Гоблени-52

  • 54 794
  • 453
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Здравейте,момичета!Искам да попитам,реших да събирам един гоблен,но в ключа на два от номерата не пише DMCBlend.Това марка конци ли е,че не знам сега какво да купувам? Thinking
това означава , че се шие като се ползват нишки от различни цветове-2 или 3.
Така наречената мартеничка.
Няма ли дадени номера на конците? И по колко нишки се ползва от всеки?
Хипатия,наистина са мартенички по една нишка от 420 и 433,но има и други мартенички и срещу техните номера пише DMC,а срещу тези двата пише Blend,каква ли е разликата?Затова реших,че е някаква марка конец за която не съм чувала

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 414
Здравейте,момичета!Искам да попитам,реших да събирам един гоблен,но в ключа на два от номерата не пише DMCBlend.Това марка конци ли е,че не знам сега какво да купувам? Thinking

Видях, че Хипатия ти е отговорила, но има и друг момент, когато изписва Blend. Ако схемата е пренабрана с една марка конци и след това същите са конвентирани с друг, в случая с ДМС,  Blend се изписва когато няма пълно съвпадение на цветовете.

ketri и bella_,   bouquet за темичката и съответно за кафенцето.
Didorani , това го виждам за първи път, но е много красиво.
petjah, честито за придобивките, все гоблени, включени и в моите планове.
donsita, конят е върха, почни не е останало.
Писето, и ти като мен, по няколко наведнъж  Joy, само, че мене ме е срам дори да ги изброя започнатите, камо ли да ги покажа.
Ако някой съм пропуснала,   bouquet моля за извинение
Хубав ден на всички. Joy

# 17
  • Мнения: 3

Didorani - Гоблена е страхотен.Не съм го виждала до сега и определено се влюбих в него.
Ако може да споделиш на коя фирма е ?
Всички сте показали големи красоти.Много е приятно сутрин с кафенцето да ви разглеждам  Hug
Лек ден

# 18
  • Мнения: 0
Сега вече разбрах.Благодаря,Хипатия и did_tag    bouquet

# 19
  • Мнения: 832
Е,аз вчера показах докъде съм стигнала с моя гоблен, ако знаех, нямаше да избързвам, щях да го покажа днес в новата темичка....нищо. Но затова пък имам следното питане към тези от вас, които са шили Девойката на Вервако. Схемата, която аз имам, е разпечатана на 4 листа формат А4.Снощи, докато преминавах към следващия лист и забелязах, че нещо не си отговарят колоните. Ако натъкмя точно средата на двата листа, то в края последната колона ми идва с една колона навътре. Ако пък натъмкя края, в средата ми липсва една колона. (надявам се да ме разбрахте) Незнам какво да правя  newsm78 На вас случвало ли ви се е такова нещо? Друга схема ли да търся, какво да правя   Rolling Eyes  Споделете.... Hug

Позравления на всички ви! Страхотни неща творите.  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 618
Didorani разкошен е гобленът  smile3501
petjah много е нежно, пролетно  Heart Eyes
donsita още малкооооо  Grinning
Astera изпра ли ги вече маковете? Аз съм другата, която се бори с тази дървена панама Crazy
Да си покажа дребосъчетата , ,

# 21
  • Мнения: 2 924
Здравейте,момичета!Искам да попитам,реших да събирам един гоблен,но в ключа на два от номерата не пише DMCBlend.Това марка конци ли е,че не знам сега какво да купувам? Thinking

Видях, че Хипатия ти е отговорила, но има и друг момент, когато изписва Blend. Ако схемата е пренабрана с една марка конци и след това същите са конвентирани с друг, в случая с ДМС,  Blend се изписва когато няма пълно съвпадение на цветовете.



Това за пръв път го чувам.
Удоволствие е за мен е да научавам нови неща:))


zlatkaan ,
може ли да видя схемата?

# 22
  • Мнения: 207
За сега само запис    !

# 23
  • Мнения: 0
Цитат
zlatkaan ,
може ли да видя схемата?
Хипатия,ще ти я изпратя на имейла,защото още не съм се научила да качвам схеми

# 24
  • Мнения: 86
Е,аз вчера показах докъде съм стигнала с моя гоблен, ако знаех, нямаше да избързвам, щях да го покажа днес в новата темичка....нищо. Но затова пък имам следното питане към тези от вас, които са шили Девойката на Вервако. Схемата, която аз имам, е разпечатана на 4 листа формат А4.Снощи, докато преминавах към следващия лист и забелязах, че нещо не си отговарят колоните. Ако натъкмя точно средата на двата листа, то в края последната колона ми идва с една колона навътре. Ако пък натъмкя края, в средата ми липсва една колона. (надявам се да ме разбрахте) Незнам какво да правя  newsm78 На вас случвало ли ви се е такова нещо? Друга схема ли да търся, какво да правя   Rolling Eyes  Споделете.... Hug

Позравления на всички ви! Страхотни неща творите.  Hug


аз да си кажа честно не те разбрах май, но проверих схемата, която имам

като си сложа листата точно по стрелките и редовете ми излизат точно, дали и аз го обясних добре Thinking


ти съвпадна ли точно стрелките

# 25
  • Мнения: 832
Да. Когато съвпадна стрелките да речем в ляво, там където трябва да е средата и на двата листа, единия ми идва с една колонка повече от другия. А ако съвпадна средите на тези два листа, в края стрелките се разминават.  dianjeli3, ако не те затруднява, може ли да ми изпратиш твоята схема да я видя дали е същата като моята? Може би ще се наложи да разшивам едната част дето я ших снощи, преди да забележа това разминаване...

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 647
аз принтирани от нета схеми първо си ги нагласям, после режа излишъците и после си лепя частите с тиксо като пъзел, за да си ми е цяла схемата  Peace

Кетри, благодаря за темичката  Grinning
Бела - е това е вече здрава закуска  Flutter
Петя, тази къщичка съм си я харесала още от темата за пейзажите - страхотно е, че си я имаш оригинал и честито за новите придобивки  Wink
Донси, давай, давай, още малко остана - и да те поздравя за рождения ден със закъснение... - да си жива и здрава първо, после много любов и много сбъднати желания  Hug
Дидорани, много е красив тоя пейзаж  Peace а и много си напреднала, много тайнствено си шиеш ти - изненадваш ни  Flutter

# 27
  • София
  • Мнения: 9 850
А защо не натъкмиш всичките парчета от схемата и да видиш как се получава? Понякога част от редовете се повтарят в листовете.
Аз нямам какво да показвам, но се надявам в най-скоро време да има нещо готово Simple Smile С това слънце и с тея разходки по половин ден поне, как да седна да шия? Simple Smile
Страхотни неща видях, няма да изброявам всички ви, но не ми се сърдете! Praynig petjah, поздравления за придобивките, с кеф да си ги ушиеш. didorani, ти къде го кри досега това гобленче, направо очите ми останаха в него! Получава се невероятно! Направо като снимка ми изглежда!

# 28
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 050
Да. Когато съвпадна стрелките да речем в ляво, там където трябва да е средата и на двата листа, единия ми идва с една колонка повече от другия. А ако съвпадна средите на тези два листа, в края стрелките се разминават.  dianjeli3, ако не те затруднява, може ли да ми изпратиш твоята схема да я видя дали е същата като моята? Може би ще се наложи да разшивам едната част дето я ших снощи, преди да забележа това разминаване...

я да се изкажа и аз преди разходката  Flutter

преди време разпечатах една схема от два листа и забелязах същото разминаване  ooooh! оказа се, че e защото бях дала "fit to page"  Peace
в моя случай втората страничка не беше изцяло запълнена и когато се разшири до размера на листа се получава разминаване между двете страници
или разпечатай без fit to page или
просто си ший от четирите листа без да ги напасваш - отбележи си докъде ще шиеш на едната страничка и от къде да започнеш на следващата  Peace

# 29
  • Мнения: 2 924
zlatkaan,
имейла ми е
eutuxia2002@yahoo.com
Благодаря ти много.Simple Smile

dion,
схемата ти по-вероятно е пълна.
Проблема може би е при принтирането.
При неправилна настройка на принтера  , когато се принтира на формат А4 понякога се реже отстрани изображението.
Проброй си колонките на схематга, която гледаш на мионитора и на принтираната ти схема

Да, както казва Goody, това ще е проблема

Общи условия

Активация на акаунт