Бъдещи майки АВГУСТ 2009-Тема 27!

  • 12 164
  • 303
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 010
Браво Дю за хубавите новини  Hug
И аз утре съм на ЖК, дано ме гледат с ехо, смятам да си го платя и дано всичко е ок с мъндзъра.
Относно локомотива, аз вчера бях така  Tired ама то май беше защото предната вечер имах силни контракции, които даже ме събудиха по сред нощ, относно смяна на настроенията да не говорим  Tired

# 241
  • София
  • Мнения: 358
Elyah честито мъжле. Всеки път като ходя на ЖК се вълнувам и радвам,че ще видим детенцето.Разкажи как протича прегледа, аз съм след две седмици при Марков. На какво те гледа и на 2д и на друг ли?
Благодаря, giuli  Hug
Ами ето как протича - първо малко се заблудихме докато намерим сградата - няма табели отвън, аз не бях записала номера, щото очаквах "клиника" - в смисъл нещо голямо и видимо ... а то апартаментче в една стара сграда с двор - с една малка табелка до звънците .... ама както и да е Simple Smile стигнахме навреме.
Влезнахме близо час по-късно - нещо му се объркал графика за деня .... ама и това не е кой знае какво Simple Smile
Докторът е доста млад и симпатичен - влезнахме в кабинета му - затъмнен. Има кушетка, до нея апаратурата, а в страни два стола за придружителите. Като легнеш и срещу теб на стената има огромен плазмен телевизор - така с таткото гледаме в телевизора през цялото време.
Значи ехографа е един - просто превключва на различни режими - стандартно започна с 2Д и попита искаме ли да знаем пола - естествено че искаме  Hug - каза го веднага, чак се зачудих кога успя да го види. Пита за дата за цикъл, оплаквания, брой бременности - стандартните въпроси.
Самият преглед се прави на 2Д - така се виждат вътрешните органи. В началото превключи на 3д (или 4 д не знам - май няма разлика на практика в картината) та показа целия бебчо и най-вече лицето му. Записа кадри за снимка. После пак на 2Д - пусна звук да чуем сърчицето как тупка и се чува как хълца бебо  Party.
На 2Д започна да оглежда всичко от главата - и слиза все по надолу, дори му броихме пръстчетата на ръцете и краката.
Накрая направи разни измервания, предложи ни записаните кадри за да ни разпечата една 3д снимка и това е общо взето. Времето минава бързо - той обяснява през цялото време всичко, което се вижда на екрана ... и така.
Ако искаш, целият преглед може да се запише на диск +20 лв към прегледа, но трябва да го кажеш още в самото начало, иначе снимчица на хартия.
Моят бебо през цялото време си държеше пъпната връв пред лицето и няколко пъти ме побутна уж за да се размърда.
Видяхме му очите, устните, пръстчетата, пишлето ... всичко ...
Накрая плащаш, дава ти документ с резултатите и снимката и така ... Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 11:29 от Elyah

# 242
  • София
  • Мнения: 17
Добър ден и от мен,мамчета! Как сте в този прекрасен слънчев ден?!
Много ви благодаря на всички за поздравите и пожеланията! Иначе ние изкарахме добре,ядене,пиене,някои и потанцуваха...особенно бебо  hahaha не спря да ритка,да покаже на мама че е солидарен с нейния празник най-вероятно!
За раждането аз съм решила да отида във Втора Градска на Ботев. Останах много доволна от отношението в патологията миналият месец, а приятелките ми родиха там октомври и ноември и са на същото мнение.
И аз днес не съм много в час,ама съм спала и само 5 часа де.Относно изследванията във втория триместър още нищо не са ми казали да правя.Не знам ще видим.
Хубав и усмихнат ден на всички!

# 243
  • Мнения: 95
Здравейте, момичета! И аз се връщам от преглед, добре сме, за първи път кръвното ми беше нормално, качила съм само 1 кг, бебчо много се въртеше и риташе, махаше с ръце и крака  Laughing Докторката каза МЪЖ! И аз така видях, и според мен е права, нооо таткото отказва все още да повярва- рано било, уж и той гледаше, уж и на него показаха, ама ей това си е- не вярва  Mr. Green Смяхме се с докторката на реакцията му, може би все си се надяваше да е момиченце, аз също, да си призная, но сега даже се радвам повече, все пак имам опит с момченце, пък и ще са си другари в игрите с баткото  Flutter Само си представих как нареждам прането с 3 размера слипове на въжето  Joy
Хубав ден ви пожелавам, добро настроение, въпреки дъжда при нас!

# 244
  • Мнения: 2
Момичета, вие на какви килограми сте в момента, колко сте качили от началото на бременността?аз съм качила само два кг., което малко ме озадачава, храня се напълно нормално, колкото ми се яде, толкова ям, не се ограничавам много, даже сладко хапвам доста  Laughing, тъй като мъжът ми обича сладки неща и купуваме в ограмни количества. четох, че до 12-14 кг. е нормално да качиш до края, но все пак не трябва да се спазват норми според мен, колкото толкова.

# 245
  • Мнения: 735
Аз в момента съм 75 г.От началото съм качила 5 кг. като последния месец само 1.С първата си бременност бях качила общо 25 кг.Дано сега са по-малко,защото доста ще ми тежи.Тогава започнах да наддавам от 50 и отидох да раждам 75.А сега в петия месец съм 75 кг. Joy

# 246
  • Мнения: 1 241
Момичета, вие на какви килограми сте в момента, колко сте качили от началото на бременността?аз съм качила само два кг., което малко ме озадачава, храня се напълно нормално, колкото ми се яде, толкова ям, не се ограничавам много, даже сладко хапвам доста  Laughing, тъй като мъжът ми обича сладки неща и купуваме в ограмни количества. четох, че до 12-14 кг. е нормално да качиш до края, но все пак не трябва да се спазват норми според мен, колкото толкова.

Ами радвай се.  Laughing Аз за последния месец съм качила 3 кг., което не е много добре. С първата бременност качих 12 кг., но сега явно ще са повече.

# 247
  • Мнения: 636
Аз съм 56 кг, но вече започна да ми става тежко - нямам енергия, запъхтявам се по стълбите, все познати истории. Не се ограничавам в храненето.  Изморявам се да чистя или да правя каквото и да било.

# 248
  • София
  • Мнения: 791
Elyah благодаря сърдечно за подробният разказ,най-вече за местонахождението на кабинета,че не веднъж съм се въртяла като пумпал Hug
mishonitata тръгнах от 57гк,последно бях 61,5,по табличките дават 2кг първите три месеца,после по 2кг на месец.Ще ми се да не ставам повече от 70 до края,но далиии... newsm78
Dilyana аз ката зябременях и нашият тати не искаше да повярва,аз му тикам в носа положителен тест, той се опъва,ако месец не ми дойдело,тогава ще съм бременна! Е, повярва накрая!
Честит мъж и на Вас. Абе нещо много станаха тия пишки???
А как така вали в моя град,тук-София не вали,по принцип е обратното?

# 249
  • Мнения: 12
Аз до сега съм качила 4кг. Бях 50 сага съм 54кг. Но за последната седмица съм качила 1кг и взех да се плаша!
Ох и аз нямам търпение да ме види пак Марков. Току виж момчето е станало момиче!  Joy

# 250
  • Мнения: 3 010
Аз започнах с 45кг, сега съм 48.5-49, също не се ограничавам, но нямам много апетит. Предимно се храня с банани, картофи, пилешко, всякакви тестени неща, пици, мазни храни и меса намразих и така. Въпреки това, коремната ми обиколка скоро ще настигне ханша, в момента е 88см, като ханша уж на см не е мръднал ама по дрехите -  #Crazy

# 251
  • Мнения: 196
Лилия Н. и аз съм така с чистенето - много ме изтощава напоследък. Досега сменях чаршафи в спалнята, позабърсах прах, прахосмукачка едно друго, сгънах дрехите и вече съм като изтискан лимон. А като знам, че трябва да правим пролетно почистване да изтупаме одеала, прозорците трябва да се измият, че вече на нищо не приличат, килимите искам да ги давам за пране и понеже мъжа ми е много зает с работата просто не виждам изгледи скоро да се свърши тази работа. И ремонт трябва да подхващаме в бъдещата детска стая, а всичко на него чака. Направо се чувствам безпомощна като знам, че нищо не мога да свърша сама.

# 252
  • Мнения: 132
На 4Д-то пол се вижда след 20 г.с. Преди това на обикновен  Peace И наистина с 4Д не се гледат вътрешните органи - вижда се само бебето отвън, за фетална се използва обикновения 2Д

Обърквациите идват от по-ранните седмици, когато и на момиченцата още им стърчи половия орган. Ето една снимка на момче в 20 г.с. И това, ако не е ясно  Grinning



Тук не съм съгласна с теб  Naughty
Аз ходих на 4Д в 18 г.с.-видя се пола на бебето,видяха се и органите му. Peace
Теб наистина ли те гледаха на 4Д newsm78
Прати ми и.мейла си на ЛС и ще ти пратя моите снимки от 4Д

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 11:57 от chocho-san

# 253
  • Мнения: 3 010
И аз се задъхвам и то отдавна, дори като вървя по бързичко или изкачвам стълби, но това е заради усилената работа на сърцето  Peace Захира аз съм така, свикнала да се захващам с всичко, като реща да преместя нещо, не 4акам мъжа ми ами се мятам, а сега  Sad както казваш едни прозорци не мога да измия, а направо ме е срам колко са мръсни е мъжо ще ги из4исти ама няма да са така както аз бих го направила  Party

# 254
  • София
  • Мнения: 17
Аз незнам от колко кг стартирах,на първите три месеца качих доста и то рязко. Сега последните два месец качвам само по един килограм и получих похвали от Доки. Ами вече съм 75кг  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт