И З Р А Е Л 31

  • 22 179
  • 299
  •   1
Отговори
# 270
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Бубе-Барон, ще те посещаваме. Аз миналата година, когато си купувах билет те познах, но  не ми беше  удобно да те заговоря, а после като ги плащах теб те нямаше, а беше само колегата ти. В Израел поне 4-5 пъти сме си купували билети от теб Peace. Като ходя в еврейския дом, ще ти се обадя непремено.
Тали, приятно изкарване на Кинерет Hug

# 271
  • Мнения: 13
Ух... докато ви настигна .


Аз имам въпрос , относно тия руснаци... този голям наплив , леко да няма някой който не покрива всичките критерии за евреин според тамошните чиновници ли какви се падат.

Просто при този строг контрол ,  не мога да си обясня защо има толкова много руснаци , които дори не си правят труда да се интегрират , да научат езика и т.н. 


# 272
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Интеграцията в случая няма нищо общо. Сред руснаците има случаи на подправени документи - това е, защото в Русия стандартът на живот е по-нисък и те масово емигрират и се пробват и на тази възможност (Израел), американец няма да седне да си подправя документите, за да живее в Израел, няма интерес.

А неинтегрирани има всякакви, не само руснаци, ами и американци, и французи, етиопци, йеменци и т.н. Всеки си прави това, на което е свикнал в държавата, от която идва и то не винаги пасва на това, което е прието в Израел. А доколко можеш да се променяш и нагаждаш на средата са лични характеристики, а не качества на някакво общество, нация или друга група от хора.

# 273
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
В интерес на истината предполагам,че за всяка държава извън европейския съюз контрола е строг заради избягването на емигранти.Виждате,че една Англия например продължава да не ни иска.За там Хари може би ще подхвърли какво и е коствало на нея  Peace Тук проблема са фиктивните бракове май май ...А и все пак държавата Израел е за евреи  Peace Моята учителка казва така:То с англ.,руски и български може да живееш навсякъде и новата държава да стане твоя страна-християнска страна докато евреите също могат да живеят навсякъде,но винаги ще бъдат преследвани заради религията си...Тази мъничка държава Израел е тяхното единствено (доколкото може) сигурно място  Peace

# 274
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бубе, принципно е така за еврейската държава, но относно религията - факт, че българи християни не винаги се интегрират в християнски държави, както и, напр. американските евреи - голяма част от тях са по-интегрирани в "християнска" Америка, отколкото в еврейската държава ("американското гето" в Израел се намира в Ерусалим, обикновено ги наричат англосаксонци, защото не са само американци, а група от англоезични - американци, канадци, англичани, южноафриканци). Освен празниците - цял набор от навици на начин на живот си е, език, нрави на хората  Peace

А в САЩ нали при получаване на гражданство те карат да се закълнеш във вярност към държавата и те изпитват върху основни неща за Щатите - на мен това ми се струва много логично, бих приела и тук да се направи нещо подобно.

Нашият Седер ще е малко особен тази година... Вчера са приели свекър ми в болница и ми се струва много деликатна ситуация със семейството сега  Sad

# 275
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ментичка,дано всичко да е наред и да премине бързо без последствия  Praynig

# 276
  • Мнения: 13
Бубе съгласна съм с това което казваш  Peace  Въпреки ,че този въпрос е многолик и може да се гледа и коментира от много страни.
Всъщност еврейска автономия е имало и в Русия , но там с цел да се внедри комунистическата  идея , след като се направи еврейска държава.
В форума пак бях чела , че идеи за еврейска държава е имало и в Африка май* да се направи .
За мен тези земи трябва да са на евреите , но са  много обвързани и с християните .

Но това придобиване на гражданство само по религиозни причини  е дискриминационно според мен  .
Не става дума всички да се втурнем да ставаме еврейски граждани , а да имат възможност ,хора които живеят там от години , да получат гражданство (или децата им,ако са родени там) без религиозно обвързване - няма значение християни ,евреи, мюсюлмани и т.н.  Peace


П.П. Мента и  аз пожелавам бързо оздравяване . Надявам се всичко да бъде наред.   bouquet С  теб сме.  А ти бъди с г-н Ментов , че в такива ситуации  човек най се нуждае от тези ,които най-много обича  bouquet


# 277
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мерси, момичета     bouquet 

Анди, няма еврейски граждани, има само понятие израелски граждани.  Peace А светите за християните земи са си тяхна собственост - на църквите, и друг път е ставало дума. Дори Кнесета е построен на църковни земи, за което държавата си плаща наем на църквата  Peace За Африка е било идея на нацистите, Плюшено мече беше обяснила историята  Hug

# 278
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ами то гражданството не се придобива само по религиозни причини.Ето аз след 3-4-5 години ако живеем тук ще стана гражданка на Израел,но това не ме прави автоматично еврейка  Peace Разликата е,че новопристигналите евреи са подпомогнати от държавата и вземат по бързо паспорт  Peace
А някой подготвя ли новата тема?

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 12:58 от Boryana

# 279
  • T"A
  • Мнения: 2 515
А някой подготвя ли новата тема?

Да, Мимкис ще я пусне  Grinning
Пускам си часовник с обратно броене - от 1 до 7 съм си разчертала график, така че не знам дали ще имам време за форума. Ако ли не - хаг песах самеах на всички!

# 280
  • Мнения: 1 526
Ментуш, бързо оздравяване на свекър ти. Дано не е чак толкова сериозно- предполагам, че вие ще сте опора на свекървата ти сега  Hug!

Много кефеща хрупаща икона, сложете я в новата тема!

Хаг песах самеах и от мен, до шабат ме няма  Crazy!

# 281
  • Мнения: 13
Трябва да се върна назад да прочета точно , че ми се губи . Не си спомням ,че била нацистка идея  Rolling Eyes  Както и да е ...

Бубе  за теб е друго , ти си омъжена за евреин .  Hug

Приятен ден и от мен !  Wink

# 282
  • Мнения: 46









Хаг Самех на всички. Hug Hug Hug
 newsm51


# 283
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Хаг самеах Simple Smile
http://www.youtube.com/watch?v=O3NEZ_svYtk  newsm68 newsm68 newsm68

Отгоре Мали е написала началото на песен за Песах,която ние учихме в Улпан...А линка е към песничката Simple Smile

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 14:46 от Boryana

# 284
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856


Хаг Самеах момичета и от мен!

Общи условия

Активация на акаунт