ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 552
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 899
Иглика, пиши им чрез формата за обратна връзка!
Това са все важни въпроси!

# 16
  • Мнения: 1 147
Записвам се да следя ...

# 17
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 577
Запис да чета

# 18
  • Мнения: 4 020
Записвам се да следя ...

Аз пък се отписвам да следя. Поне за  днес  Laughing

# 19
  • Мнения: 575
Цитат на: ИСОДГ
Цитат на: Мотивация
Аз друго искам да питам,
Съпругът ми е редовен студент в СУ "Климент Охридски", защо системата ви не го генерира автоматично и не му дава точки? Посочила съм и местоработата му, да не би тези критерии да се бият помежду си?! Или това да е само във вашата система?!?


"К3. Родител, който е редовен студент във ВУЗ на територията на Столична община – по 1 т. за родител"

K2 и К3 се изключват взаимно. Може да получите максимум 2 т. общо по двата критерия. Ако едновременно работите и сте редовни студенти, няма значение кое ще обявите като трудов статус.

И как така се изключват взаимно? Нали са критерии- 1. мъжът ми работи, 2.е студент, и то редовен?!? Кой и къде е посочил че се изключват взаимно?!?

# 20
  • София
  • Мнения: 966
Цитат на: ИСОДГ
Цитат на: Мотивация
Аз друго искам да питам,
Съпругът ми е редовен студент в СУ "Климент Охридски", защо системата ви не го генерира автоматично и не му дава точки? Посочила съм и местоработата му, да не би тези критерии да се бият помежду си?! Или това да е само във вашата система?!?


"К3. Родител, който е редовен студент във ВУЗ на територията на Столична община – по 1 т. за родител"

K2 и К3 се изключват взаимно. Може да получите максимум 2 т. общо по двата критерия. Ако едновременно работите и сте редовни студенти, няма значение кое ще обявите като трудов статус.

И как така се изключват взаимно? Нали са критерии- 1. мъжът ми работи, 2.е студент, и то редовен?!? Кой и къде е посочил че се изключват взаимно?!?

Така са го приели. Отчита точка или на едното или на другото. По същата логика ако някой работи на 2 места, 2 точки ли трябва да има?

# 21
  • Мнения: 1 380
Цитат на: ИСОДГ
Цитат на: Мотивация
Аз друго искам да питам,
Съпругът ми е редовен студент в СУ "Климент Охридски", защо системата ви не го генерира автоматично и не му дава точки? Посочила съм и местоработата му, да не би тези критерии да се бият помежду си?! Или това да е само във вашата система?!?


"К3. Родител, който е редовен студент във ВУЗ на територията на Столична община – по 1 т. за родител"

K2 и К3 се изключват взаимно. Може да получите максимум 2 т. общо по двата критерия. Ако едновременно работите и сте редовни студенти, няма значение кое ще обявите като трудов статус.

И как така се изключват взаимно? Нали са критерии- 1. мъжът ми работи, 2.е студент, и то редовен?!? Кой и къде е посочил че се изключват взаимно?!?

Така са го приели. Отчита точка или на едното или на другото. По същата логика ако някой работи на 2 места, 2 точки ли трябва да има?
точно така.....

# 22
  • София
  • Мнения: 4 035
Цитат на: ИСОДГ
Цитат на: Мотивация
Аз друго искам да питам,
Съпругът ми е редовен студент в СУ "Климент Охридски", защо системата ви не го генерира автоматично и не му дава точки? Посочила съм и местоработата му, да не би тези критерии да се бият помежду си?! Или това да е само във вашата система?!?


"К3. Родител, който е редовен студент във ВУЗ на територията на Столична община – по 1 т. за родител"

K2 и К3 се изключват взаимно. Може да получите максимум 2 т. общо по двата критерия. Ако едновременно работите и сте редовни студенти, няма значение кое ще обявите като трудов статус.

И как така се изключват взаимно? Нали са критерии- 1. мъжът ми работи, 2.е студент, и то редовен?!? Кой и къде е посочил че се изключват взаимно?!?
Смисъл на тези два критерия е един и същ - родителят не си е вкъщи и не може да гледа детето, това че съвметсява повече от едно неща поради условията в държавата не е от значение. По принцип, ако си редовен студент, не би трябвало да можеш да работиш, щом успяваш - ок, но не получваш за това 2 точки.

# 23
  • Мнения: 4 915
...И как така се изключват взаимно? Нали са критерии- 1. мъжът ми работи, 2.е студент, и то редовен?!? Кой и къде е посочил че се изключват взаимно?!?
Дават се точки за заетост - работа, учене. Едно от двете. Няма значение кое.

# 24
  • Мнения: 38
Благодаря, момичета..

Друг въпрос - има ли някакво допълнително условие за децата, родени 2006 г., но след септември. Дъщеря ми е родена на 31.12.2006, системата я записа на база ЕГН-то с рождена дата 31.01.2007! Съответно вчера установих, че с тази ИЗФАБРИКУВАНА НЕИЗВЕСТНО КАК ДАТА не мога да избирам детски градини, разбира се, защото не влизаме в групите. Никъде не намерих информация по въпроса. Тук пишещият представител на ИСОДГ не отговори на въпроса ми.


Аз попитах екипа,понеже сина ми е роден ноември и ми казаха,че ако го класират в ЦДГ,ще го вземат,нищо,че септември няма да е направил още 3 г.,но иначе това,което се е случило с теб с датите вече е грешка според мен Naughty

# 25
  • Мнения: 1 167
И аз да вляза в час.

# 26
  • Мнения: 562
Добре де, кога наистина ще видим допълнителните точки от ДК?  Thinking

# 27
  • Мнения: 147
Записвам се да следя, как да действам със системата,
че сама не се оправям Embarassed

# 28
  • Мнения: 109
Извинете ме за глупавия въпрос, но как мога да разбера кога е приема на дадено ОДЗ, ЦДГ и т.н. - чувала съм, че някои имат прием само по веднъж, други - по 2 пъти в годината. Аз отскоро живея в Борово - много моля, ако някоя майка чете в момента, да ми каже, има ли детско заведение в района, което да има 2 приема? Детенцето ми е на 6 месеца и за първия прием през септември е още малко...

# 29
  • Мнения: 1 255

Моля, не преекспонирайте проблемите!


Повечето потребители нямат проблем с обновяването на профилите, критериите, кандидатурите или списъците. Те и не пишат във форума, защото нямат нужда.

Много често за проблеми, които се дискутират във форума и засягат малко потребители се създава впечатление, че са масови. Това най-често въобще не е вярно. Има проблеми с някои профили и ние ги решаваме, но масови проблеми няма.

Моля, имайте предвид този ефект на преекспониране на проблемите, когато четете и дискутирате тук.

Благодаря за разбирането!

Я.Дж.

Общи условия

Активация на акаунт