Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-14

  • 61 934
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Само ще се заиша май и в тази тема без да има с какво да се похваля Sad Оказа се че трябва да сменям статута на земята, въпреки че е във вилна зона и сега действаме в тази посока

# 47
  • Мнения: 2 255
И аз само се "мяткам" за да ви следя, че иначе ми се губите  Joy
при нас нищо ново  Sick освен, че архитектката  се появи от "нелегалност"  #Cussing out имала много голям обект и не й било до нас  #2gunfire ама вече приключила и щяла да ни обърне повече внимание  #Crazy
сега я чакам да видя до седмица дали ще направи нещо по всичките ми забележки от преди месец ...ако не ще  bash
добре, че и на мен не ми беше до нея  Joy че скокнахме с малкия за 10 дни до Италия   newsm44 та поне да не ме е яд  hahaha
сега се надявам да понавлезем в ритъм  thumbsup

СПОРНА БИТКА на всички с институции, архитекти, майстори и прочие....  newsm10

# 48
  • Мнения: 167
Здравйте отново и от мен.

Вчера направихме първа среща в ИБТ и започваме с архитектурния план и т.н.Оказа се,че ИБТ вече са затворили цикъла и предлагат цялостно завършване на къщите.Дори в момента са в кампания  за нискоенергийна къща до ключ,за 390 Е/ кв. от арх.план(всички части) та до ключа.
Ето  ако някой се интересува: http://www.ibt.bg/pages/national_campaign_bg.php.

# 49
  • Мнения: 2 642
Момичета, ням никак време напоследък и за това напусках теми с въпроси но си мисля че вие бихте знаели -

Стигнахме до беседката, каква да е? Дървена или ковано желязо?
Какви да са и градинските мебели? Виждали ли сте тези http://www.impresia.net/bg/gallery.php?page=5 ?
Паркета ми се иска да е като теракот, но не можем да намерим.

# 50
  • Мнения: 637
Нивеа, аз ти писах в другата тема, че съм за ковано желязо, но понеже си го пречупих през моите нужди. Аз си харесах един мн. красив модел на Чакрини с балдахини и маса и столове от ковано желязо. Идва правоъгълен и ми се вписва идеално в мястото до барбекюто Heart Eyes   
Дай една снимка на двора и мястото , където ще е беседката и най-добре ще преценим Peace

# 51
  • Мнения: 3 770
Nivea Simple Smile , много е трудно да се даде съвет от какъв материал да е беседката или изобщо и за нещо друго.Желязото и дървото носят различни послания и вдъхват различна емоция.Отделно , като сложиш и формата , става още по-трудно.Може би , ако покажеш къщата с двора и всеки каже какво мисли , ще можеш да избистриш собственото си желание.
Аз лично харесвам и кованото желязо и дървото - първото е по-изящно , но пък второто е по-уютно.Всичко зависи как ще се впише в двора и на фона на фасадата на къщата.

# 52
  • Мнения: 3 770
Сега видях другата тема за беседката , както и линка към Чакрини.На мен лично , нищо не ми хареса оттам , но аз не си и падам по този стил.Слабост са ми перголите.

# 53
  • Мнения: 637
Диди , дай снимки на перголи  bouquet Видя ли в раздела им "тенти и навеси" на страница 3 от 4 най-долу? Снимката е от заведение. Аз пък се влюбих в един модел , но няма как да го копна.  Laughing Веднъж да се различаваме вкусово Wink
Нивеа, моделите на Импресия също са страхотни. Те ми бяха любими, докато не видях тези. Но аз и оттам си харесах някои неща, които задължително ще присъстват в нас. Едното е някоя от люлките или хамак Heart Eyes
В това хубаво време няма как да не сме на вълна градина... Hug

Последна редакция: сб, 11 апр 2009, 10:47 от galana_s

# 54
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Хей, здравейте и от мен /надявам се не сте забравили luda - та си колежка/ Grinning

Дидка, ти уж все за последно пускаш темата, пък все не можеш да се стърпиш Grinning


И нашият ремонт върви, даже вече е към края си. Всичко става много слънчево и светло, макар и с не много голяма площ на етаж.

Ани, чакам с нетърпение още снимчици. Grinning

# 55
  • Мнения: 277
здравейте

някой дали може да препоръча геоложка фирма. искаме да ни се направи това задължително проучване по данни от регистър или някак си документално. архитектът ни иска за тази част 1000 лв + 200лв на метър за дупчене. чувала съм, че може и да не се дупче и си мисля, че може да минем и по - евтино

# 56
  • Мнения: 398
Някой строил ли е с такива блокчета?Някакви отзиви?
http://www.tivit-bg.com/

# 57
  • Мнения: 3 770
galana_s , не че точно не харесвам беседки от ковано желязо , а точно от тази фирма не ми хареса модел.Нямам снимки на перголи , просто не съм стигнала дотам , но на пръв поглед , като гледам накъде вървят парапетите на терасите и перголата , ще е от ковано желязо.Много харесвам дървените и по принцип ми беше такъв замисълът , но при проектирането дървото ми избяга доста и вече няма как да го впиша.
А за градинска мебел се влюбих от пръв поглед ето в това :



Но любовта ми явно ще остане несподелена  Mr. Green , като видях цената на този екземпляр ! Ще си търся някой да ми го изработи на по-поносима цена !  Wink

Лу
, само миналата не я пуснах  и наистина се бях отказала , то и личи , че вече не влагам старание в оформяне.Но като видях , че Кимба , поне за момента се оттегли  , а темата беше на 25 страница - какво да правя , пуснах я !  Grinning Този път наистина за последно !  Mr. Green  И чакам снимки от теб , да поизплакна очи , щото при нас край не се вижда скоро !

В събота ходихме за последен оглед.Има още 1-2 дреболии , които трябва да оправят и официално приключваме с грубия строеж.Живот и здраве , другата пролет , ще подновим работата.

# 58
  • Мнения: 4 380
Според ЗУТ оградата се разполага с равни части в двата съседни имота. Допустимо е да се разположи изцяло в имота на възложителя.
Но ... не може да накарате съседа си да ви плати за оградата. А ако искате да е плътна над 60 см, трябва Ви писмено съгласие от него.
За разположението на оградата е яснво ,но за това кой поема разноските.....
Значи , които първи започне строеж е прецакания. Той прави оградата и на съседите пък те ако благоволят после му плащат ,така ли да го разбирам?

Съседът има изгода да се договорите относно оградата и да си поделите поравно разноските. В противен случай, ти ще си изградиш еднаква стилово странична ограда с тази отпред и визуално ще отнемеш от неговата площ. Къщата му ще загуби страшно много, ще изглежда винаги че това е ваша ограда, а неговата къща няма такава. Wink Това ти е един много тежък довод да го убедиш да поеме половината ако случайно се опъва, а ти не желаеш да даваш излишни средства.

# 59
  • Мнения: 398
Съседът има изгода да се договорите относно оградата и да си поделите поравно разноските. В противен случай, ти ще си изградиш еднаква стилово странична ограда с тази отпред и визуално ще отнемеш от неговата площ. Къщата му ще загуби страшно много, ще изглежда винаги че това е ваша ограда, а неговата къща няма такава. Wink Това ти е един много тежък довод да го убедиш да поеме половината ако случайно се опъва, а ти не желаеш да даваш излишни средства.
[quote/]


Така е ако на съседа му пука за това как му изглежда двора.
Нашия съсед,старец на 80+ год ни пита дали може да събори кирпичената ограда за да вземел някаква дебела летва която му трябвала.Според него не ни трябва ограда между парцелите  Grinning
Не,че тази ограда ще спре някой ако реши да краде,но все пак е повече от нищо и на този етап ни устроива.

Общи условия

Активация на акаунт