Гагаузов-тема на предаването на Слави!!!

  • 4 759
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 502
От какво ще ги е "бъзе"? От това, че някой се е оплакал от тях и са го уволнили Shocked?
Чак почвам да се чудя, аз ли не схващам ситуациятс?

  Ще ги е бъзе,защото знаят,че нарушават закона и може от някое бюро да дебне скрит провокатор,като тази по телевизията,който да ги изобличи. Защото някъде дълбоко в закърнялата им съвест има едно местенце,където все пак им проблесва:"Всички пушат,дори и шефа,защо пък не...ох..."

# 61
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
На участниците в дебата пушачи срещу непушачи, само ще кажа, че момичето изрично подчерта в началото,че няма нищо против пушачите, а е срещу неспазването на закона (в частност този за тютюнопушене) и конкретната заповед на министъра.

# 62
  • Мнения: 4 380
Много ме изкефи това момиче, само не знам с този начин на мислене кой още ще я сметне за неудобна. Жалко, жалко, а уж искаме кадърните хора да се върнат от чужбна.

Това, че си е позволила да каже на министъра в очите, че му плаща заплата, прави ли я автоматично кадърна  Rolling Eyes

Не това я прави кадърна. Ако си гледала цялото предаване, преди изобщо да се аговори за "бунтарството" на момичето, първо  се акцентира на образованието и предишната позиция, която е заемала.

Ако си гледала предаването, предишна позиция тя не е имала. Току-що завършило момиче. Силно съм скептична за всичките и следващи позиции след факта че публично си извади мръсното бельо.

# 63
  • Мнения: 4 380
Относно законите...
Има една добра поговорка. "Строгостта на законите се компенсира от незадължителното им изпълнение".

Не всяко правило и закон са написани за да бъдат изпълнявани, и повярвайте, това е така навсякъде по света. Колко ужасен и тъжен би бил живота ако всичко се изпълняваше! Ако в България се преселват хора от развити икономически страни, и това ви се вижда странно, то е точно по тази причина- животът по правила е прелял вече чашата.

# 64
  • Мнения: X
xenia, да не би нещо носталгия да те мъчи?  Laughing

Аз мисля, че в момента, в който е отишла да говори с Гагаузов така или иначе е знаела какво я чака и най-вече е знаела, че няма да й пука ако я уволнят. И аз на нейно място не бих желала да започна кариерата си по такъв нелеп начин, да ме учат как да се правя че работя и как да се правя, че спазвам закони. Ужасно е това, да вземеш един млад  човек с потенциал и знания и да го превърнеш в някой от племето на Черния чайник или Седящия бик. Стой си, пуши си и чакай някой ден да се оправим.

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 21:34 от Анонимен

# 65
  • Мнения: 4 380
xenia, да не би нещо носталгия да те мъчи?  Laughing

По неизпълняването на законите в България ли? Mr. Green В някои отношения ме мъчи, да. Grinning В други и при нас не се изпълнява, та се живеее някак.

Честно ти казвам, аз се чудя това момиче с такава уста как въобще е завършило образованието си. Ако знаеш при нас как ги "обичат" такива! Laughing Да е изхвърчала от университета още преди края на първи семестър.

# 66
  • Мнения: X
И на мен ми е липсвало донякъде това с неспазването, особено като бях в Германия. За това и реших, че може да говориш от позицията на човек, който не живее в България.

# 67
  • Мнения: 502
   Ясно,Ксения е пушачка.

Чужденци идват да живеят в България-да,има такива хора. А българите избягали в чужбина-балъци,да бягат от хубавото,да отиват там,дето мнозинството спазва законите. Що не си седят тука,какъв си е рахат,всеки си прави каквото си иска. Висша форма на развитие на обществото е това.

# 68
  • Мнения: 4 380
И на мен ми е липсвало донякъде това с неспазването, особено като бях в Германия. За това и реших, че може да говориш от позицията на човек, който не живее в България.

Ами от такава позиция говоря, от каква друга? Повече от каквото и да е спазване или не на закони, при нас се държи на "политкоректност" и на тази малката да са и смачкали фасона много бързо. В Осло явно са били толерантни повече от необходимото. Или просто си е решила че сега в България може да си прави каквото иска с вирнат нос и да държи тон на министри, защото е със западно образование. Laughing

# 69
  • Мнения: 5
Рокси-а как виждаш ти органите на РИОКОЗ да проверяват министъра дали спазва заповедта си!!!!Защото аз не го виждам и съм сигурна,че няма да стане,даже писмена жалба да бе подало момичето!А дано сега след като Слави се обади да направят нещо!!
Е това-балканския манталитет си ни личи-ама тя не се сработва с колектива!!В министерството-колектив!!!ХАХАХА

# 70
  • Мнения: 4 300
Уф. Хубаво е, че ти е смешно. Само дето в офис сградите не се пуши извън обозначените места . Без значение министър ли е, кой е, има ли заповед, няма ли- РИОКОЗ глобяват министерството, задето не спазва законите, а не вътрешните си заповеди.
 А после те ( министерството) могат да санкционират неспазилият вътрешната заповед, която пределя къде може да се пуши.
Не знам балкански синдром ли е да се реве по принцип или да си завираш главата в г.за. Ако повече хора се интересуваха как трябва да се случват нещата, а не как на тях им се иска или на тях им се струва правилно, щеше да се живее по лесно Shocked

Аре, отпис Laughing

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 22:03 от Рокси

# 71
  • Мнения: 4 380
Една вчерашна пигалица да държи тон на министър и после да изтипосва историята по вечерни шоу, това определено не е начина, по който трябва да се случват нещата. Не е въпроса в пушенето, а в принципа.

# 72
  • Мнения: 619
Ксениа, аз пък си мисля, че явно по този начин вече явно трябва да стават нещата в България. Много хора вече са загубили надежда, че по канален ред ще им обърне някой внимание. И още нещо ще ти кажа-има още много като тая "вчерашна пигалица", които са готови да "възстанат" срещу неспазването на законите и по всякакъв начин. Освен това не е задължително причината за това й държание да е факта, че е учила извън България.

# 73
  • Мнения: 4 380
Ксениа, аз пък си мисля, че явно по този начин вече явно трябва да стават нещата в България. Много хора вече са загубили надежда, че по канален ред ще им обърне някой внимание. И още нещо ще ти кажа-има още много като тая "вчерашна пигалица", които са готови да "възстанат" срещу неспазването на законите и по всякакъв начин. Освен това не е задължително причината за това й държание да е факта, че е учила извън България.

Аз пък си мисля, че в България нещата винаги откак се помня все така си стават- с възстания. Без на някой да му дреме че възставайки за ред и правила самият той нарушава двойно повече.
Това и държание в никакъв случай не е резултат от западното и обучение. Това си е типично нашенски манталитет, но наглостта и самоувереността идва от факта че размахва норвежка диплома. Сигурно ако си беше седяла на село край Албена, не би дръзнала да държи сметка на министри. И още по-малко пък Слави би я удостоявал с внимание. Норвежките дипломи гледай ти какви чудеса правят.

# 74
  • Мнения: 619
Може и да си права, но може би просто никой не възстава, защото всички смятат, че няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт