СТРАСТИ - Градините в СОФИЯ

  • 75 553
  • 1 563
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 056
и на мен притесненията са ми от това естество
Сега говорих с една майка,виждам че детето и е с 2т и я питам ,защо.А  тя" ами аз още не съм обновила профила"
Питам аз как става това?? newsm78

Ами с такива хич не говори и не ги подсещай. Току виж се размърдали към края на май да видят какво става с децата им  Laughing

# 166
  • Мнения: 4 056
Според вас как е възможно едно дете да има 8 точки в една градина, а 10 в друга? (без плюсче)
 Аз нещо не можах да го сметна както трябва  newsm78

# 167
  • София
  • Мнения: 4 035
За да е поне малко по-честно трябва всички градини да приемат всички допълнителни критерии иначе децата не са равнопоставени и пак се дава възможност за корупция...ако преценя, че някой подкритерий ме устройва повече отивам и си плащам на директорката че да го приеме и хоп детето ми е вътре
Всички трябва да приемат като ДК адресната регистрация според мен. ПЪк от там нататък другото, който иска да го приема.
Момичета, оставете Явор Джонев намира. Той не може да отговори на въпросите, които реално ни интересуват. Моля ви, помогнете ни да разрешим проблема с липсата на места. Ако се бяхте зачели, щяхте да видите, че сутринта имаше предаване с Фандъкова, която не само, че ни е сърдита, че протестираме и имаме искания, ами и чак ни обвинява, че безмислено нагнетяваме обстановката и имаме съмнителни цели. Искайте обяснения от тях в предавания на живо и ударете едно рамо и на нас, вместо само да се карате с г-н Джонев Praynig

# 168
  • София
  • Мнения: 156
Според вас как е възможно едно дете да има 8 точки в една градина, а 10 в друга? (без плюсче)
 Аз нещо не можах да го сметна както трябва  newsm78

Ами ще има 10 точки в градината по първо желание, 9 точки във втората от списъка и 8 точки в третата, оттам нататък са вече чистите точки от критериите.

# 169
  • Мнения: 4 393
Добре де, ама за квартал като Младост нищо не се прави, а недостига е огромен...иначе добре си построиха Бизнес-центъра, а не помислиха къде ще ходят децата на работещите  #Cussing out

# 170
  • Мнения: 2 653
и на мен притесненията са ми от това естество
Сега говорих с една майка,виждам че детето и е с 2т и я питам ,защо.А  тя" ами аз още не съм обновила профила"
Питам аз как става това?? newsm78
Ами  може да не се вълнува толкова много от цялата тази глупост.
-идиотщината от едно време да се преустрояват сградите на детските градини
-идиотщината да не се строят нови-или ако се строят то са с толкова бавни темпове, че ще се разбере за тях на следващите изборни агитации само
-идиотщината да се измислят все по-сложни методи за записване
-и не по последна важност пренаселването на София- Да- тук има въможности за бизнес, каквито няма в малките градове, но няма пълно щастие.
Не се тормозете толкова много, не си заслужава!Здравето е по-важно от всичко , което си мислим че е важно!

# 171
  • София
  • Мнения: 752
Въпреки че ми триете постовете аз пак искам да попитам(не толкова подробно обяснено) смятате ли за справедливо да има 2 пъти точки(веднъж в основните критерии и втори път в допълнителните) за работещи родители/баби/дядовци, а за месторайон на живеене и работа да са само в допълнителните и те да не са задължителни за приемане от детските градини....и поне ако пак ми триете постовете пишете защо, все още се  казва че всички се опитват да се съобразят с нас родителите, т.е. аз не виздам пречка преди началото на Май да се променят и критериите ако някой ни чете

# 172
  • София
  • Мнения: 8 943
Въпреки че ми триете постовете аз пак искам да попитам(не толкова подробно обяснено) смятате ли за справедливо да има 2 пъти точки(веднъж в основните критерии и втори път в допълнителните) за работещи родители/баби/дядовци, а за месторайон на живеене и работа да са само в допълнителните и те да не са задължителни за приемане от детските градини....и поне ако пак ми триете постовете пишете защо, все още се  казва че всички се опитват да се съобразят с нас родителите, т.е. аз не виздам пречка преди началото на Май да се променят и критериите ако някой ни чете
Kритериите няма как да се променят, тъй като са гласувани от СОС. А колкото до допълнителните и те вече са приети от ПС на градините, така че няма смисъл пак да ги коментираме.

# 173
  • София
  • Мнения: 752
Въпреки че ми триете постовете аз пак искам да попитам(не толкова подробно обяснено) смятате ли за справедливо да има 2 пъти точки(веднъж в основните критерии и втори път в допълнителните) за работещи родители/баби/дядовци, а за месторайон на живеене и работа да са само в допълнителните и те да не са задължителни за приемане от детските градини....и поне ако пак ми триете постовете пишете защо, все още се  казва че всички се опитват да се съобразят с нас родителите, т.е. аз не виздам пречка преди началото на Май да се променят и критериите ако някой ни чете
Kритериите няма как да се променят, тъй като са гласувани от СОС. А колкото до допълнителните и те вече са приети от ПС на градините, така че няма смисъл пак да ги коментираме.
Аз съм на мнение че ако иматакива безумици и вдигнем шум СОС могат да направят ново гласуване, а ако ще си траем не разбирам защо изобщо коментираме тук каквото и да било...

# 174
  • sofia
  • Мнения: 8 955
Като се има предвид колко време отне приемането на тези правила, по-добре е усилията ни да бъдат насочени другаде, а не към промяна на критериите

# 175
  • София
  • Мнения: 8 943
Въпреки че ми триете постовете аз пак искам да попитам(не толкова подробно обяснено) смятате ли за справедливо да има 2 пъти точки(веднъж в основните критерии и втори път в допълнителните) за работещи родители/баби/дядовци, а за месторайон на живеене и работа да са само в допълнителните и те да не са задължителни за приемане от детските градини....и поне ако пак ми триете постовете пишете защо, все още се  казва че всички се опитват да се съобразят с нас родителите, т.е. аз не виздам пречка преди началото на Май да се променят и критериите ако някой ни чете
Kритериите няма как да се променят, тъй като са гласувани от СОС. А колкото до допълнителните и те вече са приети от ПС на градините, така че няма смисъл пак да ги коментираме.
Аз съм на мнение че ако иматакива безумици и вдигнем шум СОС могат да направят ново гласуване, а ако ще си траем не разбирам защо изобщо коментираме тук каквото и да било...
Мисля си, че повечето хора са съгласни с критериите в сегашният им вид, така че ако за теб са безумици, за други не са. Какво толкова ти пречат работещите родители, нали целта е да се даде предимство именно на тях?

# 176
  • София
  • Мнения: 2 437
Като се има предвид колко време отне приемането на тези правила, по-добре е усилията ни да бъдат насочени другаде, а не към промяна на критериите

 Peace Peace Peace

# 177
  • София
  • Мнения: 752
Мисля си, че повечето хора са съгласни с критериите в сегашният им вид, така че ако за теб са безумици, за други не са. Какво толкова ти пречат работещите родители, нали целта е да се даде предимство именно на тях?

Пак не сте ме разбрали правилно...не ми пречат работещите родители и аз съм от тях...пречи ми фактора с 3 точки за  работеща баба на м...та му от там където детето ще ходи на градина, а има и много случаи в които бабите изобщо не искат да си гледат внучета независимо дали работят или не, и другото което ми пречи е че районирането един вид е оставено в ръцете на директорите и поне при нас така се получава че може да се появи дете от друг административен район и да има повече точки от сина ми защото баба му работела като чистачка в училище в трети административен район, а нашата директорка не е приела местоживеенето и местоработата като критерий, а само дали някой близък не работи в системата на образованието.

# 178
  • София
  • Мнения: 8 943
Мисля си, че повечето хора са съгласни с критериите в сегашният им вид, така че ако за теб са безумици, за други не са. Какво толкова ти пречат работещите родители, нали целта е да се даде предимство именно на тях?

Пак не сте ме разбрали правилно...не ми пречат работещите родители и аз съм от тях...пречи ми фактора с 3 точки за  работеща баба на м...та му от там където детето ще ходи на градина, а има и много случаи в които бабите изобщо не искат да си гледат внучета независимо дали работят или не, и другото което ми пречи е че районирането един вид е оставено в ръцете на директорите и поне при нас така се получава че може да се появи дете от друг административен район и да има повече точки от сина ми защото баба му работела като чистачка в училище в трети административен район
Голяма част от хората ще подкрепят точките за баби работещи в ДЗ, все пак от тези хора искаме да гледат децата ни. Районирането, което ти искаш като основен критерий противоречи на възможността за свободно предвижване и право на избор, като подточка си е добре. Колкото да бабата чистачка-не си разбрала, това е предимство за учителите и преподавателите, не за помощният персонал. Имаше повече от година в която се обсъждаха критериите, трябваше тогава да си по-активна.

# 179
  • София
  • Мнения: 752
Естествено че сега попресилвам нещата за да ме разберете правилно и нямам нищо против този критерий ако точките вазат само за детското заведение където работи дадения човек както тези от основните критерии, така и от допълнителните

Общи условия

Активация на акаунт