Стъклен балкон, или остъкляване със сгъваемо стъкло

  • 214 836
  • 515
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 915
Включвам се да споделя, че от Пловдивска фирма получих оферта с около 3000- 3200лв по ниска от фирмите в нашият град.

# 451
  • Мнения: 113
Здравейте. Искам да попитам дали безпрофилното остъкление предпазва от прах? Също така дали има вариант да се монтират някакъв вид щори, които да позволяват прозорците да се отварят и прибират.

# 452
  • Мнения: 8 873
да, аз имам  щори, монтирани от вътрешната страна на всяко стъкло, когато отварям и  ги прибирам стълката, заедно с щорите.

Дали предпазва от прах? - ако си затвориш балкона, естествено, че предпазва, но евентално в много прашна среда, ще трябва да ги миеш често . Обикновеното остъкление предпазва ли от прах? Същото  е и това. Ако мислиш, че през малките отвори между стъклата ще влиза прах , не. Нищо не влиза, те са си много плътно едно до друго.

# 453
  • Мнения: 113
Pepina, благодаря много. Това за щорите ми е важно. А Вашите какви са? Сигурно има значение какъв вид са.

# 454
  • Мнения: 8 873
хоризонтални, от най-разпространените, всеки има вкъщи такива. Монтирани са на стъклото в малка дупчица. Въобще не пречат.

# 455
  • Мнения: 106
Да съживя малко темата, дадоха ми оферта 3800 + метален парапет за тераса 3.6м дължина и около 2м височина на отвора. Как ви се струва? Това е за Пловдив

# 456
  • Мнения: 452
Здравейте!
Има ли някой сред вас, правил по-нестандартно безпрофилно остъкляване и да има желание да сподели резултат? Линията на нашите балкони излизат пред тези над нас и реално няма къде отгоре да се захване конструкцията на остъклението. И не ми е ясно можем ли да осъществим затварянето на терасите и да спре мъката с мръсотията от съседите, буболечките и прахоляка.

В момента фирмите изпълняват ли в обещани срокове поетите ангажименти или проблемът се задълбочава?

# 457
  • Мнения: 249
И аз с въпрос - ако искаме частично отваряне при този вид остъкляване - само от единия му край ли е възможно или и по средата може да се отвори?
Feedy, а офертата за каква система ви е - разбрах, че има испанска и турска и цената при двете варира. Предполагам с включен монтаж?

# 458
  • Мнения: 8 873
И аз с въпрос - ако искаме частично отваряне при този вид остъкляване - само от единия му край ли е възможно или и по средата може да се отвори?
Feedy, а офертата за каква система ви е - разбрах, че има испанска и турска и цената при двете варира. Предполагам с включен монтаж?
може да се отвори както целия балкон, така и което и да е стъкло  и колкото искаш стъкла. Отворените стъкла се прибират на страничната стена на балкона, а останалите стъкла могат да се раздвижат по релсата.

Snimki:
Скрит текст:


Последна редакция: чт, 29 сеп 2022, 21:36 от Pepina_n3

# 459
  • Мнения: 106
И аз с въпрос - ако искаме частично отваряне при този вид остъкляване - само от единия му край ли е възможно или и по средата може да се отвори?
Feedy, а офертата за каква система ви е - разбрах, че има испанска и турска и цената при двете варира. Предполагам с включен монтаж?

Ще попитам и ще пиша отново тук - уж била най-добрата - с магнитно перо? Или нещо магнитно, не разбрах съвсем, и някакви уплътнения и силикон за високи температури (терасата е западна и пече много). Също така ми дават 10 години гаранция.

Получих и оферти от Строй Дизайн и Ади Дизайн, около 2700-3000 и двете. За разлика от офертата от 3800 това е без включен метален парапет отвън. Още чакам оферта от Глас системс.

# 460
  • Мнения: 10
Здравейте, предстои ми остъкляване на малка (2,5 м.) тераса на нов апартамент в София и съм се насочила към безпрофилно остъкляване. Може ли да ми препоръчате фирми, които извършват такова остъкление за да поискам оферти от тях. Благодаря предварително. Хубав и усмихнат ден! Simple Smile

# 461
  • Мнения: 44
Здравейте,

Ние наскоро остъклихме нашата тераса с помощта на ГЛАСС СИСТЕМС-ПЛОВДИВ. Много сме доволни като цена, срок и отношение, дори успяха да изпълнят поръчката 10 дни преди крайния срок.

# 462
  • Мнения: 340
Здравейте,

Ние наскоро остъклихме нашата тераса с помощта на ГЛАСС СИСТЕМС-ПЛОВДИВ. Много сме доволни като цена, срок и отношение, дори успяха да изпълнят поръчката 10 дни преди крайния срок.



Бихте ли казали размери на терасата и колко излезе всичко. Благодаря!

# 463
  • Мнения: 44
Грубо около 6 кв м стъкла- 3200 лв, като се оскъпи малко понеже искахме страничното крило да ни е матово.

# 464
  • Мнения: 10
Здравейте,

Ние наскоро остъклихме нашата тераса с помощта на ГЛАСС СИСТЕМС-ПЛОВДИВ. Много сме доволни като цена, срок и отношение, дори успяха да изпълнят поръчката 10 дни преди крайния срок.

Скрит текст:
Благодаря за коментара и мнението. Разбирам, че спомената фирма е от Пловдин, но на мен ми трабва за апартамент в София. Така че ако някой има отзиви за фирма от София ще съм благодарна.

Последна редакция: пт, 28 окт 2022, 12:27 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт