Стъклен балкон, или остъкляване със сгъваемо стъкло

  • 214 539
  • 515
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 40 737
Проверете дали не сравнявате ябълки и круши. Когато аз проучвах за нашия балкон се оказа, че има различни системи (различни материали, различно водене, различна държава производител) и разликите в цената са чувствителни. Та ако едните предлагат нисък клас, а другите висок клас...

# 406
  • Мнения: 797
Някой има ли отзиви от Глас Системс?  Дадоха оферта за София, която е с 40% по-ниска от тази на Строй Дизайн, които са от Добрич?
Аз съм доволна от тях. Офертата им беше по-ниска от КераГлас, ПандаГлас, и една фирма за дограма, всичките при сходни параметри на стъклото и системата. Срокът за изпълнение също беше по-кратък, дори ми монтираха остъкляването още по-рано от срока. Имаше договор, предплащане определен процент след оферта, доплащане след монтажа- всичко по банков път. Работиха чисто и бързо. 2 години по-късно нямам никакви оплаквания, все още.

# 407
  • Мнения: 44
Здравейте,

Прави ли конденз при ниски температури? Имам приятелка с такова остъкление и зимата при по-голям студ направо вадички текат по прозореца, което мен малко ме спира.
Въпросът ми е за остъклението на Глас Системс.

Благодаря предварително!

# 408
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Разбира се, че ще има кондез при това единично стъкло.

Ние поръчахме в "Гласман" Варна. След две седмици очаквам да ми се обадят за монтаж и като приключат ще споделя.
Затварям в момента само страничната част на терасата, която e с 1,60м дължина и 1,90 м височина с три плъзгащи крила от 8 мм закалено стъкло, профилите са в цвят RAL 7016- цена 830 лв. Това беше най-ниското, което намерихме във Варна.

# 409
  • София
  • Мнения: 575
Здравейте, аз искам да попитам някой правил ли е покрив преди да остъклява тераса? Нашата е  12 квадрата открита, но отгоре няма цялостен покрив, а само частичен. Тоест от терасата на апартамента над нас. При подобно остъкляване ще трябва предварително да се доизгради и покрив. Сега събирам мнения и ще преценя как да процедираме. Може да излезне, че безпрофилното остъкляване няма да е удачно в нашия случай.

# 410
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Моята тераса няма никакъв покрив, но изградихме метална конструкция върху, която монтирахме 10 мм поликарбон.

# 411
  • Мнения: 44
Здравейте! Да по бутна темата Simple Smile
От коя, фирма за безпрофилно остъкляване сте доволни за Пловдив?

# 412
  • Пловдив
  • Мнения: 6 628
Нашата я правиха Строй Дизайн. Не са Пловдивска фирма, но работят в цялата страна.
Имах опасения относно бъдеща поддържка, но близо половин година след поставянето, счупих заключващия механизъм Rolling Eyes Търсихме, да закупим, но понеже не открихме никъде им писах на страницата във Фейсбук. Изпратиха ми не един, а два, при това - за тяхна сметка и без никакъв наложен платеж.

# 413
  • Мнения: 44
Нашата я правиха Строй Дизайн. Не са Пловдивска фирма, но работят в цялата страна.
Имах опасения относно бъдеща поддържка, но близо половин година след поставянето, счупих заключващия механизъм Rolling Eyes Търсихме, да закупим, но понеже не открихме никъде им писах на страницата във Фейсбук. Изпратиха ми не един, а два, при това - за тяхна сметка и без никакъв наложен платеж.
Много благодаря за бързия отговор Simple Smile
А имаше ли голяма разлика в цената при офертата и после като дойдоха на място за размери?
Защото на нас за момента ни казват около 1800лв,но се опасявам да не стане 2400лв примерно.
Силиконови ли са Ви уплътненията? И влиза ли дъжд/вятърът навява ли вътре?

Мерси

# 414
  • София
  • Мнения: 3 026
Ние също правихме при Строй Дизайн, в София сме.
Много сме доволни. Не навява при дъжд- сложиха ни го април и не сме карали още зима с остъклението, но уплатнява добре.
Не сме получавали оферта преди да дойдат, имахме ориентировъчна цена на кв.м., но при размерите се оказа, че ще правим и страници и цената се увеличи.
Те ще вземат размери, ще кажат цена и ако не ви устройва, никой няма да ви кара насила да поръчвате.
Ако имате въпроси, питайте.

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 6 628
При нас дадоха също ориентировъчна цена на това, което искам по телефона. След като дойдоха и взеха мерките, доуточнихме цветове и материали, цената беше почти същата (нямаше и +100 лева).
Монтираха точно на 31.12 миналата година Simple Smile Зимата, мъж ми шпакловаше и боядисваше на терасата, при затворено остъкление - на сутринта стъклата бяха целите мокри от изпаренията - на следващата вечер започнахме да оставяме едното крило отворено, за да бяга влагата, такла че смея да твърдя - изолира доре Simple Smile
естествено, за отопление и дума не може да става - приятно ми е зимата, да си пием кафето на балкона и за 2-3 часа, докато сме там, пускаме радиатор/духалка. Малко след като го изключим, изстива и си става дооооста студено (североизточно е изложението).
Уплътненията са силиконови, да.
Не влиза дъжд, не духа вятър!
Но, пак да кажа, че отоплението на такова помещение си е почти невъзможна мисия за постоянно.

# 416
  • Мнения: 2 891
Момичета, моля да качите снимки ! Северната тераса я остъклихме със стандартна дограма, но искам южната да е с безпрофилно остъкляване. Понеже лятото е ужасна жега искам да се отваря изцяло, а през другото време да ни предпазва от съседите простаци, които постоянно изхвърлят фасове, тупат килими и покривки и хвърлят всевъзможни боклуци през терасата.

# 417
  • Пловдив
  • Мнения: 6 628
Ето снимки от нашата. От различни периоди са (всъщност първата е последна, а последната - веднага след поставянето), че все още текат ремонтни дейности (тъкмо сглобяваме шкафовете за балкона)

# 418
  • Мнения: 2 891
Мъниче, много благодаря Simple Smile, страхотно е станало! Нашата тераса е дълга над 5 метра и от страни е с две страници, дано се получи хубаво.

# 419
  • Пловдив
  • Мнения: 6 628
Благодаря!
Любимото ми местенце е Heart
Като сложим и шкафовете, ще пусна снимки преди/след Simple Smile

Със сигурност ЩЕ се получи! Heart

Общи условия

Активация на акаунт