кафе

  • 8 529
  • 270
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 349
И аз пиех кафе, по едно- две на ден, по-слаби и с мляко.

# 46
  • Мнения: 2 172
Да пия кафе,въпреки,че не съм голям фен.Но не се уливам естествено.По едно кафе максимум на ден,някой път пропускам  Peace

# 47
  • Мнения: 567
Аз също пиех по едно кафе на ден, но в по напреднала бременностго спрях. Не ми сепиеше вече- горчеше ми. Ето за кафето:
Американско проучване твърди обаче, че прекомерната консумация на тонизиращата напитка по време на бременност повишава риска от спонтанен аборт.Ако приемате повече от 200 милиграма дневно кофеин (около 2 чаши кафе) и очаквате дете, рискът да го загубите е двойно по-голям.Изследването включва 1063 жени, които били наблюдавани през цялата си бременност. Те били разделени на групи според дневния си прием на кофеин.Бъдещите майки, които пиели повече от 2 чаши кафе всеки ден, били по-склонни да направят спонтанен аборт.Лекарите съветват бременните да намалят и дори да спрат консумацията на кафе през първите три-четири месеца от бременността си.Ако вие ще ставате майки и не можете без сутрешния си кафеен ритуал, то изберете безкофеиново кафе или опитайте да го замените с какао.И не забравяйте, че кофеин има и в някои газирани напитки, както и в чая – не се наливайте с тях.
Кофеинът е стимулант в храни и напитки като кока кола, кафе, чай, шоколад, какао, както и в някои медикаменти. Ако се консумира в големи количества, може да породи раздразнителност, нервност, безсъние у бременната, а детето може да се роди с по-малко от нормалното телесно тегло. Кофеинът освен всичко е и диуретик, водещ до обезводняване на организма, а водата е много ценна по време на бременността.
Повечето научни статии предупреждават за вредата на кофеина върху плода. Преди да разберете повече за него, добре е да ограничите консумацията му.
Кофеинът е съставка и на много лекарства, така че преди да приемате каквито и да било, прочетете внимателно листовките им и се консултирайте с вашия лекуващ лекар.

# 48
  • Мнения: 959
Да пиех, както обикновено - капучино или кафе с много мляко - което си е същото ...   Laughing

Принципно по едно на ден, но естествено ми се е случвало и по две ...

Пълно въздържание, за мен е твърде крайно...

# 49
  • София
  • Мнения: 110
Аз съм в началото на четвърти месец и си пия по едно кафе на ден със сметана, мисля че няма да навреди, защото съм и с ниско кръвно. Някой път не си го допивам, а друг го замествам с 3 в 1.

# 50
  • Мнения: 7 723
Всяка сутрин пиех кафе...кофеиново.
...иначе ми се виеше свят, щото ми е много ниско кръвното...

# 51
  • София
  • Мнения: 3 524
Мили мами пили ли сте кафе по време на бременност?Какво ще кажете за безкофеиновото мога ли да пия,или по добре да се въздържам.............. Rolling Eyes
пиех след края на 3тия месец, дотогава не можех да понасям нито вкуса нито миризмата на кафе. пиех по 1 на ден сутрин, по-дълго и с мляко. докторката ми каза че е ок в такива малки количества.
а за безкофеиновото- рядко съм пила, но съм чела че е канцерогенно или начина на преработването му или нещо подобно.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 344
Всеки ден пиех кафе,не мога без него!

# 53
  • Мнения: 656
По едно кафе на ден си пиех.

# 54
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм пила гадеше ми се от него в началото, а после свикнах без кафе.
Едно няма да ти навреди.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Пиех задължително всяка сутрин, не е проблем 1 кафе, пък и без кофеин може, що не

# 56
  • Мнения: 213
Има вече такава тема/и  Wink Има и търсачка  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=294899.msg10498308#msg10498308

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 14:29 от ThracianLina

# 57
  • Мнения: 3 695
Пиех, но не всеки ден и с мляко. Безкофеиновото казват, че е по-вредно, защото химикалите, с които извличат кофеина, остават в кафето.
Лека бременост и здраво бебе!  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 1 185
Карах безпроблемна бременност и си позволявах по едно кафе сутрин!

# 59
  • Мнения: 1 484
Взех  да  пия  кафе  след  8  месец,защото  до  7  повръщах  постоянно.Но  щом  ти  се  пие  ,  си  пии по  1  на  ден.

Общи условия

Активация на акаунт