Някои с гадене, други пък не - всички НОЕМВРИйки да сме на лице

  • 13 343
  • 278
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 651
Да се запиша и аз в новата тема  Simple Smile
днес пак много сте изписали, цял час ви чета  Laughing
видях, че сте писали за феталната морфология и БХС - аз си записах час за другата седмица (15.04), т.е. ще бъда по средата на 12-та г.с.
Не сме в рискова група, но така ще бъда по-спокойна.
Приятна вечер  newsm51

# 16
  • Мнения: 337
Милички, не искам да ви разстройвам, но оз приключих с бременеенето.За жалост и това се случва понякога и няма да съм сред ноемврийските майчета. Моля който се е ангажирал със списачето да ме изтрие.
 Hug Hug Hug

# 17
  • Мнения: 685
Рея много съжалявам. Кураж и дано скоро се завърнеш със щастлива вест!  Hug

# 18
  • Мнения: 651
Рея, знам, че всичките думи сега са излишни  Sad
Прегръщам те силно и ти желая да си на няколко месеца разстояние от нас  Hug

# 19
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Някой спомена, че е "викал боата" без нищо да излиза. В такива случаи пийвам две глътки вода и всичко протича почти "по вода"  Mr. Green Wink

Макар че тепърва се сблъсквам с тази ситуация, съвсем не е вярно, че котките са единствената опасност от токсоплазмоза.
Ако се подържа хигиена, както е казала psm не вярвам да има проблем. Ние с обувките вкъщи внасяме повече микроби.

Абсолютно съгласна. Ако не сменяш тоалетната или аз си бях купила кутия с найлонови ръкавици за еднократна употреба няма да има проблем. Токсоплазмозата се разнася чрез изпражненията. Съответно често миене на ръцете. А специално за Токсоплазмозата избягване на косумация на непреработени мръвки като луканки, сушени филета и подобни.

enimna и аз винаги съм си мислила, че бусколизина е за обезболване. Даже като ми го биха и тогава казах, че не ми е олекнало. Тогава тя ми каза (акушерката не я познавах, просто беше на смяна), че при раждане се биело за изглаждане на мускулатурата и за олесняване на раждането. Това ми обясни. Изобщо не съм проверявала след това тази информация.

А ето и цитат "...Медикаментите са два вида - ненаркотични (предимно бусколизин) и наркотични (лидол). Те не намаляват болката изцяло, но смекчават усещанията за силата на контракциите и помагат за по-лесното разкритие на маточната шийка. ..." от тази статия http://209.85.129.132/search?q=cache:w9kN_leRNksJ:www.bg-mamma.c … ct=clnk&gl=bg

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 20:52 от mango

# 20
  • Мнения: 1 325
Рея, искренно съжелявам Sad Много са тъжни такива вести  Sad  Слагам точка вече на лошите новини!
Ох, още два дни и съм при новия си др, а толкова исках стария , който ми водеше предната бременност и ми направи секциото, но за съжеление от година не е сред нас.Такива хора като него остават ярки следи за години напред.Съжелявам , че поста ми е един такъв тъжен, но настроението ми се скофти след лошите новини днес, пък и още повече , че и аз не съм чула още сърчице.
Има ли други мами като мен, които не ядат месо?Току - що прочетох, че авокадото замества изцяло нуждите на тялото от месо и сирене, а аз напоследък доста си хапвам авокадо.

# 21
  • Мнения: 246
И аз да се запиша  Peace
Рея,Aneth Sad съжалявам

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 21:46 от ♀Boyanna♂

# 22
  • Мнения: 128
Рея и аз съжалявам за теб и те прегръщам  Sad

mari_rus спрях да ям месо от седмица ,гади ми се от него.Ям предимно препечени филийки,сиренце,таратор и плодове.

# 23
  • Мнения: 685
Има ли други мами като мен, които не ядат месо?Току - що прочетох, че авокадото замества изцяло нуждите на тялото от месо и сирене, а аз напоследък доста си хапвам авокадо.

Аз не ям месо, но консумирам млечни продукти. Идея си нямам още как да го замествам. Ям много сурови ядки. За авокадото не знаех.


Лека и спокойна вечер от мен, много усмивки и само позитивни мисли...  bouquet

# 24
  • Мнения: 141
Рея, искренно съжелявам Sad Много са тъжни такива вести  Sad  Слагам точка вече на лошите новини!
Ох, още два дни и съм при новия си др, а толкова исках стария , който ми водеше предната бременност и ми направи секциото, но за съжеление от година не е сред нас.Такива хора като него остават ярки следи за години напред.Съжелявам , че поста ми е един такъв тъжен, но настроението ми се скофти след лошите новини днес, пък и още повече , че и аз не съм чула още сърчице.
Има ли други мами като мен, които не ядат месо?Току - що прочетох, че авокадото замества изцяло нуждите на тялото от месо и сирене, а аз напоследък доста си хапвам авокадо.


И аз не ям месо , гади ми се от него от както забременях. Това за авокадото не го знаех, и аз си похапвам често и май ще го увелича след тази информация.
Много съжалявам за тъжните вести Sad

# 25
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И аз не ям месо. Гади ми се много. Явно всички сме на една вълна.
А, кажете ми, вие сега секс с презервативи ли правите или без?

# 26
  • Мнения: 718
Много тъжно стана днес  Cry, стискам палци за следващия път, Рея  Peace
А за месото - ям по малко, ама по-скоро защото знам, че е полезно за бебето, иначе ми се е отворил апетит за зеленчуци.  Wink

# 27
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
И аз не ям месо. Гади ми се много. Явно всички сме на една вълна.
А, кажете ми, вие сега секс с презервативи ли правите или без?

Какво беше това секс  Thinking  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 319
Здравейте! Аз да се запиша. Докато мигна и вие сте изписали света, но много работя и не мога да бъда толкова активна и моля да ме извините.
За протокола да кажа - термина ми е на 21 ноември, но твърдо съм решила да раждам със секцио този път и по някое време ще променя датата. Втора бременност. Бях на преглед на 3-ти и видяхме само плодно сакче и жълтъчно образувание (още е рано за сърчицето). На 24-ти пак при доки и тогава се надявам вече да видим сърчицето.
За тези, които повръщат да кажа един трик, кйто много помага - пакетче солети винаги под ръка и си хапвайте от тях като ви призлее. Повръщането при бременните се получава от стомашните киселини на  гладно в стомаха. Целта е да не огладнявате никога.
Aneth, Рея искрено съжалявам! Надявм се скоро да се запишете пак с хубави новини. Hug Hug Hug Hug
За секса - няма нищо лошо в него, но да е внимателно, няма нужда от презерватив. Мойто мило вече не ми пуска, за да не навредял и пак се моля като циганче за баничка.

# 29
  • Мнения: 1 325
Аз по-принцип не съм близвала друго месо освен пилешко в живота си, но и пилешко хапвам по няколко пъти в годината.Ето и статията за авокадото-
http://www.letsgym.com/2008/03/21/avocado/
Иначе, миналата бременност си я изкарах с анемия, та вземах допълнително желязо, внимавайте , че липсата на желязо може да бъде опасна, яжте повече зелени храни и такива съдържащи желязо.

Общи условия

Активация на акаунт