Алтернативни продукти за дамска хигиена

  • 131 481
  • 1 352
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 082
А аз намерих някви суперевтини в любимия ибей, с доставката 8-10 паунда. Ама знам ли ги дали са същите. Crazy

# 76
  • Мнения: 2 755
А аз намерих някви суперевтини в любимия ибей, с доставката 8-10 паунда. Ама знам ли ги дали са същите. Crazy
                      Аз гледам, че тук има цели комплекти  Shocked.

# 77
  • Мнения: 385
А аз намерих някви суперевтини в любимия ибей, с доставката 8-10 паунда. Ама знам ли ги дали са същите. Crazy
                      Аз гледам, че тук има цели комплекти  Shocked.
Момичета, аз нещо загубих нишката newsm78...тези яйца нещо от филмчето ли са, уж го гледах...ама май с едното око само?!

# 78
  • Мнения: 7 082
Мяркат ги в трейлъра за няколко секунди, да.
Ама като изнесат филма на двд, ще го поръчам и ще взема да ви поканя на филмово парти. Thinking

# 79
  • Мнения: 5 539
Отначало идеята за менструална чашка ми се стори абсурдна, но постепенно взех да се зарибявам. Blush И все пак имам няколко въпроса.
1.Какви са противопоказанията за употреба на тези чашки?
2.Често получавам гъбични инфекции и затова не ползвам тампони - чашката дали няма да провокира раздразнения и по-честа поява на гъбички?
3.Цикълът ми е силен, дори преди когато носех тампони, винаги слагах и превръзка. Няма ли да пропуска тази чашка?
4.Изобщо ли не се усеща, когато е вътре?
5.Коя марка е най-добра?
6.Откъде поръчвате най-изгодно?
7.И последно, има ли някой от вас, който не е доволен от чашката и защо?

Аз май цяла анкета ви спретнах Embarassed Прощавайте, ако някой има време, нека ми отговори. Че все пак това чудо, дето е колкото един биберон, не е хич евтино, и не ми се рискува, ако няма да ми върши работа ooooh!

# 80
  • Мнения: 7 082

1.Какви са противопоказанията за употреба на тези чашки? - не съм срещала досега Thinking, освен че не се ползват за лохии
2.Често получавам гъбични инфекции и затова не ползвам тампони - чашката дали няма да провокира раздразнения и по-честа поява на гъбички? - това беше една от причините аз да се спра на чашка, според чуждите форуми инфекции от всякакъв вид, включително гъбички, намаляват.
3.Цикълът ми е силен, дори преди когато носех тампони, винаги слагах и превръзка. Няма ли да пропуска тази чашка? - тук не мога да кажа, аз си мислех, че моят е силен, пък хич не се оказа така по съдържанието на чашката Rolling Eyes
4.Изобщо ли не се усеща, когато е вътре? - първите десет минути се усеща, защото си знаеш, че има нещо...но като се задълбочиш в ежедневните дейности и изключваш - не се усеща. Ако е правилно поставена, разбира се. Може да усещаш дръжчицата, ако е по дълга.
5.Коя марка е най-добра? - това е трудно да се каже, всеки си има предпочитания. Просто трябва да се разчетеш по сайтовете и да прецениш по размерите коя ще ти пасне.
6.Откъде поръчвате най-изгодно? - моята я взех от ибей, но на страницата на компанията е на същата цена. От време на време правят отстъпки.
7.И последно, има ли някой от вас, който не е доволен от чашката и защо? - не мога да отговоря тук.

Дано съм помогнала поне малко, макар че по-скоро теоритизирам Grinning

# 81
  • Мнения: 2 755
...3.Цикълът ми е силен, дори преди когато носех тампони, винаги слагах и превръзка. Няма ли да пропуска тази чашка? - тук не мога да кажа, аз си мислех, че моят е силен, пък хич не се оказа така по съдържанието на чашката Rolling Eyes ...
                       Аз пък не мислех, че цикълът ми е силен, но май така се оказа. И тъй като няма точен ориентир, защото всяка жена познава само себе си, ще кажа само, че чашката пропуска далеч по-малко от тампоните. Отделно съкращава цикъла. Моята я ползвах само един цикъл засега, но предполагам че след още 1-2 вече ще я поставям само правилно и няма да имам никакви проблеми. Всъщност с цялото правилно или неправилно поставяне първите пъти ми се получи малко зацапване 1-2 пъти в най-силния ден и като че ли се зацапва точно след поставянето (може би защото нямах възможност да я измия). Но специално за себе си мога да твърдя, че с тампони обикновено протичам, а чашката ми е много по-сигурна. Ползвах я и нощно време, сутрин бях идеално чиста.
                      Всъщност да попитам дали правилно я ползвам: в началото на цикъла я слагам, и до края само вадя, мия и веднага връщам. Трябва ли да оставам по час-два или повече без нея - т.е. да правя някакви паузи?

# 82
  • Мнения: 1 947
   Отзад-напред:
   Виргиния, мисля, че ако направиш пауза, ще се наложи да стерилизираш отново чашката. Аз я мия и със сапун около два-три пъти дневно и основно миене на дупчиците под душа.
   Не смятам, че съкръщава цикъла - изхождам от моя опит, а и не ми хрумва какъв ще да е механизмът. Има много други фактори - при мен гладуването влияе драстично.
   1. Няма противопоказания.
   2. Чашката не предизвиква сухотата, която е при тампоните и затова не повлиява нормалната среда.
   3. При силно кръвотечение, превръзката е нужна (като при мен, макар че се случва и да не се изцапа, но предпочитам да съм подсигурена (памучна, разбира се)).
   4. Изобщо не се усеща, когато свикнеш да я поставяш добре; дръжката спокойно може да се отреже почти цялата и да остане, колкото да се захване с два пръста.
   5., 6., 7. Пас. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 2 755
...Виргиния, мисля, че ако направиш пауза, ще се наложи да стерилизираш отново чашката...
                          Ами аз не искам да правя, но понеже пише навсякъде, че на 8 часа поне трябва да се вади и не бях сигурна дали не е проблем да я поставям обратно веднага. Иначе първата вечер я свалих за един час и... такова количество изтече, че направо не е истина. Може би това е начина, по който съкращава - всичко изтича по-бързо  newsm78. Но определено имах само един силен ден, за разлика от друг път. А дори не беше целия ден силен.

# 84
  • Мнения: 1 947
   На 8 часа максимум да се изпразва и измива, а не да се вади за почивка. Wink

# 85
  • София
  • Мнения: 2 531
И аз се заинтересувах от тази чашка.
Записвам се да Ви чета, ако ги пуснат в БГ аптеките, може и да си купя.

# 86
  • Мнения: 5 539
Благодаря за отговорите!

# 87
  • София
  • Мнения: 13 704
Такааа, зарибихте ме значи... Mr. Green
Имам и аз въпросче. Имам доста смъкната матка след раждането. Подходящо ли е да си взимам чашката? И каква да е тя като размер?

# 88
  • Мнения: 5 539
Ваш, те са само 2 размера - за раждали над 30 и за нераждали под 30. Ние, обективно погледнато, спадаме към първата група.

# 89
  • София
  • Мнения: 13 704
Ваш, те са само 2 размера - за раждали над 30 и за нераждали под 30. Ние, обективно погледнато, спадаме към първата група.

Абе така е, ама нормално шийката на матката седи по-високо във влагалището. На мен е смъкната доста по-ниско към входа. Не знам дали това би представлявало проблем  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт