Откриха ОТРОВА в наша марка вафли

  • 28 021
  • 419
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 310
Тук каквото и да си драскаме, този с меламина няма да го накажат - все пак това е БГ!  Naughty
Ако пък случайно кажат коя е фирмата, след известно време ще излезе съобщение в медиите, че това е било клевета от конкуренцията или подобни глупости.
Просто трябва да възпитаваме децата си да се хранят с повече плодове и зеленчуци. Да бягат далеч от лавките в училищата, защото те са извор на химии.
По-добре плод с нитрати, които бързо излизат от организма, отколкото сгъстител за лепило или каквато там химия е меламинът.
Според мен това е някакво спасение за момента, докато царува беззаконие и Парламента е пълен с крадци и разбойници. #2gunfire
Дано да няма от тази отрова в бебешките млека! Praynig

Последна редакция: сб, 04 апр 2009, 16:57 от Pipi_Dalgoto_Chorapche

# 91
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И ако не се кърми бебето, при първа възможност да мине на неадаптирани млека...
Както и да не се предпочита определена марка - контрол няма, поне да няма насищане...
Като не излизаме по улиците ами търпим, трябва да се пазим...

# 92
  • София
  • Мнения: 4 294
Това видях в Нюз-а сега:

Пуснато на: 04.04.2009, 15:22
Kaзах ви фирмата NESTLE , а вафлите са МУРА! 100% сигурна информация... а дали въпросния слух за меламина е верен, това вече не знам..

http://news.ibox.bg/news/id_2011479459

Кое е 100 % сигурна информация, в статията никъде не се споменава името на фирмата и името на вафлите  Peace
Нестле се споменава в коментарите под статията, както тук се коментираха Боровец или Престиж.

Нека се изчака все пак компетентните органи да кажат фирмата и марката на вафлите.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Тъй де, ама който е пуснал коментара твърди, че е 100% сигурен, че става дума за Мура, докато ние тук само си предполагаме.
Бях в кварталния супермаркет, всички вафли са си там - и Мура, и Престиж, и Боровец, и останалите.

# 94
  • Мнения: 398
 Сега говорих с една приятелка , която има хранителен магазин.

 Тя каза ,че днес като са и доставяли стока е питала дистрибуторите за информация.Единственото , което са и казали ,че те имали информация ,че преди месец са вземани вафли от всички видове за изследвания от някаква Асоциация.И после са подавани сигнали за нередности в РИООЗ.

 Те споменали ,че  при изследванията някои вафли съдържали неща , който не са посочени на етикета.Но досега никой не е дошъл с искане за иземване на продукти.

# 95
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Вафлите НЕ са МУРА!!!!!!!!!!!!!!!

# 96
  • Мнения: 5 370
Ей така стават клюките....и клеветите!!!!
ЕЖК агенция работи неуморимо. Форумско мнение, ооо,м дааааа, Мура ееее, и Боровееееццц.

В моите очи отдавна не плуват корабчета.

# 97
  • Мнения: 77
„Концентрацията на меламин, открит в популярна марка наши вафли, не е смъртоносна и не създава опасност за живота на хората“, обяви пред Dnes.bg изпълнителният директор на независимата Асоциация на производителите Богомил Николов.

Цялата статия:
http://www.dnes.bg/article.php?id=68876

# 98
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ами като не казват коя марка, най-добре никакви вафли да не си купува човек.

Възмутително е, че се крие информацията!

# 99
  • София
  • Мнения: 6 260
В един от коментарите след новината прочетох ,че производителя е от Велико Търново.
За съжаление ще се чудим още.....докато се договорят за сумата за която биха премълчали името.
Дано някой съвестен човек ги издаде!
Във Велико Търново са и Боровец,и Престиж.

"Боровец" не са във В. Търново, а в Г. Оряховица: http://www.vaflaborovets.com/_bg/?prm=contactsPeace

Виж "Престиж" и "Кредо" са там: http://www.prestige96.bg/contac_b.htm и http://www.credo.bg/ .

# 100
  • Мнения: 7 112
Е, аз днес се нахвърлих върху една марка сладости и си похапнах в особено голям размер (не вафли).
Такива информации ни отварят страшен апетит.   chef

# 101
  • Мнения: 5 370
Ха, ако са набедили "Боровец", то не се учудвам. Едни от най-успешните вафли БЕЗ НИКАКВА реклама. И вие мислите, че коментарите -добри или лоши-във форуми след "новина" не могат да са от подставени лица??? Че аз съм го чувала лично от търговци.....и други бизнесмени.
Толкова да ми смърди тази "информация", че повече не може да бъде.

Рони-две сме. Mr. Green

# 102
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Имам познати работещи и работили в производството на вафли и всички до един казват, че никога няма да ядат вафли повече като са видяли производствения процес  Crazy
Да оставим на страна суровините, които се влагат.


Нямам думи  ooooh!
Имам доста познати, които твърдят това не само за вафлите, а за саламите и каймата , например!  ooooh!

# 103
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Ами то за абсолютно всичко може да се каже същото. Е да не ядем ли?

# 104
  • София
  • Мнения: 6 260
Е, и ние днес хапнахме вафли - "Фокус". Сега погледнах кой ги произвежда - "Шоко Тим" ООД, Стара Загора, сайт техен не намирам. Никоя от фирмите ("Престиж 96" ООД - вафли "Престиж",  “Ден и Нощ” ООД - вафли "Боровец"  и „ДиК 2000” ООД - вафли "Кредо") не си е сложила съобщение във връзка със скандала на сайта, че в техните вафли няма меламин, така че засега не могат да бъдат изключени. Може би могат да се изключат "Мура", "Престиж" и "Боровец", а и всички останали, щом още са си по щандовете.  Peace

Тъй де, ама който е пуснал коментара твърди, че е 100% сигурен, че става дума за Мура, докато ние тук само си предполагаме.
Бях в кварталния супермаркет, всички вафли са си там - и Мура, и Престиж, и Боровец, и останалите.

Общи условия

Активация на акаунт