как се справята с прането?

  • 20 558
  • 364
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 593
azaf,  за теб помня, че прекарваш половината си ден в банята, а другата половина явно във форума. Отделно кариера правиш и много пари и близнаци гледаш. Безмълвна съм, само мога да кажа Евала.

Разбрахме и, че всички долни дрехи се цапат много след един ден носене, само дънките и якето, демек горните не се цапат толкова много, нищо че точно те са имали допир до пейката и уличния прах. Я да видим какво ново още ще научим за хигиената и полезните навици  Joy
Взе да ми става нещо много весело

Nikifin, а за тебе помня, че имаш голямо дете и две близначета, кога намираш време да се заяждаш със  всички във форума, незнам.  Всяка отворена тема разглеждаш под лупа и извърташ заглавието накъдето на теб ти харесва. Половината постове са твои и съдържат критики към останалите форумки.  Сега ще разнищиш прането на всяка от нас...
Какво имаш да  доказваш тук? Или просто ти харесва да си "дразнител"?

# 61
  • Мнения: 2 757
cybercat , сега съм във фаза почивка от децата. Тъкмо тръгнаха на ясла и съм решила да се наслаждавам малко на живота и да си почешам езика тук преди да се хвана да правя нещо полезно. Още се чудя с какво да се заема, и се надявам съвсем случайно да ми хрумне гениална идея как да си прекарвам времето от тук натам докато съм свободна от децата. Аз съм човек на спонтанното вдъхновение и гениални идеи. Знам че рано или късно ще се появи такава, само и давам шанс да изкристализира и да ме чукне по челото  Sunglasses
Очаквам голяма положителна промяна в живота си. Мисля, че и време след тежкото почти 4 годишно майчинство

# 62
  • Мнения: 2 084
Много лесно се справям сега. В сравнение с времето, когато съм гледала бебе, без памперси, без автоматична пералня. Толкова беше трудно, че просто се чудя как сега има недоволни. При всичките тези улеснения.

# 63
  • Мнения: 349
 ooooh!, дори и тема като тази ли успя да предизвика подигравки и заяждания  Confused. По темата същото нещо  като при авторката се случва и в къщи. Сменям им дрехите постоянно, оставям ги да играят на воля - нормално цапат се и ги пера, не ги тупам. Пускам по около 2-3 перални на ден, а събота и неделя Rolling Eyes, немога да ги изброя. Вече се отказах от гладенето, а много държах на него  Rolling Eyes.
И какво като дрехите се съсипвали от прането, то сигурно и ние не трябва да се къпем често, че ще ни се изтърка кожата  Stop

# 64
  • Мнения: 232
Още не съм родила, но пералнята ми е със сушилня. Гледам да ги вадя веднага след изсушаване и дрехи се гладят само в краен случай ако са много на хармоника - а това обикновено се случва само с дънките. Не обичам да съм роб на домакинстването...

# 65
  • Мнения: 721
момичета като ви чета направо се успокоих ,вече си мислех че само при мен е така.всеки ден пускам пералня,много често и по две и в коша вечно има дрехи.като чуя че някои пускали пералня само в събота и съм си мислила че при нас нещо е сбъркано.явно не.децата ми вече са големи на 14 и 15 но прането не намаля,даже се увеличи. бебчетата(новородени) винаги съм преобличала без значение дали дрешките са изцапани.всеки ден задължително дрешките се перяха.те са толкова крехки,без развита имунна система и би било престъпление да го изкъпя и да му облека пак същите дрехи щото не били изцапани.ми то ако чаках да им проличи трябваше цяла седмица да ги държа с едни и същи дрехи.всеки прави това което е правилно според него и не разбирам защо някои хора изобщо влизат в безсмислени спорове с идеята да убедят някой в противното.че и смешно им се вижда поддържането на отличната хигиена при децата.на мен пък обратното ми е смешно и недопустимо.никога не съм си позволявала да облека прана но с леке дрешка на децата си,засечена или забоядисана.виждала съм такива деца и не гледам с добро око на такива майки,а само да изтупам дрехите след пясъчника е това вече е Shocked........но щом на тях така им харесва и това е нормално за тях -ок.не ги убеждавам да си подържат в блестящ вид децата,но без да ме убеждават аз да не го правя.

# 66
  • Мнения: 2 084
Aз също не гладя. Сгъвам много добре и е като изгладено. Единствено гладя ризи, защото не може да не се гладят. Веднъж се опитах да изгладя комплект спално бельо, много е трудоемко и се отказах. Не си струва.

# 67
  • Мнения: 2 757
zllatehahaha Joy искрено се надявам всичкото написано от теб да е майтап, с цел да ме разсмееш.

# 68
  • Мнения: 721
о не мила,изобщо не е майтап .и защо си мислиш че съм целяла точно ТЕБ да разсмивам.просто изразих личното си мнение,а ако на теб ти е смешно-смей се.за мен някои неща които прочетох са възмутителни,не смешни.разбира се всеки има право да действа според собствените си разбирания

# 69
  • Мнения: 4 068
НикиФин, ще ти кажа само едно-за мен ти си една невъзпитана персона. Изобщо не разбирам какъв ти е точно проблема, но ще да е централен. 4 страници се изписаха по тая тема и явно всички освен теб сме сбъркани, защото предпочитаме ние и децата ни да сме чисти и не толерираме мърляфщината. Ако ти предпочиташ да си мърла си е твой проблем. Вече казах, че всеки решава за себе си и аз не желая да убеждавам никой в нищо. Идея нямам с какво переш та ги вадиш нааканите гащи пак наакани от пералнята. Моето дете не се нааква в детската градина. Откакто е без памперс се е нааквала не повече от три пъти и гащите преди да ги лепна при другото пране ги изпирам на ръка. Рядко съм си позволявала да се държа грубо с някой във форума, но ти си една изключително дразнеща личност и просто не знаеш кога да спреш. Не знам как не разбираш, че по този начин предизвикваш подигравките на останалите. А колкото до рахита при 4 месечните бебета-изгледала си 3 деца уж и би трябвало да са ти ясни нещата. Ако не са-жалко. А това, че се надсмиваш и подигравш на всички останали говори за невъзпитание и слаба лична култура. Не виждам нищо смешно в това, което е написала Злате честно казано.
Толкова от мен.

# 70
  • Мнения: 308
zllatehahaha Joy искрено се надявам всичкото написано от теб да е майтап, с цел да ме разсмееш.

   Аз ако бях на твое място, щях да се замисля, защо всички други мислят различно от мен по всички въпроси.

# 71
  • Мнения: 925
Ей момичета охладете страстите моля  Hug
Ставаше въпрос за ПРАНЕТО Peace

# 72
  • Мнения: 349
НикиФин, ще ти кажа само едно-за мен ти си една невъзпитана персона. Изобщо не разбирам какъв ти е точно проблема, но ще да е централен. 4 страници се изписаха по тая тема и явно всички освен теб сме сбъркани, защото предпочитаме ние и децата ни да сме чисти и не толерираме мърляфщината. Ако ти предпочиташ да си мърла си е твой проблем. Вече казах, че всеки решава за себе си и аз не желая да убеждавам никой в нищо. Идея нямам с какво переш та ги вадиш нааканите гащи пак наакани от пералнята. Моето дете не се нааква в детската градина. Откакто е без памперс се е нааквала не повече от три пъти и гащите преди да ги лепна при другото пране ги изпирам на ръка. Рядко съм си позволявала да се държа грубо с някой във форума, но ти си една изключително дразнеща личност и просто не знаеш кога да спреш. Не знам как не разбираш, че по този начин предизвикваш подигравките на останалите. А колкото до рахита при 4 месечните бебета-изгледала си 3 деца уж и би трябвало да са ти ясни нещата. Ако не са-жалко. А това, че се надсмиваш и подигравш на всички останали говори за невъзпитание и слаба лична култура. Не виждам нищо смешно в това, което е написала Злате честно казано.
Толкова от мен.


Ренси ще ти кажа какъв й е проблема - виж само темите, които пуска - особено за триста килограмовият си хъркащ, пуфтящ и пърдящ съпруг, както и останалите, да не говорим за коментарите по точно заяжданията във всяка тема - ами липсва й на жената нещо и тя да поизбие комплексче..... 
Никифин няма нищо лошо /макар че е странно, да не се замислиш/, че само ти си на това мнение, но не го натрапвай и не се налагай - грозно е.

# 73
  • Мнения: 4 068
Прането, прането ама покрай това пране излязохме някакви маниачки на тема чистота тука всичките при това с належаща нужда от специализирано речение. Егати!

Цветомира, не съм обръщала внимание много на другите теми, които е пускала и явно там ми е грешката. Ако бях сигурно нямаше изобщо да отговарям на нападките.

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
Много зависи колко са големи децата. Като са бебета няма как да не се сменят често дрехите, защото бебето повръща, понякога памперс пропусне, а и нали се къпе всяка вечер. Връхните дрехи не съм ги сменяла много, защото моите не обичаха да цопат из локвите и да се ровят в пясъка. И сега са чистофайници. Но в училище дрехите много се мърлят, защото е прашно и не особено чисто, по улиците е прахоляк, та се налага да сменят дрехи често.

Общи условия

Активация на акаунт