Гагаузов-тема на предаването на Слави!!!

  • 4 752
  • 105
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343

Гост на шоуто беше Валерия Петрова вече бивша служителка в Министерството на регионалното развитие, дръзнала да повдигне въпроса за пушенето в сградата на това министерство. Девойчето се опитало да получи съдействие от прекия си началник, от началничката на сигурността и накрая от самия министър. На всеки етаж имало сложено копие на заповедта на министъра, че забранява пушенето, съгласно чл.26 от Закона за администрацията базиран на чл.56 от Закона за здравето.

Та прекият началник на момичето многократно и казвал, че той все още е нов в тази администрация и не може да направи нищо по въпроса. Тогава момичето се наложило да потърси съдействието на опоменатия за връзка при неспазване на заповедта Началник на сигурността, но госпожата казала, че тя е доволна от работата си, но не може да направи нищо, за да се спазва закона.
Това принудило Валерия-мл. експерт в тази администрация да опре до съдействието на министър Гагаузов. Влезнала, обяснила му проблема, че масово се нарушава собствената му заповед, дори и от него и тя не може да разбере как човек на такава длъжност фактически не застава зад подписа си. Той отговорил само - "Защото така съм решил".
Два дни след това Валерия е уволнена.
Момичето е завършило в Осло и е работило в междуналодния отдел на министерството. Тя спомена, че това не е единственото нещо, което я е възмутило, но че това е поводът да бъде уволнена. Много млади хора изпадат в ситуации да се чувстват като парашутисти сред абсурда на българската държавна администрация и предпочитат да се махнат, отколкото да се примирят или по-лошо да се обезличат като собствените си колеги.

# 1
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Този министър утре май ще проветрява изцяло сградата на министерството Laughing Идват избори..... горкичките колко са жалки #2gunfire #Cussing outЦялата администрация е такава просто незная как ще се промени манталитета на българина и да се държи като европеец newsm78

# 2
  • Мнения: 619
Мда, гледах и аз случайно и ми иде да звънна да им кажа, че държавата е в това положение точно, защото няма самоконтрол. Но друго ми беше по-интересно-как можа момичето да си помисли, че ще намери нещата такива, каквито си ги представя  newsm78 Явно доста време не е била в Абсурдистан.

# 3
  • Мнения: 4 978
Не че одобрявам, но това е най-малкия проблем в дейността на министерството за регионално развитие.
Но пък е и доста показателен.

# 4
  • Мнения: 4 195
Не че одобрявам, но това е най-малкия проблем в дейността на министерството за регионално развитие.
Но пък е и доста показателен.
права си, но съгласи се, че понякога именно малките неща са най - показателни, нали Peace

# 5
  • Мнения: 2 018
Най-много ми хареса, когато откликнаха от РИОКОЗ. Дано да не е било само на думи.

# 6
  • Мнения: 544
Този случай ме кара да продължавам да си мисля, че тези "избраните" не спазват и всички останали закони. Отчайващо е.

# 7
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Не че одобрявам, но това е най-малкия проблем в дейността на министерството за регионално развитие.
Но пък е и доста показателен.


Права сте...предполагам това е най-малкия проблем на Министерството....момичето го спомена, че още в края на първия месец е започнала да се разочарова. Аз също съм била държавен служител и доколкото си спомням при постъпването се подписваше клетва и други разни документи, които те задължават в поверителност, дори при напускането. Могат да я подведат под отговорност ако беше казала и ДРУГИТЕ НЕЩА. А аз съм 300% сигурна, че ги е имало.

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 13:12 от Mishel_

# 8
  • Мнения: 88
Аз съм на същите години като това момиче...дълги години съм работила в чужбина и наскоро реших да се върна в България, защото това все пак е моята родина, където ме връщат много красиви спомени, семейство,приятели, красиви места ....
Имала съм многократно възможността да остана в държава, където точността и правилата на поведение в обществото ( да не говорим за законите!) са основополагащи във всяко едно отношение.

Та...Когато се прибрах в България, толкова много неща ми направиха  впечатление, които по един или друг начин са в превес с нормалните норми на поведение, установените законови рамки...Често съм била бясна от факта, че някой неща не се спазват, въпрки че има правила за тях, но.....
Стигнах до извода, че България има много добри закони ( в някои случаи дори по-добри отколкото в някои европейски държави, които така силно се стремим "да догоним"), но голяма част от населението ( а от това, което видяхме снощи - дори и от самите министри) не се спазват.

Намирам постъпката на това момиче за смела, човешка и напълно правилна.

Законите са за всички...дори и за тези, които ги пишат!

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Никой нищо няма да спазва, след като знае, че може да се измъкне без последствия.
Браво на момичето, че не е оставило нещата така.

# 10
  • Мнения: 2 821
Предполагам, че темата щеше да е много по-обширна, ако това бе частен случай. Нали? Всички щяхме да оплюем. Липсата на дебат на мен ми говори само едно - това е масово явление. Я кажете, кога щеше да влиза забраната за пушене в заведенията? От догодина? Ще се спазва ли? Дъъъълбоко се съмнявам.
За завърналите се от чужбина - тук нещата са закоренели и няма мърдане....даже по-зле става.

# 11
  • Мнения: 4 916
Предполагам, че темата щеше да е много по-обширна, ако това бе частен случай. Нали? Всички щяхме да оплюем. Липсата на дебат на мен ми говори само едно - това е масово явление. Я кажете, кога щеше да влиза забраната за пушене в заведенията? От догодина? Ще се спазва ли? Дъъъълбоко се съмнявам.
За завърналите се от чужбина - тук нещата са закоренели и няма мърдане....даже по-зле става.

Абсолютно подкрепям  Peace

# 12
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Господата , създаващи законите ги създават за нас . Те си мислят , че след като са "законотворци " стоят над закона.Браво на момичето , но мисля , че трябва всички да вземем пример от нея и да не мълчим.

# 13
  • Мнения: 654
През целия ден дебна за тази тема.
Аз лично съм била на мястото на тази млада дама , когато господина беше кмет на Сливен.
Имаше проблем с майчинствата и детските и той каза:А ,правете  каквото искате.Дори и пътища да затворите все тая.Пари ще има когато реша.
Той беше депутат ,после кмет , пак стана депутат ,че и министър.
Кой ги избира тези ,,гагаузи"?
Мисля още едно нещо:Това момиче трябва да получи голяма обществена подкрепа.
Такива като нея ще обърнат колата на калпава държава./държавата това сме ние/

# 14
  • Мнения: 502
През целия ден дебна за тази тема.
Аз лично съм била на мястото на тази млада дама , когато господина беше кмет на Сливен.
Имаше проблем с майчинствата и детските и той каза:А ,правете  каквото искате.Дори и пътища да затворите все тая.Пари ще има когато реша.
Той беше депутат ,после кмет , пак стана депутат ,че и министър.
Кой ги избира тези ,,гагаузи"?
Мисля още едно нещо:Това момиче трябва да получи голяма обществена подкрепа.
Такива като нея ще обърнат колата на калпава държава./държавата това сме ние/

  Не съм гледала предаването,но браво на момичето за смелостта му. Браво и на Мишел за темата.
Иска ми се най-после да дойде този ден,когато и последния "гагаузов" ще бъде смачкан,ще си получи заслуженото. Дали ще стане някога?
   

# 15
  • Мнения: 431
Тук "браво", в темите за забраната за пушене - как така ще ни се забранява да пушим. Наскоро минавах през СУ, облепен е със забрани, с извадки от заповеди, резултат няма. И да се махне Гагаузов, полза няма, след като нормални, интелигентни, средностатистически хора се чувстват над всякакви забрани.

# 16
  • Мнения: 619
полза няма, след като нормални, интелигентни, средностатистически хора се чувстват над всякакви забрани.
Според мен това е корена на българския синдром...

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Аз гледах снощи предаването и за пореден път ми стана ясно какви хора ни управляват.За Гагаузов каквото и да кажа ще е безсмислено,но въпреки всичко все още имам надежда,че някога нещата ще се оправят.Докато има хора като това момиче ще се надявам.

# 18
  • Мнения: 654
Предложение от пушач:
Колежката ми е пушачка и предложи всички които пуша да отделят пари за една кутия.
Събраната сума да се дари на момичето като компенсация за уволнението.
Кой казва че пушачите са егоисти?

# 19
  • Мнения: 4 916
Предложение от пушач:
Колежката ми е пушачка и предложи всички които пуша да отделят пари за една кутия.
Събраната сума да се дари на момичето като компенсация за уволнението.
...

Според теб каква е вероятността това да се случи наистина? Понеже на приказки всички са много силни.

# 20
  • Мнения: 619
Дори и да се случи проблема в обществото ни ще остане. тя ще си намери нова работа, или ще иде в чужбина или каквото и да е друго. Живота си продължава, а проблема на българина остава... Дано се оправят нещата, все пак сме оптимистична нация уж, тъй казват...

# 21
  • Мнения: 4 300
Господата , създаващи законите ги създават за нас . Те си мислят , че след като са "законотворци " стоят над закона.Браво на момичето , но мисля , че трябва всички да вземем пример от нея и да не мълчим.
За съжаление изобщо не става въпрос за законотворците. Хора, от най обикновенния човечец дето разнася пици или печата кореспонденцията на шефа, до баш-бай-брадъра- всичките са с объркан чип.
Ще видим, може пък 40 години да са ни нужни за промяна. 20 so far..

# 22
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Гледах сно6ти предаването...
Тези дни имах проблен с консулката в на6ето посолство , мислех 4е се е самозабравила за6тото е дале4е от България, но май  километрите нямат ни6то об6то....

# 23
  • Мнения: 502
  Да,съгласна съм,че масово е безхаберието и безотговорността. Но нали казват,че рибата се вмирисвала откъм главата. Нали депутатите и министрите са нашите избранници,нали те са есенцията на обществото,така да се каже. Само че тази есенция смърди. 

# 24
  • Мнения: 619
Главата, главата, но си мисля, че и народа има участие с безхаберието си. По-лесно е да се примирим, да идем зад граница (не ги обвинявам, и аз искам там  Mr. Green, хреса ми в Белгия и Холандия) от колкото да бъдем като това момиче. Мисля си, че ако 70% от нацията е като нея положението нямаше да е такова.

# 25
  • Мнения: 75
И да им отидат на проверка -все тая.Била съм свидетел как се пуши в детски център,и в момента в който се разбере ,че идва проверка всички пепелници се крият,проветрява се  и готово.Все им се разминаваше.
А на момичето мога да му съчувствам.Работила съм в Норвегия и знам за каква култура на пушене става дума.Тук при нас НИКОГА няма да се случи,отдавна изгубих надежда.

# 26
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
И да им отидат на проверка -все тая.Била съм свидетел как се пуши в детски център,и в момента в който се разбере ,че идва проверка всички пепелници се крият,проветрява се  и готово.Все им се разминаваше.
А на момичето мога да му съчувствам.Работила съм в Норвегия и знам за каква култура на пушене става дума.Тук при нас НИКОГА няма да се случи,отдавна изгубих надежда.


И аз си мисля, че така ще се получи- "Пей ли си Пенке ле....ама кой те слуша....."

# 27
  • Мнения: 1 668
мами, ако някоя от вас е чела закона за държавния служител ще види, че няма начин да бъде уволнена заради голяма уста. Ако пък е така - да пусне жалба и ще бъде възстановена до 2 седмици.
То е ясно, че за всички беди са виновни пушачите, ама малко не се ли преекспонира тая тема  newsm78

# 28
  • Мнения: 619
То е ясно, че за всички беди са виновни пушачите, ама малко не се ли преекспонира тая тема  newsm78
Не пушачите, а характера им.
Също така не точно характера им ами българския нрав да не се цени нищо. Дори и да не е  епушач българина не е научен да спазва каквито и да било закони.

# 29
  • Мнения: 5 011
Ger4o, момичето е било на изпитателен срок, това е посочено като причина за уволнението.

# 30
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Предложение от пушач:
Колежката ми е пушачка и предложи всички които пуша да отделят пари за една кутия.
Събраната сума да се дари на момичето като компенсация за уволнението.
...

Според теб каква е вероятността това да се случи наистина? Понеже на приказки всички са много силни.
Да, ама кой ще и компенсира отровеното здраве. Аз бях в същата ситуация и моите колежки не се съобразяваха дори с бременността ми! Пушачите не тровят само себе си а и тези, които им дишат дима!
А разказаната история за пореден път ми показа колко се спазват законите в БГ, а пък било по такъв "дребен" повод!!!

# 31
  • Мнения: 212

То е ясно, че за всички беди са виновни пушачите, ама малко не се ли преекспонира тая тема  newsm78

Пушачите - на сапун. Те са виновни за всичко включително в случая става дума точно за нагли пушачи които нарушават собствената си заповед да не се пуши в Министерството.
Всички пушачи са нагли, гадни, димящи, вонящи ходещи пепелници  и тоя Гагаузов е един от най-ярките примери за безкрайната наглост и отвратително безочие на всички пушачи които си мислят че могат да си пушат навсякъде и ако им се забрани това гракват в един глас че им се нарушавали конституционни права.

# 32
  • Мнения: 4 380


Аз не съм съгласна, че това виждаш ли било отличително нещо за България. Валерия Петрова където и да е, би изхвърчала за подобно нещо. Принципите са нещо хубаво, а принципите на работа в колектив- нещо още по-хубаво. Вчера дошла пикла която още не е назначена дет се казва, и която не си е мръднала още пръста, да ходи да държи сметка кой как си пикаел на заповедта, това е нонсенс и не би се толерирало в нито една страна.
Има правила и норми на поведение. С вирнат нос и напушеност кого и как тя била избирала на този пост и тя му била плащала заплатата, до никъде няма да стигне.

# 33
  • Мнения: 502
   Да,отворковците никой не ги търпи,така е. Но тук най-големия отворко е самият Гагаузов,той коли,той беси. А си гъкнал,а са ти отрязали крилцата. Това е гадно,нищо че го има в цял свят. Момичето е смело и ако всички бяха като нея и не си мълчаха,светът щеше да е едно по-хубаво място. "Преклонена главица сабя я не сече",но пък и никога няма да видиш слънцето,гледайки все надолу.
  Работата в колектив не означава абсолютно подчинение на  по-слабия пред по-силния. Това не е колективност,а тоталитаризъм.

# 34
  • Мнения: 4 300
   Работата в колектив не означава абсолютно подчинение на  по-слабия пред по-силния. Това не е колективност,а тоталитаризъм.
Ех, все пак в една ясна структура, каквато е министерството си има утвърдена пътечка за всяко нещо. Оплаквания се правят писмено, до началника, с копие до засегнатите лица. Вдходящ номер, печат- за да не може да изчезне. Ако няма отговор- прескача се нивото, пишеш до следващия или до независимата институция. Банката, в която работя , беше осъдена за неспазване на забраната за пушене от служител. Така че ако си позволя перифраза- който се оплаква не както трябва- не постига нищо. Да кажеш в очите на някой, че му плащаш заплатата, е грубо и неуважително освен всичко останало. Не знам каква реакция е очаквала Confused
Дамата очевидно не е права в начина си, но е права за инициативата си.
Макар че според мен много бавно и трудно ще се променят хората- ще се глобят някои за неспазване на забраните и така, до следващия път Rolling Eyes.

# 35
  • Мнения: 4 380
   Да,отворковците никой не ги търпи,така е. Но тук най-големия отворко е самият Гагаузов,той коли,той беси. А си гъкнал,а са ти отрязали крилцата. Това е гадно,нищо че го има в цял свят. Момичето е смело и ако всички бяха като нея и не си мълчаха,светът щеше да е едно по-хубаво място. "Преклонена главица сабя я не сече",но пък и никога няма да видиш слънцето,гледайки все надолу.
  Работата в колектив не означава абсолютно подчинение на  по-слабия пред по-силния. Това не е колективност,а тоталитаризъм.

Това не е смелост, а глупост. В България са всички като нея- устати и без покритие, затова и до там сме стигнали.
Работа в колектив означава уважение към останалите. И към установения ред на работното място. Както казват руснаците, "в чужой монастырь со своим уставом не ходят". С рогата напред от първия ден е само добър признак че това е човек който с никой няма да се сработи.

п.с. Шефът затова е шеф- да коли и да беси. Ще указваш какво може и какво не, когато заемеш мястото му.

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 11:13 от xenia

# 36
  • Мнения: 502
  Вие сега какво,адвокати-защитници на Гагаузов ли сте? Laughing

  Ако той беше човек на място,нямаше да се стигне до това положение. Не съм гледала предаването,не мога да съдя за това какво е момичето-глупаво и устато или просто едно същество,търсещо справедливост,макар и на висока цена. Аз обаче я разбирам и бих я подкрепила,ако и бях колежка.

# 37
  • Мнения: 502
   Мисля,че в България нещата вече са излезли извън установените рамки. Трудно и дори понякога невъзможно е по съдебен път да си извоюваш правата. В случая на Рокси жената е имала този шанс,но това е един от малкото такива.

# 38
  • Мнения: 4 380
  Вие сега какво,адвокати-защитници на Гагаузов ли сте? Laughing

  Ако той беше човек на място,нямаше да се стигне до това положение. Не съм гледала предаването,не мога да съдя за това какво е момичето-глупаво и устато или просто едно същество,търсещо справедливост,макар и на висока цена. Аз обаче я разбирам и бих я подкрепила,ако и бях колежка.

Справедливости не се търсят на изпитателен срок, нито по този начин. На място или не на място е един министър не се съди по това дали пуши.

# 39
  • Мнения: 4 300
Аз лично не съм, в никакъв случай. Но все пак зависи каква цел преследва момичето- ако е медийна известност- ок. Ако цели обаче да се пребори с порочните практики- не й е правилен метода, поне това, което показа. Ако аз съм на мястото на министър или шеф и някой дойде и ми обясни, че ми плаща заплатата- за мен ще бъде въпрос на чест да се преборя с нахалника, чисто в човешки план. Обаче ако въпросният борец за права мине по утвърдения път, "подкове" се писмено и сигнализира правилните лица, няма да имам особен избор и ще заиграя по правилата.

И изобщо не става въпрос за съдебен път, уверявам те, че когато има писмени неанонимни сигнали, машината в повечето случаи се задейства. И не че има значение, но мъж ни осъди.

# 40
  • Мнения: 502
  Добре,обяснете тогава простия факт: защо този мъж нарушава закона? Защо? Коя е причината да не спазва собствената си заповед? Нека тръгнем от този въпрос. Нарочно избрах снимка на фона на българския герб.

# 41
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
  Добре,обяснете тогава простия факт: защо този мъж нарушава закона? Защо? Коя е причината да не спазва собствената си заповед? Нека тръгнем от този въпрос. Нарочно избрах снимка на фона на българския герб.
По простата причина, че той е издал тази заповед, защото ТРЯБВА да я издаде, а не за да я спази. По същата причина голяма част от законите в БГ се приемат, защото ТРЯБВА да се приемат (все пак изисквания на ЕС), а не за да се спазват. Както всички виждаме, те нашите управници правилата на ЕС не спазват, пък да не говорим за нашите собствени закони!

# 42
  • Мнения: 4 300
По простата причина, че той е издал тази заповед, защото ТРЯБВА да я издаде, а не за да я спази. По същата причина голяма част от законите в БГ се приемат, защото ТРЯБВА да се приемат (все пак изисквания на ЕС), а не за да се спазват. Както всички виждаме, те нашите управници правилата на ЕС не спазват, пък да не говорим за нашите собствени закони!
+дълго насажданата традиция да НЕ се спазват правила, когато противоречат на личния ни комфорт На всички нива. От пушенето на работното място от всички, до пиенето на по 5 кафета дневно, до хвърлянето на билетчето от трамвая навсякъде около спирката, смао не в коша.

# 43
  • Мнения: 502
  Ами не мислите ли,че точно заради това,че никой не спазва наредбите,трябва и може да се постъпи и нетрадиционно,както това момиче? Защото утвърдените норми и правила просто са безполезни,не действат в повечето случаи.

# 44
  • Мнения: 4 300
Нямам нищо против нетрадиционния подход, но точно този- на директна обида и конфронтация- не мисля, че някога би подействал. По такъв начин можеш да се бориш в джунгла, ако си най силния. В обществото- не.

# 45
  • Мнения: X
Много ме изкефи това момиче, само не знам с този начин на мислене кой още ще я сметне за неудобна. Жалко, жалко, а уж искаме кадърните хора да се върнат от чужбна.
Това с пушенето се оказва ега си и проблема, или по-ското това с непушенето. Като напусках фирмата, в която работих, сред кандидатите за моята позиция имаше една много подходяща и опитна жена, която действително би свършила чудесна работа, ако шефа не я беше задрскал от списъка поради нежеланието й да работи в задимена среда. Излиза, че колкото и да си образован и умеещ, заради едното непушене направо си си плюл на дипломата  Laughing Излиза, че един работодател предпочита да наеме някой от Марс да му върши работата, вместо да използва отделно помещение за пушене или да нареди на  единствения пушач в стаята да излиза да пуши навън....ходи после обяснявай, че живееш и работиш в Европа.

# 46
  • Мнения: 502
Много ме изкефи това момиче, само не знам с този начин на мислене кой още ще я сметне за неудобна. Жалко, жалко, а уж искаме кадърните хора да се върнат от чужбна.
Това с пушенето се оказва ега си и проблема, или по-ското това с непушенето. Като напусках фирмата, в която работих, сред кандидатите за моята позиция имаше една много подходяща и опитна жена, която действително би свършила чудесна работа, ако шефа не я беше задрскал от списъка поради нежеланието й да работи в задимена среда. Излиза, че колкото и да си образован и умеещ, заради едното непушене направо си си плюл на дипломата  Laughing Излиза, че един работодател предпочита да наеме някой от Марс да му върши работата, вместо да използва отделно помещение за пушене или да нареди на  единствения пушач в стаята да излиза да пуши навън....ходи после обяснявай, че живееш и работиш в Европа.

  Напълно съм съгласна.  Peace Peace Peace

# 47
  • Мнения: 4 300
Много ме изкефи това момиче, само не знам с този начин на мислене кой още ще я сметне за неудобна. Жалко, жалко, а уж искаме кадърните хора да се върнат от чужбна.

Това, че си е позволила да каже на министъра в очите, че му плаща заплата, прави ли я автоматично кадърна  Rolling Eyes
Има места, където се ценят бунтарството, неформалните отношения и т.н. Както и има други, където те са абсолютно неуместни, за разлика от спазването на йерархията и определен етикет.

Успех й желая, да намери своето поприще и начините:)

# 48
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321


Аз не съм съгласна, че това виждаш ли било отличително нещо за България. Валерия Петрова където и да е, би изхвърчала за подобно нещо. Принципите са нещо хубаво, а принципите на работа в колектив- нещо още по-хубаво. Вчера дошла пикла която още не е назначена дет се казва, и която не си е мръднала още пръста, да ходи да държи сметка кой как си пикаел на заповедта, това е нонсенс и не би се толерирало в нито една страна.
Има правила и норми на поведение. С вирнат нос и напушеност кого и как тя била избирала на този пост и тя му била плащала заплатата, до никъде няма да стигне.

Абсолютно съм съгласна с това мнение.
Ксения, много точно си го написала  Peace

Гледах всички изяви на въпросната млада дама.
Типично за младостта й е нахакана и арогантна, а постъпките й са непремерени и истерични.
Това, че е завършила в чужбина или е живяла там, не я прави автоматично кадърна
и не й дава правото да обижда наред. Камо ли да се чувства с нещо по-привилигирована.

Несработване с колектива е една от причините да я изритат
и аз съм напълно сигурна, че е основателна.

Защото е много хубаво да се спазват разпоредбите,
но още по-хубаво е да уважаваш тези с които работиш
и да се сработиш с колектива.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Тук прочетох страшни глупости,като се започне с това,че В.Петрова е виновна,че е отишла при министъра и се стигне до това,че пушачите за виновни,че пушат.Според мен истинския проблем е,че министърът нарушава собствената си заповед,която днес е за пушенето,а утре може да е за нещо друго.И тогава ощетени да сме всички ние примерно,защото "той така е решил".А че ние му плащаме заплатата е факт или поне тези,които си плащаме данъците и имаме право да държим сметка на този или онзи министър за действията му.

# 50
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Не са виновни пушачите че пушат! Виновни са за това, че пренебрегват закона (вкл. и самия министър, а може би не е само този министър) и не пушат на определените за това места!
Иначе за останалото си права!

# 51
  • Мнения: X
Много ме изкефи това момиче, само не знам с този начин на мислене кой още ще я сметне за неудобна. Жалко, жалко, а уж искаме кадърните хора да се върнат от чужбна.

Това, че си е позволила да каже на министъра в очите, че му плаща заплата, прави ли я автоматично кадърна  Rolling Eyes

Не това я прави кадърна. Ако си гледала цялото предаване, преди изобщо да се аговори за "бунтарството" на момичето, първо  се акцентира на образованието и предишната позиция, която е заемала. Аз дори не смятам,че в случая става въпрос за бунтарство или дързост, а просто за желание за спазване на правилата. Но наистина е нормално човек като поживее сред анархията да получи изкривени представи за някои понятия. А освен това аз говоря за всички кадърни хора, които предпочитат да са навсякъде другаде, но не и тук, явно поради обясними причини. Един шеф не е шеф само за да коли и да беси, а за да си върши и работата. Един шеф, който не застава зад думите си е нормално да загуби авторитет пред подчинените си. Какъв е той, та да не можеш да говориш директно и откровено с него? Господ? Бог? Мисля, че най-нормалното нещо е да говориш с шефа си, щом нещо на работа те притеснява, това за мен показва далеч по-голямо уважение, отколкото да си трайкаш ,а после да шушукаш зад гърба му. Времето на мижитурките вече и в България отдавна отмина, за съжаление не и в държавните институции.

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 13:43 от Анонимен

# 52
  • Мнения: 619
Времето на мижитурките вече и в България отдавна отмина, за съжаление не и в държавните институции.
Съгласна съм. Мисля си, че все още не се търсят кадърни хора, а удобни.

# 53
  • Мнения: 502
   Тези, които защитават министъра,за какво по-точно говорите,че не ви разбирам? Говорите за уважение към институциите ли,за респект към правилата на играта? Институцията е нещо,което се крепи на строги правила и закони. Няма ли закони,няма ли ред-няма никаква институция. Има анархия. Това в случая с министерството на Гагаузов не е ред,това е анархия и един човек се е опълчил срещу нея. Момичето не "лае"към  ръката,която го храни,а е недоволно от  липсата изобщо на такава ръка. Няма тук нищо респектиращо в поведението на министъра,всичко буди недоумение и дори нещо по-лошо.
    Да тръгнеш да си търсиш правата по стандартния ред в учреждение,в което лично шефа не спазва никакви забрани, е все едно да чакаш от умрял писмо. Не само,че ще е глас в пустиня,но и ще ти се присмеят даже.

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 18:24 от maraidara

# 54
  • Мнения: 4 300
Говоря за това, че когато имаш проблем не е нужно да кажеш "Шефе, ти си голям гъз", а да се бориш с адекватни методи. По ясно от това не мога да го кажа Laughing
И не защитавам министъра, нито съм го виждала, нито съм го чувала. Да не говорим, че аз самата съм непушач и зверски ме дразнят.
Но да ръкопляскам на глупава демонстрация- нямам нужда Thinking.

# 55
  • Мнения: 502
  И аз съм непушач и затова още повече подкрепям "революционния" подход на жената. С тия пушачи само крути мерки,иначе не става! Laughing

# 56
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Според мен, никой тук не защитава министъра.

Говорим, че малката префърцунена дама, не е уцелила правилния начин на поведение,
спрямо целия колектив. Не спрямо министъра.
Което, разбира се е типично за нейната възраст.

Така както я гледам, тя скоро няма да си намери работа, която я удовлетворява.

Хубаво е да имаш самочувствие, но то трябва да е с някакво покритие.

И все още префърцуненото поведение, съчетано с много говорене и хулене на хората, с които работиш,
не е показател, че си кадърен.

Хайде да не бързаме да класифицираме дали е или не е специалист въпросната девойка,
защото нито един от нас не е видял професионалните й качества.

Аз също съм непушач.
Но не броя цигарите на пушачите около мен.
Когато някой ми пречи, го помолвам и не ми се е случвало да не се съобразяват с мен.
Така че, има си начини.

# 57
  • Мнения: 4 300
  И аз съм непушач и затова още повече подкрепям "революционния" подход на жената. С тия пушачи само крути мерки,иначе не става! Laughing
И какъв според теб е резултата от "крутите мерки"? Лелите в министерството просто ще си имат топик за обсъждане по време на дългото си кафепиене.
Резултат щеше да има, ако момата беше сигнализирала съответната служба. А това доколкото видях от Шоуто на Слави го направиха те, и то по телефона. Аз лично бих заложила на писмената форма.

# 58
  • Мнения: 502
  Лелите ще пият кафенце в министерството,но вече ще ги е бъзе да запалват цигарки....Скришом ще го правят може би и ще се усмихват раболепно на шефа. Животът в министерство гагаузово ще си потече по старому,несмущаван и необезпокояван от разни нервозни непушачки.

# 59
  • Мнения: 4 300
От какво ще ги е "бъзе"? От това, че някой се е оплакал от тях и са го уволнили Shocked?
Чак почвам да се чудя, аз ли не схващам ситуациятс?

# 60
  • Мнения: 502
От какво ще ги е "бъзе"? От това, че някой се е оплакал от тях и са го уволнили Shocked?
Чак почвам да се чудя, аз ли не схващам ситуациятс?

  Ще ги е бъзе,защото знаят,че нарушават закона и може от някое бюро да дебне скрит провокатор,като тази по телевизията,който да ги изобличи. Защото някъде дълбоко в закърнялата им съвест има едно местенце,където все пак им проблесва:"Всички пушат,дори и шефа,защо пък не...ох..."

# 61
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
На участниците в дебата пушачи срещу непушачи, само ще кажа, че момичето изрично подчерта в началото,че няма нищо против пушачите, а е срещу неспазването на закона (в частност този за тютюнопушене) и конкретната заповед на министъра.

# 62
  • Мнения: 4 380
Много ме изкефи това момиче, само не знам с този начин на мислене кой още ще я сметне за неудобна. Жалко, жалко, а уж искаме кадърните хора да се върнат от чужбна.

Това, че си е позволила да каже на министъра в очите, че му плаща заплата, прави ли я автоматично кадърна  Rolling Eyes

Не това я прави кадърна. Ако си гледала цялото предаване, преди изобщо да се аговори за "бунтарството" на момичето, първо  се акцентира на образованието и предишната позиция, която е заемала.

Ако си гледала предаването, предишна позиция тя не е имала. Току-що завършило момиче. Силно съм скептична за всичките и следващи позиции след факта че публично си извади мръсното бельо.

# 63
  • Мнения: 4 380
Относно законите...
Има една добра поговорка. "Строгостта на законите се компенсира от незадължителното им изпълнение".

Не всяко правило и закон са написани за да бъдат изпълнявани, и повярвайте, това е така навсякъде по света. Колко ужасен и тъжен би бил живота ако всичко се изпълняваше! Ако в България се преселват хора от развити икономически страни, и това ви се вижда странно, то е точно по тази причина- животът по правила е прелял вече чашата.

# 64
  • Мнения: X
xenia, да не би нещо носталгия да те мъчи?  Laughing

Аз мисля, че в момента, в който е отишла да говори с Гагаузов така или иначе е знаела какво я чака и най-вече е знаела, че няма да й пука ако я уволнят. И аз на нейно място не бих желала да започна кариерата си по такъв нелеп начин, да ме учат как да се правя че работя и как да се правя, че спазвам закони. Ужасно е това, да вземеш един млад  човек с потенциал и знания и да го превърнеш в някой от племето на Черния чайник или Седящия бик. Стой си, пуши си и чакай някой ден да се оправим.

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 21:34 от Анонимен

# 65
  • Мнения: 4 380
xenia, да не би нещо носталгия да те мъчи?  Laughing

По неизпълняването на законите в България ли? Mr. Green В някои отношения ме мъчи, да. Grinning В други и при нас не се изпълнява, та се живеее някак.

Честно ти казвам, аз се чудя това момиче с такава уста как въобще е завършило образованието си. Ако знаеш при нас как ги "обичат" такива! Laughing Да е изхвърчала от университета още преди края на първи семестър.

# 66
  • Мнения: X
И на мен ми е липсвало донякъде това с неспазването, особено като бях в Германия. За това и реших, че може да говориш от позицията на човек, който не живее в България.

# 67
  • Мнения: 502
   Ясно,Ксения е пушачка.

Чужденци идват да живеят в България-да,има такива хора. А българите избягали в чужбина-балъци,да бягат от хубавото,да отиват там,дето мнозинството спазва законите. Що не си седят тука,какъв си е рахат,всеки си прави каквото си иска. Висша форма на развитие на обществото е това.

# 68
  • Мнения: 4 380
И на мен ми е липсвало донякъде това с неспазването, особено като бях в Германия. За това и реших, че може да говориш от позицията на човек, който не живее в България.

Ами от такава позиция говоря, от каква друга? Повече от каквото и да е спазване или не на закони, при нас се държи на "политкоректност" и на тази малката да са и смачкали фасона много бързо. В Осло явно са били толерантни повече от необходимото. Или просто си е решила че сега в България може да си прави каквото иска с вирнат нос и да държи тон на министри, защото е със западно образование. Laughing

# 69
  • Мнения: 5
Рокси-а как виждаш ти органите на РИОКОЗ да проверяват министъра дали спазва заповедта си!!!!Защото аз не го виждам и съм сигурна,че няма да стане,даже писмена жалба да бе подало момичето!А дано сега след като Слави се обади да направят нещо!!
Е това-балканския манталитет си ни личи-ама тя не се сработва с колектива!!В министерството-колектив!!!ХАХАХА

# 70
  • Мнения: 4 300
Уф. Хубаво е, че ти е смешно. Само дето в офис сградите не се пуши извън обозначените места . Без значение министър ли е, кой е, има ли заповед, няма ли- РИОКОЗ глобяват министерството, задето не спазва законите, а не вътрешните си заповеди.
 А после те ( министерството) могат да санкционират неспазилият вътрешната заповед, която пределя къде може да се пуши.
Не знам балкански синдром ли е да се реве по принцип или да си завираш главата в г.за. Ако повече хора се интересуваха как трябва да се случват нещата, а не как на тях им се иска или на тях им се струва правилно, щеше да се живее по лесно Shocked

Аре, отпис Laughing

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 22:03 от Рокси

# 71
  • Мнения: 4 380
Една вчерашна пигалица да държи тон на министър и после да изтипосва историята по вечерни шоу, това определено не е начина, по който трябва да се случват нещата. Не е въпроса в пушенето, а в принципа.

# 72
  • Мнения: 619
Ксениа, аз пък си мисля, че явно по този начин вече явно трябва да стават нещата в България. Много хора вече са загубили надежда, че по канален ред ще им обърне някой внимание. И още нещо ще ти кажа-има още много като тая "вчерашна пигалица", които са готови да "възстанат" срещу неспазването на законите и по всякакъв начин. Освен това не е задължително причината за това й държание да е факта, че е учила извън България.

# 73
  • Мнения: 4 380
Ксениа, аз пък си мисля, че явно по този начин вече явно трябва да стават нещата в България. Много хора вече са загубили надежда, че по канален ред ще им обърне някой внимание. И още нещо ще ти кажа-има още много като тая "вчерашна пигалица", които са готови да "възстанат" срещу неспазването на законите и по всякакъв начин. Освен това не е задължително причината за това й държание да е факта, че е учила извън България.

Аз пък си мисля, че в България нещата винаги откак се помня все така си стават- с възстания. Без на някой да му дреме че възставайки за ред и правила самият той нарушава двойно повече.
Това и държание в никакъв случай не е резултат от западното и обучение. Това си е типично нашенски манталитет, но наглостта и самоувереността идва от факта че размахва норвежка диплома. Сигурно ако си беше седяла на село край Албена, не би дръзнала да държи сметка на министри. И още по-малко пък Слави би я удостоявал с внимание. Норвежките дипломи гледай ти какви чудеса правят.

# 74
  • Мнения: 619
Може и да си права, но може би просто никой не възстава, защото всички смятат, че няма смисъл.

# 75
  • Мнения: 4 892
xenia, кое е проблем - че тоя полуумен гьонсурат е миснистър или че девойката е устата?

# 76
  • Мнения: 2 032
Един от проблемите на тази тема е, че Ксения е изокала 10 пъти.

# 77
  • Мнения: 4 380
xenia, кое е проблем - че тоя полуумен гьонсурат е миснистър или че девойката е устата?

Нито едното, нито другото. Проблем е това че се толерира подобно безочливо и нагло поведение и не само се толерира, но получава бурни публични ръкопляскания за абсолютно недопустими и неадекватни реакции. Слави си търси сеира- някаква пикла се изплюла в лицето на министър, това не е за изпускане. Но в края на краищата не си дава сметка на какво възпитава по такъв начин обществото. Пълна анархия, липса на респект пред какъвто и да е авторитет и институция.

# 78
  • Мнения: 619
Аз смятам, че поведението й не е безочливо и нагло. Също, че не е пикла. Всъщност кой е критерия една жена да е пиклатози, че е решила по някакъв начин да направи обществено достояние кирливите ризи на министерството, макар, че те отдавна не са тайна?

# 79
  • Мнения: 4 380
Аз смятам, че поведението й не е безочливо и нагло. Също, че не е пикла. Всъщност кой е критерия една жена да е пиклатози, че е решила по някакъв начин да направи обществено достояние кирливите ризи на министерството, макар, че те отдавна не са тайна?


Аз пък смятам че е безочливо и нагло да държиш тон на министър с думи че си пикаел на собствената заповед. Още по-нагъл е фактът че това излза от току-що наета на работа, която няма и един ден трудов стаж. И съвсем пък безочливо е да изнасяш това в разни вечерни шоу-програми. Това са всъщност НЕЙНИТЕ кирливи ризи. Ако това се беше случило тук, не само не би имало никакъв шанс на гласност, но и малката би се простила със всякакъв шанс за кариера.

# 80
  • Мнения: X
Случайно гледах точно това предаване, иначе отдавна не ми се беше случвало да засичам "Шоуто на Слави". Понеже го даваха точно на 1ви април, докато гледах интервюто с мацката първо се изнервих, а след това реших, че явно в това се състои тяхната първоаприлска закачка - абсурден разговор, в който водещият вади думите с ченгел от устата на девойка, която гледа самодоволно и отговаря едносрично. Както и да е, оказа се, че не е първоаприлска шега.

Лично моето мнение е че девойката е постъпила ужасно глупаво ако целта й е била да осигури спазване на заповедта и да остане на работа. С начина, по който е подходила, си е гарантирала скоропостижно уволнение и ако е очаквала друго, това говори за много нисък коефициент на емоционална интелигентност. По-нагоре Рокси много добре го беше формулирала - нещо в смисъл, че министърът в "чисто човешки план" очаквано е постъпил по точно този начин...

От всичко, което видях в онова предаване, за мен Виктория има напълно неоправдано самочувствие на човек, който говори много езици, завършил е много добро образование, живял е на разни места и се връща тук, за да ни светне как се спазват правилата и как трябва да се борим за тях. Отварям скоба да кажа, че съм войнстващ непушач и също държа на правилата, но по този конкретен начин бих постъпила ако съм примерно в заведение и някой дими в зоната за непушачи (правила съм го и действа). Обаче ако съм на работа и примерно председателят на борда дими по коридора, няма да се изтъпаня да му кажа "Аз ти докарвам парите, а ти си пикаеш по заповедите", защото много добре знам какво ще последва. Има си други начини, малко по-дългосрочни, които работят. Ако реша пък да действам веднага, по-скоро бих прибягнала до писмени възражения, заверени по административен ред и със сигурност бих се въздържала от лични нападки. Може и да греша, но си спомням, че в разказа й се споменаваха някакви квалификации, които е отправяла към министъра.

Таз девойка аз лично не бих я взела на работа именно поради явното и неумение да работи с хора в смисъла на това да постига целите си когато изискват взаимодействие с други хора (колеги, висшестоящи, доставчици и т.н.). Тя на работа ли е? Не. Министърът пуши ли си в стаята? Най-вероятно. За какво говорим тогава?

# 81
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Язък й на образованието и културата,
дето ни го тика пред очите,
като не се е научила на елементарно, културно поведение,
сдържаност на емоциите и интелигентен начин за постигане на целите.

# 82
  • Мнения: 502
   Заглавието е -"Гагаузов-тема на предаването на Слави!". Мисля,че повечето коментари не са по темата.

Гагаузов и гагаузовщината се превръщат в нарицателно за безхаберие и наглост. Някак обаче този очеваден факт успя да остане на заден план,а започнахте да оплювате едно двадесет и пет годишно момиче. Изтеглих предаването снощи и го гледах. Момичето е постъпило прибързано,неразумно спрямо собствената си кариера,личи голямата и неопитност в общуването с хората. Някои от нас биха реагирали по друг начин,може би по-интелигентно и по-неатрактивно,без много шум. Дали би имало същия ефект-не се знае.
    Вас какво ви впечатли повече в това предаване-реакцията на една жена или причината,заради която тя реагира по този начин? Ще кажете-ами всички знаем,че законите не се спазват от най-високото до най-ниското стъпало.  За какво са тези медийни изцепки,много шум за нищо! Ами да,знаем го.  И си траем. Може да напишем някоя и друга псувня по адрес на правителството,но във форум,анонимно. На висок глас рядко някой ще се изрепчи срещу гагаузовец. И ако все пак се намери такъв глупак,който да заплюе в очите "силния на деня",ще го обявим за невъзпитан,малоумен,абсолютно неадекватен тип.
      Гагаузовщина ще има дотогава,докато има раболепни хора,които ще я подхранват. Докато мисълта за собствената кариера и удобство стои пред чувството за отговорност и морал. Докато изкуствените норми на "прилично" поведение се поставят пред чисто човешките закони за дълг и справедливост.  Морякът няма право да апострофира капитана,да оспорва заповедите му. Но ако види,че въпреки това корабът потъва,по-добре да го каже пред всички и пръв да се гмурне в  открито море.
 
  Колко от вас могат да кажат за себе си: Не се надявам на нищо. Не се страхувам от нищо. Аз съм свободен!
  Тази млада жена го е казала,дори без да иска.

  Толкова по тази тема от мен.  Да живее младостта,колкото и неопитна да е тя!    bouquet

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 17:15 от maraidara

# 83
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Божкеее! Туй да му е кусура на Гагаузов ....
Едно неправомерно уволнение ...
 Joy Joy Joy

# 84
  • Мнения: 4 300
Ти май наистина не разбираш Rolling Eyes
Проблемът с "гагаузовщината" е навсякъде и той е, че хората си позволяват да поставят личното си удобство над правилата. Всякакви хора- от лелите, които пият кафета 5 пъти по един час до министъра, който пуши не където трябва. Което определено е проблем и аз не го отричам.
Само че да се опитваш да бориш същия проблем, неспазвайки правилата, те поставя в същата ситуация като нарушителите. Виждаш проблема, но вместо да постъпиш както трябва- за стотен път го пиша- да реагираш писмено до отговорните за това- ти вдигаш олелия, използваш обидни изрази, демонстрираш лични чувства и отношение. Значи тя казва на шефа си, че му плаща заплатата, а той й казва, че е малка пикла. Чуден разговор. Невероятно градивен и резултатен Rolling Eyes.

# 85
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Аз ли не разбирам ...
Не омаломажавам проблема, но на фона на това, което е публично достояние за делата на горепосочения министър, това е просто незначително.

# 86
  • Мнения: 4 892
xenia, кое е проблем - че тоя полуумен гьонсурат е миснистър или че девойката е устата?

Нито едното, нито другото. Проблем е това че се толерира подобно безочливо и нагло поведение................  Пълна анархия, липса на респект пред какъвто и да е авторитет и институция.

Мен ме засяга поведението на определящия правилата, ничие друго поведение. Обяснение за арогантността винаги има, искам обяснение на другото. Защо този, който прави законите не ги спазва и как после се изисква друг да го прави. На друго място и при други обстоятелства ситуацията щеше да е по-различна. Девойката ще си отплава по пътя, може да я очука живота, има време да се научи на някои неща. А уважаемия министър? Длъжен е да се извини публично, но няма да стане, щото отношението му към всички е като към пикльовци или айде да е будали, от мен да мине. Сега даже няма и нескопосан "златен" скункс да получи, понеже сигнала е от конкуренцията, не от Нова.

Към подобни институции и аз не бих имала респект и уважение. Щото е много удобно да се казва - аз имам респект към институцията, ама то е малко като "държавата" - не са това абстрактни понятия, там има хора, които не заслужават респект.

# 87
  • Мнения: 1 788
Тази вечер имах възможност да гледам предаването му. И разбрах, че независимо, че РИОКОЗ са откликнали и са отишли на проверка, са констатирали, че всичко било изрядно и наред. Е това, ако не е типично в БГ стил, здраве му кажи.

П.П. Темата тази вечер беше за боклука и колко е вредно да се изгаря.(поканили бяха някакви хора на екологичните науки) За съжаление, управниците ни, милите, още повече ме разочароваха. Но това, може би, е подходящо да си се коментира в друга тема.

# 88
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

П.П. Темата тази вечер беше за боклука и колко е вредно да се изгаря.(поканили бяха някакви хора на екологичните науки) За съжаление, управниците ни, милите, още повече ме разочароваха. Но това, може би, е подходящо да си се коментира в друга тема.

Абсолютни откачалки бяха и тримата. А за професорката нямам думи.
Ако се водим точно по съветите на тези "учени" по-добре да си останем в сегашното положение.
Безмълвна останах, когато отрекоха заводите във Виена и Германия.

# 89
  • Мнения: X
Ей Ксения - абе ти да не си личен адвокат на гагаузчето.........., друга причина да се пениш тука така не виждам. Пикла била, не трябвало да се толерира такова поведение. А какво поведение трябва да се толерира според теб??? Наведена главица и близане на задници ли??? Извинявай, но точно заради такива като теб надутите пуяци политици, управляващи, министри и тем подобни са се взели за недосегаеми ........... И разбира се, че аз, ти , това момиче и т.н. им плащаме заплатите. Все ще мълчим, един път малки пикли били да мълчат щото нямат опит, друг път много знаят ама ги хванал кукумицина и пак да мълчат. Айде да млъкнеш ти и тия като тебе щото вече ни се повдига от такива гагаузи................. Ще мълчим и ще ги траем щото били велики министри, не бил този начинът. А кой е начинът - ЗА НАГЛИТЕ ТОВА Е НАЧИНА, а те са нагли до безкрай.
Браво и поздравления на това дете и да, така трябва да бъде, ако искаме да живеем в нормална държава.

# 90
  • Мнения: 1 788

П.П. Темата тази вечер беше за боклука и колко е вредно да се изгаря.(поканили бяха някакви хора на екологичните науки) За съжаление, управниците ни, милите, още повече ме разочароваха. Но това, може би, е подходящо да си се коментира в друга тема.

Абсолютни откачалки бяха и тримата. А за професорката нямам думи.
Ако се водим точно по съветите на тези "учени" по-добре да си останем в сегашното положение.
Безмълвна останах, когато отрекоха заводите във Виена и Германия.

Може и да са откачалници, нямам идея, за първи път ги виждам тези хора, а и не казаха кой знае какво.
А това, че отрекоха заводите в Германия и Виена - не е кой знае какво.
Аз дълго време си мислех, че заводът, който ние ще строим тук, е за рециклиране, в смисъл - не чисто и просто изгаряне на всичко.
И наистина, ако е само за изгаряне - не съм съгласна, всеки знае какво става с въздуха (и не само), когато има наблизо завод, за каквото и да било и когато комините му избълват отровите...
Извинете за off topic-a.

# 91
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

П.П. Темата тази вечер беше за боклука и колко е вредно да се изгаря.(поканили бяха някакви хора на екологичните науки) За съжаление, управниците ни, милите, още повече ме разочароваха. Но това, може би, е подходящо да си се коментира в друга тема.

Абсолютни откачалки бяха и тримата. А за професорката нямам думи.
Ако се водим точно по съветите на тези "учени" по-добре да си останем в сегашното положение.
Безмълвна останах, когато отрекоха заводите във Виена и Германия.

Може и да са откачалници, нямам идея, за първи път ги виждам тези хора, а и не казаха кой знае какво.
А това, че отрекоха заводите в Германия и Виена - не е кой знае какво.
Аз дълго време си мислех, че заводът, който ние ще строим тук, е за рециклиране, в смисъл - не чисто и просто изгаряне на всичко.
И наистина, ако е само за изгаряне - не съм съгласна, всеки знае какво става с въздуха (и не само), когато има наблизо завод, за каквото и да било и когато комините му избълват отровите...
Извинете за off topic-a.
Последен офф, по темата. Моля админите да ме извинят.

Ако беше толкова вредно, както го представиха тези снощи, едва ли Виена щеше да си боцне завода в центъра на града.

# 92
  • Мнения: 410
Чета и не вярвам на ушите си.
Некадърна, устата и безочлива била, пикла била, мръсно бельо изкарала. Сигурно в два реда ще може да изкарате анамнеза за инфекциозните й заболявания или душевното й състояние?

Всъщност няма нищо чудно в това, да се атакува ощетения, а не виновника.
Една лъжа като се повтори сто пъти става истина. Стандарт. В БГ стандартът е: мачкай правилата, законите са, за да се нарушават. А хората, които живеят по правилата стават аутсайдери, те са изключение и на тях се гледа кофти.

И ей го, наш ГАНЮ, пардон, Господ, тъй де, ГАГАУЗОВ, на пиедестала на МИНИСТЕРСТВОТО си, изправил се и ръси "интелект", за който после може и глоби да има. Смее ли някой да му гъкне. Никой, освен тази "пикла", която ще си полужи заслуженото, защото нито е спазила правилата, който той е резолюирал и лично не спазва, нито има два грама мозък да се сети, че с височайши богоизбрани персони току тъй не се разговаря. И като е дръзнала да изправя глава срещу него, баш Господа, ще си плати за безумието, та да се научи друг път, да не Го закача. Тъй де, поне някой в гащите й да беше бръкнал, зъбите й да беше избил, жилището й да беше препродал, пък то за едните келяви цигари...Ми да се научи другия път да пуши, баааа.
А за глобата - все ще се намерят данъкоплатци да я покрият, нито ще е първата, нито последната.

# 93
  • Мнения: 619
Всъщност няма нищо чудно в това, да се атакува ощетения, а не виновника.
Една лъжа като се повтори сто пъти става истина. Стандарт. В БГ стандартът е: мачкай правилата, законите са, за да се нарушават. А хората, които живеят по правилата стават аутсайдери, те са изключение и на тях се гледа кофти.

И ей го, наш ГАНЮ, пардон, Господ, тъй де, ГАГАУЗОВ, на пиедестала на МИНИСТЕРСТВОТО си, изправил се и ръси "интелект", за който после може и глоби да има. Смее ли някой да му гъкне. Никой, освен тази "пикла", която ще си полужи заслуженото, защото нито е спазила правилата, който той е резолюирал и лично не спазва, нито има два грама мозък да се сети, че с височайши богоизбрани персони току тъй не се разговаря. И като е дръзнала да изправя глава срещу него, баш Господа, ще си плати за безумието, та да се научи друг път, да не Го закача. Тъй де, поне някой в гащите й да беше бръкнал, зъбите й да беше избил, жилището й да беше препродал, пък то за едните келяви цигари...Ми да се научи другия път да пуши, баааа.
А за глобата - все ще се намерят данъкоплатци да я покрият, нито ще е първата, нито последната.[/color]
Ей това се опитвам да кажа....

# 94
  • Мнения: 75
Не знам дали това момиче е мислило за последствията от постъпката си,но мисля,че малко напрежение на тоя министър му е дошло добре.Писах и по-горе,разбирам го девойчето,в Норвегия хората са педантични на тема пушене.Имат си закони и си ги спазват.В деня в който беше забранено пушенето в затворени помещения,всички се съобразяваха и изпълняваха.Гледах и не вярвах на очите си,как при минусови температури,хората излизаха навън за по една цигара.Това кога ще се случи тук с такъв министър за пример?

# 95
  • Мнения: 619
Това кога ще се случи тук с такъв министър за пример?
Никога. Не знам какво трябва да стане за да си смени нацията мисленето...

# 96
  • Мнения: 410
Никога няма да се случи. Защото в БГ правилото е да се нарушават правилата. Мръсно и извратено съзнание имаме.

# 97
  • Мнения: 2 821
Повдигам темата пак.
Какво мислите за мацката, която Шоуто на Слави издига за кандидат депутат? Бихте ли се подписали, за да събере заветните 10000 подписа и да участва в надпреварата?
Макар, че една птичка пролет не прави заслужава ли си да дадем рамо на такива хора?
Аз бих се подписала за нея.

# 98
  • Мнения: 457
Повдигам темата пак.
Какво мислите за мацката, която Шоуто на Слави издига за кандидат депутат? Бихте ли се подписали, за да събере заветните 10000 подписа и да участва в надпреварата?
Макар, че една птичка пролет не прави заслужава ли си да дадем рамо на такива хора?
Аз бих се подписала за нея.

И аз  thumbsup

# 99
  • Мнения: X
Аз не бих, вече писах защо по-назад в темата.

# 100
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Коя е тази мацка, да не е същата уволнена от Гагаузов.

# 101
  • Мнения: 2 821
Тя е, да. Слави Трифонов и сие я издигат за кандидат-депутат.

# 102
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
О, боже  ooooh! ooooh! ooooh!

# 103
  • Мнения: 5 315
Бихте ли се подписали, за да събере заветните 10000 подписа и да участва в надпреварата?

Не, не бих.

# 104
  • Мнения: 2 716
В офиса ми не се пуши, защото колегите ме уважават. Едва ли е заради закон.

За мацката - не бих гласувала. Не знам защо. Ама Слави прави лоша реклама на всичко, до което се докосне. През последните няколко години.

# 105
  • Мнения: 50
През целия ден дебна за тази тема.
Аз лично съм била на мястото на тази млада дама , когато господина беше кмет на Сливен.
Имаше проблем с майчинствата и детските и той каза:А ,правете  каквото искате.Дори и пътища да затворите все тая.Пари ще има когато реша.
Той беше депутат ,после кмет , пак стана депутат ,че и министър.
Кой ги избира тези ,,гагаузи"?
Мисля още едно нещо:Това момиче трябва да получи голяма обществена подкрепа.
Такива като нея ще обърнат колата на калпава държава./държавата това сме ние/

Подкрепям напълно и призовавам всички варненци да се подпишат в подписката!!!
Всичко зависи от нас и няма да се оправим докато не го осъзнаем и не направим нещо по въпроса!

Общи условия

Активация на акаунт