Как да се справя с тормоза от страна на жената, която ме е родила?

  • 12 487
  • 131
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 238
Ами майка ми няма мотиви срещу него. Не го познава, а и не иска да го опознае. Виждала го е всичко на всичко 3-4 пъти. Просто той не е за мен, защото не е за мен. Ей това е. Пълна щуротия.

# 16
  • Мнения: 4 733
 Не споменаваш баща си. Ако човека е жив и здрав и е част от живота ви, поискай съдействие от него.

 А иначе за поведението и постъпките на тази жена, какво да кажа...Психически добре ли е? Да не звуча грубо, но действията и не говорят за трезво и нормално лазсъждаващ човек.

# 17
  • Мнения: 238
Ох, да - баща ми... Той е мъж на жена си. Подкрепя я във всичко, щото смее ли иначе. Общо взето майка ми е доста властна натура. Цял живот е командвала баща ми, нейните родители, че и неговите, успявала е да наложи с едни или други методи винаги своето. Приятелки няма, личен живот или хобита или нещо си, дето да я държи жива също няма. Общо взето май най-важното е къщата и да е чиста и да не и се противоречи. На психиатър или психолог не иска да ходи, щото е срамно, пък и тя няма нужда  Laughing.

# 18
  • Мнения: 544
Ами майка ми няма мотиви срещу него. Не го познава, а и не иска да го опознае. Виждала го е всичко на всичко 3-4 пъти. Просто той не е за мен, защото не е за мен. Ей това е. Пълна щуротия.

Е не го разбирам.  newsm78
Тъжно е, но май най-добре за теб е да си далеч от нея. Може с времето да се промени.

# 19
  • Мнения: 229
Аз също подкрепям тезата да не отговаряш на войната с война.Отдай се изцяло на любовта на мъжа  до теб и на дъщеря си. Нека да не става свидетел на такива грозни сцени между майка и дъщеря , сигурно и е достатъчно това , че е преживяла развод на родителите.

# 20
  • Мнения: 4 733
 За нуждата може да се поспори Mr. Green

Виж сега, има родители за които бракът като статукво е как да кажа...во веки. Дори нещастието на децата им в един такъв брак да им дере очите като бодил ежедневно, пак ще винят собственото си дете че видиш ли то не полага достътачно усилия, то е виновно че брака не върви, то си го е избрало и съответно то трябва да живее в него.

 Изобщо не си представям законово и юридически как "майка ти " формулира непрестанните жалби към теб пред различните инстанции. Да не кажа че ми се вижда малко странно толкова време да откликват на налудничавите и пориви. Съветът ми е да направиш консултация с наистина добър адвокат по случая. Той със сигурност ще те посъветва по-компетентно от нас, поне в правовия аспект на казуса ти. Питай и в адвокатската тема в подфорума на Родители отглеждащи сами децата си. За мен майка ти е опасната, а не ти. Да не говорим, че със сигурност вреди на детето с постъпките си. Щом вече е затворена страница за теб, предполагам може да се издейства и ограничителна заповед за да е поне детето спокойно ежедневно. Направо не вярвам какво пиша, но ми се струва на първо време разумен вариант.
 Не си представям как майка ми звъни денонощно у нас стресирайки и мен и собственото си внуче с психопатските си постъпки.
 И въпреки всичко, бих говорила и с баща си. Вероятно на човека също му е писнало цял живот да го командорят. Ама на виж, налягал си е парцалите. Явно майка ти е очаквала и от теб същото.
Бившия ти пък и постъпките му изобщо няма да коментирам. Тя там е ясна работата. И знам колко боли собствените ти родители в труден момент от живота ти да вземат страна... и тя да не е твоята.

# 21
  • Мнения: 238
Kasidy, с една приятелка точно си говорим, че който не го е преживял трудно може да си представи, че това може да се случи между майка и дъщеря. Аз получих ценен урок от нея: как никога, ама никога не трябва да се отнасям с Деси.
Vkn, как според теб човек се отдава изцяло на любовта, когато сутрин събуждайки се не знае какво точно ще го "тресне" в хода на деня? Писала съм за тези си усещания в началото на темата. Ако беше нещо краткосрочно, да стисна зъби и да мине, ама вече е година време и индикации за затишие няма. Значи аз трябва да спра да съм поемащата и даваща обяснения страна, а трябва да се защитя под някаква форма. Засега за мен единственият изход го виждам ограничителна заповед за контакти. С адвокат имам среща следобед.

# 22
  • Мнения: 71

И дано никога не ти се налага. Такива "майки" има. Но само който го е преживял, действително може да разбре че наистина може да се случи и колко е гадно и как боли, докато обичта към майка ти постепенно се превръща в яд, в безразличие, а накрая - в омраза.

Виж сега, има родители за които бракът като статукво е как да кажа...во веки. Дори нещастието на децата им в един такъв брак да им дере очите като бодил ежедневно, пак ще винят собственото си дете че видиш ли то не полага достътачно усилия, то е виновно че брака не върви, то си го е избрало и съответно то трябва да живее в него.

Ей това е толкова точно казано, че няма накъде.

А Бека е прекрасно момиче, което не заслужава случващото й се. Имам лични впечатления от взаимоотношенията между нея, мъжа до нея и прекрасната ИМ дъщеричка. Но за някои хора тяхното щастие не е важно.

Бека, мила, (братчет  Mr. Green ), само много кураж и по-малко нерви мога да ти пожелая   bouquet   bouquet   bouquet . Съвет... ох, точно от мен, ...какво да ти кажа....

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 12:56 от wee.jess

# 23
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Не мислех, че това ще го прочета тук.
Миналото лято аз пък чух версията от другата страна. Сега чувам и Ребека. Истината вероятно е някъде по средата.
Но мисля, че премълчаваш някои неща, защо майка ти не одобрява сегашния, защо е започнала тази война, мисля не само заради неодобренито.
Жалко е, че така говориш за бившия, трябва да е бил голям артист или за кратко време да е станал това, което ти описваш. И все пак той е бащата на Деси.
Извини ме, но за мен има разлика между Деси преди и сега и то със знак минус.
Мога още да пиша и разсъждавам, няма смисъл. Но помисли си къде е грешката ти в цялата тази ситуация и как можеш да я позагладиш. Войната с роднините и бащата на детето ти не е от най-добрите варианти. Дано след време не се окаже спечелила тази война, но пък самотна, че сегашния е решил да духне нанякъде.

# 24
  • Мнения: 431
Та какъв му е проблемът на сегашния, хайде разяснете... Та да провокира такава реакция? Алкохолик, насилник, престъпник, женен, разведен, чужденец, наркоман?!

# 25
  • Мнения: 71
Чужденец е. И му няма нищо на човека. Мъж на място, който държи на жената до себе си и на детето.

Обаче според някой хора, такъв човек е "друговерец" и не заслужава да диша и живее, камоли да се опита да направи "наше чедо" щастливо Naughty .

# 26
  • Мнения: 238
Doret, наистина би ми било от полза да разбера каква е разликата между Деси преди и сега в минус? /Може на лични да не разводняваме темата, но може и тук, няма проблем/. Кога точно ти я видя за последен път и контактува с нея, за да знаеш какво дете е? Между другото усетих, че си "обработена"  Simple Smile от другата страна след като след случайната ни среща миналото лято ти не се обади повече да пием кафе и да поиграят децата.

Поздрави на Ели! Често си говорим с Деси и разказваме на Ханс за приятелката и от Англия.

# 27
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Успех на срещата с адвоката.Съвет не мога да ти дам освен по-никакъв начин да не контактуваш с родителите си.Дори и тел. да не вдигаш.След време почват да се замислят за това ,което са загубили-дъщеря си.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 042
А защо майка ти е толкова "против" ? Казваш,че не го познава, че бившия не е стока(щом съда не разрешава да си вижда детето насаме, явно има нещо  Peace ), с какво точно си /сте я провокирали? Ако е само заради хорските приказки, да не каже някой,че си разведена-едва ли, тя така добре те е докарала на всички!  ooooh!

# 29
  • София
  • Мнения: 7 992
Независимо от доводите на майката, мисля, че всеки човек има правото да си троши главата. Колкото и да не одобрява майката настоящия партньор, за мен поведението й е крайно обсесивно и натрапливо. Такова поведение е оправдано единствено, ако дъщерята е опасна за внучето (алкохолик, наркоман и т.н.).

Общи условия

Активация на акаунт