Великден наближава, стая за бебе ЮНЧЕ мама стяга!!Тема № 52

  • 13 415
  • 275
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 187
За яйцата: в никакъв случай няма да пропусна боядисването! Даже с нетърпение чакам да стане утре! Иначе всяка година правя и козунаци, но тази ще пропусна! Много време отнема, пък и е доста трудоемко! Почти цял ден ми отива в месене и печене, така че тази година ще минем на купени! Нашия татко явно съм го разлгезила и протестира, че няма да хапне домашен ама това е положението! Винаги съм правила за различните празници било то питки, козунаци, но от септември насам не съм правила нищо! Чак на мен взе да ми липсва... Нищо после ще наваксам. Няма да забравя когато за пръв път направих питка на нашия татко! Той и майка му не ядаха цял ден нищо друго само питка и сирене! Много смешно ми стана... И до ден днешен, като чуят, че ще правя нещо и всички се нареждат на масата и им плюцят ушите и друго не ядат!  Joy

# 211
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен!Мале,колко много сте писали.
За козметиката-купих Себамед-крем за чувствителни зони,мокри кръпички,сапун,шампоан и олио.
За яйцата-ще пропусна.
За цикъла-при мен беше ужасноболезнен.Не веднъж съм била на доктор.И на мен ми казаха,,че евентуално след раждането ще ми се нормализила положението и дано така се случи.
Контракциите ми поразредиха вече.
А вчера си напарвихме здрасти с бебка,много интересно си беше подала нещо и стоеше като цицинка на корема няколко минетки. Laughing

# 212
  • Мнения: 69
Запис и от мен, маминки!

Не се карайте, моля ви! Толкова сме задружни, да проявим търпимост и толерантност! Няма прави и грешни, има различни мнения, нека уважаваме различното!

Нашата гостенка се изнесе неочаквано вчера. Като се прибрах, нямаше и помен от нея. Предполагам, че няма да дойде пак, защото ще съм си у нас вече другата седмица и мисля активно да почивам преди големия екшън Simple Smile Но ако стане дума - ще си отстоявам позицията, каквото и да ми коства това!

Днес съм  мнооого тежка, все едно снощи съм качила 10 кила... едвам се движа, краката ми са зле от колената надолу (отекли зверски и болезнени) и не знам как ще изкарам деня. Сигурно е от налягането на въздуха, нямам друго обяснение. Някой чувства ли се по този начин?  newsm78



# 213
  • София
  • Мнения: 597
Аз ще боядисвам яйца, не мога да пропусна момента. Все някакво поверие ще наруша и без да правя нещо специално. Сега пък ми казаха друго, на което много се смях, но не го запомних нещо: като съм затръгвала да раждам, да съм вземела някакво яйце (но не разбрах сурово или сварено  Laughing ) и да съм си го прекарала през пазвата  hahaha Та така нямало да боли много  Joy А, и да сме пазили в дълбока тайна, че отиваме към болницата, пак поради гореспомената причина  #2gunfire Абе голям смях падна.
Дали да се вярва или не е въпрос на личен избор - аз няма да мисля и за това.

Днес съм голяма ревла. Изпратих си писмото на колегите из Европа и те започнаха да ми се обаждат. Голям рев му ударих  Cry
После пък се видях с кака и с племенничката, като малката не я бях виждала от един месец насам. Тя като ме видя, като се затича, като завика "лееельооооо", като ме прегърна, и аз като му ударих един рев.... отново......
Голямо куку съм станала. Ще ме запомнят колегите с това реване.

Мот цикъл също беше много болезнен. Като ученичка редовно повръщах, веднъж дори припаднах. Само с аулин ми минаваше, и то ако го изпия щом ме заболи съвсем малко.

# 214
И аз правя питки сладкиши и изобщо готвя доста добре ( страдам от потомствена скромност  Embarassed ) но никога не съм се хващала да правя козунак,а и от както съм бременна не съм месила питка,но това си има и добрата страна.Открихме ,че мъжът ми може и се справя много по добре сякаш му идва отвътре ,а как му отива само...,нишо че след него в кухнята сякаш е паднала бомба и се налага да правя основно почистване.Ако някой има добра рецепта за козунак нека да я пусне за да се пробваме.Благодаря а покрай козунака май и аз ще боядисвам в крайна сметка яйца пък и ми е приятно.

# 215
  • Мнения: 1 027
Здравейте момичета  Hug
Виждам, че обсъждате упойките ..................а да знаете как боли глава след спиналната и епидуралната  ooooh! бедна ви е фантазията. Който е решил да е с тях да си носи Солпадеин, много силно болкоуспокояващо, което не вреди на кърменето. Така ме съветваха всички в родилното и наистана облекчава, но не съвсем.

Аз яйца ще си боядисвам, не вярвам на поверия, но всеки сам си решава  Peace

# 216
  • Мнения: 187
А, и да сме пазили в дълбока тайна, че отиваме към болницата, пак поради гореспомената причина  #2gunfire Абе голям смях падна.
Аз знам, че не трябвало да знае никой и никой да не те вижда като тръгваш за болницата, за да не се получат усложнения! Това майка ми го разправя и даже си признава един грях към комшийката на първия етаж! Когато тръгвала жената към болницата да ражда майка ми била на терасата да пуши и като я видяла се скрила, ама жената за малко не я изтървали... та това и бил греха и не може да си го прости! hahaha

# 217
  • София
  • Мнения: 6
Аз също ще боядисвам яйца, но по скоро моята дъщеря ще ги боядиса за нея това е голямо изживяване и няма да я лиша. Козунаци ще купим, няма да правя. За болките- ми имам си ги особено след бъбречната криза, на 28 април взимам болничният  45 дена преди раждане и започвам да чакам. Дано всички мама са добре и болките при тях отминат.  Hug Hug Hug

# 218
  • Мнения: 5 022
здравейте момичета Hug

яйца ще боядисвам, аз мисля че по-скоро това за небоядисването идва от там, че боята си е химия, а сега точно трябва да се пазим максимално от всичко Peace та мисълта ми беше боядисвайте с ръкавици Laughing
Малкия утре ще боядисват и в детската градина, още снощи ми даваше зор да боядисваме Laughing
Козунаци не съм месила, майка ми меси всяка година, ние на Великден сме при тях, та е излишно и аз да меся. Тази година бях мераклиика де, но ще ходиме с малкия на РД. Питки аз като Jujkajuj
скормна Embarassed много хубави правя, сигурно и козунак ще мога да омеся Laughing
Днес сортирах, преброих и записах Wink всички налични бебешки дрехи и руеших, че ще купя само 3 бодита с къс ръкав, нещо за изписването и още едно гащеризонче за излизане. Ще има доста подаръци, като знам с малкия как беше, всеки носи по нещо, пък и каквото ми потрябва после ще се взима. Този път не ми се трупа.

# 219
  • Мнения: 64
Здравейте, момичета! Много сте писали днес!

И моят цикъл беше много болезнен (първите 2 дни) в продължение на години - с повръщане, диария, студени вълни, треперене на цялото тяло... някакъв ужас. Помагаше ми и то не съвсем само аулин. После обаче известно време пих противозачатъчни хапчета и след като ги спрях вече не беше толкова болезнено... Майка ми пък казва, че при нея болките са спрели след като е родила за първи път. Така или иначе, и аз като вас съм се чудила как да си облекчавам болките по всякакви шантави начини и ако е подобна болката при контракции бих пробвала някои от моите си методи Simple Smile. На мен ми помагаше обуване на мноооого топли чорапи (напр. термочорапи за ски), даже понякога съм си обдухвала краката и въобще долната част на тялото с тези малките духалки за отопление - много ми помагаше, също топла вана и в по-малка степен много дълбоко дишане. А по Нова година бяхме на гости на наши приятели в Германия и жената, която беше родила наскоро ме пита дали смятам преди раждането да си правя акупунктура. Аз я погледнах така  Shocked, а тя каза, че в Германия това било супер популярно и жените ходели на акупунктура известно време преди термина и много им помагало за безболезнено естествено раждане (там са много против упойките). Естествено, не мисля да си правя акупунктура, то няма и къде в България май, но в тази връзка четох, че акупресурата в специфични точки също облекчавала контракциите и ускорявала раждането. Даже това е един от естествените начини за предизвикване на раждане при жени, които преносват. Та може и това да пробвам...

Яйца мисля да боядисвам - всяка година със сестра ми го правим за цялото семейство. Отделяме по половин ден и много арт ни се получават яйцата  Simple Smile

Никак не съм суеверна, но и аз не бих казала на никого като тръгвам към болницата, за да не се притесняват.

За ритането на бебчето - не мога да се оплача. Хем го усещам как си мърда често-често, хем рядко има силни ритници, освен някой и друг отстрани. Сигурно заради предната плацента ми е по-ниска чувствителността около пъпа.

# 220
  • Мнения: 57
Темата за упойките и окситоцин-а ми е особено болна днес, защото бях на ЖК и коментирахме избрания от мен лекар за раждането.
На курса за бременни (йога) получих мноооого информация за вредата от упойките, и много ЗА естественото раждане и раждането във вода. Правим и разни техники за облекчаване на болката и различни варианти на дишане. Всъщност споменатата тук Роси води курса, та черпим вода от извора... (всичко, което Катя спомена, се препоръчва)

Сега съм в дилема. Дали да раждам в частната клиника, където ще ме планират по всяка вероятност или да избера естественото раждане в някоя от държавните болници.  newsm78 Дори си мисля, че варианта уговорка с акушерка стои като най-адекватен на фона на цялата информация. Да не говоря, че ще ми излезе два пъти по-евтино, ако не включвам ВИП стая. Говоря за Шейново, то ми е най-близо.

Казват, че когато ти дирижират раждането болките са по-силни и наистина се налага упойка, защото бебето тръгва, но все още не е готово, а матката контрахира силно. От там и разкъсванията. Но както някой спомена, от най-голямо значение е позитивната нагласа, желанието да се пребориш и да доведеш бебчето си.

На мамите с труден цикъл от сърце желая това да се промени!   Hug

Док ме "зарадва", че болничния ми започвал от 16ти Май... та още дълго ще ви чета от офиса. Поне идват празници Simple Smile

Promiscuous Girl, как се казва твоят лекар? Нали съм "градска", поне да знам кого съм изтървала Simple Smile

# 221
  • Мнения: 0
gmarinova , и моят болничен е чааааааааааак от 15.05.09г. Но аз ще трябва да идвам на работа поне до края на май месец ( в най-добрия случай ). Аз ще раждам в Шейново, но няма да правя избор на екип. Така съм решила. А моят доки е израждащ в Шейново Mr. Green

# 222
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте, мами! Само още малко за упойките!

... вляха ми Допамин (ако не се лъжа) и се чувствах в една такава безтегловност - чувах лекарите като че ли отдалеко, хем спях, хем бях будна, доста странно състояние, но след 1 час вече бях пушка Grinning.

Допамина не е упойка, а медикамент подпомагащ сърдечната дейност. Най-вероятно става въпрос за Диприван, много лека упойка след която се събуждаш все едно не си спал! Почти няма странични действия и масово се използва в хирургията при много видове операции, когато пациента трябва да заспи!

При спинална и епидурална има разлика, както е написала Петя!
Епидуралната се използва при нормално раждане, за да облекчи болките на майката, но в същото време тя да може активно да напъва, за да изгони плода. При тази упойка чуството за допир остава, само болката я няма.
Спинална се използва при мами раждащи секцио! Тогава се губи не само болката, но и чуствителността от кръста надолу. Обикновено държи няколко часа и родилката не бива да става от кревата, докато не кажат сестрите и докторите. При тази упойка много често срещано явление е:
....а да знаете как боли глава след спиналната и епидуралната  ooooh! бедна ви е фантазията.

Не е задължително, но при много пациенти се случва!  Затова е много важно след като свърши операцията да пиете вода!Поне 2-3 литра за 5-6 часа! Това е така, защото тази упойка намалява вътречерепното налягане, като голяма част от телесните течности /лимфа и кръв/ се съсредоточават в долната част на тялото, кръвното пада. С водата коригирате "тази сухота" и на следващия ден в повечето случаи няма главоболие!

Хайде, стига толкова, че стана като лекция Embarassed

# 223
  • Мнения: 57
Е, Fate, ще имаме много теми за обсъждане до средата май Simple Smile Но пък ти не се преработвай чак толкова! Добре е в последният месец да се движим активно, за да стимулираме слизането на бебето, даже акушерката ми беше казала, по-добре легнала, от колкото седнала.

VodicaHug много полезна информация даваш Simple Smile

# 224
  • Мнения: 1 475
.......пак съм аз, поспах си и сега пак се включвам,много съм досадна, ама няма какво друго да правя, като съм си в къщи newsm65

Vodica,  ще те опровергая или поне моя случай  е друг - моята гин. операция беше със спинална упойка, нямах нито едно от споменатите по-горе  ефекти на тази упойка нито глава ме болеше, нито ми се гадеше! Мъчеше ме страшна жажда - но никой не ми даваше да пия вода, казаха ми, вода, чак след 18.00ч, а в реанимацията ме вкараха в 11ч сутринта- именно за да не повърна от нея!

Зо поверието, че никой не трябвал да знае, като тръгнеш да раждаш ,аз го знам, малко под друга форма, че собствената ти майка не бивала да узнава, че раждаш и то не заради някакво суеверие, а защото нали знаете майките винаги мислят най-лошото, което може да се случи и много се притесняват и да не предадат притеснението си на дъщерите си!!

За цикъла, моя винаги е бил безболезнен, затова сега така се стряскам от всяка болка в корема!!  smile3538

Общи условия

Активация на акаунт