За и против детската ясла

  • 16 340
  • 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 675
Болести, натрапен режим и т.н. За дисциплината мисля, че там просто ги дресират, за да не им създават проблеми. Аз и към детските градини съм със смесени чувства, но за яслата - категорично против! Но това си е моето мнение. След като си с резерви, пребори се с мъжа ти, защото ще се чувстваш зле да го пратиш, след като не си убедена че там ще му е добре.

Напълно споделям това мнение.Има деца, за които стресът е много голям и може да доведе до здравословни проблеми.
Може да потърсите и друг вариант - частна ясла, детски център за по няколко часа на ден. Peace

# 16
  • Мнения: 3 695
Аз съм ЗА яслата, но за деца над 2 годишна възраст. Преди това при мама.
Съвпада с моето мнение!
Моето дете се чувства чудесно в яслата!  Peace

# 17
  • в центъра
  • Мнения: 445
При нас ситуацията беше обратно – аз исках да пратя детето на ясла, а мъжа ми – не. Лелеее какви драми бяха! #Crazy Не сме били финансово притеснени, освен това имам на разположение и две баби пенсионерки, но прецених че детето ще се чуства сред деца по-добре. Синът ми беше на 2 г. и 1 м. - по това време компанията ни от градинката се разпадна – повечето деца тръгнаха по градини, ясли, други – с бавачки, които кога ги извеждат не е ясно. А детето ми беше свикнало с детска компания. Затова реших да го пратя на ясла, за да си общува със себеподобни и не мисля, че съм сбъркала. Да вярно – плака един месец, но това струва ми се е неизбежно – стискаш зъби! А и болестите не ни подминаха, но и от тях няма отърваване – дали по-рано или по-късно... Но ефекта беше поразителен – започна много да бърбори (той по принцип проговори сравнително рано), а колко много песнички знае...! Сега, като река да остане ден-два мъжа ми дава зор да ходи на ясла.

# 18
  • Мнения: 5 591
Аз съм ЗА яслата.Дъщеря  ми тръгна на 2г и 1 м на ясла.Адаптира се сравнително бързо.

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 17:14 от vancheto

# 19
  • Мнения: 2 070
Дъщеря ми тръгна на ясла на 2 г. и 6 м.Казаха че е голямка и при бебетата няма смисъл да стои.Преместиха я в 1 група,трудно се адаптира.Повече от година ходеше с нежелание ,и сутрешен рев.И сега ги има пазарлъците сутрин,понякога.Твърдо съм за градината обаче.Научават се да са по-самостоятелни,намират си място в колектива,стават по-уверени.При моето дете резултата е положителе,въпреки че си боледува често не я спирам

# 20
  • Мнения: 8 999
За моят син по-доброто решение беше да ходи на ясла. И той беше привързан към мен, не сме се разделяли дори за час до втората му година. Обаче сестра му тръгна на детска градина в същата година и, за да няма повод за ревност, се ноложи да запиша и него на ясла. От една страна кака му се ослушваше и подпитваше дали брат й ще е привилегирован да си стои вкъщи с мама, докато тя е на детска, а от друга страна - той беше възмутен, че сестра му ще ходи на училище при другите деца, а той ще си стои вкъщи. За да няма раздори, ги пуснах едновременно. И двамата се чувстваха отлично и бяха много горди и доволни. Носеха си раниците толкова важно, ще речеш, че бяха понесли на гръб всичката световна мъдрост.
Колкото до боледуването, то май дъщеря ми влачеше вирусите от детската и ги мяташе на брат си, отколкото той да се е разболявал от яслата. Така стана и с варицелата, и с многобройните хреми и кашлици.
И аз, и детето ми, бяхме супер доволни от яслата. Имаше превъзходен персонал и отлични условия.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 122
против.
направо на градина .

# 22
  • Мнения: 5 391
След 2г възраст съм "за" ясла.

# 23
  • Мнения: 229
"Против".Синът ми ходи на ясла, но ако имах възможност щях да си го гледам до три годинки в къщи и да го пусна направо на градина Rolling Eyes

# 24
  • Popovo
  • Мнения: 219
Аз съм за ясла и против за детски групи преди да е навършило детето три години.В групите не се грижат така като в яслите за децата.В яслите са медицински работици, а в групите са педагози,който повече разчитат на самостоятелоста на децата и немогат да обърнат такова вимание както в яслите.Аз пуснах моята дъщеря на 1год и 9 месеца и съм много доволна (с изключеие че се разболява).Но  никой няма да ти гледа детето както ти самата.Но пък на яслите детето се научава да се приобщава с околните, гради имунитет и се учи на навици. Така че сама прецени. Thinking

# 25
  • Мнения: 2 614
Дъщеря ми тръгна на ясла, когато беше та 1,4 месеца. Ако можех да го избегна, сигурно и на ДГ щеше да тръгне едва сега. И не е защото е боледувала много, но мисля, че няма по-добър вариант за детето от това да е с майка си поне през първите 3 години от живота си.
Има време за дисциплиниране, да яде ужасната храна, която се предлага в детските заведения у нас.
А за нашата ясла не мога да кажа много лошо, освен, че още първото лято я обезводниха от недаване на вода, за да не пишка много... Това си мислех, че ще го забравя с времето, но....

Аз не бих бързала! Успех в решението!

# 26
  • Мнения: 5 940
Против- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366971.0 -тук са ми аргументите

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Синът ми тръгна на ясла на 1г.8м.Бях притеснена,но той се адаптира много бързо и искрено заобича госпожите.Отнасяха се с децата като със свои,не сме имали никакви проблеми.Научиха го на много неща,за което съм им благодарна  bouquet

# 28
  • Мнения: 24 467
Винаги и твърдо против. Последен вариант, само при положение, че други наистина няма. Мама не е единствената алтернатива, просто яслата не е никаква такава.
Няма нещо от изброеното, което да е наистина нужно и което едно нормално дете да не може да научи вкъщи. Има много минуси в яслата, съществени при това, които ще бъдат избегнати, ако ходенето по детски заведения се отложи до 3 годишна възраст. Теми има много и подробни аргументи- също.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз съм "за" яслата. Дъщеря ми бързо се адаптира, научи много неща от там. И най-важното е че е спокойна и ходи с желание. Вече не си представям живота без ясла  Wink

Общи условия

Активация на акаунт