Февруарчето с усмивка щом ни дарява, всяка трудност се забравя

  • 11 679
  • 304
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 867
И от мен добро утро! Пиша с лявата ръка, че Дани заспа в мен...

При нас започна да просветва. Вчера за първи ден Габа не вдигна температура. Очите й обаче са възпалени Close
Засега успяваме да опазим Дани здрав, дано се размине!
В края на седмицата ни предстоят много семейни веселби и празници, та отсега се настройвам за приятна умора...

Само моето дете ли спи по-добре у дома, отколкото навън?
Има ли друг като нас изостанал с ваксините?

# 31
  • Мнения: 24
carbo мерси за отговора  Peace А за мъжо какво да ти кажа трудно е  Tired Добре че им направиха рейсовете по 4 месеца че като бяха по 6 направо беше кошмар.

Иначе и ние вече втора седмица  luvbed мен изобщо не ме болеше (купихме си лубрикант ама точно първия път не успяхме да го ползваме  Wink) Та така и аз вече знам що е това кекс и има ли то почва в нашето легло  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 356
Добро утро!
Ние сме от спящите навън.У дома през целия ден иска някой да си играе с нея,а тя само да се усмихва,гука и маха с ръчички.
Снощи за първи път и дадох чайче на Хумана "Сладки сънища" и спахме много добре.Ядохме в 2,пихме по-късно и чайче и откарахме до 9 сутринта.
С ваксините вървим по график.
Янита,радвам се че нещата при вас започват да се оправят.
Моята Белослава хич не обича да лежи по корем.Опитвам се да я слагам,за да си изправя главичката и започва едно пъшкане,мусене и плач.Дай и само по гръб да лежи на детето  Laughing
Приятни разходки!При нас още е много мрачно и духа,но като хапнем на обяд и ще сме навън.

# 33
  • Мнения: 360
добро утро smile3507аз повече няма да се хваля че детето спи през ноща,снощи ми показа кой е шефа в нашия дом hahahaядене кокорене игра а като не и говоря или се опитасм да я приспя и  smile3514
днес някой ще ходи ли в южния?
айде светъл и хубав ден на всички  bouquet

# 34
  • Мнения: 242
Хайде да скокна набързо и в новата тема и да се отчета още по-набързо за вчерашната консултация,че зверовете само като усетят,че сядам на компютъра и започват да мяукат Mr. Green
Та значи...Биха ни по две инжекции-в бутчето и в ръката...Малеее,голям рев.Гошко даже се засиня повече отколкото по принцип,та му духахме в устата Sad После всичко беше наред.Вечерта им дадохме Панадолче да се успокоят и досега всичко е наред.Иначе пак сме пораснали доста.Наско вече е 4 кг (от първоначални 2 кг.) и 52см (от първоначални 43см),а Гошко е 4350гр (от първоначални 2450гр) и 54см (от първоначални 45см). Всичко ни е наред,държим си главите стабилно,черепната кутия вече е твърдичка,пишлетата са наполовина забелени,но педи каза да не бързаме чак толкова...Каза ми също да не бързам със захранването и да започна от следващия месец,защото бебоците си наддавали добре.Нямаме рахит.Изобщо отличници сме.Питахме я за хъркането на Наско и тя каза да го повдитаме от кръстчето нагоре лекичко с тънка възглавничка.Каза да сме по цял ден навън,при което аз само се ухилих,защото и без това съм от 12 до 19ч. все навън и мета улиците Mr. Green Насето има мъничка херния,но не било опасно.Щяла да му мине до един месец.Ние мислихме,че може би го боли и затова плаче повечко,но доки каза,че е невъзможно да го боли,защото даже като му натиска пъпчето той дори не трепва.Даде ни направление за ортопед и...това е положението при нас..

Сега ви оставям замалко,защото пак започна мрънкането ooooh!

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 10:22 от foxy81

# 35
здравейте мами HugМного ми липсвахте през този месец,но нямаше как.Първо само да кажа,че пиша като гост,защото съм си забравила паролата как беше newsm78
Така,малката Виви е добре,в момента ме събуди да я кърмя та реших да драсна някой ред.
Искам да ви почерпя,днес ставаме на заветния 1 месец
[img][/http://www.raymondcrawford.com/designs/christmas/fullsize/baby_cake_fs.jpgimg]
Аз влязох в болница на 20-ти мартИмах възпален апендикс.Първия път ме пуснаха на 23-ти март,защото мислеха,че всичко е ОК.На 27-ми той се спука и бях по спешност.Добре,че сега съм по-добре.
Виви обаче ще ми разкаже играта,оказа се хитра и палава колкото сестра си.Не обича да яде много и когато не иска само се прави,че пие от биберона,а той остава пълен.После ме гледа хитро и се подхилва.Свеки я научи да я дундурка и сега малката като има колики цяла нощ не ме оставя да спа.Само денем се спокоява на люлеещия се шезлонг.
Вчера се чух с приятелката ми,която както разбрах ви е писала.Тя веднага искаше да съобщи,че всичко е наред,но аз я помолих днес да ви изненадам.
Е,ще се опитам да поспа малко,приятен ден на всички Hug..и по-малко колики

# 36
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 712
ТифаниМишел, добре си се завърнала и е хубаво, че вече всичко е наред с теб! Дано повече нямаш премеждия! Hug
Янита, и ние изоставаме с ваксините, точно защото бяхме болни. Дано се оправите вече, че е неприятно и трудно така Hug А за спането - моята спи еднакво добре и навън, и вътре Mr. Green
Вчера така яде, имах чувството, че ще се пръсне. Тази сутрин същото нещо, чак повърна от преяждане ooooh! Коремчето й беше изхвръкнало като на сомалийче след помощи Mr. Green Яде снощи в 9 и като заспа, до 12.30 не искаше да се буди. Мама обаче е нахална, разбуди я, нахрани я и пак я сложи да спи и така девойка откара до 6 сутринта Mr. Green Сега пак си почива активно Grinning а мама има време за сектата Mr. Green

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ТифаниМишел ,добре дошла.Имала си премеждия,но важното е че сега всичко е наред  Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 2 508
Алхимиче, аз може да мина през Южния, ама чак към 17.00 ч. някъде, че сме на консултация в 16.00. Ако си навита, да се засечем някъде... Mr. Green
А какво измислихме за срещата?

Фоксиии, браво на вас за пишлетата, на половина вече, как го правите? Мен май не ме бива в това забелване!
Малко е рано да захранваш мъниците след един месец, изчакайте поне до 5-тия месец.  chef

# 39
  • София
  • Мнения: 374
Здравейте, момичета  Hug
Доста одавна не съм се включвала при вас, но пък поне успявам да ви чета редовно.
Марти по цял ден будува и ми е доста трудно да стигна до компютъра. А и сега сме през по голямата част от деня на разходка навън.

Коликите ни са доста силни, но се надявам скоро да отминат. Поне вече спи през ноща - след къпането вечер яде и заспива - примерно към 21.00 часа и се буди чак към 3.00  - след това към 7.00 и така. Поне вече успявам да се наспивам и аз  Grinning

Това е засега от мен   bouquet

emym - Извинявай, че се забавих с позвъняването, но обещавам при първа възможност да звънна - ще ми бъде много приятно да разходим заедно бебоците  Simple Smile

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 2 488
Ееее, Тифани Мишел, ДОБРЕ ДОШЛА!   bouquet
Радвам се, че вече си добре и лошото е в миналото! Честита ви месечинка! Да ти е жива и здрава малката госпожица и по-хитра да става!  Party

Момичета, абе да ви питам за растежа в сантиметри - моя мъж защо е такъв мъничък ( и дебеличък )? За 2 месеца само 6 см е пораснал, достатъчно ли е? newsm78 Гледам девойките ни по 8-9 см са отпрали, а ние...То вярно, че и аз съм мъник, ама татко му си е даже висок, пък и нали сме момченце...

И ние тази сутрин голям разговор откарахме Simple Smile 10 мин надвикване имаше с мама  hahaha Не е точно гукане, въпреки че имаше и ггъъ, ггаа, а по-скоро ауууу, ииии, ееее и едни усмивки беззъби  Mr. Green Ще го изям някой път това дете, много е сериозно вече положението! Laughing

Днес започвам да му слагам Коларгол Sad Знам, че не е много хубаво лекарство, но просто няма с какво друго да лекуваме хремата Sad Ще пробвам с това, че много се мъчи детето. Някой слагал ли е такова чудо? Как ви понесе?

Да ви питам - някой има ли сутиен за кърмачки, който не е с шев отпред на чашката? И откъде е? Защото започват летните блузки, а те са все по тялото (и по корема  Confused) и този шев отпред хич не ми харесва.

Хайде хубав ден от нас и кога ще се видим? Hug

# 41
  • Мнения: 356
Тифани,добре дошла сред нас отново!Бяхме се притеснили за теб и затова се радвам,че вечи си добре!

Относно см.Ние се родихме 48 см.На първия месец бяхме 53 см. ,а на втория 58 см. - общо 10 см за два месеца.Въпреки,че за второто мерене мъжа ми има забележки.Бяха ни оставали да пазим стаята и той си я измери и изтегли малката и я изкара 61 см.
Но пък това с мерките и теглилките си е индивидуално при всяко дете.

# 42
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 712
Коте, аз така и не знам колко точно см сме, защото в родилното ни бяха писали на едно място 51 см, на друго 47. Предполагам 47 е реалното, а докторката дето я гледа се смее и вика - вие много го смалявате това дете Mr. Green При последния ни преглед като я мериха, я изкараха 53 см. На мен ми се струва също малко, ама каквото това. Thinking

# 43
  • Мнения: 15
Добро утро маминки и от мен!

Най - после успях да се включа и то не за друго, ами с малкия по цял ден миткосваме из Пловдив. Ние с КОниконкони редовно се засичаме по центъра, ние ли сме най - големита хаймани!?

Аз от няколко дни вече излизаме в 12 и се прибираме към 5-6 ч. Кърмим се в градската градина, установих че не ме е срам. То всички го правят. Приканвам пловдивските мами на срещичка в градината.

Ние със спането сме много различни всяка нощ, но обще взетго най- сигурният му сън е от 9 до 2,30 през нощта. После се будим през 1-2 часа. Някой път за памперс / ние се сменяме даже като е пръцнал, много е притенциозен/, друг път за ядене. Много често го залъгвам като намазвам бибата с Дактарин, той нали е сладичък и докато го изсмуче и се унесе и пак заспи. Но общо взето спим до към 8-8,30 сутрин. Почти съм доволна.

Ние нали сме с алергия, та си взех една кутия АМ за АБКМ за всеки случай. Един път му дадхо на детенце да видя дали ще го яде. Ей имах чувството че малкия щеше да ме хване за врътлето и да миго извие от отвращение. После 2 часа ми се сърдеше и цупеше. Много е гадно това мляко. Казва се Фризопеп и е без захар и много горчи.

Айде чао че се размрънкааааа.

П.с. МИа имам лек за хлебарките - от ХЕИ в града в който живееш си купуваш паста за мазане против хлебарки - казва се SCHABEN PASTA - на вгорото намазване и са изчезнали гадинките, гарантирано и иизпробвано е, струва към 6-7 лв. Маже се по кухнята и ъглите от където излизат най - често. АЗ след 1-годишна борба най - после се оттървахме изцяло. УСПЕХ!!!

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 10:58 от bibi_iv

# 44
  • Мнения: 945
Здравейте и от мен. и аз май се позагубих из градинките. Най-накрая успяхме да отидеми при братовчедите, които го награбиха веднага и бяха във възторг от малчо.

Лошата новина е, че в секрета от хъркащото носле откриха ентеробактерии и сега сме на антибиотик. Антибиотика трябвало да стои в хладилник, след като се разреди с вода, а аз патка заспала го забравих цял ден на стайна температура и сега се чудя дали да искам нова рецепта да го сменям. Струва ми се,че нагарча т.е. може би ферментира. Ужас smile3511

Общи условия

Активация на акаунт