Бременните да не четат!!! Дали бебето в мен...

  • 10 588
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 716
Дръж се, мила, всички сме с теб!

# 31
  • София
  • Мнения: 938
Ох, мила, добре разбирам колко ти е тежко...само ако можех някакси да те утеша....Изчакай до прегледа при Мазнейкова, може пък и да не е истина. Но, ако се окаже вярно, бъди силна. Знам, че е лесно да се каже.....Вероятно така е трябвало да стане.....естествен подбор....на мен ми казаха, че всяка 4 бременност завършва така, дори без жената да подозира, че е бременна...

Да си била болна от нещо? Грип? Настинка?

# 32
Само не се отчайвай! Дори и така да е станало/дай боже да ни опровергаеш довечера/ може би е за добро. И аз доста дълго време не виждах какво му е "доброто" в случая, ама знам ли... Дръж се, спокойно изчакай прегледа довечера. Стават и лекарски грешки. След моя случай, в разговори с приятелки установих, че много от тях са имали подобна диагноза, ама голяма част от тези бременности са завършили със здраво бебе. Моя позната е влезнала в болницата да чака за абразио и на следващата сутрин са видяли, че всичко е наред и сега има прекрасен син, който за малко да остранят без нужда.

# 33
  • Мнения: 4 965
Нора,
Стига се измъчва с разни въпроси. По-добре изчакай прегледа. Пожелавам ти всичко с бебчо и с теб да е наред. Не си втълпявай неща, които може изобщо да не са верни - така само тормозиш себе си и бебето (дай Боже, то да е живичко и здравичко).
Това, което искам да ти кажа, е да не вярваш винаги на техниката и на всичко, което ти казват дакторите. Повечето апарати в поликлиниките са доста остарели, а, дори и най-добрите, не винаги успяват да "хванат" всичко - зависи как е застанало бебето. Мен лично 2 пъти вече са ме психясвали, заради това. При първата ми бременност - в 5-тия месец изкарах ангина с 40 градуса температура, от която бебенцето ми се роди преждевременно. Точно 1/2 час преди това ходих при една много "кадърна" лекарка, която ме гледа на вагинален ехограф и каза, че изобщо нямало бебе (много ми е интересно как не е видяла бебе в 5-тия месец, ама както и да е) и съм го била изхвърлила по-рано. Е, отидох в "Св. София" и още по пътя бебето "излезе", а после се оказа, че съм имала и други последици от болестта, които всеки нормален лекар би видял. Втория път, когато щях да се побъркам, беше заради разположението на бебите в 3-тия месец. Прокървих леко и като отидох на лекар - при прегледа второто бебе не се виждаше, та докторката ми реши, че го губя. Добре, че тя е наистина добър специалист и не остави нещата така - накара ме да изчакам 1-2 дни, след което пак ме гледа и се оказа, че и двете бебета са си там (просто едното се е било скрило зад другото, а кървенето е било от разширени вени).
Важното е да си спокойна и да не се отчайваш - нещата винаги се подреждат. След първия път се бях разочаровала и бях готова да се откажа изобщо да имам деца, а сега (само след няколко седмици) ще гушкам цели 2 бебока.
Успокой се и да кажеш какъв е резултатът от прегледа. Ще стискам палци.

# 34
  • Мнения: 4 068
Здравей мила Нора!Знам много добре какво изпитваш в момента.Аз също направих спонтанен аборт в 12 седмица.Даже днес става точно месец от това събитие.Аз съм от Пловдив но ходих при Мазнейкова да потвърди диагнозата преди да ме изчестят.Тя е страхотен специалист и можеш да и вярваш напълно.
Зная че ти е много тежко,но не мисли лоши работи защото може и да е наред всичко и притесненията ти да се окажат плод на лекарска грешка.
Ако пък не,не се отчайвай.Природата си знае работата.Знаеш ли какво ми каза моята баба след аборта-Здрава ябълка не можеш я обрули от дървото!Така че дори и да е станало най-лошото просто се вземи в ръце и гледай напред.Живота продължава!Приеми че така е трябвало да стане.
Стискам палци всичко да е наред.Ще чакам новини от прегледа.
Успех мила и горе главата!Каквото и да стане знай че ние сме с теб и тук винаги ще намериш подкрепа.
Прегръщам те!

# 35
не не съм прекарвала нито грип нито нищо но незнам
може и аз просто да си внушавам че съм жсе о6те бременна

# 36
  • Мнения: 4 965
nora78 написа:
"може и аз просто да си внушавам че съм жсе о6те бременна"

А не мислиш ли, че по-скоро си внушаваш, че не си бременна? Обикновено, ако има проблем с плода, почти винаги има външни признаци (кървене, болки и т.н.). Не разбираш ли, че с подобни мисли само си вредиш?! Не мисли нищо преди да си разбрала резултата от прегледа. Хайде, тръгвай, че е почти 6.

# 37
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Iskam samo da ti kaza,ako se potvardi nai-losoto da ne se depresiras,znaia kolko smesno ti zvutsi tova sega ,zastoto za vseki e trudno v takav moment no poviarvai mi minava.Az napravih spontanen abort v denia na svatbata mi.Imah tsustvoto tse povetse nikoga niama da moga da se zasmeia ili da se zaradvam na nesto.Totsno 3 mesetsa sled aborta zabremeniah i sega imam edno malko momtsentse.
Ako se okaze nai-losoto,znatsi taka e bilo pisano i e za dobro.Tova mi go kazvaha na men ,a az se pitah kakvo mu e dobroto tse si izgubih bebeto no.......kakvo da se pravi.Pak i vse oste ne se znae nisto.Oh pisi po skoro tse mnogo se pritesniavam.

# 38
  • Мнения: 3 042
Нора, първо да ти кажа, ако имаш напрегнати и болезнини гърди, гадене и прилошаване- всичко това е сигнал на организма, че ИМА бебе!- хормонални промени просто
Стискам палци!!!

# 39
  • София
  • Мнения: 6 559
Нора - тук ли си ?
не пишеш нищо - притесняваме се ...
 Cry

# 40
Тъкмо и аз ровех темата да видя какво става, а ти Биби тъкмо си я дръпнала напред Neutral Face

# 41
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Niakoi znae li vetse nesto za Nora? Cry  Cry  Cry

# 42
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз се върнах назад, за да видя дали не е пуснала съобщение! Много се притеснявам за нея! Cry   Sad

# 43
  • София
  • Мнения: 18 679
Защо ли не пише това момиче?дано да са я оставили в болница за задържане примерно, а не да си мълчи, защото не й е до разговори сега... Cry Дано се обади скоро с хубави новивини...

# 44
  • Мнения: 1 809
Цитат на: belinda
Cry Дано се обади скоро с хубави новивини...


ДАНО ! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт