ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ *Б

  • 112 240
  • 809
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 879
Мадлейн, аз ще те посъветвам да дебнеш О с тестове и БТ, както си започнала, ако до 21-я ден нямаш някакви сигурни резултати налице остави за 25-27-я ден. Аз лично изследвах Прогестерон на 23-я ден, тогава ми беше 7 днес след О, по моите БТ графики и тестове за О. оказа се над 50, което тя каза, че е добре. така че щом цикъла ти е дълъг 32-33, изследвай на 25-27 ден! Мисля че, рано си започнала с тестовете....

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 10:49 от bebe26

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 211
Мадлейн, аз ще те посъветвам да дебнеш О с тестове и БТ, както си започнала, ако до 21-я ден нямаш някакви сигурни резултати налице остави за 25-27-я ден. Аз лично изследвах Прогестерон на 32-я ден, тогава ми беше 7 днес след О, по моите БТ графики и тестове за О. оказа се над 50, което тя каза, че е добре. така че щом цикъла ти е дълъг 32-33, изследвай на 25-27 ден!

Абе знаех си, че трябва да слушам и себе си от време на време Simple Smile. Благодаря ти, bebe26  Hug

# 62
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Madleine, в твоята ситуация аз послушах себе си (също бях с 33 дневен МЦ) Peace
Сигурна съм, че докторът би ти казал 7-ми ден от О, ако знаеше, че става дума за такова разминаване. Аз не успях да му го кажа, тъй като в същия ден ми взе и изследване за РАР, и ми обясняваше какви са перспективите ни с лошата морфология на мъжа ми, и си представяте на какъв огън съм се пекла, та действах на своя глава - с изчисления (тестове за О + измерване на БТ)

Благодаря на всички за съветите и пожеланията   bouquet

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 211
Мисля че, рано си започнала с тестовете....

Със сигурност е рано, но искам да се подсигуря (нали и ти знаеш, че дебнем и най-малкия намек на тялото) - от вчера започнаха 1-2 пъпчици да ми избиват, а обикновенно около овуто (макар и до сега недоказвано професионално, а само по симптоми) получавам няколко такива "подаръка", заедно с едни преливащи вълни - горещо-студено... 

Mentha, най-искрено ти пожелавам успех и те гушвам и на лични съм ти писала.  Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 36 097
Мента, моят гинеколог ми каза да изследвам хормони на 5-7 ден, а не на 3-5....  newsm78 така че гледай да на 5-ти, може би...
Най-точен е резултата на 3 ден от МЦ. Ако всичко е наред тогава ЛХ и ФСХ трябва да са около 1  /съотношението/
Дори, ако си с 28 дни МЦ е по-добре да е на 2 ден, отколкото на 4, защото на 4 ден ЛХ може вече да започне да се покачва.

# 65
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Включвам се само да споделя, че лекарят ми каза, че нивата на прогестерона са ми много добри и той е доволен от резултата.
Днес ми взеха кръв и за другите хормони, малко се издъних с пролактина - станах в 7:30, кръвната проба ми я взеха в 10:30 - уж има 3 часа от ставането, но пък към 8-8:30 бях задремала за около половин-един час  Blush Много съм изтощена напоследък - малко да съм недоспала, а и с този пълен пост за кръвния тест... издадох фира рано сутринта... Мъжът ми ме закара до лабараторията, иначе не знам как щях да стигна. Стискайте палци да ми излезнат по-бързичко резултатите и да са добри, за да ми дадат зелена светлина за инсеминация още този месец  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fertilization

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 211
Включвам се само да споделя, че лекарят ми каза, че нивата на прогестерона са ми много добри и той е доволен от резултата.
Днес ми взеха кръв и за другите хормони, малко се издъних с пролактина - станах в 7:30, кръвната проба ми я взеха в 10:30 - уж има 3 часа от ставането, но пък към 8-8:30 бях задремала за около половин-един час  Blush Много съм изтощена напоследък - малко да съм недоспала, а и с този пълен пост за кръвния тест... издадох фира рано сутринта... Мъжът ми ме закара до лабараторията, иначе не знам как щях да стигна. Стискайте палци да ми излезнат по-бързичко резултатите и да са добри, за да ми дадат зелена светлина за инсеминация още този месец  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fertilization

Браво на Прогестерона Simple Smile, добре се е представил. За резултатие - знаеш, че сме заедно във всяко едно приключение по пътя за бебчета  Praynig  Hug , трябва да са хубави, мисли положително...  Peace

# 67
  • Мнения: 879
Момичета, я да ви питам- На мен ми изписаха бромокриптин, заради високия ми Пролактин (3 пъти над нормата). Някой дали го е взимал и после да се е оправил? Толкова ли голяма пречка може да бъде за забременяването високите стойности на този хормон?  newsm78 Днес сигурно ще ми дойде и ще трябва да изследвам и другите хормони, но гинеколога ми каза 5-7 ден. А в събота- 5-ия ден може да не съм в града, сега се чудя дали да ходя на 4-ти ден. Цикълът ми по принцип е 28 дни, но този месец е 30, може би заради по-късната овулация!

# 68
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Madleine,  bouquet
bebe26, за пролактина не мога да ти отговоря, но за изследването - изчакай първо да ти дойде, а иначе аз бих си пуснала изследването на 4-я ден при тези обстоятелства  Peace

Първите резултати от изследването на хормоните (4 ден на МЦ) :
TSH              - все още не е излязъл
Estradiol      236.0 pmol/L ref.v. follicular phase:  40 - 606
FSH              11.8 IU/L   ref.v. follicular phase: 2.5-10.2
LH                9.5 IU/L   ref.v. follicular phase: 1.9-12.5
Testosterone (total) 1.9 nmol/L ref.v.: 0.5 - 2.6
Prolactine       254 mlU/l    ref.v. nonpregnant  59-619

Повишената стойност на ФСХ много ме притесни, защото знам, че тя може да е симптом за намален яйчников резерв    Sad
(макар че референтните стойности при менопауза за над 23 IU/L, при мен все пак са по-ниски от 12  Confused).
Яйчниците ми са с нормална големина, обаче, ако яйцеклетките не са "здрави", не ми се мисли...  Cry
Някой знае ли кога мога да изследвам Inhibin B (на кой ден от цикъла)? И за него ли трябва да съм в 3-ти ден?
Малко съм объркана  и разстроена, в четвъртък трябваше да се обадя на лекаря, но май няма да мога да изчакам до тогава...

Интересното е, че тестостеронът се е нормализирал, това може да даде надежда на момичетата с леко повишен тестостерон - миналата година е бил 4.68 nmol/L, а сега - 1.9 nmol/L (като в продължение на 6 месеца съм взимала противозачатъчни, спрях ги преди малко повече от 8 месеца) Peace

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 10:20 от Mentha

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 211
Някой знае ли кога мога да изследвам Inhibin B (на кой ден от цикъла)? И за него ли трябва да съм в 3-ти ден?
Малко съм объркана  и разстроена, в четвъртък трябваше да се обадя на лекаря, но май няма да мога да изчакам до тогава...

Миличка, не се притеснявай толкова, добре знаеш, че нервите  smile3511, така че по-спокойно.
Иначе - Изследването се прави на 3-ти ден от цикъла, като успоредно се пуска и хормона ФСХ. А изследването на ФСХ и ЛХ сами по себе си не винаги дават ясна и точна представа за състоянието на яйчниковият резерв..  Peace

# 70
  • Мнения: 879
Аз, уж, съм спокойна, но кой знае....  Rolling Eyes А от какво се повишава Пролактина? Бебеправим вече 13-14 месеца, и все безуспешно!

# 71
  • Мнения: 1 334
Mentha, за оценката на яйчниковия резерв се правят Инхибин Б,ФСХ и Антимюлеров хормон.На 3-5 ден от цикъла.Прави се и ехографски преглед,за да се види колко фоликула има в тази фаза на цикъла.

# 72
  • Мнения: 1 740
bebe26 високия пролактин наистина е пречка за забременяването.Аз също бях с висок пролактин ,но пиех Парлодел.След 6 месечен прием нормите на пролактина вече ми бяха в норма  и след още 2 месеца забременях. Сега и аз пия Бромокриптин за да по държам хормона в норма.

# 73
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Mentha, за оценката на яйчниковия резерв се правят Инхибин Б,ФСХ и Антимюлеров хормон.На 3-5 ден от цикъла.Прави се и ехографски преглед,за да се види колко фоликула има в тази фаза на цикъла.

Днес ми е 5-ти ден, така че явно ще отложат изследването за следващия месец  Rolling Eyes

Получих обратна връзка от лекар (гинеколог-ендокринолог) - написал ми е, че нивата ми на ФХС/ЛХ са високи, предвид Е2=236, и могат да бъдат знак за намаляващ яйчников резерв, но ми препоръчва да пусна изследване на същите хормони на 2-я или 3-я ден от МЦ, за да се видят нивата им (на ФСХ и ЛХ) при естрадиол (Е2) по-нисък от 200. (допускам, че естрадиолът ми се е покачил в четвъртия ден, а пр. един ден по-рано е щял да бъде по-нисък от 200)

Ехографски преглед - имаш предвид не редовна фоликуметрия, а преброяване на фоликулите в ранна фаза на цикъла, нали?

# 74
  • Мнения: 1 334
Да,броят се фоликулите.Но по-точна иинформация ти дават тези 3 хормона,които изброих.Иначе правиш ли редовна О?Аз например съм с повишено ЛХ спрямо ФСХ,но имам О.И много лекари са казвали,че явно моят организъм работи добре и при такива стойности.Изобщо не е задължително всичко да ти е 1:1  Peace

Общи условия

Активация на акаунт