ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 638
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 114
и аз да питам дали правилно съм разбрала, че тези деца които са по първите места и общо взето са едни и същи, в по-голямата си част са с точки по социалните критерии и ще заемат квотата от 40%. От това, което говорихте тук следва, че в дадена градина те ще бъдат класирани по първо желание, а в останалите квотата най-вероятно няма да се запълни и местата за нея ще стоят блокирани  за нормалните деца за 4 класирания. Много тъпо излиза, мислех си аз че 40% са много и сега вероятно ще се потвърди и всички ще чакаме 4 класирания....

# 991
  • София
  • Мнения: 545
blanc, мерси за отговора, а ДГ е 151 на ул. Мърфи 1

# 992
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте, искам да попитам нещо, не знам дали има нужда да пращам запитване чрез обратната връзка до ИСОДГ, първо ще питам вас.
Като вляза в системата мога само да променям профилите на членовете на семейството, но нямам нищо свързано с кандидатурите. Нямам нищо, освен бутон "НАЧАЛО"в левия сектор на страничката.
Нямам никъде списък с кандидатури, точки, детски градини и т.н.
Абе, нищо!
Така ли е с всички или трябва да сигнализирам за проблем?
Притесних се заради този тескст:

Какво да правите, като завършите четвъртата стъпка:

На четвърта стъпка трябва да актуализирате профилите:

   1. въведете необходимите данни в профилите на родителите и децата;
   2. прегледайте критериите и да заявите тези, които отговарят на Вашата ситуация;
   3. прегледайте списъка с кандидатури и ги подредете по ред на желанията;
   4. добавете или премахнете кандидатури, ако искате.


Сина ми е записан в едно ОДЗ в момента, но аз искам да кандидатствам и в нашия квартал/сега пътуваме с него до квартала в който работя/, да не би заради това да нямам право да кандидатствам на друго място?Макар, че в такъв случай би трябвало да имам поне бутон преместване, ама и това нямам.
Ще съм благодарна ако някой отговори.


Няма специален бутон преместване. Трябва да кандидатствате на общо основание. Ако бъдете класирани на новото място, ще отпишете дететео от едната градина и ще го запишете в другата.

Благодаря за отговора за прехвърлянето!
Моля, да отговорите и на първата част от запитването ми! То ми е по-важно.
В момента нито знам колко точки имаме, нито помня даже коя детска градина бях написала на първо място от възможните 4 в квартала ни.
Нямам никаква информация. Влизам в http://kg.sofia.bg/?page=home , след това пиша във "ВХОД В СИСТЕМАТА" и-мейла си и паролата. Като вляза там имам само профилите на семейството. В лявото поле имам само бутон НАЧАЛО. Никъде нямам КАНДИДАТСТВАНЕ или КЛАСИРАНЕ, или ТОЧКИ или нещо подобно както беше преди.
Всъщност мога да перефразирам въпроса си - КЪДЕ ДА ВИДЯ КАНДИДАТСТВАНИЯТА И ТОЧКИТЕ НА МОЕТО ДЕТЕ?От изброените по-горе 4 точки на Четвъртата стъпка аз мога да направя в момента само 1-вата. Всички останали точки липсват при мен...

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 13:28 от ludmilana

# 993
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 425
ludmilana, след като влезеш в с-мата, влез в профила на детето (като кликнеш върху връзката с името му) и виж левия панел. Там са кандидатурите, кореспонденцията и т.н. Връзките не излизат веднага след вход в системата, затова си се дезориентирала сигурно. Grinning

Пиши, ако не съм се изразила ясно! Hug

# 994
Здравейте,някой има ли представа защо срещу кандидатурите на децата не пише точките от допълнителните критерии,и ако сме с равни точки и подточки с други деца как ще се определи кое е по нагоре в списака.
Благодаря!

# 995
  • sofia
  • Мнения: 8 945

Нямам никаква информация. Влизам в http://kg.sofia.bg/?page=home , след това пиша във "ВХОД В СИСТЕМАТА" и-мейла си и паролата. Като вляза там имам само профилите на семейството. В лявото поле имам само бутон НАЧАЛО. Никъде нямам КАНДИДАТСТВАНЕ или КЛАСИРАНЕ, или ТОЧКИ или нещо подобно както беше преди.
Горе, точно под жълтата лента (лого) има три бутона Начало, Деца и Родители. Като кликнеш на Деца и в ляво вече ти се появяват бутони класирания, точки, кандидатури и т.н

# 996
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 994
Здравейте,някой има ли представа защо срещу кандидатурите на децата не пише точките от допълнителните критерии,и ако сме с равни точки и подточки с други деца как ще се определи кое е по нагоре в списака.
Благодаря!
Виж първият пост на темата.

# 997
  • Мнения: 277
За съжаление от ЕСГРАОН няма да ни съдействат.
Имах подобно подозрение. Много неприятно
А в какво се изразява евентуалното (вече отказано) съдействие на ЕСГРАОН? Простете невежеството ми. Peace

Просто не искат или не могат (в което се съмняваме) да съдействат, за да сверим въведените заявления за ЕГН и други данни. Това не е фатално, но ще доведе до повече отказани записвания и повече възможности за нерегламентиран прием.

Здравейте,
Не може ли да бъдат задължени от дирекция Образование или по друг начин. Веднага ще обясня защо това ме притеснява. Познавам майка, която възнамерява да се възползва от критерия баба/дядо като посочи ЕГН на сестрата на бабата, която действително работи в ДГ. Тя смята после при проверката на място да се "отблагодари" на директроката за разбирането и така да запише детето си. Такива примери ще има много Cry и трябява да има начин да се предотвратят!

Не могат да задължат ЕСГРАОН да им позволи сверяване на данни с тяхната система , та това са лични и защитени данни, то ако можело така всяка  градина , във всеки град да има достъп до тази информация Naughty Naughty Naughty... Как и кой ще гарантира, че няма да има злоупотреби с тези данни?!
Още в самото начало писах, че няма как да стане това с връзката с ЕСГРАО!

# 998
  • София
  • Мнения: 1 056
Благодаря, златни сте!
Ама, че глупаво се чувствам, толкова елементарно било!
  bouquet

# 999
  • Мнения: 1 255
Здравейте. Искам да попитам нещо свързано с класирането.

В списъците на някои от градините, за които кандидатства моето дете, на челни позиции с най-високи точки са, с малки изключения, едни и същи деца. Както и да са им подредени желанията точките им са все високи. Това е ми е ясно защо. Обаче, когато се извърши първото класиране, тези деца ще бъдат приети във всички градини ли?  И после, останалите ще чакаме да видим къде ще се запишат те, за да мръднем ние по-напред, така ли е?  Ако е така, то значи, че и след на първо класиране нищо няма да е напълно ясно.  newsm78

Точно това е причината да твърдим, че списъците сами по себе си не са добра индикация за шансовете. Разбира се, че ако някой бъде класиран в една градина, той автоматично ще отпадне от опашките на всички други градини и те ще се преместят напред.

Поради наличието на гранични групи и други фактори, ще има нужда от няколко класирания, за да се запълнят всички места. Ще има и отказани записвания, които ще освобождават места за следващото класиране.

# 1 000
  • Мнения: 1 255
За съжаление от ЕСГРАОН няма да ни съдействат.
Имах подобно подозрение. Много неприятно
А в какво се изразява евентуалното (вече отказано) съдействие на ЕСГРАОН? Простете невежеството ми. Peace

Просто не искат или не могат (в което се съмняваме) да съдействат, за да сверим въведените заявления за ЕГН и други данни. Това не е фатално, но ще доведе до повече отказани записвания и повече възможности за нерегламентиран прием.

Здравейте,
Не може ли да бъдат задължени от дирекция Образование или по друг начин. Веднага ще обясня защо това ме притеснява. Познавам майка, която възнамерява да се възползва от критерия баба/дядо като посочи ЕГН на сестрата на бабата, която действително работи в ДГ. Тя смята после при проверката на място да се "отблагодари" на директроката за разбирането и така да запише детето си. Такива примери ще има много Cry и трябява да има начин да се предотвратят!

Не могат да задължат ЕСГРАОН да им позволи сверяване на данни с тяхната система , та това са лични и защитени данни, то ако можело така всяка  градина , във всеки град да има достъп до тази информация Naughty Naughty Naughty... Как и кой ще гарантира, че няма да има злоупотреби с тези данни?!
Още в самото начало писах, че няма как да стане това с връзката с ЕСГРАО!

Напротив. Точно по новия закон за електронно управление ЕСГРАОН са задължени да осигурят такава връзка. Личните данни в ИСОДГ са защитени точно по същия начин - според изискванията на Закона за защита на личните данни.

# 1 001
  • Мнения: 7 947
е тогава защо в момента е невъзможна тази проверка  newsm78

# 1 002
  • Мнения: 1 255
Здравейте, искам да попитам нещо, не знам дали има нужда да пращам запитване чрез обратната връзка до ИСОДГ, първо ще питам вас.
Като вляза в системата мога само да променям профилите на членовете на семейството, но нямам нищо свързано с кандидатурите. Нямам нищо, освен бутон "НАЧАЛО"в левия сектор на страничката.
Нямам никъде списък с кандидатури, точки, детски градини и т.н.
Абе, нищо!
Така ли е с всички или трябва да сигнализирам за проблем?
Притесних се заради този тескст:

Какво да правите, като завършите четвъртата стъпка:

На четвърта стъпка трябва да актуализирате профилите:

   1. въведете необходимите данни в профилите на родителите и децата;
   2. прегледайте критериите и да заявите тези, които отговарят на Вашата ситуация;
   3. прегледайте списъка с кандидатури и ги подредете по ред на желанията;
   4. добавете или премахнете кандидатури, ако искате.


Сина ми е записан в едно ОДЗ в момента, но аз искам да кандидатствам и в нашия квартал/сега пътуваме с него до квартала в който работя/, да не би заради това да нямам право да кандидатствам на друго място?Макар, че в такъв случай би трябвало да имам поне бутон преместване, ама и това нямам.
Ще съм благодарна ако някой отговори.


Няма специален бутон преместване. Трябва да кандидатствате на общо основание. Ако бъдете класирани на новото място, ще отпишете дететео от едната градина и ще го запишете в другата.

Благодаря за отговора за прехвърлянето!
Моля, да отговорите и на първата част от запитването ми! То ми е по-важно.
В момента нито знам колко точки имаме, нито помня даже коя детска градина бях написала на първо място от възможните 4 в квартала ни.
Нямам никаква информация. Влизам в http://kg.sofia.bg/?page=home , след това пиша във "ВХОД В СИСТЕМАТА" и-мейла си и паролата. Като вляза там имам само профилите на семейството. В лявото поле имам само бутон НАЧАЛО. Никъде нямам КАНДИДАТСТВАНЕ или КЛАСИРАНЕ, или ТОЧКИ или нещо подобно както беше преди.
Всъщност мога да перефразирам въпроса си - КЪДЕ ДА ВИДЯ КАНДИДАТСТВАНИЯТА И ТОЧКИТЕ НА МОЕТО ДЕТЕ?От изброените по-горе 4 точки на Четвъртата стъпка аз мога да направя в момента само 1-вата. Всички останали точки липсват при мен...

Деца, родени 2005 г. и по-големи са по стария регламент. Те нямат точки, а само три вида предимство - вижте таб "Предимства". Вероятно Вашето дете е по стария регламент.

# 1 003
  • Мнения: 1 255
е тогава защо в момента е невъзможна тази проверка  newsm78

Защото няма желание от страна на тази организация. Например, от НОИ има съдействие.

# 1 004
  • Мнения: 1 255
и аз да питам дали правилно съм разбрала, че тези деца които са по първите места и общо взето са едни и същи, в по-голямата си част са с точки по социалните критерии и ще заемат квотата от 40%. От това, което говорихте тук следва, че в дадена градина те ще бъдат класирани по първо желание, а в останалите квотата най-вероятно няма да се запълни и местата за нея ще стоят блокирани  за нормалните деца за 4 класирания. Много тъпо излиза, мислех си аз че 40% са много и сега вероятно ще се потвърди и всички ще чакаме 4 класирания....

4 класирания са само 4 седмици. Няма за какво да се притеснявате. Всички свободни места ще бъдат заети.

Общи условия

Активация на акаунт