Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-14

  • 61 981
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 980
ljuboznatelna , много е хубава къщата , която си пуснала ! Пак си свалих снимката !  Grinning Ще показвам и на мъжа , че видях , че е като нашия покрив , а той все мрънка , че не бил достатъчно висок.Аз пък мисля , че е идеален , иначе ще ми заприлича на циркова шатра.

на мен линка не ми се отваряше сега видях, че е от моите, ето виж и останалата част и интериор от нея, мисля имам още една снимка на фасадата
http://picasaweb.google.bg/AmAzonka3/DropBox#

# 31
  • Мнения: 3 770
х_diabet_mama , благодаря , интериорът и фасадата не ме интересуват.Покривът ми беше интересен , само защото е шарен , като нашия и нисък.

# 32
  • Мнения: 170
Момичета  имам един въпрос относно оградата на парцела.
 В нашия случай от трите  страни граничим с имоти /които все още не са застроени/ и оградата ,която ще се прави би трябвало да е обща.
Въпросът ми е, какво трябва да направя ако реша да изграждам  оградата ?
Да издирвам всички съседи един по един и заедно да си поделим средствата за изграждането и? Или пък ние сами трябва да си я направим, / което не е никак финансово изгодно за нас/ след като никой още не е започнал да строи и не се знае след колко време имат намерение да строят?

# 33
  • Мнения: 637
Florina, и ние имаме от трите страни съседи, От едната страна е с мрежа и така или иначе ще говорим със съседа да я махнем. Дано да плати нещо за новата ограда но се съмнявам. Ако примерно каже, че не и8ска да дава толкова пари , а иска друг вариант ooooh!

При нас нещата се закучват. Май ще почакаме дъъълго за разрешителното. Отнели правомощията на архитектоте по райони да заверяват Confused

Колко платихте за проект за безопасност на труда?

# 34
  • Мнения: 170
Florina, и ние имаме от трите страни съседи, От едната страна е с мрежа и така или иначе ще говорим със съседа да я махнем. Дано да плати нещо за новата ограда но се съмнявам. Ако примерно каже, че не и8ска да дава толкова пари , а иска друг вариант ooooh!


Добре де няма ли си някакви правила или закони за тези работи ?
Как така, ще се моля да ми дават пари за ограда , та тя ще бъде колкото моя толкова и тяхна?
Освен това и ние имаме една част с телена ограда , аз искам да я махнем но ако съседа каже ,че не иска тогава какво правим newsm78?

Относно проекта за безопасност на нас ни казаха цена 300-350 лв
...............................................................................
А каква е цената на проекта за вертикално планиране?

# 35
  • София
  • Мнения: 352
Според ЗУТ оградата се разполага с равни части в двата съседни имота. Допустимо е да се разположи изцяло в имота на възложителя.
Но ... не може да накарате съседа си да ви плати за оградата. А ако искате да е плътна над 60 см, трябва Ви писмено съгласие от него.

# 36
  • Мнения: 170
Според ЗУТ оградата се разполага с равни части в двата съседни имота. Допустимо е да се разположи изцяло в имота на възложителя.
Но ... не може да накарате съседа си да ви плати за оградата. А ако искате да е плътна над 60 см, трябва Ви писмено съгласие от него.
За разположението на оградата е яснво ,но за това кой поема разноските.....
Значи , които първи започне строеж е прецакания. Той прави оградата и на съседите пък те ако благоволят после му плащат ,така ли да го разбирам?

# 37
  • Мнения: 3 770
Оградата е на добра воля, дали ще си разделите разноските.Ние искахме да правим една подпорна стена , която ще спре свличането на пръст в съседното място , но онзи каза, че сега това не му пречело , защото няма да строи.Трябваше сами да поемем всичките разноски , но се отказахме за момента - и на нас не ни пречи.
При нас оградата само от едната страна е със съседи , но за сметка на това са трима.Принципно имаме съгласието им , но дали ще стане ....

# 38
  • Мнения: 481
Според ЗУТ оградата се разполага с равни части в двата съседни имота. Допустимо е да се разположи изцяло в имота на възложителя.
Но ... не може да накарате съседа си да ви плати за оградата. А ако искате да е плътна над 60 см, трябва Ви писмено съгласие от него.
За разположението на оградата е яснво ,но за това кой поема разноските.....
Значи , които първи започне строеж е прецакания. Той прави оградата и на съседите пък те ако благоволят после му плащат ,така ли да го разбирам?
Така  Laughing Съседи може да нямате с години... а после като дойдат и решат, че оградата, която сте направили не им харесва... вие дали ще се съгласите да я бутнете и да си разделите разходите по нова такава?! Така че губиш-печелиш е много относително?! Така поне от всички страни си правиш ограда каквато искаш и ти е еднаква. Ние имам 5-ма съседи... дали ще имаме еднаква ограда от към всички, каквато ние искаме  newsm78 За сега не виждам това да стане  Confused

# 39
  • София
  • Мнения: 352
Ако сте направили висока плътна ограда без да имате тяхно писмено съгласие - могат да поискат да я махнете.
Ако я направите с плътна част 60 см и ажурна нагоре и я разположите само във вашия имот, никой не може да Ви каже нищо относно естетическия й вид.

# 40
  • Мнения: 481
Ако сте направили висока плътна ограда без да имате тяхно писмено съгласие - могат да поискат да я махнете.
Ако я направите с плътна част 60 см и ажурна нагоре и я разположите само във вашия имот, никой не може да Ви каже нищо относно естетическия й вид.
и това е така
Но нашия съсед си е направил мрежа, а ние искаме плътна част 60 см и ажурна нагоре... дали ще е естетическо с 2 огради  newsm78  И това е точно така, не е просто пример  Confused

# 41
  • Мнения: 3 485
Ot trite strani na ka6tata koqto stroim napravihme platna ograda izgradena varhu na6iq parcel,saseda ni postroi 14 ka6ti ,no ne e saglasen da poeme polovinata ot grani4a6tite 80metra,kato kazva 4e ne mu e nuzna ograda ,a to4no tam e re6il da si napravi parking Sad

# 42
  • София
  • Мнения: 980
ние сме още по зле  Joy не само няма да разделим оградата ами за да няма дупка между двата парцела ще му направим и на съседа 10 метра ограда. Те верно са стари болни хора и не ми е и хрумвало да им искам пари, дано поне се съгласят да им направим оградата, че иначе ще е много грозно

# 43
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Като гледам, тенденцията е да се правят плътни огради, не само между съседи, а и към улицата. Едва ли някой съсед ще има против. Аз се притеснявам от обратното - моята е ажурна и какво ли ще настане, ако съседа реши , че иска плътна Thinking И ми е рода.....

# 44
  • София
  • Мнения: 980
при нас е забранено плътна тъй като се води полигон а не в регулация. съседа обаче прави 3 метрова плътна ограда и аз сега се чудя какво да правя. Знаете сигурно, че земеделска земя неможе да се огражда, а половината ни имот е с такъв статут и незнам какво да правя, някой има ли го този проблем?

Общи условия

Активация на акаунт