ДЕКЕМВРИ ние ще родим, хайде да се преброим!

  • 12 629
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • тук
  • Мнения: 510
Пебс, честит рожден ден! Много хубав, макар и въздържателски празник ти пожелавам и успех с всичко, с което се захванеш Simple Smile   bouquet много вкусна почерпка, на мен както ми се яде супер много сладко сега Sad

Сигурно защото имам една почти безпроблемна бременност, по време на която за нищо не внимавах, сега ми се струва, че твърде много се тревожат всички. На мен ми е супер нормално - нито ми се гади, нито ми миришат нещата, както предния път... само малко ми се вие свят, но сме казали на почти всички близки вече - каквото има да става, ще става Simple Smile

Исках да ви попитам мислите ли, че е опасно да се яде суров пресен спанак в момента? Майка ми твърди, че в тези зелени неща има много нитрати, когато са "промишлено", а не домашно производство и твърди, че не трябва да ям любимата си салата Sad как ви се струва?

# 61
  • Мнения: 67
portman за суров пресен спанак нищо не се сещам.Ако не си сигурна,по-добре не яж,въпреки,че не мисля,че нещо кой знае какво ще стане на бебчето. Wink
Момичета,днес да ви кажа аз как съобщих на Мелиса новината за бебе.
Пекна малко слънце след обяд и излязохме с поправената количка на разходка в Морската градина.Купих и пуканки,близалки,поиграхме малко(за да я предразположа) и по едно време казах:'Знаеш ли,след 9 месеца ще има с кого да си играеш така,както сега си играем'И тя:?И аз казах:В коремчето ми има бебе'И тя пак:?После помисли малко и каза:Ама като Дора ли?Тогава аз пък се озадачих.Пък то ставало въпрос за ето тази Дора 
 http://www.babble.com/CS/blogs/famecrawler/2009/03/616dora-the-e … lorer-posters.jpg
И аз тогава и казах:'Ама Дора е голямо момиче,а не бебе.'И Мелиса изби рибата:Ааааааа,не,аз съм голямо момиче,Дора има още много хляб да яде докато ме стигне!' Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha
С една дума не ме разбра детето,ама като види търбуха дай си боже ще разбере

# 62
  • Мнения: 165
 Joy Joy Joy
Cheryl, много трогателна история. Малките дечица са толкова интересни, когато започнат да размишляват за сериозни неща. Понякога се заливам от смях като ги гледам как коментират поставените от БТВ въпроси в "Малък коментар". Трябва да си записваш бисерчетата на твоята кукла. След години двете ще има да се забавлявате като четете какви ги е сътворявала  newsm62

Пък аз незнам как да постъпя с въпроса за проследяването на бременността ми. Клиниката, която съм си харесала, ми излиза малко скъпичко и просто незнам накъде да тръгна. Другата седмица трябва да отида на преглед, а незнам накъде да се насоча. Вие как избрахте къде да бъде проследена бременността ви и съответно къде ще раждате?

# 63
  • Мнения: 3 715
Аз реших да ходя на прегледи при моята гинеколожка в кабинета й, а  в поликлиниката ще се запиша на ЖК, за да мога да правя изследванията по Здравната каса и да ми дават болничен.

За раждане още не съм мислила, пък и ние ще се местим другия месец в провинцията и най-вероятно за прегледите ще пътувам, но ако стигна до раждането, няма да идвам в София, а ще си родя там. Така съм се напатила от болниците тук, че не мисля, че ще е по-добре ако дойда тук да родя.

# 64
  • Мнения: 4
pebs ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН-ДА СИ ЙИЖА И ЗДРАВА,МНОГО ЩАСТЛИВА.ПОЖЕЛАВА ТИ ЕДНА БЕЗПРОБЛЕМНА БРЕМЕННОСТ  И НАЙ-СЛАДКОТО БЕБЕ ПРЕЗ ДЕКЕМВРИ. newsm59 bdbaloni baloni

# 65
  • Мнения: 188
cheryl ама тя е много малка,и как сладичко е реагирала...мъничка душичка.Тя ще бъде една много грижовна кака   bouquet

# 66
  • Мнения: 99
Pebs,  nbirthday
Пожелавам ти всичко най-добро и преди всичко да си жива и здрава.
Весел празник   party023 baloni и много подаръци  happy bd
Наздраве  cheers

# 67
  • Мнения: 1
Здравейте Мами!
С удоволствие се включвам в темата. Бременна съм с второ дете, имам син на 9г. - Тома, да ми е жив и здрав! Направих тест на 6-ти април, на лекар ходих във вторник. И ето ме тук:)
Не зная как да си сложа бременна линийка, направих си, но не знам как да я сложа във форума. Помагайте, колежки!:)  bouquet

# 68
  • Мнения: 165
Здравей, AdelF и добре дошла!

Линийка се прибавя по следния начин:

Влизаш в профила си и от опцията "Промени профила" избираш"Профил".
В тази част се намират аватарът ти и други данни за теб. Най-отдолу има поленце: "лична титла" и поленце "подпис".  В поленце "подпис" трябва да сложиш линка с линийката, който се е генерирал когато си си я създала, например url=http://lines.akusherstvo........
След като направиш това, кликваш на бутона "промени профила" и вече ще си имаш линийка, която да излиза под всеки твой пост.  Peace

Надявам се да съм се изразила ясно, ако ли не, ще помагам с допълнителни напътствия. Успех. Нямам търпение да видя каква линийка си си направила.  Hug

# 69
  • Мнения: 518
[b]pebs[/b] , честит празник   (макар и с малко закъснение) ! дано си получила стахотни подаръци ,а от мен пожелание за коледен подарък     ylinfant !
добре дошли на вс. нови мами ! безпроблемна и лека бременност на всички ни с успешен , здрав и ревлив финал   passifier !

дъщерятя на наша комшийка , съвсем наскоро , беше получила алергичен шок от нитратите в салатата .аналогично - спанакът е също зеления , вероятно и той задържа повече от тях. според мен не е мн. желателно да ядем свежи зеленчуци , поне докато могат да бъдат отглеждани и извън парник . чувала съм , че ако марулята се накисне няколко часа във вода и се отрежат най-дебелите части долу до дръжката , това  намалява количеството на нитратите . аз за вс. случай така правя , ако някой е чувал нещо друго , моля да сподели!
за доматите знам , че задържат значително по-малко от торовете и са по-безопасни.
черил , ама твоята Мелиса с какви само изрази борави  #Crazy! много говори , особено зо двуезично дете!

Последна редакция: сб, 11 апр 2009, 09:07 от oska

# 70
горенаписаното беше публикувано с искреното ми желание да ви развеселя рано сабахлян ! да не помисите , че съм се разсеяла , че съм забравила да изляза от ника си и да вляза с новия - нелегален . нееее  Naughty, няма такова нещо , даже не се и опитах да го изтрия и да пиша с новия ( тююю ама не става наистина ).
ми това е , майчета ей тая заблеяната оска съм . отиде ми прикритието и ся който реши ще ме разконспирира  Mr. Green!

Последна редакция: сб, 11 апр 2009, 09:10 от ламборджини

# 71
  • София
  • Мнения: 5 260
Хайде добро утро на всички  Hug Hug

ужасно съм ранобудна, а нещо ме боли и главата...  Rolling Eyes Някой друг да го боли?


пипилотки: Добре дошла, мила. Леки и безпроблемни 9 месеца   bouquet
AdelF : И на теб добре дошла и пожелавам на финала един сладък бебок  Hug Hug

ламборджини ; oska : Много си сладка.. наистина ме развесели  Crazy Heart Eyes Случват се такива неща,
особено рано сутрин   bouquet

На всички останали приятен уикенд! Аз съм се захванала с пролетно почистване. Момичета,
мъжа ми каза, че на цветница (утре) не трябва да се работи, някой да се сеща нещо подобно или
се опитва да ме врътне  newsm78

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Добро утро момичета, много искам да съм сигурна в това, което пиша , но все още няма изказан специалист по въпроса.
Казвам се Руми и съм на 25г., живеч във Варна. Имаме си малка госпожица на 1г. и 11 месеца, а от месец правим опит за второ детенце. Този месец минаха три дни от както трябваше да ми дойде цикъла, но се радвам, че го няма. Правих си тест и той показа бледа втора черта. Аз си имам вътрешно усещане и зная, че това прекрасно нещо ми се случва пак. Симптомите си ги имам- гадене, повръшане, сънливост, а в деня в който трябваше да ми дойде, не можах да се изправя от леглото, беше ми супер лошо, болки в кръста и ниско долу.
Та така, ако чудото все пак е станало , ще очакваме бебче на 17 декември.
Много ми е хубав този месец, покрай семейните празници и годишнината от сватбата ни.
Желая ви късмет и леко бременеене! Дано се задържа при вас  Praynig Praynig

# 73
  • Мнения: 67
She_R добре дошла HugДано и ти да се задържиш тук.Виждам,че живееш във Варна и че имаш дъщеря,родена на 18.5.07.Е,и аз съм от Варна,а моята дъщеря е родена на 31.5.07.Явно ще си бременеем по едно и също време Mr. Green Heart Eyes
Успех и чакаме сигурния резултат скоро  bouquet

Последна редакция: сб, 11 апр 2009, 09:48 от Cheryl

# 74
  • Мнения: 18
Добро утро, момичета!
pebs  newsm67 на патерица.  smile3525Пожелавам ти истински усмивки и сбъднати мечти!
rainy и аз днес се чувствам смачкана, а малката ме чака да си играем - след като ме събуди в 6ч.
За Цветница, наистина народното поверие гласи, че не се работи (поне до пладне), но то и с почти всички други празници е така. Тази година и аз ще се съобразя с това, от чисто егоистични подбуди. А и нашият татко се връща утре от чужбина, а още не знае какво го очаква. Приемам предложения за оригинално поднасяне на новината - и за таткото, и за каката.
She_R стискам палци всичко да е, както си си пожелала. Крайно време е варненки да се увеличим. newsm19

Общи условия

Активация на акаунт