Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 36-та тема

  • 41 609
  • 348
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 424
Чакайте ме и мен,идвам в новата вкусна темичка.Ай, Пепика чудни рогчета си направила,браво!Задължително ще се пробват.Къде да ровя за рецепта обаче?
   Ето я!  Crazy Grinning
   И аз се впечатлих от творението на Пепика! Hug

# 16
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Тея рогчета ще ми провалят диетата ми се струва.

# 17
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Ама сте се развихрили в кухнята уйкенда... аз работих Sad
краси.мира - цялото ти меню ми легна на сърцето ... кажи сега за шоколадовия сладкиш Heart Eyes
Vivian- браво и за твоето меню! Аз също имам късмет половинката ми да приготвя страхотна бистра пилешка супичка.  Друг специалитет, с който "събира очите" на гостите са страхотни варени яйчица, чийто жълтъци разбива с горчица и още незнайни съставки Laughing и после обратно шприцова в разполовените яйца... Може да ги приготвим след Великден - сега избягвам да прекалявам с яйца за да не направя беля по празниците...
Dessij и Пети- страхотни солени печива - соленките и мъфините изглеждат повече от съблазнително...
esy - агнешкото с пресен лук се очертава като хит за празниците Grinning, а твоето определено изглежда страхотно...
labrex - и сладкиша ти със сини сливи е интригуващ,
Цецето - май ми се мярна някъде в твоите творения рецепта за Добруджанска кавърма - това, май е "вълшебната рецепта на баба", която се мъча да приготвя на кулинарния критик вкъщи Rolling Eyes ... защо кавърма newsm78
и накрая Селма - адмирации за "бързашкото нещо" с кокос, което си сътворила bouquet и аз в повечето случаи трябва да се справям "за време"...
Това е скоростно приготвеното ми ястие за вечеря.

Пилешки късчета с ориз на лок.
За себе си днес опитах да експериментирам с диетата си (днес ми е ниско-въглехидратен ден)... храната ми - белтъци, извара, кисело мляко опитах да разбия на пухкава пяна, която да изпека под формата на курабийки в/у хартия за печене - не ставаха за снимане Mr. Green
но ги изядох Grinning

# 18
  • Мнения: 623
темата препуска като бързия влак Simple Smile
Честит Рожден Ден на патерица на Lina dm  bouquet
......докато не съм пропуснала,да питам от предната тема пеп-40 за магданозеното песто и nell@ за сушените мариновани гъби - как ги правите момичета?
Пепика,страхотни са рогчетата Peace

от тези дни:

салата с риба тон - много вкусна,нова рецепта ми е и вече  я правим няколко пъти.......половинката и е голям фен:



крем супа от леща - от Българска Национална Кухня, правя я отдавна .........първите пъти и аз като бабите ни - автентично - с гевгир Crazy,докато се сдобия с пасатор   .............и спанак на фурна

   


мен също ме е обхванала  лудост по мъфините....nordina, Dessi - супер са ви творенията от предната тема - големи спецове сте станали   chef    chef
 Simple Smileето да изтипосам и моите бананови мъфини,вчера случайно попаднах на рецептата и днес ги пробвах - меки и въздушни вътре,отгоре с хрупкав топинг








Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 01:27 от didibu

# 19
  • Мнения: 1 461
 didibu  всичко изглежда вкусноо  Hug
аз искам рецептата на тази салатка с риба тон  Peace

# 20
  • Мнения: 9 153
Дидибу,  ето рецептата за точно това магданозено песто. Иначе аз го правя само от магданоз, зехтин, щипка сол и една-две ск. чесън.

Ти май казваше, че имаш доста банани, ето ти още едни бананови мъфини

и пак поздравления за хубавите снимки   bouquet

nell@, аз също се интересувам от сушените мариновани гъби  Peace

Пеп, на тези рогчета отдавна им се чудя, заради голямото количество мас и олио. Наистина ли не е много  newsm78 newsm78 И не са мазни, като ядеш?

# 21
  • varna
  • Мнения: 676
Esy,тази агнешка глава в шкембе изглежда много интересно.Я сподели как успя да я напъхаш там????? Grinning Grinning Grinning

# 22
  • Мнения: 2 708
Еси великолепие просто това твойте снимки не се трае Party Party Party
Дидибу - чудесно си сервирала салатката с рибата тон - много ми се дояде Peace

Пепика - това е умопомрачително просто, като го гледам и ми е ясно че е гъзонабухвател, но си представям просто вкуса.

И за завистниците, само да уточня, че все още не спа, ами чак от утре съм в отпуск и то за да се пробвам да правя козунак, в четвъртък яйцата да си наклепам и чак в петък може и да се наСПА. Crossing Arms та чак след Великден ще стана hahaha hahaha hahaha Аз не разбрах обаче срама за какво е - ама нали не схващам много от козунаци... Blush ама разреза някак изприщен изглежда, това ли е приблема, като сипаничев hahaha така ли се казва. Иначе от вън си ми харесва. Но затова пък блокчетата кокосовите бая си спестила шоколада като гледам Joy Joy Joy аз се мацотих до уши всички страни да омажа, тя моля ви се хитрицата, само отгоре плоьокнала малко и айдееееееееееееее........  Wink Wink Wink

Утре ще е денят Х за мен hahaha hahaha hahaha

# 23
  • Мнения: 7 424
Селма - адмирации за "бързашкото нещо" с кокос, което си сътворила bouquet и аз в повечето случаи трябва да се справям "за време"...

    Май,ме бъркаш с някой.  smile3506 Със сигурност скоро не съм творила нищо подобно.......  33uu
    Кое е "бързашкото нещо" с кокос,че ме заинтригува? Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 09:12 от Селма

# 24
  • Мнения: 9 153
Селма - адмирации за "бързашкото нещо" с кокос, което си сътворила bouquet и аз в повечето случаи трябва да се справям "за време"...

    Май,ме бъркваш с някой.  smile3506 Със сигурност скоро не съм творила нищо подобно.......  33uu
    Кое е "бързашкото нещо" с кокос,че ме заинтригува? Simple Smile

не може обаче да се отрече, че напоследък си доста намесена  hahaha hahaha в чуждите манджи  Hug

и да не е съвсем флуд показвам си закуската - топли сандвичи с айран  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 223
вечерята от снощи Blush
салатка
пилешки филета
пресни картофки със зелен лук, чесън и копър

и да се похваля и тук с великденските си курабийки на клечка, вдъхновени от Natalyna, разбира се  bouquet

отивам да чета за козунаците, че тази година за пръв път ще меся  chef; дано се получат Praynig

# 26
  • Мнения: 7 424

    Май,ме бъркваш с някой.  smile3506 Със сигурност скоро не съм творила нищо подобно.......  33uu
    Кое е "бързашкото нещо" с кокос,че ме заинтригува? Simple Smile

не може обаче да се отрече, че напоследък си доста намесена  hahaha hahaha в чуждите манджи  Hug

[/quote]
     smile3521 Crazy Crazy Crazy  newsm62  Hug




    mitsie ,курабийките ти са страшно красиви!
    А за козунаците....И аз ще съм "първескиня" тази година,ако се наканя де! Laughing

# 27
  • Мнения: 118
Добро утро на всички. Пак страхотни неща сте показали. Еsy, може ли рецептата за баницата с картофи. Изглежда страхотно, пък и тези дни съм на такава вълна. Направих твоя картофен хляб. Стана превъзходен.

# 28
  • Мнения: 1 197
Забравих кой беше питал за гъбите  Embarassed,извинявам се за което за тях се вдъхнових от тук ,но попромених малко рецептата,защото ми писна от маслини и ги обърках с подправки.Мащерка,пиган и черен пипер.

За киша аз киш по точна рецепта никога не съм правила,по простата причина,че за мен това е ястие,в пълнежа,на което има много възможности за експериментиране.Просто сложих в пълнежа една опаковка топено сирене,около 150гр.лопуш,една шепа царевица и пресни зелени подправки.Това е.
mitsie тези сладки  #Crazy,като нартисувани толкова са хубави.

didibuще може ли рецептата за спанак на фурна,изглежда много-много вкусно.

Аз днес сигурно нищо няма да готвя,че ще ходя на изписването на племеницата от родилния и няма да ми остане време.

Приятен и кулинарно вдъхновен ден.  bouquet

# 29
  • Мнения: 319
Да се запиша и аз в новата тема, не че има с кой знае какво  Blush
От предната тема едни соленки на Pety си заплюх
esy както винаги супер  bouquet
Пепика а пък твойте рогчета и гевречето как апетитно изглеждат  smile3501
mitsie много хубави курабийки  newsm51

И аз ще се пробвам тази година с козунаци за първи път сега си избирам рецепта, ако някой знае изпитана за начинаещи моля да помага  Praynig

От мен снощи Кюфтета по Чирпански

И за закуска едни Кренвиршки "осморки" /не успях да открия откъде бях виждала техниката на оформяне мисля че labrex някъде из темите беше дала линк към един руски форум, но не съм сигурна, така че се извинявам ако някой друг е автора  Embarassed/
 

Приятен ден!

Общи условия

Активация на акаунт