VIP Brother епизод 3- трети номинации...

  • 47 703
  • 1 038
  •   1
Отговори
# 1 005
  • до морето
  • Мнения: 2 339
Когато раждах второто си дете в стаята имаше момиче, което бе носител на хепатит, майка й била сестра в отделението,в което се лекуват хепатитни и там целия персонал бил заразен.Не се отпускали средства за ръкавици за нищо.В къщи всички били носители, а като роди бебето й веднага мина на АМ, за да не се зарази и то , но от това, което разказа не зная дали е възможно да се предпази.

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 14:13 от hrrisss

# 1 006
  • Мнения: 4 435
Когато раждах второто си дете в стаята имаше момиче, което бе носител на хепатит, майка й била сестра в отделението,в което се лекуват хепатитни и там целия персонал бил заразен.Не се отпускали средства за ръкавици за нищо.В къщи всички били носители, а като роди бебето й веднага мина на АМ, за да не се зарази и то , но от това, което разказа не зная дали е възможно.

 Confused Ужас.
Аз просто нямам думи, цяло отделение заразени заради ръкавици..... За нищо не става тази държава. ooooh!

# 1 007
  • Мнения: 572
И аз се стреснах от тези статистики за хепатита и при първа възможност бих се изследвала.
Колкото до мисията им с "братството" - мнения всякакви, но и аз съм като Гала, все пак е страстната седмица и можеха да ги подложат на пост и всичко свързано с поста.Днес сутринта разбрах, че вече са им дали така мисия.

# 1 008
  • София
  • Мнения: 1 541
е те как рекламират и казват , че всеки 12 в света е носител - н'ема к'во  то да те е страх да живееш , а и щом толкоз лесно се заразява -хей така , как да се  опазим ние и тези около нас  newsm78

# 1 009
  • до морето
  • Мнения: 2 339
Всички родени след деветдесет и някоя са ваксинирани, четох че се пренася вируса по полов път и по кръвен, има ваксина, но за нас родените преди това, е по желание.Но това е май само за хепатит Б

# 1 010
  • Мнения: 2 759
е те как рекламират и казват , че всеки 12 в света е носител - н'ема к'во  то да те е страх да живееш , а и щом толкоз лесно се заразява -хей така , как да се  опазим ние и тези около нас  newsm78
                         Като се ваксинираш, ако не си вече заразен. Децата биват задължително ваксинирани, но ваксините им си имат период, след който трябва пак да бъдат подновявани. Цифрите не са умишлено завишени заради каузата, бяха същите или подобни преди няколко години, когато имаше масова кампания пак за същото. Аз гледаш такива билбордове около Руски паметник още тогава.

# 1 011
  • Мнения: 60
Момичета, по принцип чета темата без да пиша, но сега искам да се включа т.к. настоящата кауза е доста близка до моето семейство! Преди няколко години на майка ми, която до тогава беше редовен кръводарител, и откриха, че е заразена с Хепатит С. Още тогава й казаха, че заразяването може да се е случило от всичко - операция, манипулация, както отбелязаха в ББ, дори и от маникюр. Както и да е. Лощото е, че ако не ти го открият случайно или не се изследваш по собствено желание, няма как да заподозреш, че си заразен, понеже особено при хеп С няма никакви симптоми. От там вече според състоянието, в което се намира човек му се налага да спазва строга диета, да пие хапчета, които спомагат на черния дроб. Ако болестта е много напреднала, т.е. черния дроб е доста увреден, тогава трябва да се предприеме лечение с интерферон, което както отбелязаха е първо много скъпо и второ много тежко за пациента.
За щастие при майка ми нещата не бяха толкова зле и след няколко години спазване на диета и редовно пиене на предписаните лекарства, в момента показателите й са като на здрав човек.
Та след този дълъг пост, най-важното , което искам да кажа е, че е изключително важно всеки да си направи изследването, защото ако случайно е заразаен и започне лечение веднага има шанс да се подобри и да не му се наложи тежкото лечение с интерферон!!! Каузата (както и да се разпределят тези пари) най-вече ще даде гласност на проблема, което е изключително важно!!!
П.С. Тъй като нямам мед. познания, всичко съм описала от другата страна - на пациента, т.е. може да има и някои неточности.

# 1 012
  • Мнения: 194
ТедитУ що яде кисело мляко Thinking

# 1 013
  • Мнения: 4 435
Момичета, по принцип чета темата без да пиша, но сега искам да се включа т.к. настоящата кауза е доста близка до моето семейство! Преди няколко години на майка ми, която до тогава беше редовен кръводарител, и откриха, че е заразена с Хепатит С. Още тогава й казаха, че заразяването може да се е случило от всичко - операция, манипулация, както отбелязаха в ББ, дори и от маникюр. Както и да е. Лощото е, че ако не ти го открият случайно или не се изследваш по собствено желание, няма как да заподозреш, че си заразен, понеже особено при хеп С няма никакви симптоми. От там вече според състоянието, в което се намира човек му се налага да спазва строга диета, да пие хапчета, които спомагат на черния дроб. Ако болестта е много напреднала, т.е. черния дроб е доста увреден, тогава трябва да се предприеме лечение с интерферон, което както отбелязаха е първо много скъпо и второ много тежко за пациента.
За щастие при майка ми нещата не бяха толкова зле и след няколко години спазване на диета и редовно пиене на предписаните лекарства, в момента показателите й са като на здрав човек.
Та след този дълъг пост, най-важното , което искам да кажа е, че е изключително важно всеки да си направи изследването, защото ако случайно е заразаен и започне лечение веднага има шанс да се подобри и да не му се наложи тежкото лечение с интерферон!!! Каузата (както и да се разпределят тези пари) най-вече ще даде гласност на проблема, което е изключително важно!!!
П.С. Тъй като нямам мед. познания, всичко съм описала от другата страна - на пациента, т.е. може да има и някои неточности.

Много ти благодаря, че сподели нещо толкова лично с нас.
Надявам се това да даде пример на много хора.
Доста пъти се каза че Хепатит Ц може от толкова малки неща да се хване, и че няма симптоми,ама хората явно не слушат.
Дано повече не се сблъсквате с такива неща.  bouquet

# 1 014
  • Мнения: 2 759
...така както рекламират ме навява на мисълта, че всеки един от нас може да е заразен или вирусоносител ееееее малко прекалено ми се вижда - не мислите ли...
                         Прекалено или не - това е реалността. И особено страшно е с каква скорост се заразяват още и още хора.

# 1 015
  • Мнения: 194
Аня как ги сгъна тез салфетки Flutter?

# 1 016
  • Мнения: 2 926
Довечера на живо ли ще са битките, или запис като миналата седмица?
Понеже във форума на ВБ видях, че се коментират вече номинациите - били направени.

# 1 017
  • Мнения: 4 435
Довечера на живо ли ще са битките, или запис като миналата седмица?
Понеже във форума на ВБ видях, че се коментират вече номинациите - били направени.


Битките никога не са на живо. На живо са коментарите. Но битките ги записват или събота (тази седмица така беше) или в неделя.И ги записват по 5-6 часа.Ужасно дълго е, затова няма как да ги предават на живо.

# 1 018
  • Мнения: 2 926
Как никога, като НК миналата седмица изрично подчерта, че тази седмица са на запис?

# 1 019
  • Мнения: 4 435
Цитат на: Карамел` link=topic=386284.msg1[color=red
!!!ИМПУЛСЕН_ТЕЛЕФОН!!![/color]184#msg1!!!ИМПУЛСЕН_ТЕЛЕФОН!!!184 date=1239622413]
Как никога, като НК миналата седмица изрично подчерта, че тази седмица са на запис?

Еми ей така- никога. Битките се записват винаги предварително. Аз понеже гледам он-лайн и пъртвите седмици дори ги даваха докато снимат и т.н. Но спряха. Сега Къщата седи празна и или я дават празна, или спират излъчването, докато не се върнат. А ако децата са в нея, влиза една какичка и ги забавлява,храни и т.н. докато се приберат съквартирантите.

Общи условия

Активация на акаунт