Любители на кучета-7

  • 37 300
  • 443
  •   1
Отговори
# 45
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Руске, не съм разбрала Бъки каква порода е, но ако е по-едра порода ще е добре да получава допълнително калций, защото те израстват по-бурно от дребните породи и имат по-голяма нужда от калций. Продавачът е прав, че средния клас гранули - Пурина, Роял Канин са дозирани и съдържат всичко необходимо, но все пак щом ДжиПито казва, явно има нужда.

# 46
  • Мнения: 7 723
Руске, не съм разбрала Бъки каква порода е, но ако е по-едра порода ще е добре да получава допълнително калций, защото те израстват по-бурно от дребните породи и имат по-голяма нужда от калций. Продавачът е прав, че средния клас гранули - Пурина, Роял Канин са дозирани и съдържат всичко необходимо, но все пак щом ДжиПито казва, явно има нужда.
Мерси, ИраМира, ще му давам и допълнително   Hug
...иначе е Немска овчарка... Crazy

# 47
  • София
  • Мнения: 1 508
според продавача
в заамагазина, в храната имало достатъчно калций,
витамини, минерали и кво ли не още, така, че
кучето нямало нужда от квото и да било допълнително...  Thinking
Какво да правя?  newsm78

А дали наистина е така, или е само рекламен трик на производителя? Когато взехме Чарли, не знам от стрес или от нещо друго, но козината му падаше неконтролируемо. Пробвахме какви ли не храни, но този косопад не спря, докато не почнах да добавям СА-37.

# 48
  • Мнения: 2 617
А дали наистина е така, или е само рекламен трик на производителя? Когато взехме Чарли, не знам от стрес или от нещо друго, но козината му падаше неконтролируемо. Пробвахме какви ли не храни, но този косопад не спря, докато не почнах да добавям СА-37.
newsm78
Лошото е, че, доколкото знам, предозирането на калция също може да бъде опасно. Ние храним с Роял канин (кучето е немска овчарка също) и по препоръка на ветеринаря не даваме никакви добавки. Което не значи, че не мисля по въпроса.

# 49
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Трудно ще се предозира калция като се има предвид, че и трудно се усвоява, освен това не се дава постоянно, а само в периода на активен разтеж и то по схема  Peace.

# 50
  • Мнения: 7 723
А дали наистина е така, или е само рекламен трик на производителя? Когато взехме Чарли, не знам от стрес или от нещо друго, но козината му падаше неконтролируемо. Пробвахме какви ли не храни, но този косопад не спря, докато не почнах да добавям СА-37.
newsm78
Лошото е, че, доколкото знам, предозирането на калция също може да бъде опасно. Ние храним с Роял канин (кучето е немска овчарка също) и по препоръка на ветеринаря не даваме никакви добавки. Което не значи, че не мисля по въпроса.
Никога ли не сте му давали калций? Дори като беше бебе? Thinking

# 51
  • Мнения: 459

.  Maybe you can bring him to the office.


Аз моите чернилки съм ги водила в офиса  Grinning повечето колеги и шефа им се кефят, но има една две колежки кпито малко се притесняват от тях. Все пак са си по 50-60 кила Wink

# 52
  • Мнения: 459

И още нещо да добавя - никога не взимайте кученце на възраст под 45 дена! На тази възраст то трябва да е при майка си и все още да суче, вече и да се захранва, както и да му се постави първа ваксина поне.
Ако кучето е от развъдник и е с документи, не биха ви го дали преди 45 дена. До тази възраст трябва да са при майка си за актиране на кучилото. Ако някой ви предложи по рано да го вземете, явно няма да е лигитимен развъдчик.

# 53
  • Мнения: 2 617
Никога ли не сте му давали калций? Дори като беше бебе? Thinking
Като го взехме, беше на два месеца и половина и не сме му давали никакви добавки.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 15:56 от caritas

# 54
  • Мнения: 459
Трудно ще се предозира калция като се има предвид, че и трудно се усвоява, освен това не се дава постоянно, а само в периода на активен разтеж и то по схема  Peace.
За да не се предозира калция се прави анализ на кръвта за отношението на калция и  фосфора.
Аз храня с роял канин в периода на растежа и давам калции делис само в момента на смяна на зъбите. около 6 месечна възраст обаче правим калциево фосфорен анализ.
А СА-37 не е калции, а комбинация от витамини и минерали.
 

# 55
  • Мнения: 7 723
Никога ли не сте му давали калций? Дори като беше бебе? Thinking
Кто го взехме, беше на два месеца и половина и не сме му давали никакви добавки.
Ми още е бил малък, значи... Thinking
Мерси  Hug

Трудно ще се предозира калция като се има предвид, че и трудно се усвоява, освен това не се дава постоянно, а само в периода на активен разтеж и то по схема  Peace.
За да не се предозира калция се прави анализ на кръвта за отношението на калция и  фосфора.
Аз храня с роял канин в периода на растежа и давам калции делис само в момента на смяна на зъбите. около 6 месечна възраст обаче правим калциево фосфорен анализ.
А СА-37 не е калции, а комбинация от витамини и минерали.
 
Докторката или СА- 37, или калций делис... Thinking
Е, да му давам ли нещо в комбинация с Роял канина, или не....? newsm78

# 56
  • Мнения: 459

 
Докторката или СА- 37, или калций делис... Thinking
Е, да му давам ли нещо в комбинация с Роял канина, или не....? newsm78
Мда, май да питаш друга докторка. СА- 37 и калций делис не са идентични.
Ако храниш с роял канин давай калций след втората половина на 3-я месец докато смени зъбките. След това към 6-я месец иди на читав доктор и поискай да на направят анализ на кръвта за калций и фосфор и според резултатите, доктора ще ти каже дали да даваш калции или може би има нужда от фосфор.

# 57
# 58
  • Мнения: 459
Моля Simple Smile изгледали сме така 5 черни териера и слава богу нито един не е нито крив, нито прекалциран. Heart Eyes

# 59

Общи условия

Активация на акаунт