Великден наближава, стая за бебе ЮНЧЕ мама стяга!!Тема № 52

  • 13 391
  • 275
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 0
Jujkajuj  , разгледай тези рецепти за козунак. Както казах - аз правя много тестени неща и сладки ( торти, сладкиши и сладки ), но до сега не съм месила козунак.  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382668.0    Успех!!!

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Да се включа и аз преди да тръга за прегледа. Стискайте палци всичко да е наред! Ще пиша после.
За поверието-и аз мисля живот и здраве като тръгна да рждам да не казвам на майка, че тя е голяма паника. Може и кръвно да вдигне от притеснения.
Моя цикъл никога не е бил болезнен и никога не ме е боляло корем и изобщо си нямам на представа какво ще представляват контракциите, защото нали казват, че те са като менструални болки. Надявам се само колкото и да боли да изтърпя. Инъче имам преживяна една бъбречна криза, така, че поне малко си имам на представа.
И да ви се похваля днес ни пристигна количката. Моя мъж дойде само да я донесе и отиде пак на работа. Нямам търпение да се върнем от прегледа и да я сглобим. Аз и преди бях писала че си избрахме http://chipolino.com/eshop/?act=inside_product&product_id=376  Ние искахме червената с оранжевото, но по магазините никъде не видяхме този цвят на живо, имаше само от другите. И сега като я отворих, то едно хубаво червено-ярко, като на Франческа на количката. Цвета изобщо не е толкова убит както на снимката и съм много щастлива. Така ме сърбят ръцете да я извадя от кашона smile3508
Ще я снимам и ще се опитам утре да я кача в албума.
За яйцата - мъжа ми ще ги боядисва, аз ще помагам, какво да направя като съм суеверна и ме е страх  Embarassed

# 227
  • Мнения: 9 814
Аз пък готвя коприва. Набрах я като бяхме при свеки. Миналата седмица отново готвих и я направих с ориз, сега чиста.

А поверието с яйцето е следното- взема се едно сурово яйце и се прекарва между дрехите и тялото от пазвата надолу. Та ако не се счупи яйцето, значи раждането ще мине безпроблемно.

ninand , честита количка. И да се отчетеш после.

# 228
  • Home is where the heart is...
  • Мнения: 60
Здрвейте и от мен.  Hug

Аз си казах вече че ще боядисваме яйца (нали на мен за първи път ще ми е, та как да пропусна). Козунаци няма да правя, направо всичко от магазина ще вземем - аз ни мога, ни знам как се правят, така че - ще ядем такъв какъвто са "приготвили" в магазина.  Mr. Green

И на мен цикъла ми беше адски болезнен, задължително пиех болкоуспокояващи, иначе трябваше да се застрелям по-добре...  Rolling Eyes  Много вече раждали жени със същата мъка са ми споделили, че след раждането нещата са се подобрили, та дано и в моя случай е така....

Снощи грам не съм спала, още от вечерта имах някакви странни болки при движенията на бебето, но много се притесних, защото този път наистина си болеше....  Shocked  Пих си двойна доза магнерот, днеска като че ли е по-добре положението, надявам се че не е за притеснение работата....

Като отивам за раждане аз не мисля да казвам на никой (освен че ще се притесняват, няма и на кой да кажа - всички са ми мноооооого далеч). Но не ми е това мъката - проблема е че сме само двамата с мъжа ми, възприех факта, че ще се справяме сами от самото начало с бебето (нищо че и бебета не съм гледала, но ще се учим в движение), но друго ме мъчи..... Като съм сама по цял ден и няма никой, ако тръгне да става нещо, мъжа ми няма да може да долети на мига от работа а и кола нямаме ......  ooooh!  Е само това ме притеснява, да си кажа....  Mr. Green

Ох, стига толкова притеснения, слагам си усмивката.  Grinning  Оправихте ми настроението с поверието за яйцата преди раждането - тогава само за яйца ще си мислим....  Joy

# 229
  • София
  • Мнения: 545

Vodica,  ще те опровергая или поне моя случай  е друг - моята гин. операция беше със спинална упойка, нямах нито едно от споменатите по-горе  ефекти на тази упойка нито глава ме болеше, нито ми се гадеше! Мъчеше ме страшна жажда - но никой не ми даваше да пия вода, казаха ми, вода, чак след 18.00ч, а в реанимацията ме вкараха в 11ч сутринта- именно за да не повърна от нея!


Доколкото имам спомен освен  спинална ти си имала и малко обща упойка, не е ли така!?!?  Дори и съвсем мъничко да са направили медикамент, който да те успи - не дават вода, докато не минат няколко часа. А ти си била и в реанимация - там и на колене да ги молиш няма да дадат! Вливали били системи вместо вода - скръндзи ей Laughing Wink  А за спиналната, както казах не винаги боли глава! Зависи си от организма .....и от анестезиолога Simple Smile

Охххх няма да ви досаждам вече, но анестезиологията ми е малко.... хоби и се поувличам! Embarassed

ninand, стискам палци и  Hug

# 230
  • Мнения: 46
Момичета, племенника се върна невредим и много въодушевен от академията, кабинета, машинките и баткото, който цитирам " ..ми стана много добър приятел защото ми направи зъбчето"  Hug Толкова ми е сладък, утре пак ще ходи  Grinning Не е наплашен изобщо..вече и аз  Mr. Green

# 231
  • Мнения: 187
Преди ден -два си говорихме с нашия татко именно за тръгването към болницата! И се уговорихме да не казваме нито на майка му нито на майка ми! Не заради суеверия или нещо друго, ами просто защото едната няма да спре да се притеснява и най-много и тя да има нужда от лекар по някое време, а другата е такава паника, че просто да не знае човек какво ще направи в следващия момент! И ще им се обадим, когато вече са баби! Аз от сега ги тренирам да не ми звънят всеки ден, че пък като не им отговориш и почват да се филмират и да звънят на пожар... ooooh!
Иначе и аз като somebody вече умирам от скука самичка вкъщи и за това съм толкова активна.... Ама като гледам скоро като си останат и другите вкъщи ще го обърнем съвсем на чат стая  Joy...
За рецептата за козумак: Тя е на баба ми и дано си я спомня цялата, че вече не мога да я питам както до сега!

1l прясно мляко, леко затоплено
1 кг захар
кората на един лимон
3 ванилии, аз често слагам вместо ванилия, една есенция на др. Йоткер
мая, използвам на др. Йоткер която е на всеки 500 гр. брашно по едно пакетче суха мая
8-10 яйца (също на стайна температура, обикновенно ги изваждаше от хладилника предната вечер)
брашно - ами колкото поеме  newsm78 никога не съм гледала колко отива, някъде към 2кг (което означава 4 пакечета мая)

Това е. По-класическа рецепта от това здраве му кажи! Ако искате можете да добавите стафиди, а баба ми правеше и кифлички с мармалад...Много вкусни стават! Тя правеше такива дози и ставаше в 5 сутринта! Аз обаче правя половин доза, защото иначе освен месене на такова количество трябва и да се изпече!
Само, че един съвет от нея: стаята където се месят козунаците трябва да е много топла (тя държеше 30 градуса, а аз винаги над 25) и всички съставки трябва да са със стайна температура... Спомням си, каква пот се лееше от нея докато ги месеше... Ама на баба козунака винаги ставаше много вкусен! Е хайде и аз да си кажа! Много ме бива в колинарията, ама това от баба съм го наследила и съм й много благодарна, пък и нашия татко също! Все му е вкусно на човека... Един ден му викам: А ти кога ще блъснеш по масата като типичен български мъж и да кажеш "Няма ли да се научиш да готвиш,МА?", а той милия "Ами какво да направя като готвиш вкусно...." Та така де, угоявам си домашното животинче! И даже наскоро му вика:" Ти си татко прасе, аз съм мама праска и ще си имаме мал;ко прасенце..." hahaha

# 232
  • Мнения: 79
Здравейте и от мен  Hug
днес цял ден се опитвам да ви изчета и все не стигам до края,
а като вляза пак още толкова сте изписали Simple Smile

И аз имах страшно много болезнен цикъл,даже и аулин не ми помагаше,
и винаги си тръгвах от работа

За упойките мисля да не ползвам

# 233
  • Germany
  • Мнения: 2 019

gmarinova при Косев ходя на консултация и при него мисля да раждам. Малко е странен, но в нашия град няма и голям избор все пак.

# 234
The 1 много се смях Joy и при нас е същата случка ние сме заедно от три години и мъжът уставно се е закръглил с към 10 - 15 килца.На всички подмятания сега отвръща,че е от солидарност към мен ,за да не се чуствам само аз зле че ми тежи и съм огромна.Благодаря за рецептата не съм сигурна че ще се справя сама с 2 кг брашно под формата на тесто
ninand честита ти количка и със здарве да си я бутате.
Fate мерси за рецептите ще ги поразгледам и ако случайно не ме домързи много ще се пробвам.Малко ми е чуденка как ще издържа на толкова горещо ,като непрекъсснато ми е топло и се потя,но и аз съм чувала че за да станат трябва да е много затоплено помещението.
А за раждането и аз мисля на никого да не казваме даже ако може и на таткото да му спестя очакването пред МД бих го направила,че ми е много страхливо момчето и в болниците не се чуства добре.Няма да забравя как беше пребледнял и онемял като видя на видеозона малкото човече вече като човече и да мърда в мен  Joy излезна и каза с глух глас "аз имам нужда от уйски" Joy Joy скъсахме се от смях с моя доктор.Та за това бих му спестила притесненията ако можех.
Ние ще ходим на пазар так че до по късно

# 235
  • Мнения: 1 475
А ще има ли  и други татковци освен моя, които са изявили желание да присъстват на раждането??!!! Wink

# 236
  • Мнения: 9 814
А ще има ли  и други татковци освен моя, които са изявили желание да присъстват на раждането??!!! Wink

Иво, но само докато ме преместят в родилна зала. След това ще чака отвън.

# 237
  • Мнения: 1 027
Водица, мерси за полезната информация   bouquet
Но мен главата ме болеше до припадък цели 6 дни, дори след като ме изписаха продължи да ме боли цял ден  Tired А изпивах наистана огромни количества вода, както ми казаха, но явно си е до организъм както казваш. А възможно ли е причината да е в количеството упойка, което е сложено?

# 238
  • Мнения: 50
А ще има ли  и други татковци освен моя, които са изявили желание да присъстват на раждането??!!! Wink

Разбира се! Моят мъж ще присъства през цялото време - няма значение дали ще е нормално или секцио! И пак се чудя - защо в БГ се приема че мястото на таткото не е там, а в цяла Европа обратното? Имате ли някакви предположения, освен липсата на условия (например обща родилна зала с 2-3 жени вътре)? Дали има нещо в нашата психология,което толкова рязко разделя "мястото на мъжа" и "мястото на жената"?! Просто размишлявам!

# 239
  • Мнения: 1 425
А ще има ли  и други татковци освен моя, които са изявили желание да присъстват на раждането??!!! Wink

И моят мъж ще присъства на раждането  Peace

Може да се пусне анкета в следващата тема за присъствието на бащата.

Общи условия

Активация на акаунт