Няколко глупави въпроса за пътуване със самолет

  • 18 643
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 215
Само едно уточнение - течностите в ръчния багаж са до 100мл. Правилото е да се сложат в специално пликче и да се покажат, но аз това вече не го прилагам в София - нашите уминици първо,че продават пликчетата, и второ - с радост ти изхвърлят неща, които имаш право да носиш. Така, че вече не правя грешката да им показвам каквото и да е. Виж в Лондон и на другите летища спазвам правилото и не съм имала проблеми. Peace

# 16
  • Мнения: 494
Тези пликчета явно са се затрили ,защото януари нямаше такива на летището в София.Имах няколко течни червила в дамската чанта, никой не ми ги взе.Миналата година питаха какво нося в чантата и ми даваха . В събота ще летя от Бургас да видим тогава какво ще са измислили. Политиката им постоянно се мени!

# 17
  • Мнения: 2 603
За гримовете досега не са ми правили проблем, дори на летището в Истанбул, където контролът е от най-строгият.

# 18
  • Мнения: 4 916
Тези пликчета явно са се затрили ,защото януари нямаше такива на летището в София.Имах няколко течни червила в дамската чанта, никой не ми ги взе.Миналата година питаха какво нося в чантата и ми даваха . В събота ще летя от Бургас да видим тогава какво ще са измислили. Политиката им постоянно се мени!

Според мен в Бг всичко е на око  ooooh! Веднъж във Варна можех да вкарам топ, ако бях решила да пробвам, защото вместо да гледат скенера, двама млади се ухажваха. За сметка на това тази сутрин ме накараха да си съблека якенцето, че и платнения колан на дънките! шок и ужас некъф! Също и в София - "ааа, това ножичка ли е", "ми да, за маникюр", "хм..., я да видя дали е остра", "ааа, не, не е много остра, изобщо даже", "айде, добре, минавайте..."  Whistling

# 19
  • Мнения: 3 215
О,аз якето винаги си го събличам, и колана махам, че и ботушите по-съвестните служители ме карат да си събувам, и не само мен...

Иначе за пликчетата - не са се затрили - продават ги в пощенската будка на терминал 1 (за новия не знам).Аз обаче си взимам всеки път по няколко от цивилизованите летища, там са безплатни  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 603
Продават ги да, на мен ми се наложи веднъж да си купя и ми взеха 3 лв май  Shocked Shocked Shocked

# 21
  • Мнения: 494
Здравейте ,незнам дали е уместно да питам в тази тема, но може да е от полза и за други! Simple Smile
Става въпрос за цвете в саксия ?Купих си едно такова не е голямо ,но не съм сигурна дали ще ми разрешат
да си го пренеса. Знаете ли как стои въпроса със цветята? Ще го нося от Норвегия!

# 22
  • София
  • Мнения: 7 992
Принципно не може свободно да внасяш и изнасяш семена, цветя и др. насаждения. Доколкото знам, трябва да се минава през някакъв фитоконтрол, но не съм наясно с процедурата.

# 23
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
О,аз якето винаги си го събличам, и колана махам, че и ботушите по-съвестните служители ме карат да си събувам, и не само мен...

Най-интересното е, че когато панталона ми е вътре в ботушите, ме карат да ги свалям. Когато е отгоре - не  Shocked newsm78 hahaha

Англия наистина е малко странна в това отношение  Thinking - последния път ме накараха да си махна шапката - обикновена шапка с козирка, да не би да крия нещо под нея. Същевременно, преди мен мина индиец с все тюрбана и нищо не му казаха  Shocked, нито да го свали, нито го опипаха.
Също там, една чернокожа полицайка на паспортния контрол се развика на мъжа ми, защо бил роден в България, а имал испански паспорт Rolling Eyes Laughing. Идваше ми да я питам, дали нейните родители са родени в Англия и как тя е придобила английския си паспорт Twisted Evil.

За течностите - позволено е 10 опаковки по 100 мл, или общо 1 литър течност в ръчен багаж.

За цветето - виждала съм да носят, но всичко си зависи от самото летище.  Thinking

# 24
  • Мнения: 4 916
...
За цветето - виждала съм да носят, но всичко си зависи от самото летище.  Thinking

И аз съм виждала цветя, но не бих рискувала  ooooh! Всичко е много относително - един път пуснаха котката през скенера, на следващия казаха - "не, в никакъв случай, как така през скенера, трябва да я извадите от клетката и да минете с нея през рамката"  ooooh!

# 25
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
 hahaha hahaha hahaha Горката котка.

Другото, което се сещам е, когато минавам през скенера, обикновено си свалям часовник, гривна, верижка.. Преди няколко пътувания, един от проверяващите се приближи и ми каза: госпожо, сваляйте ги само ако се активира алармата. Иначе рискувате да изчезнат.  Shocked Питам: от машината ли?  Shocked И той: случвало се е няколко пъти.  Whistling
Оттогава свалям ако изрично ме помолят.

# 26
  • Мнения: 494
Бързам да докладвам! Пренесох си цветенцето без проблем Simple Smile ,но все си мисля ,че зависи от тези които са там на скенера. Същотото е както те карат да си сваляш ботушите. Друг път все ме карат, тоя път не. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 916
... Преди няколко пътувания, един от проверяващите се приближи и ми каза: госпожо, сваляйте ги само ако се активира алармата. Иначе рискувате да изчезнат.  Shocked Питам: от машината ли?  Shocked И той: случвало се е няколко пъти.  Whistling
Оттогава свалям ако изрично ме помолят.

А мен винаги ме карат да свалям всичко още преди скенера, дори платнения колан, явно съм много подозрителна  Confused Добре, че нищо не ми е изчезвало  Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 9 979
Ама из Европа ли ви карат да си сваляте ботуши? Само в Щатите ми се е случвало (много беше гадно). Но пък пак там на влизане се оказа, че съм забравила гланц за устни е дамската чанта, и тъкмо мислех, че ще ме арестуват  Joy и служителката измъкан от онези пликчета и ми го сложи вътре...и никога нищо не свалям. Виж мъж ми е много стриктен - часовник, телефон, ключове, колан..всичко.
Най-куриозният случай беше вРим, когато огледаха капсите по дънките на дребния много щателно (нямаше още 2), но не обърнаха внимание на две отворени шишета вода в дамската ми чанта  Rolling Eyes. Та според мен винаги може да стане нещо непредвидено...

# 29
  • Мнения: 4 916
Ама из Европа ли ви карат да си сваляте ботуши? ...

Мен за последно в Брюксел  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт