Гагаузов-тема на предаването на Слави!!!

  • 4 740
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 431
Тук "браво", в темите за забраната за пушене - как така ще ни се забранява да пушим. Наскоро минавах през СУ, облепен е със забрани, с извадки от заповеди, резултат няма. И да се махне Гагаузов, полза няма, след като нормални, интелигентни, средностатистически хора се чувстват над всякакви забрани.

# 16
  • Мнения: 619
полза няма, след като нормални, интелигентни, средностатистически хора се чувстват над всякакви забрани.
Според мен това е корена на българския синдром...

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Аз гледах снощи предаването и за пореден път ми стана ясно какви хора ни управляват.За Гагаузов каквото и да кажа ще е безсмислено,но въпреки всичко все още имам надежда,че някога нещата ще се оправят.Докато има хора като това момиче ще се надявам.

# 18
  • Мнения: 654
Предложение от пушач:
Колежката ми е пушачка и предложи всички които пуша да отделят пари за една кутия.
Събраната сума да се дари на момичето като компенсация за уволнението.
Кой казва че пушачите са егоисти?

# 19
  • Мнения: 4 916
Предложение от пушач:
Колежката ми е пушачка и предложи всички които пуша да отделят пари за една кутия.
Събраната сума да се дари на момичето като компенсация за уволнението.
...

Според теб каква е вероятността това да се случи наистина? Понеже на приказки всички са много силни.

# 20
  • Мнения: 619
Дори и да се случи проблема в обществото ни ще остане. тя ще си намери нова работа, или ще иде в чужбина или каквото и да е друго. Живота си продължава, а проблема на българина остава... Дано се оправят нещата, все пак сме оптимистична нация уж, тъй казват...

# 21
  • Мнения: 4 300
Господата , създаващи законите ги създават за нас . Те си мислят , че след като са "законотворци " стоят над закона.Браво на момичето , но мисля , че трябва всички да вземем пример от нея и да не мълчим.
За съжаление изобщо не става въпрос за законотворците. Хора, от най обикновенния човечец дето разнася пици или печата кореспонденцията на шефа, до баш-бай-брадъра- всичките са с объркан чип.
Ще видим, може пък 40 години да са ни нужни за промяна. 20 so far..

# 22
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Гледах сно6ти предаването...
Тези дни имах проблен с консулката в на6ето посолство , мислех 4е се е самозабравила за6тото е дале4е от България, но май  километрите нямат ни6то об6то....

# 23
  • Мнения: 502
  Да,съгласна съм,че масово е безхаберието и безотговорността. Но нали казват,че рибата се вмирисвала откъм главата. Нали депутатите и министрите са нашите избранници,нали те са есенцията на обществото,така да се каже. Само че тази есенция смърди. 

# 24
  • Мнения: 619
Главата, главата, но си мисля, че и народа има участие с безхаберието си. По-лесно е да се примирим, да идем зад граница (не ги обвинявам, и аз искам там  Mr. Green, хреса ми в Белгия и Холандия) от колкото да бъдем като това момиче. Мисля си, че ако 70% от нацията е като нея положението нямаше да е такова.

# 25
  • Мнения: 75
И да им отидат на проверка -все тая.Била съм свидетел как се пуши в детски център,и в момента в който се разбере ,че идва проверка всички пепелници се крият,проветрява се  и готово.Все им се разминаваше.
А на момичето мога да му съчувствам.Работила съм в Норвегия и знам за каква култура на пушене става дума.Тук при нас НИКОГА няма да се случи,отдавна изгубих надежда.

# 26
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
И да им отидат на проверка -все тая.Била съм свидетел как се пуши в детски център,и в момента в който се разбере ,че идва проверка всички пепелници се крият,проветрява се  и готово.Все им се разминаваше.
А на момичето мога да му съчувствам.Работила съм в Норвегия и знам за каква култура на пушене става дума.Тук при нас НИКОГА няма да се случи,отдавна изгубих надежда.


И аз си мисля, че така ще се получи- "Пей ли си Пенке ле....ама кой те слуша....."

# 27
  • Мнения: 1 668
мами, ако някоя от вас е чела закона за държавния служител ще види, че няма начин да бъде уволнена заради голяма уста. Ако пък е така - да пусне жалба и ще бъде възстановена до 2 седмици.
То е ясно, че за всички беди са виновни пушачите, ама малко не се ли преекспонира тая тема  newsm78

# 28
  • Мнения: 619
То е ясно, че за всички беди са виновни пушачите, ама малко не се ли преекспонира тая тема  newsm78
Не пушачите, а характера им.
Също така не точно характера им ами българския нрав да не се цени нищо. Дори и да не е  епушач българина не е научен да спазва каквито и да било закони.

# 29
  • Мнения: 5 001
Ger4o, момичето е било на изпитателен срок, това е посочено като причина за уволнението.

Общи условия

Активация на акаунт