Какво ни кара да говорим за бебето с "НИЕ"?

  • 8 291
  • 166
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Според мен защото дъщеря ми си е част от мен и предполагам това е причината. Иначе аз лично избягвам да говоря в мн.ч. но се случва понякога

# 76
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Използвам "ние " често , но ми идва отвътре някак си , може би чувствам дъщеря ми като част от себе си , като най-хубавата ми част . Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 1 354
Според мен е въпрос на избор Peace едни говорят така, други не.

# 78
  • София
  • Мнения: 12 557
Майката и детето са едно цяло в началото, а в известен смисъл и завинаги. Не означава, че не са отделни личности, но са свързани повече от всички други хора на земята. Майката приема детето за част от себе си, а и това е така по време на бременността и донякъде е така в първата година, че и след нея. "Акате ли?"- ами акаме много пъти, а напоследък малчо се опитва да ака в гърне и наистина го правим заедно... или почти.  Laughing Детето и майката са едно цяло и за другите хора. Не сте ли забелязали, че другите се отнасят с детето така както се отнасят с майката? За другите това не е просто дете, а детето на майката и това е така дори и за бащата. А за въпросите на другите има и още-  съгласете се, че с въпрос съдържащ "вие" се избягват поне няколко конфузни ситуации- да се сбърка момче с момиче, да се сбърка името /ако човека вече трябва да го знае/, да се обърне внимание само на детето, а майката да бъде пренебрегната.

 А и защо всички трябва да постъпваме еднакво и защо трябва да оценяваме негативно стила на другите? Една позната се дразнеше, че бабите и надничат в количката. Аз, пък ги заговарям и повечето признават, че таят носталгия по майчинството, защото това е бил много щастлив период от живота им.
За мен е важно как се чувстваме ние, а не как ни именуват другите и дали се дразнят от нашето ние. Важни са ми обичта и щастието, а не граматиката.

# 79
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз също чувствам детето си част от мен, ама не говоря на "ние".
Мен лично ме дразни, когато се обръщат към детето ми по този начин. Винаги ми е звучало обидно. И имам чувството, че ми дълбае ушите такова обръщение, независимо кой и с каква цел го използва (изключваме случаите, когато се използва логически вярно).

И да, използвам съвсем съзнателно и нарочно "невъзпитани" отговори и то с основната цел да натвърдя на отсрещния човек, че не ми е приятно да ме питат "Колко зъба имате?" (аз пълен набор от 30 и колкото са там, детето ми - 5), "На колко сте?" (аз съм на 23 години, сина ми на - 10 месеца) и прочие класически въпроси. И познайте какво, след като два-три пъти засека някого по този начин, престават да ми говорят на "ние". И всички са доволни!

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Според мен защото дъщеря ми си е част от мен и предполагам това е причината. Иначе аз лично избягвам да говоря в мн.ч. но се случва понякога
И аз така.

# 81
  • Мнения: 108
Детето ми е най-хубавото нещо, което ми се е случвало досега и което имам на този свят. Винаги съм я чувствала и ще я чувствам като част от себе си, нооооо тя си е отделна личност. Не говоря на "Ние" и не ми харесва тази форма на изразяване. Когато упорито и досадно ме питат Вие това, Вие онова, понякога реагирам остро и отговарям грубо, но пък пресичам кръстосания разпит от раз.

# 82
  • Мнения: 134
Рядко говоря на "ние" (предимно когато съм с други майки), но постоянно мисля по този начин и няма как да бъде друго. За мен няма "аз" в майчинството. "Аз" съм жена, съпруга, дъщеря и т.н., но когато става дума за майчинството сме "ние". Когато синът ми е болен, тъжен, огорчен... по същият начин се чувствам и аз. Гордея се с успехите му, в голяма част те са и мои успехи като родител. От мига, в който видях положителен тест "ние" сме едно цяло в моите представи!

Грозно е когато някой се подиграва, че друг използва "ние", това няма нищо общо с обезличаването на майката. Просто всички ние живеем чрез радостите и успехите на децата си.
Браво за думите,напълно те подкрепям.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 185
За мен в началото бебето ми беше толкова мъничко и беззащитно, че ума ми не го побираше как може да оцелее отделно от мен! През този период говорех за него с "ние"! Така го усещах! Изведнъж, сина ми стана на 1 година и аз видях едно пораснало, доста самостоятелно, изследователче на света! От този миг той стана "Сина ми", "Марти"! "Ние" изчезна!

# 84
  • Мнения: 718
Преди много се дразнех от това І-во лице, множествено число, но въпреки това сега от време на време се изпускам и го използвам  Crazy

# 85
  • Мнения: 3 743
Не го намирам нито за смешно, нито за странно. И аз съм го употребявала понякога. Не съм казвала никога "акаме", "повръщаме" или " болни сме", но пък съм казвала " готвим" или "чистим". Очевидно е, че го правя само аз, но ми харесва да си мисля, че стоейки до мен, детето ми помага. Grinning

Съгласна съм с това Peace. Аз най-често го използвам, когато говоря по телефона и някой ми зададе не по-малко безсмисления въпрос "Какво правите?" hahaha

# 86
  • Мнения: 616
Аз най-често го използвам, когато говоря по телефона и някой ми зададе не по-малко безсмисления въпрос "Какво правите?" hahaha
Хехехех ами какво да те пита, нали сте две, все пак  Wink аз като звъня на майак ми, нищо, че няма бебе, питам Какво правите? в това число се включва баща ми, брат ми...  Sunglasses

# 87
  • Мнения: 3 743
Ми винаги ми е бил тъп този въпрос. Аз говоря по телефона, това е ясно Rolling Eyes, така че ако отговоря "спим", е логично кой точно спи Wink

# 88
  • Мнения: 275
Не използвам множествено число. Искам да възпитам сина си като индивидуалист.

# 89
  • София
  • Мнения: 5 079
Любовта, бременността, когато съвсем естествено и типично сме се възприемали като едно цяло. Туйто. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт