Гагаузов-тема на предаването на Слави!!!

  • 4 767
  • 105
  •   1
Отговори
# 30
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Предложение от пушач:
Колежката ми е пушачка и предложи всички които пуша да отделят пари за една кутия.
Събраната сума да се дари на момичето като компенсация за уволнението.
...

Според теб каква е вероятността това да се случи наистина? Понеже на приказки всички са много силни.
Да, ама кой ще и компенсира отровеното здраве. Аз бях в същата ситуация и моите колежки не се съобразяваха дори с бременността ми! Пушачите не тровят само себе си а и тези, които им дишат дима!
А разказаната история за пореден път ми показа колко се спазват законите в БГ, а пък било по такъв "дребен" повод!!!

# 31
  • Мнения: 212

То е ясно, че за всички беди са виновни пушачите, ама малко не се ли преекспонира тая тема  newsm78

Пушачите - на сапун. Те са виновни за всичко включително в случая става дума точно за нагли пушачи които нарушават собствената си заповед да не се пуши в Министерството.
Всички пушачи са нагли, гадни, димящи, вонящи ходещи пепелници  и тоя Гагаузов е един от най-ярките примери за безкрайната наглост и отвратително безочие на всички пушачи които си мислят че могат да си пушат навсякъде и ако им се забрани това гракват в един глас че им се нарушавали конституционни права.

# 32
  • Мнения: 4 380


Аз не съм съгласна, че това виждаш ли било отличително нещо за България. Валерия Петрова където и да е, би изхвърчала за подобно нещо. Принципите са нещо хубаво, а принципите на работа в колектив- нещо още по-хубаво. Вчера дошла пикла която още не е назначена дет се казва, и която не си е мръднала още пръста, да ходи да държи сметка кой как си пикаел на заповедта, това е нонсенс и не би се толерирало в нито една страна.
Има правила и норми на поведение. С вирнат нос и напушеност кого и как тя била избирала на този пост и тя му била плащала заплатата, до никъде няма да стигне.

# 33
  • Мнения: 502
   Да,отворковците никой не ги търпи,така е. Но тук най-големия отворко е самият Гагаузов,той коли,той беси. А си гъкнал,а са ти отрязали крилцата. Това е гадно,нищо че го има в цял свят. Момичето е смело и ако всички бяха като нея и не си мълчаха,светът щеше да е едно по-хубаво място. "Преклонена главица сабя я не сече",но пък и никога няма да видиш слънцето,гледайки все надолу.
  Работата в колектив не означава абсолютно подчинение на  по-слабия пред по-силния. Това не е колективност,а тоталитаризъм.

# 34
  • Мнения: 4 300
   Работата в колектив не означава абсолютно подчинение на  по-слабия пред по-силния. Това не е колективност,а тоталитаризъм.
Ех, все пак в една ясна структура, каквато е министерството си има утвърдена пътечка за всяко нещо. Оплаквания се правят писмено, до началника, с копие до засегнатите лица. Вдходящ номер, печат- за да не може да изчезне. Ако няма отговор- прескача се нивото, пишеш до следващия или до независимата институция. Банката, в която работя , беше осъдена за неспазване на забраната за пушене от служител. Така че ако си позволя перифраза- който се оплаква не както трябва- не постига нищо. Да кажеш в очите на някой, че му плащаш заплатата, е грубо и неуважително освен всичко останало. Не знам каква реакция е очаквала Confused
Дамата очевидно не е права в начина си, но е права за инициативата си.
Макар че според мен много бавно и трудно ще се променят хората- ще се глобят някои за неспазване на забраните и така, до следващия път Rolling Eyes.

# 35
  • Мнения: 4 380
   Да,отворковците никой не ги търпи,така е. Но тук най-големия отворко е самият Гагаузов,той коли,той беси. А си гъкнал,а са ти отрязали крилцата. Това е гадно,нищо че го има в цял свят. Момичето е смело и ако всички бяха като нея и не си мълчаха,светът щеше да е едно по-хубаво място. "Преклонена главица сабя я не сече",но пък и никога няма да видиш слънцето,гледайки все надолу.
  Работата в колектив не означава абсолютно подчинение на  по-слабия пред по-силния. Това не е колективност,а тоталитаризъм.

Това не е смелост, а глупост. В България са всички като нея- устати и без покритие, затова и до там сме стигнали.
Работа в колектив означава уважение към останалите. И към установения ред на работното място. Както казват руснаците, "в чужой монастырь со своим уставом не ходят". С рогата напред от първия ден е само добър признак че това е човек който с никой няма да се сработи.

п.с. Шефът затова е шеф- да коли и да беси. Ще указваш какво може и какво не, когато заемеш мястото му.

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 11:13 от xenia

# 36
  • Мнения: 502
  Вие сега какво,адвокати-защитници на Гагаузов ли сте? Laughing

  Ако той беше човек на място,нямаше да се стигне до това положение. Не съм гледала предаването,не мога да съдя за това какво е момичето-глупаво и устато или просто едно същество,търсещо справедливост,макар и на висока цена. Аз обаче я разбирам и бих я подкрепила,ако и бях колежка.

# 37
  • Мнения: 502
   Мисля,че в България нещата вече са излезли извън установените рамки. Трудно и дори понякога невъзможно е по съдебен път да си извоюваш правата. В случая на Рокси жената е имала този шанс,но това е един от малкото такива.

# 38
  • Мнения: 4 380
  Вие сега какво,адвокати-защитници на Гагаузов ли сте? Laughing

  Ако той беше човек на място,нямаше да се стигне до това положение. Не съм гледала предаването,не мога да съдя за това какво е момичето-глупаво и устато или просто едно същество,търсещо справедливост,макар и на висока цена. Аз обаче я разбирам и бих я подкрепила,ако и бях колежка.

Справедливости не се търсят на изпитателен срок, нито по този начин. На място или не на място е един министър не се съди по това дали пуши.

# 39
  • Мнения: 4 300
Аз лично не съм, в никакъв случай. Но все пак зависи каква цел преследва момичето- ако е медийна известност- ок. Ако цели обаче да се пребори с порочните практики- не й е правилен метода, поне това, което показа. Ако аз съм на мястото на министър или шеф и някой дойде и ми обясни, че ми плаща заплатата- за мен ще бъде въпрос на чест да се преборя с нахалника, чисто в човешки план. Обаче ако въпросният борец за права мине по утвърдения път, "подкове" се писмено и сигнализира правилните лица, няма да имам особен избор и ще заиграя по правилата.

И изобщо не става въпрос за съдебен път, уверявам те, че когато има писмени неанонимни сигнали, машината в повечето случаи се задейства. И не че има значение, но мъж ни осъди.

# 40
  • Мнения: 502
  Добре,обяснете тогава простия факт: защо този мъж нарушава закона? Защо? Коя е причината да не спазва собствената си заповед? Нека тръгнем от този въпрос. Нарочно избрах снимка на фона на българския герб.

# 41
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
  Добре,обяснете тогава простия факт: защо този мъж нарушава закона? Защо? Коя е причината да не спазва собствената си заповед? Нека тръгнем от този въпрос. Нарочно избрах снимка на фона на българския герб.
По простата причина, че той е издал тази заповед, защото ТРЯБВА да я издаде, а не за да я спази. По същата причина голяма част от законите в БГ се приемат, защото ТРЯБВА да се приемат (все пак изисквания на ЕС), а не за да се спазват. Както всички виждаме, те нашите управници правилата на ЕС не спазват, пък да не говорим за нашите собствени закони!

# 42
  • Мнения: 4 300
По простата причина, че той е издал тази заповед, защото ТРЯБВА да я издаде, а не за да я спази. По същата причина голяма част от законите в БГ се приемат, защото ТРЯБВА да се приемат (все пак изисквания на ЕС), а не за да се спазват. Както всички виждаме, те нашите управници правилата на ЕС не спазват, пък да не говорим за нашите собствени закони!
+дълго насажданата традиция да НЕ се спазват правила, когато противоречат на личния ни комфорт На всички нива. От пушенето на работното място от всички, до пиенето на по 5 кафета дневно, до хвърлянето на билетчето от трамвая навсякъде около спирката, смао не в коша.

# 43
  • Мнения: 502
  Ами не мислите ли,че точно заради това,че никой не спазва наредбите,трябва и може да се постъпи и нетрадиционно,както това момиче? Защото утвърдените норми и правила просто са безполезни,не действат в повечето случаи.

# 44
  • Мнения: 4 300
Нямам нищо против нетрадиционния подход, но точно този- на директна обида и конфронтация- не мисля, че някога би подействал. По такъв начин можеш да се бориш в джунгла, ако си най силния. В обществото- не.

Общи условия

Активация на акаунт