Отговори
# 45
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Привет мацки!
Кате и аз след преинстала на компа не мога и не мога да се регна в Продавалника - нещо или пропускам или съм си забравила паролето ...карай да е весело...
Черпя ви с питчица , ей тъй без повод...то трябва утре , ама аз съм винаги наопъки - утре сто процента до обяд ще се сърдя на себе си , следобяд на другите  Mr. Green  Heart Eyes Hug

# 46
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
сорая, готино произведение! и вкусно изглежда, я пусни рецепти4ката на пасти4ките!
деси, какво успяхте да вземете, не е ли рано за сезона?
миг, мерси, наслада ми е домашната питка, утре ли трябва да се меси и да не се пере и 4исти?

# 47
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Благодаря ти Мигче Hug
Жива и здрава да си, все такива питки да ни черпиш smile3525

# 48
  • Мнения: 1
Марси то точно няма рецепта... аз направих съвкупност от няколко..
Като за начало си правиш нормален блат за торта :
2 яйца
1ч.ч захар
1.ч.ч брашно
1 бакпулвер и 1 ванилия
7 с.л вода
Първо отделяш жълтъците от белтъците. Жълтиците ги разбиваш с захарта,водата и брашното(пресято с бакпулвера и ванилията). След това добавяш и разбитите белтъци на сняг. Слагаш в тавичка намазана с олио и поръсена с брашно.

За крема -крем Ганаш :
300 гр. натурален шоколад,
180 гр. пълномаслена сметана
130 гр. масло

В съд с по -дълбоко дъно, наливаш сметаната до загряване , но без да КИПВА. Добавяш си шоколада и маслото до като поеме и стане еднородна смес. Оставяш да изстине и после разбиваш с миксера и вече си го слагаш м/у блатовете. Ако го оставиш да престой за известно време след разбиването. Пак го разбии защото се втвърдява. (крема става като за голяма торта, аз направих все половин доза от това и ми стигна за 5-6 тортички малки като на снимката).

За заливка от горе:
най - обикновена шоколадова заливка
100 гр,твърд шоколад,80 гр. масло
И така на водна пара

после си заливаш тортичките
Може да окрасиш по -твой избор.. аз използвах кокосови стърготини и направих розички от марципан

# 49
  • Мнения: 3 804
вили супер питак-може ли рецептата newsm78 Praynig

марси не е рано  още-тук вече е за по къс ръкав денем,а от миналата година нещата им са омалели.Взех 2 панталона и 3 ризи-по нататък пове4е Grinning

# 50
  • София
  • Мнения: 18 056
Цитат
На мен ми е все едно,ама да пошиитстват Египет хич не ми харесва,особено когато идва от политиката на Хизбула.Хората подкрепят Хизбула заради Палестина,малко знаят за Исляма и ето:става ,,ашхаду Алли русуул Алла,,като в Ю.Ливан устагфирАлла!

Цитат
по новините нон стоп дават за скандала на Хизбула в Египет:освен терористи,искали да правят и египтяните шиити Rolling Eyes,Аллах да пази!

Цитат
Знаех за религиозния брак,но мъжа ми ме обича,машаАлла и мисли за мене,машаАлла и ако ми беше предложил такъв,трябваше да се съгласи после да идем в църква попа да ни венчае.

Лили, доста  си остра в изказванията си,понякога нападателна, независимо от това, че не винаги си напълно запозната с нещата от всичките им страни, все гледаш някак едностранчиво..  Peace
Не ти харесвало казваш да "пошиитстват" Египет...А кой ти каза, че нещата стоят по този начин..Обвиненията може и да са лъжа и  да са изфабрикувани с единствената цел да настроят народа на Египет срещу Хезбалла. Според публикации в медиите,един от задържаните  е ливански гражданин,член е на движението и като такъв е бил в Египет с  мисия, свързана с Ивицата Газа. Хезбалла е пламенен поддръжник на Хамас, предполагам това го знаеш...  newsm78  И да се върна на това, какво не ти харесвало...Ми следвайки твоята логика на редица палестинци и ливанци не им харесва  и остро критикуват Египет за затварянето на контролно-пропусквателните пунктове с палестинския анклав....Ама кой ги пита?!Та и ти така.. WinkМисълта ми беше, че е напълно нормално всяка от нас да има позиция по даден въпрос.Но дори и последната да се отличават от тази на други потребителки, бихме могли да се постараем да чуем и отсрещната страна, без да окачествяваме някого и нещо като невярно... Thinking

Колкото до евентуалния  религиозен брак със съпруга ти в църква навремето, в знак на солидарност с евентуално сключен такъв в джамия...Как по -точно би станало това, как си го представяш..?Муслим и християнка сключват църковен брак.. #Crazy

Момичета, истината за мен поне е, че темата е интересна, ако в нея не се набляга предимно и само на битовизми, а се засягат всички аспекти от живота в арабския/ислямския свят.Но същевременно е факт, че стигне ли се до дискусия на тема религия и отношения мужду арабските държави, нещата  тук малко или повече загрубяват..Явно не сме съвсем дорасли да водим мирен диалог..  Rolling Eyes
Съжалявам, но точно така чувствам нещата, позовавайки се на новоразразилия се проблем и окачествяванията..
Дали в тази връзка не е по-добре да се върнем на гащената тема? Mr. GreenКакво ще кажете?
И малко битовизми за десерт... Crossing Arms
Днес се развихрих на тема чистене, прегледах всички дрехи на девойките, събрах в чували ненужните/т.е омалелите/ и ги оставих до контейнера.. SadЦърквата в близост  до нас не ги искаше newsm78Пренаредих гардероба им, изпрах им пердетата, измих прозореца и за финал на работния ден - здравата се напапках.. Mr. Green
Каката иначе се възстановява,температурата й е вече почти нормална, цялата обаче се бели.Но според описанията на протичане на скарлатината, лющенето е нормално..Сега една от малките е с доста висока температура, явно поема щафетата.. CryЛошо стечение на обстоятелствата, не можаха да се порадват на ваканцията! Rolling Eyes

# 51
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
сорая, ето едно хубаво сладкиш4е,мерси!браво, давай емайл на твоя приятел да ти слагам рекламката от сега! утре ще им го спретна, дали няма да стане да го изпека тестото в форми4ките за мъфини и после да ги резна на капа4ета и да мажа с крема? половин доза,4е от цели дози станах дебелка,я!
деси и тед, и аз днес куфари отварях слагах зимните и вадих летните, но малко още да се стопли и да премерим вси4ко за да видим кое отива за бедните! има страшно много нови и запазени дрехи , няколко деца ще са като по списание!но сега вали, аз прострях според както ми казаха да не се пере утре! утре само ще готвя!давайте рецепти за булгур! искам неща нови да пробвам! отделно пала4инки и сладкиш4етата, 4е свеки не яде шоколад!  bouquet bowuu  chef

# 52
  • Мнения: 1
 Да , Марси ,,, можеш и във формички за мъфини Simple Smile може и за свеки да и спретнеш просто посредата можеш да сложиш пудинг(но да го оставиш да се стегни) а от горе може да направиш с друга глазура... Simple Smile или ако напоиш преди това с сладък сироп блатовете и после слагаш посредата крем-пудинг Simple Smile
 Hug

Но не са много дебели колкото един мъфин са... на ръст хех

# 53
  • Мнения: 110
Латеа,, прекрасна тема си направила.   bouquet
Миг-че, с тази пита сън няма да ме хване, да знаеш.  Crossing Arms
Страхотна е, както и розите на Сорая. (и не само, Wink но те ме впечатлиха) Hug 
Браво, момичета.  Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 18 056
Аз ли нещо не съм в час.. newsm78Питата  на Другарче я видях и се размечтах,чак усетих мириса на топло хлебче...  bouquetБравос!Ама почерпката на Сорая ми бяга....Къде я гледате тази красота, а?! Crossing ArmsИскам и аз ...

# 55
  • Мнения: 1
Теди,махнах снимката защото беше от албума ми и се виждат и другите снимки...  newsm78 и неискам някой друг освен вие да ги вижда

# 56
  • Мнения: 427
              Здравейте момичета,сигурно спите!А аз не мога да заспя.Чуствам се супер гадно,сърцето ми се къса и не знам аз ли нещо бъркам,но...Току що със моя мъж се скарахме на тема възпитание на децата.Няколко пъти ме обвинявя че ги деля,когато реша да  ги наказвам,особено когато става въпрос за дъщеря ни.А е точно обратното.Не се оплаквам от съпруга си,нормално е да дели децата.Но сърцето ми не може да понесе винаги големия да е виновен,и когато реша да накажа малките защото не са се държали добре,да ми се казва че големия не го наказвам и е с привилегии.Защото е само мой,а не наш. newsm45 fightАз съм ги раждала и тримата,и не мога да правя разлика м/у тях.10 години се опитвам да правя компромиси  и вече чуствам че се уморих.Уморих се да чувам че от детето ми нищо няма да излезе,че е най-големия мързел и т.н.Незнам какво да правя.На кръстопът съм.Човешките отношения са много сложни,особено когато са намесени и деца.Извинявайте че ви занимавам с моите проблеми.И благодаря че ме изслушахте.Лека нощ. newsm12 smile3518

# 57
  • София
  • Мнения: 18 056
Теди,махнах снимката защото беше от албума ми и се виждат и другите снимки...  newsm78 и неискам някой друг освен вие да ги вижда
Така си и помислих, видях че постът ти с почерпката е бил редактиран..  Peace Сега я видях тортичката в албума, браво...  bouquet
Гери,трудно ти е , няма спор... Rolling EyesНямам идея, какво е решението в подобна ситуация..  :(newsm78Но мисля, че бих се опитала да му обясня , ако трябва неколкократно,нещата точно с тези думи, които ти използва тук пред нас -откровено и честно, споделяйки, колко зле се чувствам от подобно отношение и обвинения...А детенцето ти, то как се чувства... Rolling Eyes

# 58
  • Varna
  • Мнения: 2 595
'ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА МОМИЧЕТАТА СЪС ИМЕНА НА ЦВЕТЯ Hug Hug Hug
Мили дружки, не ви споменавам по именно защото не ви знам имената а и не съм смеела да нахалствам да ви питам. Но все едно съм казала пожеланията за всяка от вас лично newsm51
Да сте много здрави и много красиви като имената на цветята които носите. И разбира се да сте много ама много обичани Hug

# 59
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Мили дружки Hug
Понеже този красив пролетен празник го свързвам със всичко красиво и женствено си разрешавам да ви ПОЗДРАВЯ всички останали със този толкова красив празник Hug

Гери-мила много съжалявам за неприятностите ти- незнам какво да ти кажа във момента. Но съпугът ти не е прав така да говори за детето защото по този начин му убива душичката.
Много е лесно да нападаш малъко и беззащитно човече като момченцето ти. Я да се урепчи на някой по силен от него. Ама не му стиска.......

Общи условия

Активация на акаунт