ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ *Б

  • 112 318
  • 809
  •   1
Отговори
# 75
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Този месец ще ми е първата фоликуметрия, но според тестовете за О, БТ и прогестерона - имам О.
Фоликуметрията ми е назначена заради предстояща инсеминация, дано не ме отложат нещо, като видят резултатите от тези изследвания.

# 76
  • Мнения: 879
момичета, днес ми е 1-ви ден от новия цикъл. вчера имах зацапване, така че не го броя. Според гинеколога ми, трябв ада изследвам още 4 хормона на 5-7 ден, но 5-тия ден се пада неделя, дали ще е късно, ако отида на 6 ден?  newsm78 Виждам, че всички пишат за 3-5 ден.... така че става много объркано...

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 211
момичета, днес ми е 1-ви ден от новия цикъл. вчера имах зацапване, така че не го броя. Според гинеколога ми, трябв ада изследвам още 4 хормона на 5-7 ден, но 5-тия ден се пада неделя, дали ще е късно, ако отида на 6 ден?  newsm78 Виждам, че всички пишат за 3-5 ден.... така че става много объркано...

Зависи какво ще изследваш... кои хормони ти назначи, защото и на мен ми каза 21ия ден, ама заради Прогестерона главно и заради ову-то ще отида чак около 25-27ия.  Peace

# 78
  • Мнения: 879
Назначиха ми ЛХ, ФСХ, естрадиол и тестостерон, май бяха, не е пред мен листчето... знам, че са 4. А За Прогестерона, отидох на 23-я ден, О беше на 16-я ден, според мерене на БТ и тестове. Гинекологът каза, че щом е над 50 е добре, а моя беше 60

# 79
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Назначиха ми ЛХ, ФСХ, естрадиол и тестостерон

От изброените само за тестостерона няма значение кога ще ти вземат кръв. За ЛХ, ФСХ и естрадиол е по-добре по-рано, отколкото по-късно - не чакай до 6-я ден (ето, аз сега трябва да повтарям изследването, защото не могат да дадат точна оценка за повишения ми ФСХ, след като и естрадиолът ми вече е бил повишен - та, следващия месец ще правя изследването на 3-я ден, а, ако не мога на 3-я, ще отида още на втория)...

# 80
  • Мнения: 879
А защо тогава тя пише на направлението 5-7 ден?  newsm78 Сега не знам какво да правя!  newsm78 Какво значение има кога ще се пуснат?  newsm78

# 81
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Какво значение има кога ще се пуснат?  newsm78

Нивата на хормоните (които отговарят за овулацията) се изменят с всеки ден от цикъла.

Ако искаш, отиди на 6-я ден.., ако можеш - обади се на лекарката с молба да уточни дали да пуснеш изследването на 4-ти или 6-ти ден  Peace

На мен ми беше написано 3ти - 4-ти, направих го на 4-я и сега трябва да повторя на 3-я, което означава да чакам следващия МЦ.
Това е в най-лошия случай, което може да ти се наложи - да повториш изследването при следващия цикъл.

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 211
А защо тогава тя пише на направлението 5-7 ден?  newsm78 Сега не знам какво да правя!  newsm78 Какво значение има кога ще се пуснат?  newsm78

На 3тия ден от МЦ, стойностите на хормоните са най-силни, не знам защо, но така казват медицинските тела. Аз като ходих още в лабораторията ме попитаха кой ден от цикъла ми е. Явно има значение, така че, по-добре на 5тия отиди н(поне според мен). Предполагам лекарят ти е преценил така спрямо твоя МЦ, знам ли...

# 83
  • Мнения: 626
На мен винаги са ми казвали, че хормоните се пускат между 3-5 ден. Последно когато ги правих в клиниката по стерилитет доки изрично ми каза да ги направя на 3-ти ден.  Ако 3-я ден се пада в неделя, тогава да ги пусна на 4-я ден.

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 211
Момичета, да се посъветвам с вас, защото не знам дали има смисъл да звъня на доктора. До колкото виждам този месец или ще е ановулаторен, или ще е някаква късна овулация. Проблемът е, че на 14ти заминавам на почивка и ще съм в друга държава и няма да мога да направя изследванията на 7мия ден от ову-то (ако го има изобщо Crossing Arms). Да направя ли изследванията все пак на 14ти, без значение, че няма да е на деня(заради прогестерона ми е зора), или да оставя и да започвам наново другия месец???

Няма такъв не късмет - "карък" като мен  smile3518

# 85
  • София
  • Мнения: 36 174
Момичета, да се посъветвам с вас, защото не знам дали има смисъл да звъня на доктора. До колкото виждам този месец или ще е ановулаторен, или ще е някаква късна овулация. Проблемът е, че на 14ти заминавам на почивка и ще съм в друга държава и няма да мога да направя изследванията на 7мия ден от ову-то (ако го има изобщо Crossing Arms). Да направя ли изследванията все пак на 14ти, без значение, че няма да е на деня(заради прогестерона ми е зора), или да оставя и да започвам наново другия месец???

Няма такъв не късмет - "карък" като мен  smile3518
Остави за другия МЦ. изследванията.
Ако не си сигурна, че си имала О. няма смисъл да изследваш нивата на прогестерона.
Все пак той дава информация дали всичко е наред с О. /и се прави на 7 ден след доказана О./

# 86
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Hug
Madleine, да не би да правиш тестовете за О сутрин? По-добре ги прави следобяд, със сутрешна урина не винаги отчитат  Wink
Ако този месец си пуснеш прогестероновото изследване, но има някакви съмнения, при всички случаи ще ти се наложи пак да го направиш следващия месец  Peace



И аз започнах МЦ с високи температури, само ми образуват нерви  Crazy

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 211
Madleine, да не би да правиш тестовете за О сутрин?
И аз започнах МЦ с високи температури, само ми образуват нерви  Crazy

Не, правя ги късния следобяд около 17ч. Голям зор с ходенето до 00. Като знае, че го дебна и организма не ще да ми съдейства Simple Smile. Явно ще пропусна този месец. 
 Има и нещо друго, което сега сетих  - дано не е то причина - 4-5 дни пиех Мидокалм  и Афламил, защото имах плексит, а на упътването пишеше - "не приемайте ако сте бременна, кърмите, има вероятност да сте бременна или планирате да забременеете". Сигурно те са ми ''помогнали" този месец за липсата на ову. Sad, за съжаление нямаше как да не ги пия...

# 88
  • Мнения: 879
Мадлейн, според мен трябва да си отидеш на почивка, да изжовееш най-страхотноте дни с твоя любими този месец изобщо а не мислиш за тестове, БТ и  изследвания!  Hug Радвай се на живота и от другия месецзапочни с каквото трябва. Май наистина имаш ановулаторен цикъл. Няма да има смисъл да пускаш хормони. Успех следващия месец!!!!!

# 89
  • София
  • Мнения: 36 174

 
....
 Има и нещо друго, което сега сетих  - дано не е то причина - 4-5 дни пиех Мидокалм  и Афламил, защото имах плексит, а на упътването пишеше - "не приемайте ако сте бременна, кърмите, има вероятност да сте бременна или планирате да забременеете". Сигурно те са ми ''помогнали" този месец за липсата на ову. Sad, за съжаление нямаше как да не ги пия...
Едва ли са попречили тези медикаменти на О. Освен ако си със СПКЯ  /има теория,  че при нея  нестероините противовъзпалителни средства възпрепядстват О. особено ако се вземат дни преди О.  Аз лично вярвам на това./
 Но при теб може просто да е съвпадение приема на тези лек-ва и липсата на О.

Общи условия

Активация на акаунт