ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ *Б

  • 112 104
  • 809
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 211
Да да, благодаря Ви. Писах в друга тема - другия петък (чак тогава имат часове  smile3511, ще откача до тогава). Ще видим какво ще каже доктора.  Praynig това винаги ми е било болна тема (имах някаква женско предчувствие) и сега усещам как близка приятелка ще ми стане и депресията...
 Praynig, ох дай Боже всичко да се нареди...

# 16
  • Мнения: 618
Това, че Пролактина е на горна граница нищо незначи -моят също е така и слава богу всичко  е наред  Peace  Madleine   не се шашкай толкова много, все пак Тестостерона е съвсем малко над горната граница. Доки най-добре ще ти каже какво значат изследванията, но знай, че хормоните се регулират с лекарства и всичко ще  се нареди ще видиш  Hug

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 211
veselyshkoHug  bouquet, много са ми нужни такива думи за опора, защото съм сама в тези премеждия. Ще си стискам и аз палци да е така. радвам се за теб и хубавта линийка отдолу в подписа ти  Hug. Дано се появи и моя такава  Praynig.

# 18
  • Мнения: 618
Нали затова сме се събрали в този форум да си помагаме и подкрепяме  Hug Heart Eyes А и както аз така и доста от момичетата тук са минали по същия път, така че много добре те разбирам как се чувстваш миличка- и аз се чувствах така, затова искам да те успокоя  Hug Hug И ти ще имаш такава линийка и изобщо не трябва да се съмняваш  Hug Другите хормони са ти бомба  Peace Peace

# 19
  • Мнения: 879
Момичета, щом тестостерона е завишен, това означава ли, newsm78 че няма Овулация?

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 211
Благодаря, veselyshko  Hug.

Току-що, понеже говорех с друга съфорумка и коментирахме изискванията за пролактина, та тя ми подксаза да питам пак нещо. Не съм правила с*кс снощи (нали съм в цикъл), съвсем гузно признавам, че гризнах от едно шоколадово ескимо една хапка и за лягането преди това, от леглото в лабораторията отидох, малко повървях до там, но не съм се напрягала нещо. Ако трябва вдругиден(утре не става) да ги пусна пак (5ти ден от МЦ) - Пролактин, тестостерон и естроген, че сестрата объркала и пуснала естриол. Какво ще кажеш?

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 211
Момичета, щом тестостерона е завишен, това означава ли, newsm78 че няма Овулация?

До колкото прочетох( а от обяд само това правя), или няма овуалция, или се измества по-късно, но това само с фоликуметрия можем да го разберем  Peace.

# 22
  • Мнения: 618
По принцип когато се изследва Пролактин е хубаво предната вечер да не се прави секс, да не ядеш червено месо, гърдите да не се пипат и едно хубаво, но неизпълнимо условие да се полежи 30м. преди изследването- но това в никоя лаборатория не го предлагат за съжаление  Peace Щом ще те бодат пак за другото нищо не пречи да си пуснеш и Пролактин тогава, но може да изчакаш доки да ти погледне изследванията и тогава да прецените какво да правите  Hug А и Пролактина може да се изследва всеки ден от цикъла за разлика от другите хормони  Peace
bebe26 аз за съжаление не мога да ти дам отговор за Тестостерона, дано другите момичета могат  Hug

# 23
  • Мнения: 13
Здравей те на всички  byeДнеска си взех резултатите,след,което ги занесох на гинеколога си.А те са:Prolactin-157.57 IU/I при референтни граници:59.0-619.0;LH-12.12 IU/I при реф.гран. фол1,9-12,5;FSH-5.40 IU/I при реф.гран. фол2,5-10,2;Estradiol-164.98pmol/l при реф.гран.фол40-606;Progesteron-4.00nmol/l при реф.гран.фол0.48-4,45;Testosteron-2.53nmol/l при реф.гран.0,5-2,6.След като видя резултатите гинеколога,ме прегледа на ехограф и ми изписа следното лечение.Първо ще пия "Дуфастон"за да ми дойде цикъла(понеже не ми е идвал от 7 месеца)след,което 3 месеца на"Диане 35"и "Андипур"(мисля,че така беше;рецептата не е при мен за да видя).Надявам се това да е правилното лечение.   Rolling Eyes Praynig Peace

# 24
  • T"A
  • Мнения: 2 515
bebe26, не означава, но овулация се доказва само по два начина  - фуликометрия или бременност (второто е по-сигурен показател  Mr. Green)

Madleine, относно пролактина - споделям напълно мнението на veselyshko  Peace А колкото до тестостерона - и на мен ми се повишава (близко до твоите стойности) и имам късна овулация, но не ми е предписвано лечение, защото е бил единствен показател извън норма и то преминаващ нормата с малка стойност... Успех и без паника  Hug


Jenia79, аз не разбрах дали има връзка между хормоналните ти изследвания и предписаното лечение  newsm78
Всичко (хормоните) ти изглежда в норма, има ли някакво обяснение защо нямаш цикъл толкова дълго време?

# 25
  • Мнения: 13
Поначало,аз нямам цикъл,ако не пия хапчета(Дуфастон).Само един път ми дойде от само себе си,като бях 4 курс,и то само ми зацапа.След което,месеци наред не ми идваше.И до днес не могат да ми дадът някакво обяснение. Weary.В началото бях с недоразвита матка,но сега всичко ми е наред,цветна снимка ми правиха и тя е ОК.От 6 години опитваме да збременея.Нямам си и на представа newsm78,защо немогат да дадат логично обяснение. smile3511

# 26
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Jenia, много ме натъжи историята ти  Sad
Много ми е странно, че не са намерили причина за липсата на М.
6 години са много време, не ви ли предлагат асистирани методи за зачеване?  Confused
Дано се намери някой по-компетентен от мен, за да ти даде съвет

А Диане-то е контрацептив, противозачатъчно - до сега предписвали ли са ти противозачатъчни?

Желая ти успех и много здраве, дано всичко бъде наред  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

# 27
  • София
  • Мнения: 2 908
Jeniqa79,ЛХ ти е високо,Тестостерона също,цикъл нередовен,изписани Дуфастон и Диане,това са все типични работи за поликистозни яйчници,гинеколога нищо ли не каза за състоянието на яйчниците,като те гледа?Аз също съм на Дуфастон вече година заради нередовен цикъл и така с хапчетата успявам да го контролирам и да идва горе-долу на едни и същи дати.Защо си седяла  седем месеца без цикъла,а не си пила Дуфастона редовно,това са сериозни работи още повече и щом целиш забременяване.Съвет от мен-щом вече 6 години се бориш със забременяването най-добре се насочи към клиника по стерилитет и репродуктивно здраве,там са истинските специалисти,ще направят необходимите изследвания и на двамата,ще се търсят причните и дано скоро усилията бъдат възнаградени и настъпи бременност,желая ти го от съце.

# 28
  • Мнения: 13
Благодаря на всички за съветите и пожеланията bouquet.Бях спряла Дуфастона(7 месеца),защото решихме организма да си почине от всички тези хапчета."Диане 35" съм го пила преди 2 г.само за един месец.Яйчниците ми са наред.След 3-те месеца предписано лечение,гениколога ще ме прегледа отново и каза,че ще може да пробва със стимулации, и ако нищо не стане право към София.За тези 6 годи матката ми от малко"орехче",придоби нормални размери имам вече така да се каже"нормални" полови органи за моята възраст(ноември ставам на 30 г.).Продължавам напред и както се казва "целта ,оправдава средствата".Пожелавам на всички  да постигнат мечтата си: fertilization EFP preggo newsm32

# 29
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Jeniqa79,ЛХ ти е високо,Тестостерона също,цикъл нередовен,изписани Дуфастон и Диане,това са все типични работи за поликистозни яйчници,гинеколога нищо ли не каза за състоянието на яйчниците,като те гледа?

В една от темите за поликистозата четох, че диагноза СПКЯ се поставя дори и да няма кисти: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20478.msg395427#msg395427

Гледа се съотношението на ЛХ и ФСХ и, ако то е по-голямо от 2, се предписва курс за лечение на синдрома.
В този смисъл, може би лечението, което са предписали на Jenia79, изглежда адекватно  Peace Дано помогне, ще стискам палци  Hug

Моите резултати от тазгодишните изследвания още не са готови и чакането направо ме съсипва, а ще чакам и закъснение (т.е. да не ми дойде), та става двойно чакане  Sick

Общи условия

Активация на акаунт