16.04 2009, 10:30 - ПРОТЕСТ ЗА ДОСТАТЪЧНО МЕСТА В ДГ! ЗАЕДНО МОЖЕМ!

  • 22 608
  • 457
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 433
Момичета, аз съм с кола и тръгвам от Княжево. Ако има някой от Горна баня, Княжево, Овча купел или по трасето по бул. Цар Борис 3 чак до Пирогов - да пише на лични, ще мина да го взема, имам място за майка с дете и количката им. Ще вися във форума до късно вечерта.

# 391
  • Мнения: 1 380
До утре момичета и да се наспите добре, за да изглеждаме добре....
 Hug Hug Hug

# 392
  • Мнения: 575
Някой има ли ориентир горе долу колко на брой ще бъдем?
Диана_Т, не знам дали си ми получила ЛСто, но няма проблем да ходим заедно, аз ще съм с колата, имам и столче, и място в багажника Simple Smile

# 393
  • Мнения: 3 993
bilkata , Червената шапчица (Златина) идва от Горна баня. Предполагам, че тя ще се включи тук по-късно тази вечер.

Ани, сигурна съм, че ще се представиш добре утре сутрин! Не се притеснявай от нищо!  Hug

Мотивация, съмнявам се , че някой има идея колко ще бъдем... newsm78

# 394
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ще си позволя да цитирам един приятел, защото мнението ми се припокрива с неговото.    Peace

Всякакви изяви от рода блокиране булеварди, всекидневни протести и т.н. само ще ви приравнят към другите всевъзможни протестиращи.
А в случая вие сте само носители на проблема, той е на нацията.
Единствено вярната ви тактика е: имате планове да решите дългосрочно проблема –добре. В момента, обаче, в София има криза и трябва да бъде решена кризисно в следващите 2 месеца. Ако вие нямате такова решение, ще отнесем въпроса към правителството и европейската комисия.
И толкова! Каквото и да ви говорят, това повтаряйте: „места тази година трябва да има за всички!”
Не влизайте в дебати по техните планове и намерения!


най-вероятно няма да успея да избягам от работа за 2-3 часа, но моят мъж ще е там  Peace(поне така ще си нагласи работата, по това време на деня да е в района)

ani,    bouquet   bouquet 

# 395
  • София
  • Мнения: 156
Благодаря на всички, очаквам психо подкрепа и ще се видим в градинката. Аз ще отида веднага след БНТ и ще пия кафе наоколо.  Лидка ми има телефона, който има желание да се присъедини, да заповяда, сега си лягам, че ще вдигам детето рано! Успех на всички   bouquet

# 396
  • София
  • Мнения: 156
ще си позволя да цитирам един приятел, защото мнението ми се припокрива с неговото.    Peace

Всякакви изяви от рода блокиране булеварди, всекидневни протести и т.н. само ще ви приравнят към другите всевъзможни протестиращи.
А в случая вие сте само носители на проблема, той е на нацията.
Единствено вярната ви тактика е: имате планове да решите дългосрочно проблема –добре. В момента, обаче, в София има криза и трябва да бъде решена кризисно в следващите 2 месеца. Ако вие нямате такова решение, ще отнесем въпроса към правителството и европейската комисия.
И толкова! Каквото и да ви говорят, това повтаряйте: „места тази година трябва да има за всички!”
Не влизайте в дебати по техните планове и намерения!


най-вероятно няма да успея да избягам от работа за 2-3 часа, но моят мъж ще е там  Peace(поне така ще си нагласи работата, по това време на деня да е в района)

ani,   bouquet  bouquet 


благодаря ти, точно в това е и моята идея и визия за нещата.

# 397
  • Мнения: 575

Мотивация, съмнявам се , че някой има идея колко ще бъдем... newsm78
Чудех се заради плакатите... от мен има 3 малки и един на тапет... Дали ще са достатъчни?
Блу, и аз по принцип съм за мирно решаване на проблемите, ама отчаяните проблеми искат отчаяни решения...
Ани, успех утре Simple Smile  bouquet  bouquet

# 398
  • София
  • Мнения: 932
До утре Simple Smile, ще дойдем пеша със сестра ми и малките, ако има нужда от помощ по организацията можем да дойдем по-рано от 10 часа , само кажете,  на лични. Казвам го това защото не следя темата всеки ден , не съм помагала с нищо по организацията до тук , но шапка свалям на всички , майки , които го организираха, както се казва ние ще дойдем наготово. Но все пак ако има нужда от някаква помощ в последния момент казвайте  Peace

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 22:59 от nellyani

# 399
  • Мнения: 433
Little wingels, ок, вече се уговорих с една майка от Г.баня, но има място и за още един човек, обаче без дете. Или детето да е отзад. Т.е. отпред аз и още един човек, отзад столчето с моя разбойник + майка, крепяща 2 други деца - малко сложно, но не невъзможно. Зависи от възрастта на децата все пак. И само ако си позволи да ни спре полицай - ще го взема на митинга  Twisted Evil

# 400
  • София
  • Мнения: 1 849
Лелее не мога да ви изчета

Little wingels, не съм те гледала, но разбрах че си била страхотна. Поздравления   bouquet

Ани, успех и на теб!

Аз днес цял ден раздавам листовки, за мое огромно учудване всички знаеха за протеста и проявиха огромно желание да се включат. Дано наистина се съберем повече. Аз ще дойда към 10,30 по-рано едва ли ще успея с бандата.

Успех на всички утре!

# 401
  • Мнения: 2 280
ще си позволя да цитирам един приятел, защото мнението ми се припокрива с неговото.    Peace

Всякакви изяви от рода блокиране булеварди, всекидневни протести и т.н. само ще ви приравнят към другите всевъзможни протестиращи.
А в случая вие сте само носители на проблема, той е на нацията.
Единствено вярната ви тактика е: имате планове да решите дългосрочно проблема –добре. В момента, обаче, в София има криза и трябва да бъде решена кризисно в следващите 2 месеца. Ако вие нямате такова решение, ще отнесем въпроса към правителството и европейската комисия.
И толкова! Каквото и да ви говорят, това повтаряйте: „места тази година трябва да има за всички!”
Не влизайте в дебати по техните планове и намерения!


най-вероятно няма да успея да избягам от работа за 2-3 часа, но моят мъж ще е там  Peace(поне така ще си нагласи работата, по това време на деня да е в района)

ani,   bouquet  bouquet 


благодаря ти, точно в това е и моята идея и визия за нещата.

Ани, успех утре..
Момичета и аз смятам точно същото..
Каквито и дългосрочни планове да ни показват, те не решават НАШИЯ ПРОБЛЕМ!
Нашите деца СЕГА се нуждаят от места в ДГ и..нямам как да почакат Общината да си изпълнява дългосрочните планове, колкото и приказни да са .
Т.е..моята теза е да намерят решение ВЕДНАГА.
Не е проблем това да е временно решение- примерно да наеме ОБЩИНАТА помещения в подблокови пространства или първи етажи на новите все още празни кооперации, или в по-стари такива, да ги обзаведе, да ги приведе във вид удобен за обитаване от деца и...да назначи персонал (или да ги даде БЕЗВЪЗМЕЗДНО) за позлване от частно предприемачи, които могат да ги менажират. Да има изисквания към персонала същите като в общинските ДГ, да ги следи ХЕИ и папата, ако искат, да работят по същата програма, по която работят в Общинските ДГ и..да са по 10-тина деца в група..(тук..не знам как ще стане по възрасти, но..така или иначе ще са нужни доста такива, та..може да не са смесени..)
Задължително да са в непосредствена близост до ХУБАВА детска площадка..и...таксата за родителите да е като в Общинска ДГ..
ПЪК...
АКо искат, да дават ваучери на всеки родител , на когото детето не е прието в Общинска ДГ и срещу такъв ваучер, да се изплаща субсидията на тези "филиали"...или както там ги нарекат..
Да ги вкарат в СИСТЕМАТА ...или..каквото искат..
Важното е, децата най-късно до края на календарната година да могат да тръгнат на ДГ..
И..това разбира се е временно решение, докато построят нужните ДГ, но...все пак е възможно да стане ВЕДНАГА...защото говорим само за обзавеждане..
Мислите ли, че може да се навият на подобно нещо?
АКо искат- да го кръстят филиали на съществуващите ДГ в района..
АКо искат...да обединят 3-4-5-6- такива и..да им сложат общо управление ..Изобщо...да действат..
ТЕ са тия, които са длъжни д амислят за това КАК ..ние децата вече сме ги родили..

# 402
  • Мнения: 533
Успех Peace, дано да си вземат поука тез хора, че аз надушвам тази криза скоро и в у-щата да настане!

# 403
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 998
bouquet.
Добро утро!
Надявам се, че сте се наспали добре... ако въобще сте спали...  Laughing

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 02:01 от Гневна

# 404
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 998
Здравейте всички участници във  форума, след като с повечето от вас се познавам вече лично, реших, че е редно да се включа във  вашата дискусия ...
Привет, г-жо Фандъкова. Вече имах подозрения, че ни четете тук - няма нищо лошо в това.
Искам да Ви попитам - Смята ли Столична община да потърси съдействие от Държавата за справяне с кризата с детските градини? Защото отговорността е както на СО, така и на Държавата. Разбира се, това не означава, че СО трябва да прехвърли проблема от своите плещи. Напротив - тя трябва да е инициатор за разрешаването му!

Общи условия

Активация на акаунт