ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 80 805
  • 1 504
  •   2
Отговори
# 1 440
  • Мнения: 1
Здравейте,
Искам да регистрирам грешка в системата при образуване на точки. Първата градина в нашия списък е 8 ОДЗ и в профила на детето ми излизат 8т. В СПИСЪК НА ЧАКАЩИТЕ ЗА ЯСЛА 2, РОДЕНИ 2007 г.на същото ОДЗ, който официално е излезнал дъщеря ми е с 3т. и е 320 чакаща. Защо? Това е наше първо желание и освен това имаме точки по адресна регистрация. Очаквам Вашият отговор. Мария Накова

# 1 441
  • Мнения: 4 052
Въпрос към ИСОДГ:
При положение, че бабата на детето има стаж 40 години като учителка и музикален
ръководител в детски градини на територията на община София, но в момента е пенсионер,
дават ли се точки за предимство по критерий
К4. Детето има поне един родител или баба/дядо, които работят в детско заведение на територията на Столична община – 3 т.?

Не, не мисля, че се дават точки.
Извинявай, но някой скоро ще поиска да получи точка и за покоен баба/дядо, който някога е работил като персонал в ОДЗ.

# 1 442
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Момичета, имам проблем със системата  Rolling Eyes Моят съпруг е чужденец, и системата не го приема - иска си ЕГН-то,а те нямат Бг ЕГН-та Rolling Eyes И поради тази причина сега не мога да си вляза в профила и да си запиша детето повторно / през декември го записах в системата,прие го, можех да си влизам в профила, да си гледам класирането - а сега -нищо/ Дори не мога да разбера има ли го синът ми в системата,няма ли го , дали въобще ще мога да го запиша пак - писах на даденият мейл в системата,но 2-ри ден нямам отговор и идея нямам как да процедирам сега Rolling Eyes

Засега просто оставете полетата за Родител 2 празни. Скоро ще може да го добавите в профилите на семейството с ЛНЧ. Нарочно сме ограничили въвеждането на ЛНЧ в момента, за да прехвърлим първо ЕГН-тата.

Благодаря за бързият отговор Peace Оставих полетата на вторият родител празни,попълних моето ЕГН, съобщението беше ,че съм направила междинната стъпка и....сега какво? Трябва ли да правя нова регистрация/опитах,но не ми позволи-казва ми ,че вече има такъв потребител/, не ме допуска да продължа, и вече съвсем се обърках - не мога да разбера регистриран ли е синът ми или не?

Сега просто влезте в системата с адреса на е-поща, който сте регистрирали и паролата. Ще видите профилите. Следвайте инструкциите на първа страница, за да ги попълните.

За съжаление не се получава - винаги ме връща на ЕГН-тата, и след попълване на моето ,иска и на вторият родител/в случая-чужденец/. Наистина не мога да разбера регистриран ли е синът ми или не, и как мога да си вляза в профила,като се въртя в омагьосаният кръг на ЕГН-тата Rolling Eyes Rolling Eyes

# 1 443
  • София
  • Мнения: 4 903
Само аз ли не виждам никакви опашки и никакви точки с "+"  newsm78 ?
Излиза ми само следното:
Статус на кандидатурите 
Тук ще са показани обобщените статуси на кандидатурите и точките, когато опашките започнат да се оформят по точки.


Не са ми добавени и точки по следния критерии:
ДК5. Детето има поне един родител, чиято месторабота е в административния район на детската градина
А и двамата с бащата отговаряме на него! Защо?

# 1 444
  • Мнения: 4 052
Въпрос към ИСОДГ
Кандидатствам за малкият ми син за яслена група. В ОДЗто има 2 групи, за първа има 0 свободни места, за втора има 20. Името му фигурира само в първата. Следователно не се класира. Как мога да кандидатствам за втората? Благодаря и се извинявам ако вече е задаван такъв въпрос.

И още един въпрос: Как е възможно едно и също дете да има по 9+ точки в две различни градини. Благодаря!

Сигурно детето ти е набор 2008?
Защото първа яслена група това означава според системата. Т.е ОДЗто ще приеме 20 деца, родени 2007, във втора яслена гурпа и нито едно дете, родено през 2008, във втора яслена група.
Ей против това аз протестирам!
Защото на практика децата в яслите са смесени. Ще видиш например ОДЗта с 8 места за деца родени 2008, това не значи, че 8 деца ще се ширят в една, група, а че ще бъдат смесени.
Което пък ме навежда на въпроса:
Не е ли редно всички набори, които са за ясла (в случая 2007 и 2008) да бъдат на една и съща опашка и да се борят за общия брой места, обявени за набор 2007 и 2008.В момента това разпределение е единствено по субективна преценка на директорите на ОДЗтата, което на мен не ми харесва.

# 1 445
  • Мнения: 4 052
Само аз ли не виждам никакви опашки и никакви точки с "+"  newsm78 ?
Излиза ми само следното:
Статус на кандидатурите 
Тук ще са показани обобщените статуси на кандидатурите и точките, когато опашките започнат да се оформят по точки.


Не са ми добавени и точки по следния критерии:
ДК5. Детето има поне един родител, чиято месторабота е в административния район на детската градина
А и двамата с бащата отговаряме на него! Защо?


Щракни върху ОДЗто - списъци и оттам ще видиш!

# 1 446
  • Мнения: 38
Само аз ли не виждам никакви опашки и никакви точки с "+"  newsm78 ?
Излиза ми само следното:
Статус на кандидатурите 
Тук ще са показани обобщените статуси на кандидатурите и точките, когато опашките започнат да се оформят по точки.


Не са ми добавени и точки по следния критерии:
ДК5. Детето има поне един родител, чиято месторабота е в административния район на детската градина
А и двамата с бащата отговаряме на него! Защо?



Допълнителните критерии още не са актуални!

А тези опашки и точки,за кото се говори са във профила на съответните градини,а не в частност в профилите на децата.

# 1 447
  • Мнения: 7 821
Само аз ли не виждам никакви опашки и никакви точки с "+"  newsm78 ?
Излиза ми само следното:
Статус на кандидатурите 
Тук ще са показани обобщените статуси на кандидатурите и точките, когато опашките започнат да се оформят по точки.


Не са ми добавени и точки по следния критерии:
ДК5. Детето има поне един родител, чиято месторабота е в административния район на детската градина
А и двамата с бащата отговаряме на него! Защо?

Е, колко пъти се изписа, че ДК още не дават точки. Четете, Моля!

# 1 448
  • Мнения: 7 821
Не е ли редно всички набори, които са за ясла (в случая 2007 и 2008) да бъдат на една и съща опашка и да се борят за общия брой места, обявени за набор 2007 и 2008.В момента това разпределение е единствено по субективна преценка на директорите на ОДЗтата, което на мен не ми харесва.
И по този въпрос се изписаха десетки мнения.
НЕ, не може да се приемат повече деца от един набор отколкото следващата година могат да се прехвърлят в 1-ва градинска група. Не може да се приемат 40 деца 2007 в яслата дори да има място за тях, ако после в градината ще има място само за 25. За това и Директорките си планират яслените групи и независимо, че са смесени винаги са приемали децата по набори.

# 1 449
  • Мнения: 2 149
Можете ли да ми разтълкувате
"родител /баба, дядо/, който работи в детско заведение на територията на Столична Община"
дали попадаме в този критерий, понеже съм служител във фирма, която ръководи детска градина, но е частна....дали само за държавните градини се отнася и техните служители? newsm78

Малкият не навършва 10 месеца към септември, но е набор 2008. Дали ще може да се регистрира или системата ще го пусне чак другата година?
и
Отпадна ли предимството за дете, ако брат/сестра е същата градина? Или щом брат/сестра посещава която и да е детска градина, тогава ще има предимство детето?Понеже ако реша да преместя баткото от ОДЗ в ЦДГ, за бебо няма да има там яслена група и се притеснявам да не си загубя предимството за малкия другата година по този начин...

# 1 450
  • София
  • Мнения: 146
Отново задавам същия въпрос.Как разбирате критерия -К2. Работещ родител /или в отпуск по майчинство/, който е социално осигурен – по 1 т. за родител=двама работещи -2 т. или греша

# 1 451
  • Мнения: 1 328
Отново задавам същия въпрос.Как разбирате критерия -К2. Работещ родител /или в отпуск по майчинство/, който е социално осигурен – по 1 т. за родител=двама работещи -2 т. или греша

Така излиза при мен, 2-ма работещи, 2 точки.

# 1 452
  • София
  • Мнения: 1 626
Според мен не трябва да има знак  + . Всички точки трябва да са цяло число. Така успешно ще могат да стават нарушения с тази скрита информация. В крайна сметка никой от останалите потребители не може да влиза по профилите и да чете.
anaya , да това са основните+социалните критерии, БЕЗ допърнителните

Напълно подкрепям!
И какво означава лична информация, и че на някой не му е приятно да се вижда че има нетрудоспособен член на семейството.
И на мен не ми е приятно, че едва ли ще влезем с нашите просто 8 точки за първо желание, ама на това е!
Нали ползват точки, нека да се вижда.

Няма да е приятно ако пише 10+, никой не знае колко точно е този +, и хайде хоп пак вратичка за измами.

Като ще е прозрачно, нека така да бъде наистина. Иначе останалите балами дето сме назад по опашките има да почакаме още доста.

Наистина помислете по възможността, да се вижда действителният сбор!



И друго исках да споделя. Значи вие казвате, че ще внедрите възможност да се вижда реалния шанс на всяко дете, май месец.
Добре хипотетична ситуация. Оказва се че не ми достига 1т за да влезе моето дете в градина Х, веднага си размествам 1,2,3 кандидатура, за да получа точка повече за въпросната градина. Друго дете обаче отпада по-този начин /или бъркам/, защото го изпреварвам по точки. Майката на второто дете и тя размества. И се започва едно лудо надцакване, кой ще бъде последен преди да хлопнете вратата в 18 часа на 21.05.

И тогава като всичко живо нахлуе в системата и почне да размества кандидатурите, да не се разпадне нещо въпросната система?

# 1 453
  • Мнения: 7 821
Няма да е приятно ако пише 10+, никой не знае колко точно е този +, и хайде хоп пак вратичка за измами.
Аз не разбирам каква е разликата дали виждаш че първото дете на опашката е с 13т или с 10+т. ? С какво реалните точки те спасяват от "измамата"? И как точно си я представяш измамата?

# 1 454
А някой знае ли как може едно дете да има на две места 9 точки? не става въпрос за 9+, а точно 9? Значи това дете има в други 2 градини 10+, там ми е ясно в едната има 12, в  другата 11, в трета има 10, но я има още в два списъка и там и на двете места има 9 точки? Грешка ли е или аз нещо не схващам?

И точно заради такива случаи е хубаво да се вижда точния брой на точките - една от двете градини, на които това дете има 10+ е всъщност моето първо желание, но детенцето има и в друга 10+, ясно е че ще е прието на първо желение, но така не си ли чи коя от двете градини му е първото желание.

Общи условия

Активация на акаунт