Достатъчно ли е да има обич ?

  • 9 302
  • 141
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 796
Достатъчно ли е да обичаш за да си щастлив ?

Достатъчно ли е да обичаш и да бъдеш обичан за да се чувстваш удовлетворен от съвместния си живот с някой ?


за мен лично е предостатъчно, когато е двустранно. Ако хората се обичат винаги намират път един към друг. Както се казва в един мой много любим филм
...кога разбираш ,че трябва да сложиш край?"
"Никога!"...
за мен такъв е живота ...не всичко може да бъде по план ...пък аз и не искам

# 91
  • Мнения: 293
Много хубави неща сте написали,момичета. Всяка от своята гледна точка,опит и усещането за обич.

Може би проблема е далеч по-дълбок.Може би просто съм ,,труден и мъчен,, човек както се казва в едно стихотворение.... Прекрасно разбирам всяка една от вас и всички гледни точки.
Знам,че не се живее от жалост,от съвест или от нещо друго с един човек.Чудното е,че въпреки всичко аз живея с този човек и си вярвам,че го обичам.Понякога го гледам как спи и го целувам,радвам му се...някак ...много мило. Знам какво искам да, също знам,че не всичко в живота ни  се предлага така както го искаме.
Вярвам също , че живота ни изпраща хора, с които да се сблъскаме, с дадена цел . Всеки извървява някакъв път за да стигне до истината,нали ? И дори в края на живота си пак се оказва,че не сме съвсем наясно с нея... Поне така мисля аз. Реално проблема е един но като го поставя философски...тоест гледам го от друг ъгъл тогава пак започвам да мисля...в друга посока. Да,обич не стига...но нима в живота ни винаги и всичко стига ? Не... , винаги нещо липсва...за да ни накара да помъдреем , да преосмислим, да отрезнеем от илюзиите.
Времето вече веднъж ми показа,че обич не стига само.Но и сега и сега осъзнавам,че всъщност е можело да ми стига всичко,което имах.Просто тогава в позицията на изживяваща нещата отвътре не съм си давала сметка за реалното ,както мога да го направя сега след време.
И дали ако сега си тръгна и загърбя,ако нараня отново,ще се почувствам по-добре ? Защото от една страна съм реалист от друга твърд оптимист и мечтател.Вярвам в доброто,в благородното,в някаква висша форма на приемане,прошка,човечност.Не знам как звуча.Определено го написах объркано.....
Две са страните на монетата...., от мен ли зависи или от живота,който ми е отреден на коя страна ще падне монетата ? Вярвам,че човек не може да избяга от пътя,който трябва да извърви...

# 92
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами..., звучиш като объркана.

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
Аз съм максималист искам обич, уважение, свобода и ги получавам. Ако липсва едното бих се замислила дали е човекът за мен. Обич искам защото иначе не може. Уважение искамь, защото след няколко години ако го няма обичта увяхва. Свободата е нужна на всеки, за да запази себе си.

# 94
Agapi mou, нали знаеш, че съм ти фен… Grinning

Добро дете си, светлина има в душата ти, няма арогатност, има мисъл и болка за другите. Неслучайно и такова име /ник/ си избрала...

Аз съм вярвяща. Това определя моя мироглед. Подобно на теб смятам, че животът е низ от определени ‘задачи’ и ‘уроци’. Молитвите към Бог помагат, връзката с Него за мен е била винаги жизненоважна.

Аз също смятам, че имаш определен ‘коловоз’. Може да измолиш промяна в посоката, но това запазва ‘уроците’, които трябва да ‘покриеш’, а цената, която плащаш, е, че на новия ‘коловоз’ срещаш други хора, други проблеми...

Струва ми се, че известна част от неудовoлетворението ти идва с факта, че предишната ти връзка е била с чужденец. Извинявай за откровеността: аз гърците/кипърците ги недолюбвам малко, ама, истината е, че между грък и грък разлики големи...

И аз побродих по широкия свят, видях, сравних...Българските мъже за връзка...Трудна работа...За мене лично. За другите – друго. Френските мъже – също. Сегашният – англичанин. Педаки му, крила ми пораснаха на душата...

Има си и проблеми, ама...ако взема, че сравня с тези дето имах с дългогодишната си ‘българска’ връзка...разлика огромна!

Каквото и решение да вземеш, пожелавам ти Бог да е с теб и да окриля решенията ти.

# 95
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Принципно да, но не съм много сигурна, че е така. Любовната страст съществува и някак ми е трудно да си представя двама души да са двойка, да се обичат, пък да няма сексуална страст (поне в началото). Страстта може да си съществува и без любов, но тук говорим за любов. Иначе как може да се обичат хората в една двойка, само като приятели? Привързаност и грижа човек проявява и към хора, които може да не обича или да ги обича, защото са му приятели или роднини, но не прави с тях двойка, не се жени за тях и нямат биологични деца, нали?

Именно,но само със страст не се живее,когато децата ти гладуват или ти самият,ако седиш всяка вечер на ракии и салати,а искаш да си на театър,ако искаш да свършите нещо заедно или просто да си поговорите,но човека до теб смята,че всичко е ОК,ако искаш да сте някъде,а той мисли,че трябва да сте на село,хем почивка хем ще свършите това и онова...ако искаш да работиш,но той смята,че на жената мястото ѝ е в къщи,да ражда деца и да остави мисленето на мъжът и още,и още....просто елементарен пример давам,защото тези неща не отричат истинска обич,те са сигнал,че нещо не е както трябва и някой ще бъде нещастен въпреки същата...аз явно съм невероятна късметлийка в сегашният си живот,но съм била и от другата страна и бях с тотално збъркана представа за това какви трябва да бъдат отношенията м/у мъж и жена,още повече,че тогава се изграждах човешки,но трябваше да си счупя главата  и да платя със здраето си,от инат,че безумната страст ми е напъно достатъчна, въпреки всичко останало и времето, през което си неудовлетворен и неразбран не се компенсира от чувствата...започваш да търсиш отговори,за който нямаш въпроси и си блъскаш главата,кое е збъркано толкова,че най-близкият ти човек всъщност е най-далечният...

(естествено,че няма как да съградиш връзка,която не е започнала със страст,няма и как да направиш същото ако си остане само страст,въпроса е как да я изградиш/те и на базата на какво,че да се реализира успешно във времето)

# 96
  • Мнения: 293
Agapi mou, нали знаеш, че съм ти фен… Grinning

Добро дете си, светлина има в душата ти, няма арогатност, има мисъл и болка за другите. Неслучайно и такова име /ник/ си избрала...

Аз съм вярвяща. Това определя моя мироглед. Подобно на теб смятам, че животът е низ от определени ‘задачи’ и ‘уроци’. Молитвите към Бог помагат, връзката с Него за мен е била винаги жизненоважна.

Аз също смятам, че имаш определен ‘коловоз’. Може да измолиш промяна в посоката, но това запазва ‘уроците’, които трябва да ‘покриеш’, а цената, която плащаш, е, че на новия ‘коловоз’ срещаш други хора, други проблеми...

Струва ми се, че известна част от неудовoлетворението ти идва с факта, че предишната ти връзка е била с чужденец. Извинявай за откровеността: аз гърците/кипърците ги недолюбвам малко, ама, истината е, че между грък и грък разлики големи...

И аз побродих по широкия свят, видях, сравних...Българските мъже за връзка...Трудна работа...За мене лично. За другите – друго. Френските мъже – също. Сегашният – англичанин. Педаки му, крила ми пораснаха на душата...

Има си и проблеми, ама...ако взема, че сравня с тези дето имах с дългогодишната си ‘българска’ връзка...разлика огромна!

Каквото и решение да вземеш, пожелавам ти Бог да е с теб и да окриля решенията ти.


Вземи се регистрирай най-после педаки му. Heart Eyes Да имам връзка!

# 97
  • Мнения: 346
Темата предизвиква много философски размисли,но за жалост самият живот прекалено много я битовизира и опошлява.Навремето един мъдър човек ми казваше никога да не обвързвам живота с голямата си любов ,защото ще я омърся.Честно казано така и стана.Борила съм се за човека,когото обичам ,със зъби и нокти.А сега виждам ,че онази страшна обич е подкопавана и почти се е срутила заради разни дребни и направо срамни битовизми.Вярно е ,че когато бедността похлопа на вратата,любовта изхвърча през прозореца.Тъжно е,но е факт.Всичко друго е гола романтика....

# 98
  • Мнения: 2 448

Две са страните на монетата...., от мен ли зависи или от живота,който ми е отреден на коя страна ще падне монетата ? Вярвам,че човек не може да избяга от пътя,който трябва да извърви...


Така е, човек има избор, но не може да избере какво да му предложи съдбата.
Многото мислене не е на добре, остави се на усета и интуицията да те водят. По добре е, защото "разума" се манипулира по лесно от обществото и утвърдени уж общовалидни неща, а "сърцето" говори само от твоя гледна точка. За всяко нещо, не само за любов.

# 99
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Многото мислене не е на добре, остави се на усета и интуицията да те водят. По добре е, защото "разума" се манипулира по лесно от обществото и утвърдени уж общовалидни неща, а "сърцето" говори само от твоя гледна точка. За всяко нещо, не само за любов.
 
Страхотно казано!  bouquet

# 100
  • Мнения: 627
На всички въпроси на аворката отговорът е - НЕ.

Лично мнение....

# 101
Статутът 'гост' наистина отговаря на моето положение във форума...

Попаднах на bgmamma, защото търсих отговор на разни здравни проблеми...

Бях заинтригувана от Наш дом и Хоби. Така влязох в Дом и семейство.

Може би в този момент ти си била много активна, попаднах на твой теми...и така...

Питай, ако с нещо мога да помогна...

# 102
  • София
  • Мнения: 3 480
Моро му, на секта заприличахте в тази тема.
И от двете зависи, коритси му.
Животът е непредвидим, именно затова е толкова прекрасен. От друга страна, обаче за хората, които имат смелостта да взимат правилни решения и да рискуват, а не да се влачат по течението, с успокоението, че има висша сила, съдба и прочие, от която не могат да избягат и това единствено направлява животът им, те имат житейски успех.
Но нищо не пречи, агапи му, да се оставиш на Божията воля и като едно педаки на Господ, да се примириш със съдбата, която ти е отредил.

# 103
Аzzy,  твоят и моят свят никъде не се срещат.

Дори във виртуална полемика не желая да влизам с теб. В нито една от разновидностите й: аргументирана/неаргументирана и т.н.

Всеки по пътя си, педаки му.

# 104
  • Мнения: 293
 Никой не говори тук да се оставиш на Бог и да стоиш и да чакаш  Mr. Green

За друго ставаше на въпрос....

Общи условия

Активация на акаунт