
Атадарче,стойностите ти са повече пт добри. Simple Smile

# 273
  • София
  • Мнения: 48
За феталната морфология:

http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 45&Itemid=100

 Всъщност сега се замислих - това да не би да е клиниката на д-р Марков?

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 15:31 от radost_i_na

# 274
  • София
  • Мнения: 463
Тя е Peace

Аз съм на тема подготовка за количка ,рових ,рових в нета, спрях се на няколко модела и намерих магазин в Павлово ,който ми е по път . Довечера ще разгледам и ще ви кажа ако има нещо интересно.

Забравих да ви питам нещо. ЖК през цялото време само мерене на кръвно ли е? Дали са ми супер неудобен час -с тях няма свързване и мисля да не отида ,ако само ще ми мерят пак кръвното нищо няма да изпусна newsm78

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 16:37 от iskrichka

# 275
  • Мнения: 1 341
Искричка, зависи от лекаря който ти следи бременността. Принципно е мерене на кръвно, килограми и обиколки. И видозон има разбира се, но са само 3 по ЗК.

Относно количките..онзи ден в градината на Ема една майка дойде с количка Плей С4, е направо е супер. Но немога да се примиря с килограмите й. А е толкова красива, широка, удобна.....Детето беше голямо около 2г., майката каза, че е много доволна от количката. Rolling Eyes

# 276
  • София
  • Мнения: 969
Забравих да ви питам нещо. ЖК през цялото време само мерене на кръвно ли е? Дали са ми супер неудобен час -с тях няма свързване и мисля да не отида ,ако само ще ми мерят пак кръвното нищо няма да изпусна newsm78
Ами на мен даже не са ми мерили кръвното. В началото ме пита какво ми е горе долу, аз й казах стойностите и че по принцип ми е ниско и не ме е тормозила повече. Пита ме как се чувствам, имам ли оплаквания, качила ли съм кг. Гледа ме на ехографа и така. Но за мен най-важното е да видя бебчо на ехографа, че се развива нормално. Аз пък се учудих, че ми каза всеки месец да си правя изследване на кръв и урина. Е няма да ходя всеки месец да ме боцкат, през месец мисля е достатъчно. Първата бременност съм ходила само 3 пъти мисля.

# 277
  • Мнения: 152
Аз и първия път и сега си плащам ЖК в Майчин дом Варна. Гледаха ме на ехограф всеки месец + няколко пъти извънредно, че имах контракции, на 2 седмици ходех при акушерка, която побутваше корема, мереше обиколките, килограмите, кръвното и тоновете на бебе с едно апаратче. Много би беше интересно, че акушерката винаги познаваше накъде е обърнато бебето и колко долу горе е голямо само като ми побутваше корема. Шапка и свалям. Сега пак съм там. При същата докторка и същата акушерка. Предпочитам да си плащам и да съм спокойна. Имам денонощна връзка с докторката и знам, че вдига телефона си. Преглеждала ме е в 6 часа сутринта по спешност и ми се скара, че не съм и обадила още в 4, когато усетих контракциите за първи път. Приеме за нормално планирано раждане в събота и дори предварително ми беше поръчала менюто, защото знаеше, че събота аз няма на кого да поръчам. Много хубав хранителен режим ми беше направила. Много съм доволна от всичко. Но при акушерката прегледите започват като влезеш в 4 месец.

# 278
  • Мнения: 1 715
Моми4ета,прибрах се,ве4е малко се поуспокоих.
Бебо е добре,помаха ми с ръ4и4ки  Simple Smile Доктора каза,4е кървенето не му се е отразило.
Не видя следи от втори сак,явно кървенето е било от него.Не видя и отлепване някъде,според него вси4ко изглежда нормално.Каза,4е при повторно кървене(дано няма)ще ме приеме веднага в болница.Измери го ,отговаря си на седмиците.Каза,4е може да пия магнезий ,опитах преди малко,но щях да..........немога да го пия.
Ами това е,поуспокоих се,дано пове4е няма стресове
На вси4ки много     Hug Hug Hug

# 279
  • Мнения: X
Здравейте момичета! Настоящия ми наблюдаващ лекар ми изписа да пия витамини Центрум Матерна, но предишната лекарка, при която ми се беше наложило да отида във втория месец, ми беше казала, че по-добри били тези Пренатал. Сега се чудя какви да пия, защото чух две различни мнения  newsm78 Според вас кои са по-добри или всичко е до организъм?

# 280
  • София
  • Мнения: 463
Ронка, това ли е мила  -симпатична ми е доста  и на мен, особено в показаната цветова комбинация.
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.bayon.es/amplia … af6L8We-Aaah9WHCw

За витамините и аз рових дълго ,Пренатал са по-добри определено, тях пия Peace

А за ЖК ,при нас ме гледа лекаря ми на ехо-то , а апарата в ЖК е пълен потрес ,щом друго не се прави -няма да ходя само при доки,аз мога да си премеря кръвното всеки ден ,както и теглото и то на верен кантар -не като този в ЖК модел от детството ми Joy

Надежда  Hug ,какво по -хубаво от добри новини в края на деня  bouquet

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 17:53 от iskrichka

# 281
  • Мнения: 103
Здравейте, мамчета.
Сега се връщам от преглед при д-р Димитров. Всичко е наред бебчо махаше с крачета и ръчички, постоянно шаваше. Много му се изкефих, защото вече прилича на човече...  Hug
Д-р Димитров ми обясни, че това всъщност не е ФМ, а скрийнинг за генетичните болести. Рано било за ФМ (аз съм 11с2д), която се прави към 18та седмица (когато бебето е по-голямо) и тогава се разглеждат органите за някакви отклонения.
Иначе според измерванията рисковете са в норма.  ooooh!

# 282
  • Мнения: 103
Искричка, беше споменала, че трябва да ходиш официално облечена на работа. И при мен е така, но как се справяш с високите обувки. Аз май започвам да се озорвам с тях  Sad.

# 283
  • Мнения: 571
vanirra  na mен слава богу вече не ми се налага, но с първата бременност трябваше и минах на тези с много нисък ток. Сега не е страшно, но към по-напредналите месеци, отичат краката, аз си докарах и разширени вени, така че не робувай нито на облеклото нито на претенциите на работата си. Вземи си нещо удобно има и официални по-ниски...

# 284
  • Мнения: 23 286

Относно количките..онзи ден в градината на Ема една майка дойде с количка Плей С4, е направо е супер.
Не е ли Casualpaly S4?Аз съм си я заплюла отдавна,но умувам за килограмите,макат да са приемливи за толкова голяма количка.
Искричка,на мен ми мерят кръвно,теглят ме,ехоgраф,кръв ,урина на всяка ЖК през месец.Това платената ЖК в ТИна КИркова.

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 22:57 от ДесиХ2

Общи условия

Активация на акаунт