Нашите бани,9та тема

  • 44 085
  • 341
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 219
http://bg.netlog.com/go/explore/videos/videoid=194087

Ето клипче на банята. Още мисля дали да сложа первазИ на тавана newsm78

Да си призная съжалявам, че не влязох по-рано в темата.

# 301
  • Мнения: 1 204
ние още не сме почнали  Rolling Eyes чакаме да ни пуснат тока  #Cussing out вече се изнервих....
днес ще ни докарат плочките  Crazy

обече още немога да намеря душ кабина  Whistling
трябва ми такава с възможно най плитко корито  Tired
ако някой може да помогне  Hug

# 302
  • Мнения: 219
Jvd, ние я поръчахме в Сико, можеш да влезеш в сайта. Но и на търсачка като напишеш душ-кабина ще излязат много фирми. Кръгла ли търсиш, с параван от стъкло или пластмаса, размери и пр.

# 303
  • Мнения: 1 204
Jvd, ние я поръчахме в Сико, можеш да влезеш в сайта. Но и на търсачка като напишеш душ-кабина ще излязат много фирми. Кръгла ли търсиш, с параван от стъкло или пластмаса, размери и пр.

да знам,търсих и така  Tired но няма  Crossing Arms
търся 90/90 размер обла,стъкло  Peace прозрачно,за да не ми стеснява  ибез това малката баня  Rolling Eyes
гледала съм ги и тези в Сико
нещо подобно на този модел,но с поплитко корито  Crazy

http://www.siko-s.com/product.php?sr=2&r=16&r1=&p=328

# 304
  • Мнения: 219
Виж тук корита със съвместими паравани.http://www.roca-bulgaria.bg/files/custom/resources/Wellness.new.pdf

Това е другия вариант - да си намериш коритото и да си поръчаш параван за него. Ако тепритеснява 10 см. корито, може да си направите сяамо преградка от плочки - излято прагче, и да си поръчате параван. Все пак под коритото има и сифон.

# 305
  • Мнения: 269
Благодаря ви за бързите отговори, момичета  Hug
mamanin, полистирола ПВЦ ли е или е нещо друго?

По сайтовете гледам и шкафчета за баня, направени от т.нар. "влагоустойчив" MDF, това що за чудо е? Изглеждат ми по-добре външно от ПВЦ-то, но дали не се раздува това "влагоустойчиво" нещо  Thinking
Ето това много ми хареса, но е от МДФ. По спецификация явно е влагоустойчиво, но на практика дали е, знаете ли?

Не, не е ПВЦ, а друг вид пластмаса бил.
Виж тук за него като материал: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%8 … D1%80%D0%B5%D0%BD
а тук за ПВЦ: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%B … D1%80%D0%B8%D0%B4
Най-смешното е, че навсякъде пише, че е евтин материал, което не си личи много по цените на шкафовете за баня  Laughing

# 306
  • Мнения: 73
ние още не сме почнали  Rolling Eyes чакаме да ни пуснат тока  #Cussing out вече се изнервих....
днес ще ни докарат плочките  Crazy

обече още немога да намеря душ кабина  Whistling
трябва ми такава с възможно най плитко корито  Tired
ако някой може да помогне  Hug

Имате ли поставен сифон ? Замазката направена ли е с нужните наклони ? Ако сифонът е там, където смятате да бъде кабината, няма нужда от корито (принципно). Аз корито бих си сложила само, ако нямам наклони за оттичане на водата към сифона на душ-кабината. Иначе ми е безсмислено.

# 307
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Здравейте!
От известно време надничам в темата и сега имам нужда от помощ!
Моля ви ако някой знае нещо за това кристално стъкло на душ кабините, нека да каже! Харесала съм си тази: http://www.siko-s.com/product.php?sr=2&r=16&p=330, но по принцип ми се искаше да я вземем с матово стъкло, за да се чисти по-лесно (или по-скоро да не си личи много Embarassed). От друга страна, моя любим съпруг нарочно #2gunfire бил оставил осветлението само над шкафчето -огледало над мивката, а душ кабината се пада в другия ъгъл на бянята и се притеснявам да не е тъмно, ако сложим матови стъкла...
Дайте мнение, моля ви, че ми иде вече да му се накрещя на моичкия за тия негови еднолични хрумвания! #Cussing out

# 308
  • София
  • Мнения: 794
get_real, бързо ме разколеба за МДФ-а  Grinning банята ми е малка и определено няма да е подходящ материал за в моя случай.

mamanin, благодаря ти, аз вчера вечерта се ограмотих относно полистирола и ПВЦ-то. Това ми беше четивото за приспиване Simple Smile

...Най-смешното е, че навсякъде пише, че е евтин материал, което не си личи много по цените на шкафовете за баня 

Да бе!!! Аз се хванах за главата с цените за тези шкафчета! Едно парче пластмаса и хоп - 1 000 лв!!!

Jvd, аз си харесах една много изчистена и семпла кабина 90x90 в Емир. Ходих в магазина им и много ми хареса, но си зависи от вкуса ти. Аз си имам малко шантав вкус, на теб може и да не ти допадне. И все пак, ако имаш време, може да се разходиш до там Simple Smile

# 309
  • София
  • Мнения: 7 789
nana77 , благодаря за снимките !  Hug

Момичета, някакви отзиви за стъклата с противокапкова защита за параван, тоест тези които се водят, че се стичат по тях капките и не остават следи.

# 310
  • Мнения: 222
kiva   ,ако трябваше аз да решавам  , бих предпочела да е в тоалетната .
 
 Имам познати , които го поставиха там и усещането ,че ти виси над главата не е толкова страшно. Все пак в тоалетната не се заседяваш много  Mr. Green
 В банята  мисля, че е по- удачно да има повече място , особено зад паравана , къде е душа  Peace

 

Моето мнение за бойлера е че най-мако пречи и не заема никакво полезно място , нито ти съдава усещане че нещо ще те премаже - ако е хоризонтален и е точно над  врата на банята. Преди години, като го казах /сменяхме бойлера/ ми се смяха, но така го направихме, макар че провисихме едни грозни меки връзки за да го изместим от старото място , защото аз си държах  на своето.
И до сега вече цялото семейство признава, че там му е мястото Wink.
В момента правим банята, преместихме тръбите  и пак ще си го сложим там вече без меки връзки.

# 311
  • Мнения: 222
Много благодаря за качените снимки!

По въпроса за мебелите: реших шкаф по поръчка за огледалото над мивката, без други мебели в банята, че съм в ужас от вида на масовото предлаганите такива и цените им.

Тавана още не съм решила дали да е окачен или от барисол.

Какво ебарисол?
И аз съм сега на вълна таван.

А също имам спешна молба Praynig - как смятате че е редно да се направи- първо тавана и после плочките или обратното.?
Аз мисля че ако сложим плочките и после мажем тавана ще станае мазало по плочките, но майстора иска да почва утре да лепи плочките, а тавана не е готов?

Споделете какъв ви е тавана - има разни мазилки  но кои стоят добре и са хигиенични?

# 312
  • Мнения: 222

да знам,търсих и така  Tired но няма  Crossing Arms
търся 90/90 размер обла,стъкло  Peace прозрачно,за да не ми стеснява  ибез това малката баня  Rolling Eyes
гледала съм ги и тези в Сико
нещо подобно на този модел,но с поплитко корито  Crazy

http://www.siko-s.com/product.php?sr=2&r=16&r1=&p=328


Когато избирахме кабината гледах едни много изчистени с много ниско корито ,но нямам никакв спомен къде беше. А и после наши близки  ми  струпаха няколко каталога и там също се нагледах така че в главата ми е хаос.

Единственото, което знам със сигурносте  е че съм ги виждала - т.е.просто продължавай да търсиш. 
Мисля ,  че Коло  имаше изчистени модели .
А тук гледала ли си

http://www.interceramicbg.com/category.php?lang=1&title=%D5% … g=61&offset=0

# 313
  • Мнения: 326
По Нова телевизия в момента дават за баните Peace

# 314
  • София
  • Мнения: 2 424
Много благодаря за качените снимки!

По въпроса за мебелите: реших шкаф по поръчка за огледалото над мивката, без други мебели в банята, че съм в ужас от вида на масовото предлаганите такива и цените им.

Тавана още не съм решила дали да е окачен или от барисол.

Какво ебарисол?
И аз съм сега на вълна таван.

А също имам спешна молба Praynig - как смятате че е редно да се направи- първо тавана и после плочките или обратното.?
Аз мисля че ако сложим плочките и после мажем тавана ще станае мазало по плочките, но майстора иска да почва утре да лепи плочките, а тавана не е готов?

Споделете какъв ви е тавана - има разни мазилки  но кои стоят добре и са хигиенични?

Аз до сега съм виждала само първо плочките, после тавана. Някои хора ги правят така, че таванът да легне върху горния ръб на плочките, други го слагат така, че леко да застъпва последната плочка, няко просто си го измазват нагоре, без да е окачен. От самите плочки лесно се изчистват повечето строителни материали  Peace

Общи условия

Активация на акаунт