Юнски бебета! Тема №50

  • 10 471
  • 280
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 814
Сега се връщам от пазар- купих си анцуг и едни панталон. Надявам се те да се задоволя с тях до края на бременността.
Анцуга ще мога да го нося и после, но не и панталона.

# 61
  • Мнения: 136
Ами и аз съм доста тежкотоварна вече, но пък нямам отоци. Последните ми изследвания показаха по-нисък албумин, но и тогава нямах отоци. В почти всички книги пише, че против подувания трябва да се пият много течности, въпреки че отоците се дължат на задържане на течности.
А размерът на крака ми не е мръднал и грам, дано остане така и докрай  Praynig

За екземи и алергии - да чукам на дърво, много съм устойчива към такива неща.

Ето един тъп въпрос, но много важен за мен: днес съм с нормален чорапогащник, който обаче съм си навила под корема, защото ако го опъна над него, ми стяга. Но пак от време на време усещам леко пристягване долу в слабините, явно ластикът е много стегнат. Търпи се, не е нещо непоносимо, но мислите ли, че застрашавам малкия в момента  newsm78

Друг път ми се е случвало така и с дънки, когато съм преяждала - впиват ми се и ме постягват, но не е да не мога да дишам  Blush

И още нещо - дали е препоръчително за бременните да ходят на педикюр? Питам, защото нали има нещо като масаж на краката, особено накрая, като ми втриват кремчето, да не вземат да ми предизвикат някоя контракция? Някоя от вас ходила ли е скоро или знае ли нещо по въпроса?

# 62
  • Мнения: 57
Търпи се, не е нещо непоносимо, но мислите ли, че застрашавам малкия в момента  newsm78

Едва ли го застрашаваш, но не те ли рита по-силно така?

И още нещо - дали е препоръчително за бременните да ходят на педикюр?

Стига да не ти масажират над кокалчето при прасеца Wink там има точка, която стимулира матката. Аз смятам, че педикюра е дори препоръчителен, защото стимулира кръвопотока към крайнцитие.

Аз днес съм на токчета, до момента е идеално. Като съм с дънки, падат. Корема ми много напред стигнал. От къде да си взема някакви евтини тиранти?

# 63
  • Мнения: 0
Аз не мога да намеря телефоните ако някоя може да ми ги прати на лични? Предварително благодаря.

# 64
  • Мнения: 989
Катеринке, аз не съм си сменяла номера на обувките. Така че и при теб може да не се случи.

vodica , ние също сме решили да ходим на море към края на август. Все пак хората, които живеят там, не се местят лятото другаде. Така че не виждам причина, ако пазим малките си слънчица, защо да не отидем.

Петя, дано скоро ти минат тези сърбежи. Ти и контракции и това...

Франческа, честити придобивки. И аз се надявах да изкарам с дрехите, които имам до края, ама май ще купувам някой и друг панталон...


# 65
  • Мнения: 111
Здравейте благодаря на всички за загриженоста днес съм по-добре трябва само да лежа това и правя цял ден и уж учих за изпити а нищо не помня незнам какво ми става всичко забравям а утре е първия да видим дали ще се справя  Simple Smile
За подутите крака опитайте с изплакване със студена вода сутрин и вечер поне облекчава
Гъди за педикюр незнам дали може но имам една книжка и там има за точките на ръцете и краката и при бременни не се препоръчва масажирането им

# 66
  • София
  • Мнения: 6
Какво правите бебеланки  мои - как са ви коремчетата? При мен бебо е спокоен, за сега се е кротнала госпойцата не е супер активна през деня, но вечер.................. е нещо страшно. Петя- айде тия сърбежи вече да минават, не ми се мисли на твое място какъв ужас е !
Какво се случва с Мона Балона- боже дано всичко е наред с това момиче, че не пише нещо.
За прабабите- разбрах дълголетници има да са живи и здрави и да столетят. Това са баби железарки, браво на тях! Да се държат и здраве им желая.

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 16:59 от takanat

# 67
  • София
  • Мнения: 2 658
момичета, благодаря ви за съчувствието  Hug За съжаление не е алергия. След като се обринах първия път, една седмица бях на диета, в следствие, на което направо си гладувах, защото то всичко или е алерген или е с нитрати и аз да не го ям. Но нямаше ефект. Пера се вече вторти месец с праха за пране на Габи и даже пускам допълнително плакнене. От две седмици се наблюдавам стриктно, какво може да провокира тези адски сърбежи и обриви, но нищо. А и днес лекарката от Кожна клиника ми каза, че няма нищо общо. Това си било екзема на бременността. Истината е, че аз в здравословно отношение съм абсолютен карък. Ако има и най-малката вероятност нещо да се случи, то за жалост се случва на мен.  Sad

# 68
  • Мнения: 69
танче, изчерпала си си лимита за лични. Не мога да ти пратя съобщение.

# 69
  • Мнения: 1 027
Здравейте  Hug
От доста време съм се присетила и все забравям да напиша......когато живот и здраве родите и близките ви идват да ви видят да не носят цветя. Това специално за Св. София го казвам, защото не дават. Бях във ВИП стаите и ги изкарваха цветята в коридора и след малко ги изхвърляха. Безмислено е хората да си дават парите на вятъра. Просто съвет  Peace

Някой има ли представа сега колко се плаща за избор на лекар за раждането?

# 70
  • София
  • Мнения: 6
Някой има ли представа сега колко се плаща за избор на лекар за раждането?[/color]
[/quote]
За -1АГ "Света София" - е 500 лева за избор на екип. За ВИП стая там - самостоятелна -цената е 70лв. За ВИП- двойна -30лв. Аз там ще раждам нормално и за това успях да се сдобия с информация.

# 71
  • Мнения: 1 027
Някой има ли представа сега колко се плаща за избор на лекар за раждането?[/color]
За -1АГ "Света София" - е 500 лева за избор на екип. За ВИП стая там - самостоятелна -цената е 70лв. За ВИП- двойна -30лв. Аз там ще раждам нормално и за това успях да се сдобия с информация.
[/quote]

Благодаря много, а дали има значение дали си секцио по медецински причини или нормално при избора на екип?
Някой да има координати на Д-р Златева от Св. София?

Анджелина, дано си взела изпита  Peace Аз също трябва да лежа до края и си казах, че сега е момента да чета за изпитите и да ги взема, но нищо не ми остава в главата  ooooh!

# 72
  • София
  • Мнения: 2 658
Gydelichkova, случайно на Отворените врати в МД, да разбра каква е цената на ВИП стаята на 12 етаж? Все забравям да питам, а това си е сума все пак.

# 73
  • Мнения: 989
anjeelina , успех на изпита утре. С теб сме!

Наде, виждам че са ти отговорили за цените. Има и опция апартамент, в който е позволен престоя на твой роднина, но цената е 120лв. за една нощ Общо взето ето го инфото:

Избор на лекар 500 лв.
Самостоятелна зала за раждане 100 лв.
Присъствие на мъжа по време на раждането 100 лв.
Раждане във вода 250 лв.
Болничен престой в самостоятелна VІР стая 75 лв.
/за леглоден/
Болничен престой в двойна VІР стая 30 лв.
/за леглоден/
Болничен престой във VІР апартамент 120 лв.
/за леглоден/
Болничен престой в самостоятелна VІР стая в отделение „Патологична бременност” 40 лв
/за леглоден/
VІР пакет за раждане чрез цезарово сечение по желание на пациентката
/избор на лекар, следродилен престой във VІР стая с две легла/ 1 100 лв.

VІР секторът включва:

- Самостоятелна или двойна VІР стая
- Охрана – жива и видеонаблюдение
- Посещения в определени часове
Сутрин – от 10.00 до 13.00ч.
Следобяд – от 16.00 до 19.00ч.
- Детето при майката по нейно желание
- Програма за повишаване имунната система на родилката
- Участие в организирано по време на престоя обучение „Първи стъпки”, относно първите грижи за новороденото
- Ползване на служебното кафене в определени часове – от 14.00 до 19.00ч.
- Възможност за интернет връзка

А за цветятя - наистина е така.


# 74
  • Мнения: 1 027
Поли, много благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт