Бъдещи майчета през ноември?

  • 13 623
  • 219
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 693
Цитат на: rali4ka
Благодаря bobolenta Simple Smile

 Завиждам малко за бурното море;))Тука спокойно го даваме с морето  Embarassed
 Много ли пътува по-време на бременността?
 Аз досега няколко пътувания до София направих, и сега ужасно ми се ходи до Пловдив(все далечни разстояния) и се  притеснявам малко да не ми стане много? Иначе не ми се отразяват зле пътуванията, особенно ако после полежа един ден:)А, и само с влак, че всичко друго много ми "друса" Simple Smile)



Ееееее, вие го давате спокойно с морето, защото ви е под носа, а на мен ми е на близо 500 км Grinning  Wink !
За пътуванията - веднъж до морето - отиване и връщане, както казах, няколко футболни мача по провинциите, едно пътуване по Искърското дефиле - пак отиване и връщане и май е това... Е, имаше и няколко по-близки дестинации в покрайнините на София, редовно до Витоша, и от Златните мостове до Черни връх - пеша /това до 5-ия месец/. По-големите месеци - с кучето обиколки на парка около 3-4-5-6 километра и така... Щом се чувстваш добре - изобщо не стой на едно място Grinning ! Действа мнооооого тонизиращо! Wink

ПП: Забравих - само с автомобил се движех, освен разходките, де...

# 196
  • Мнения: 219
Привет на всички мами и на бъдещия татко, с който с сме с един и същи термин  Grinning   Grinning  Grinning  - 25.11 !!! Аз си пия Матерна от началото на 5 ти месец  - всеки ден по едно, след похапване обаче, защото иначе ми дразни стомахчето и така 20 дни - после 10 тина почивам и после пак си я пия. Има много "за" и "против", както за повечето неща през бремеността, но въпреки че хапвам доста плодове и полезности си пийвам и от нея от време на време. С първата си бременост я пих до средата на осми месец, заедно с допълнително желязо по едно време, въпреки че родих август и пак съм яла плодове на поразия  Grinning . Мен лично напълняването на мен или на бебе не ме тревожи - даже за последното съм доволна, че беше едно бебоче 3,800, тъй като това е един от доводите против - че водело до излишно увеличаване на теглото на майката и плода, го споменавам. Това е моят избор - кой както си реши  Grinning  Grinning  Grinning !!!
Леко бременеене на всички  Simple Smile

# 197
  • Мнения: 3 200
Аз не пия Матерна, според лекаря ми няма нужда особено сега в сезона на плодовете и зеленчуците. А и да съм честна много са големи тези хапчета и да ми изпишат пак нямаше да ги пия, аз повръщам от големи хапчета изобщо не мога да ги изпия Sad

# 198
  • Мнения: 4 242
Момичета някоя от вас ходи ли на курсовете от "9 месеца" в ЦУМ?

# 199
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Мери
Момичета някоя от вас ходи ли на курсовете от "9 месеца" в ЦУМ?


Аз ходех до миналата седмица много редовно, но от тази понеже съм на работа (не съм в болнични вече  Grinning ) и не мога. Кажи какво те интересува?

# 200
  • Мнения: 4 242
Цитат на: evpraksia
Цитат на: Мери
Момичета някоя от вас ходи ли на курсовете от "9 месеца" в ЦУМ?


Аз ходех до миналата седмица много редовно, но от тази понеже съм на работа (не съм в болнични вече  Grinning ) и не мога. Кажи какво те интересува?


Исках да знам дали няма някоя мама от форума която посещава курса а не сме се запознали online Laughing . Аз го посещавам от две седмици и смятам до края да съм редовна курсистка Laughing  Така че обаждайте се навреме за да се уговаряме за да се разпознаваме там Laughing

# 201
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Мери

Исках да знам дали няма някоя мама от форума която посещава курса а не сме се запознали online Laughing . Аз го посещавам от две седмици и смятам до края да съм редовна курсистка Laughing  Така че обаждайте се навреме за да се уговаряме за да се разпознаваме там Laughing


Е, с теб поне сме се виждали, няма как да не се разпознаем!! Wink

# 202
  • Мнения: 351
Здравейте,
харесва ли ви щъркелчето ми Simple Smile  Взех си го от съседния форум, дано скоро да не отида при тях за тази "кражба"  Confused

# 203
  • Мнения: 219
Много е готино щъркелчето  Grinning  Grinning  Grinning !!!
Аз днес бях на ЖК и сега вече знам колко съм по-тежичка - 6 кг. от началото на бремеността. То общо взето само това е ползата, освен че беба си расте, де, само дето е по-едричка от нормата, но тя си е така от самото начало. Направиха ми и рутинните изсладвания, но не знам какви са показателите, щото трябваше да бързам за работното място  Simple Smile .
Пийвам си пак магнезий, защото вечер пак ми се втърдява коремчето и си стой твърдо по две-три минути. Не е болезнено, на пак са си контракции  Sad . Като не ме качват на стола само се надявам, че не са ефективни тези проклети контракции да не се ''уредя" пак с разкритие по никое време. Бях загубила нишката на г.с., но сега съм в чес - от утре съм 25 - само дето не знам на кой месец съответства  Simple Smile .
Това е при мен, надявам се че при вас всичко е наред и ви пожелавам хубави емоции и слънчево настроение !!!
А, да, да си ви питам - пиете ли флуор за зъбките на бебе ?!?!

# 204
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Denisy
Пийвам си пак магнезий, защото вечер пак ми се втърдява коремчето и си стой твърдо по две-три минути. Не е болезнено, на пак са си контракции  Sad . Като не ме качват на стола само се надявам, че не са ефективни тези проклети контракции да не се ''уредя" пак с разкритие по никое време. Бях загубила нишката на г.с., но сега съм в чес - от утре съм 25 - само дето не знам на кой месец съответства  Simple Smile .


Denisy,
Искам да те питам и аз имам контракции и контрахирала матка и пия магнезии и нош-па, но преди 2 дни ми бяха болезнени и имаха съмнение, че имам разкритие, обаче слава богу нямам. Ти предния път кога си имала и колко време изкара с него!?

# 205
  • Germany
  • Мнения: 7 955
Zdraveite,
I az sum ot maichetata s termin noemvri - 23.11. Ot niakolko dni cheta mneniata za razlichnite bolnici i veche suvsem se oburkah... Spodelete vie kak gi mislite neshtata.
Leka i hubava bremenost na vsichki vi!  Simple Smile

# 206
  • Varna
  • Мнения: 321
Moni, от кой град си?

# 207
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Moni
Zdraveite,
I az sum ot maichetata s termin noemvri - 23.11. Ot niakolko dni cheta mneniata za razlichnite bolnici i veche suvsem se oburkah... Spodelete vie kak gi mislite neshtata.
Leka i hubava bremenost na vsichki vi!  Simple Smile


За сега и почти окончателно съм се спряла на Света София ( Тина Киркова). Чета вече няколко месеца и толкова се обърках че не може да бъде Rolling Eyes , толкова много противоречиви мнения. Но тъй като няма да плащам на лекар Wink  а само вип зала и присъствие на таткото, гледам болницата да е сравнително топла и чиста, а най-малко оплаквания и най- много добри думи съм чула за Света София Sign Exclamation  Но това си е мое мнение Laughing

# 208
  • Мнения: 4 242
Не виждам някой да се оплаква Cry  или хвали #Milti ,значи всичко е наред при ноемврийките  Hands Clap  Да не ви мисля бе момичета Thinking  thumbsup

# 209
  • Мнения: 351
Здравейте,
и аз мисля да раждам в Света София, понеже там ходя на консултации и предполагам, че към нея ще ме насочи лекаря ми.  Проблеми съм сигурна, че всяка от нас си има, но може би е съвсем нормално за този период от бременността. Надявам се през целия ноември да заливаме форума с новини за появата на нови човечета из България Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт