Гагаузов-тема на предаването на Слави!!!

  • 4 776
  • 105
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Много ме изкефи това момиче, само не знам с този начин на мислене кой още ще я сметне за неудобна. Жалко, жалко, а уж искаме кадърните хора да се върнат от чужбна.
Това с пушенето се оказва ега си и проблема, или по-ското това с непушенето. Като напусках фирмата, в която работих, сред кандидатите за моята позиция имаше една много подходяща и опитна жена, която действително би свършила чудесна работа, ако шефа не я беше задрскал от списъка поради нежеланието й да работи в задимена среда. Излиза, че колкото и да си образован и умеещ, заради едното непушене направо си си плюл на дипломата  Laughing Излиза, че един работодател предпочита да наеме някой от Марс да му върши работата, вместо да използва отделно помещение за пушене или да нареди на  единствения пушач в стаята да излиза да пуши навън....ходи после обяснявай, че живееш и работиш в Европа.

# 46
  • Мнения: 502
Много ме изкефи това момиче, само не знам с този начин на мислене кой още ще я сметне за неудобна. Жалко, жалко, а уж искаме кадърните хора да се върнат от чужбна.
Това с пушенето се оказва ега си и проблема, или по-ското това с непушенето. Като напусках фирмата, в която работих, сред кандидатите за моята позиция имаше една много подходяща и опитна жена, която действително би свършила чудесна работа, ако шефа не я беше задрскал от списъка поради нежеланието й да работи в задимена среда. Излиза, че колкото и да си образован и умеещ, заради едното непушене направо си си плюл на дипломата  Laughing Излиза, че един работодател предпочита да наеме някой от Марс да му върши работата, вместо да използва отделно помещение за пушене или да нареди на  единствения пушач в стаята да излиза да пуши навън....ходи после обяснявай, че живееш и работиш в Европа.

  Напълно съм съгласна.  Peace Peace Peace

# 47
  • Мнения: 4 300
Много ме изкефи това момиче, само не знам с този начин на мислене кой още ще я сметне за неудобна. Жалко, жалко, а уж искаме кадърните хора да се върнат от чужбна.

Това, че си е позволила да каже на министъра в очите, че му плаща заплата, прави ли я автоматично кадърна  Rolling Eyes
Има места, където се ценят бунтарството, неформалните отношения и т.н. Както и има други, където те са абсолютно неуместни, за разлика от спазването на йерархията и определен етикет.

Успех й желая, да намери своето поприще и начините:)

# 48
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321


Аз не съм съгласна, че това виждаш ли било отличително нещо за България. Валерия Петрова където и да е, би изхвърчала за подобно нещо. Принципите са нещо хубаво, а принципите на работа в колектив- нещо още по-хубаво. Вчера дошла пикла която още не е назначена дет се казва, и която не си е мръднала още пръста, да ходи да държи сметка кой как си пикаел на заповедта, това е нонсенс и не би се толерирало в нито една страна.
Има правила и норми на поведение. С вирнат нос и напушеност кого и как тя била избирала на този пост и тя му била плащала заплатата, до никъде няма да стигне.

Абсолютно съм съгласна с това мнение.
Ксения, много точно си го написала  Peace

Гледах всички изяви на въпросната млада дама.
Типично за младостта й е нахакана и арогантна, а постъпките й са непремерени и истерични.
Това, че е завършила в чужбина или е живяла там, не я прави автоматично кадърна
и не й дава правото да обижда наред. Камо ли да се чувства с нещо по-привилигирована.

Несработване с колектива е една от причините да я изритат
и аз съм напълно сигурна, че е основателна.

Защото е много хубаво да се спазват разпоредбите,
но още по-хубаво е да уважаваш тези с които работиш
и да се сработиш с колектива.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 747
Тук прочетох страшни глупости,като се започне с това,че В.Петрова е виновна,че е отишла при министъра и се стигне до това,че пушачите за виновни,че пушат.Според мен истинския проблем е,че министърът нарушава собствената си заповед,която днес е за пушенето,а утре може да е за нещо друго.И тогава ощетени да сме всички ние примерно,защото "той така е решил".А че ние му плащаме заплатата е факт или поне тези,които си плащаме данъците и имаме право да държим сметка на този или онзи министър за действията му.

# 50
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Не са виновни пушачите че пушат! Виновни са за това, че пренебрегват закона (вкл. и самия министър, а може би не е само този министър) и не пушат на определените за това места!
Иначе за останалото си права!

# 51
  • Мнения: X
Много ме изкефи това момиче, само не знам с този начин на мислене кой още ще я сметне за неудобна. Жалко, жалко, а уж искаме кадърните хора да се върнат от чужбна.

Това, че си е позволила да каже на министъра в очите, че му плаща заплата, прави ли я автоматично кадърна  Rolling Eyes

Не това я прави кадърна. Ако си гледала цялото предаване, преди изобщо да се аговори за "бунтарството" на момичето, първо  се акцентира на образованието и предишната позиция, която е заемала. Аз дори не смятам,че в случая става въпрос за бунтарство или дързост, а просто за желание за спазване на правилата. Но наистина е нормално човек като поживее сред анархията да получи изкривени представи за някои понятия. А освен това аз говоря за всички кадърни хора, които предпочитат да са навсякъде другаде, но не и тук, явно поради обясними причини. Един шеф не е шеф само за да коли и да беси, а за да си върши и работата. Един шеф, който не застава зад думите си е нормално да загуби авторитет пред подчинените си. Какъв е той, та да не можеш да говориш директно и откровено с него? Господ? Бог? Мисля, че най-нормалното нещо е да говориш с шефа си, щом нещо на работа те притеснява, това за мен показва далеч по-голямо уважение, отколкото да си трайкаш ,а после да шушукаш зад гърба му. Времето на мижитурките вече и в България отдавна отмина, за съжаление не и в държавните институции.

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 13:43 от Анонимен

# 52
  • Мнения: 619
Времето на мижитурките вече и в България отдавна отмина, за съжаление не и в държавните институции.
Съгласна съм. Мисля си, че все още не се търсят кадърни хора, а удобни.

# 53
  • Мнения: 502
   Тези, които защитават министъра,за какво по-точно говорите,че не ви разбирам? Говорите за уважение към институциите ли,за респект към правилата на играта? Институцията е нещо,което се крепи на строги правила и закони. Няма ли закони,няма ли ред-няма никаква институция. Има анархия. Това в случая с министерството на Гагаузов не е ред,това е анархия и един човек се е опълчил срещу нея. Момичето не "лае"към  ръката,която го храни,а е недоволно от  липсата изобщо на такава ръка. Няма тук нищо респектиращо в поведението на министъра,всичко буди недоумение и дори нещо по-лошо.
    Да тръгнеш да си търсиш правата по стандартния ред в учреждение,в което лично шефа не спазва никакви забрани, е все едно да чакаш от умрял писмо. Не само,че ще е глас в пустиня,но и ще ти се присмеят даже.

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 18:24 от maraidara

# 54
  • Мнения: 4 300
Говоря за това, че когато имаш проблем не е нужно да кажеш "Шефе, ти си голям гъз", а да се бориш с адекватни методи. По ясно от това не мога да го кажа Laughing
И не защитавам министъра, нито съм го виждала, нито съм го чувала. Да не говорим, че аз самата съм непушач и зверски ме дразнят.
Но да ръкопляскам на глупава демонстрация- нямам нужда Thinking.

# 55
  • Мнения: 502
  И аз съм непушач и затова още повече подкрепям "революционния" подход на жената. С тия пушачи само крути мерки,иначе не става! Laughing

# 56
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Според мен, никой тук не защитава министъра.

Говорим, че малката префърцунена дама, не е уцелила правилния начин на поведение,
спрямо целия колектив. Не спрямо министъра.
Което, разбира се е типично за нейната възраст.

Така както я гледам, тя скоро няма да си намери работа, която я удовлетворява.

Хубаво е да имаш самочувствие, но то трябва да е с някакво покритие.

И все още префърцуненото поведение, съчетано с много говорене и хулене на хората, с които работиш,
не е показател, че си кадърен.

Хайде да не бързаме да класифицираме дали е или не е специалист въпросната девойка,
защото нито един от нас не е видял професионалните й качества.

Аз също съм непушач.
Но не броя цигарите на пушачите около мен.
Когато някой ми пречи, го помолвам и не ми се е случвало да не се съобразяват с мен.
Така че, има си начини.

# 57
  • Мнения: 4 300
  И аз съм непушач и затова още повече подкрепям "революционния" подход на жената. С тия пушачи само крути мерки,иначе не става! Laughing
И какъв според теб е резултата от "крутите мерки"? Лелите в министерството просто ще си имат топик за обсъждане по време на дългото си кафепиене.
Резултат щеше да има, ако момата беше сигнализирала съответната служба. А това доколкото видях от Шоуто на Слави го направиха те, и то по телефона. Аз лично бих заложила на писмената форма.

# 58
  • Мнения: 502
  Лелите ще пият кафенце в министерството,но вече ще ги е бъзе да запалват цигарки....Скришом ще го правят може би и ще се усмихват раболепно на шефа. Животът в министерство гагаузово ще си потече по старому,несмущаван и необезпокояван от разни нервозни непушачки.

# 59
  • Мнения: 4 300
От какво ще ги е "бъзе"? От това, че някой се е оплакал от тях и са го уволнили Shocked?
Чак почвам да се чудя, аз ли не схващам ситуациятс?

Общи условия

Активация на акаунт