Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-14

  • 61 956
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 189
Щастие, ние сме решили да строим с такива, но сме далеч от началото на строежа още Rolling Eyes. В Горна Малина, където ни е и мястото, има такава къща, а и единия завод за тухлите е там.

# 61
  • София
  • Мнения: 383
Нашата ограда сме решили да е с по-олекотена мрежа, а отвътре да насдиме жив плет. Не ни се разрешава да направиме плътна ограда, а и ще ни излезе доста солено защото лицето ни е над 100 метра, та ще отидат тухли за още една къща.
В скоро време се надявам да пусна снимки на вече измазаната къща.

# 62
  • София
  • Мнения: 980
Архитекта ме праща при надзоран фирма, която била лицензирана да подпечата незнам си какво и да мине проекта пред всички инстанции ( пожарна и т.н.) и да го мине до 7 дни в общината, вие ползвали ли сте такава? Още незнам какво ще ми струва това удоволствие и дали е задължително, моля посъветвайте ме.

# 63
  • Мнения: 481
Архитекта ме праща при надзоран фирма, която била лицензирана да подпечата незнам си какво и да мине проекта пред всички инстанции ( пожарна и т.н.) и да го мине до 7 дни в общината, вие ползвали ли сте такава? Още незнам какво ще ми струва това удоволствие и дали е задължително, моля посъветвайте ме.
Ако бързате има смисъл. НЕ е задължително. Но наистина за седмица сте готови с разрешителното.
Ние мислехме да го направим, защото първо ни казаха, че тези фирми искали 1лв на квадрат, 250лв ни се стори разумно... Но се оказа, че парите са много повече...
Сега може пак да е левче на квадрат  Laughing

# 64
  • София
  • Мнения: 980
Благодаря ти Рени  Hug . Сега говорих с тях, неискат да кажат цена преди да са видели проектите, дори и много приблизително, което ме навежда на мисълта че няма цена на квадрат.

# 65
  • Мнения: 2 270
Нашата ограда сме решили да е с по-олекотена мрежа, а отвътре да насдиме жив плет. Не ни се разрешава да направиме плътна ограда, а и ще ни излезе доста солено защото лицето ни е над 100 метра, та ще отидат тухли за още една къща.
В скоро време се надявам да пусна снимки на вече измазаната къща.
И аз мислих така,но ме наплашиха със змии и сега чак не ми се съдят храсти дори.Ние сме на 100 метра от Русенски Лом,а там змиите се прескачат.Между реката и нашия двор има една къща и в нея собствениците не живеят постоянно.

# 66
  • Мнения: 28
да се включа и аз в темата. като начало някои знае каква е цената за цялостно проектиране на кв. м към момента и за колко време е възможно да се изработят всички части от проекта.

# 67
  • Мнения: 278
Прочети по - назад в темите , писано е . За всеки район е различно.

Та така , ние май след Великден стартираме.Договорихме цена за труд. Остава човек от бригадата да дойде и да нахвърляме за купуване необходимите неща за да не се бавят .

# 68
  • Мнения: 189
Пепита, хайде откривайте сезона и провлачете краците Laughing Успех!

Нашия напредък е, че са сложили колците, чакаме от 6 месеца, и мястото се оказа с разлика от 3 метра от съседа Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 481
pepita66, Успех  Peace Стискаме палци всикчо да мине безпроблемно...

мmamamilla, Честито и на вас  Peace И кво сега, със съседа уличка ли ви дели?! А квадратурата на вашето място излиза ли?! Странна ситуация.

# 70
  • Мнения: 189
На нашето място квадратурата си е ок,само дето формата е малко странна, а някакъв от общината казал, че ще се обадят на съседа да си премести оградата до нашите колци, неговата е телена. Та викам на мъжа ми, ми не може ли ние да преместим колците до съседа тогава?!? Laughing

# 71
  • Мнения: 398
да се включа и аз в темата. като начало някои знае каква е цената за цялостно проектиране на кв. м към момента и за колко време е възможно да се изработят всички части от проекта.


...гледам,че си от Хасково,предполагам ще се строи в района...
Ние се видяхме с един архитект в Хасково,даде ни неговата цена 4 евро на квадрат.Всички специалисти заедно (той ги организира,но им се плаща по отделно)по моите сметки излизат към 12 евро/м2

Другата седмица ще се видим с архитект от Пловдив който ни предлага уж по ниска дена която идва от това,че ще вземем вече готов,леко изменен проект. Да видим колко е по евтиното  newsm78

Въобще ... от сега ми е голяма каша в главата и колкото повече чета и питам толкова повече се обърквам.В това в което съм сигурна е,че човек преди да отиде при архитектите трябва да е наясно с какво точно ще строи,какви ще са прозорците,покрива с какви керемиди ще е,изолации и т.н.На пазара има толкова много видове,кое е по добро,кое е по лошо знаят май само тези които работят в сферата -край тях непрекъснато тече информация.
Другото което ми прави впечатление е пренебрежението с което се отнасят като разберат,че става въпрос за малък обект-било много работа за малко пари  newsm78
Миналите по този път казват,че това са дребните проблеми,сериозното идва когато започне да се строи и недай Боже попаднеш на некадърници. Sick
Надявам се да съм помогнала с моето скромно инфо.

# 72
  • Мнения: 3 770

 В това в което съм сигурна е,че човек преди да отиде при архитектите трябва да е наясно с какво точно ще строи,какви ще са прозорците,покрива с какви керемиди ще е,изолации и т.н.



Щастие и аз живеех с тази мисъл и мислех , че проектът ще стане супер бързо ! Знаех дори мебелите къде ще са разположени и с какви размери ще са . Повечето момичета тук знаят ходенето ми по мъките - 3 проекта и 6 месечно проектиране ! Накрая постигнахме консенсус с много компромиси от моя страна.
Желая ти успех !
   bouquet

# 73
  • Мнения: 3 770
beki_11k , миналата година на нас ни струваше 12 евро/кв.м. В тази цена влизаха абсолютно всички проекти , вкл вертикална планировка и озеленяване , изкарване на разрешителни ( таксата отделно ) и представяне на документите в общината , като си получихме разрешителното за 6-7 дена.
Предполагам , че в момента цените не са по-различни , имайки предвид кризата.

# 74
  • Мнения: 398

 В това в което съм сигурна е,че човек преди да отиде при архитектите трябва да е наясно с какво точно ще строи,какви ще са прозорците,покрива с какви керемиди ще е,изолации и т.н.



Щастие и аз живеех с тази мисъл и мислех , че проектът ще стане супер бързо ! Знаех дори мебелите къде ще са разположени и с какви размери ще са . Повечето момичета тук знаят ходенето ми по мъките - 3 проекта и 6 месечно проектиране ! Накрая постигнахме консенсус с много компромиси от моя страна.
Желая ти успех !
   bouquet
Аз имах предвит друго...Ние сме толкова голи и боси на тема стройтелство,че на моменти дори незнам какво да питам просто защото ме интересува всичко.
Като отидох при първия архитект човека ме пита,с какви тухли ще строите,какви ще са керемидите-гледам тъпо и незнам отговора при което аз започвам да питам и той ми говори с термини които не ми говорят абсолютно нищо.Е,найстина се постара да ми поясни нещата доколкото е възможно,но не достатъчно.Трябваше ми време да попрочета из Нета и пак на моменти зацепвам и не съм в час.Ето,съвсем наскоро питах вас за основи като благодаря на Ани която ми разсясни,че едноетажната къща е с повече основи и съответно не е по евтина от двуетажната. Да,логично е,но нали трябва да стигнеш някаси до тази логика  Crazy
За мебели никога не съм мислила.Сега съм се концентрирала върху материалите.Някога (преди около 20 год) когато баща ми строи вила нещата ми изглеждаха доста по лесни и вероятно е било така защото нямаше такъв избор на материали.
И прозорците-архитекта ми обясни,че за различните видове дограми се правели различен вид проект.С това поне съм наясно защото преди 2 год сменяхме дограмите на къщата в която сега живеем.Там сме единодушни-само ПВЦ- много по тихо и ако някой реши да пали огън въобще не мирише вътре в сравнение с дървената дограма.

Общи условия

Активация на акаунт