За епизиотомия

  • 4 476
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 96
Здравейте мамита,как се разбира кога е зараснал шева и до колко време зараства

# 1
  • Мнения: 36
Мен спря да ме боли след около седмица, а кога напълно е зараснал не знам. На контролният преглед около 40 дни след раждането всичко беше ОК.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 006
Взимаш едно огледалце, събираш смелост и поглеждаш. Мисля, че след около две седмици ми бяха паднали конците. Два месеца по-късно нямаше и следа.

# 3
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ами шева зараства бързо, но болката и най-вече "опъването" при мен продължи с месеци.

# 4
  • Мнения: 2 447
Не съм се замисляла след колко време е зараснало.Спря да ме боли и опъва след като падна и последния шев.45 дни след раждането бях на преглед и всичко беше ок.

# 5
  • Мнения: 9 814
Взимаш едно огледалце, събираш смелост и поглеждаш. .......

 Peace
Две седмици след раждането бях на гинеколог, човекът не можа да познае, че съм шита- имам 4 шева.
Моите конци бяха копринени и ги свалиха на 4-ия ден в болницата.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 535
Две седмици не можех да седна  Rolling Eyes. Не знам кога е зараснал, но се престраших да отида на преглед доста по-късно  Embarassed

# 7
  • Мнения: 8 242
На 3 ден, след като ми свалиха конците, 2 от "шевовете" се отвориха.. И като сейнаха едни дупки.. като текна една кръв с гной.. Страшна работа  ooooh!
1 месец по дренажи и хирурзи всеки ден, докато се затворят..
2 месеца не можех да си седна на Дто..
Някъде до към годинката ги усещах доста натрапчиво, може би внушението ми беше повече, но.. ми трябваше повече от година, че да забравя, че ги има  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 552
Ами шева зараства бързо, но болката и най-вече "опъването" при мен продължи с месеци.
И при мен така.Опъване усещах около месец и половина след раждането.

# 9
  • Мнения: 46
На мен ми се отвори раната след като свалиха конците и се наложи 1 седмица да я обработват с антибиотик,за да се изчисти гнойта и пак ме шиха.Пак се отвори след свалянето на конците малко  Crazy и 10 вечери се киснех по 15 мин.в тетра и ходя(все още) на лазеротерапия-по 20 мин.ми облъчват с лазер раната и след 10 продцедури има подобрение-дупчицата се затваря и уплътнението от шевовете намаля видимо всеки ден и не чувствам вече опъване или болки.Може би има усложнение при мен защото имам алергия към метали и от иглата да се е получило  newsm78 Вижда му се края. Peace

# 10
  • Мнения: 9 973
отиваш на контролен преглед

# 11
  • Мнения: 1 053
На мен ми зарастна на 2 седмица(имах 5 шева),но бебка е ве4е на 40 дни и още усещам опьване и ного внимателно сядам.А ина4е 3 седмици едвам сядах ooooh!..

# 12
  • Мнения: 2 013
Ами шева зараства бързо, но болката и най-вече "опъването" при мен продължи с месеци.
И при мен така.Опъване усещах около месец и половина след раждането.

Аз все още усещам опъване,особено когато клекна.
Мислех,че конците са ми паднали преди 3 месеца,но вчера на превръзката си видях конец от вътрешните (в МЦ съм)  Shocked
Сори,че задавам въпрос в чужда тема,но са минали 4м. от раждането?!  newsm78

# 13
  • Мнения: 316
Зависи от организма. На мен ми трябваха ок. два месеца, за да започна да се чувствам що годе конфортно - без дърпания и болки.

# 14
  • Мнения: 666
След десет дена бях като нова,но все пак имах само 3 шева  Peace

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Имах пет шева.Много бавно се възстанових , защото единия набра , а и кожата ми беше адски суха и възпалена след йода , с който ме "поливаха" в болницата.

# 16
  • BG
  • Мнения: 1 900
И при мен бързо зарастна шева(но не беше епизиотомия,а от само себе си се разкъсах),но ме боля доста време.

# 17
  • София
  • Мнения: 104
Аз съм от позитивните и ще успокоя бъдещите майчета. Имах само епизиотомия - без други шевове - против не съм била, защото и аз и доктора знаехче, че бебето ще е голямо - е излезе 4300кг.  Не ме е боляло и не ме е опъвало после, още сутринта си седях на д-то все едно не е имало нищо, друг е въпроса че ме беше страх да се пипна отдолу, само се плисках с чайче от смрадлика 10дни. Конци не са ми махали, защото бяха от тези дето сами си падат. Даже наскоро като ходих на преглед /пак при същия доктор/ се смяхме да ми каже къде все пак ме е кълцал, че така и не разбрах - от ляво ли отдясно ли - та ми показа човека.   bouquet за добрата работа

# 18
  • Мнения: 718
Боля ме първата седмица, усещах го 1 месец, после всичко беше ок Peace

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Имах зверски много външни шевове. Възстанових се много трудно и ми отне доста време. Мъжът ми се занимаваше с обработването на раната( мажеше ме с разни мехлеми) и следенето за зарастването й.
Общо взето при мен всичко отшумя към втория месец на бебето  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 740
Боля ме първата седмица, но докато паднаха шевовете леко ме опъваше , след месец нямах проблеми.

# 21
  • Мнения: 108
Болеше си ме поне две седмици, горе долу и тогава ми паднаха и конците. Усещам дърпане от време навреме, ама не съм ходила още на контролен преглед,

# 22
  • Мнения: 603
Даже наскоро като ходих на преглед /пак при същия доктор/ се смяхме да ми каже къде все пак ме е кълцал, че така и не разбрах - от ляво ли отдясно ли - та ми показа човека.   bouquet за добрата работа
това цепване всъщност какво точно представлява, аз си мислех че е вертикален разрез ... извинете ме за невежеството, но не мога да си представя какво представлява

# 23
  • Мнения: 2 013
Даже наскоро като ходих на преглед /пак при същия доктор/ се смяхме да ми каже къде все пак ме е кълцал, че така и не разбрах - от ляво ли отдясно ли - та ми показа човека.   bouquet за добрата работа
това цепване всъщност какво точно представлява, аз си мислех че е вертикален разрез ... извинете ме за невежеството, но не мога да си представя какво представлява

Ето как :

http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=1542417684

# 24
  • Мнения: 603
благодаря за пояснението  Hug

# 25
  • гр.София
  • Мнения: 380
Изпитвах неприятно усещане и опъване до тринадесетия ден след раждането. Нямаше нужда да ми махат конците, защото бяха от тези, които се саморазграждат, но аз отидох на десетия ден, защото усещането беше много неприятно. След като ги махнаха минаха два-три дни,  болката и опъването изчезнаха, белегът въобще не си си личи и не съм изпитвала болка след това. Благодарна съм на лекарката, която ме ши, явно си е свършила добре работата.

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 14:38 от Лола

# 26
  • Мнения: 236
Ами шева зараства бързо, но болката и най-вече "опъването" при мен продължи с месеци.

Да, при мен беше така Peace

# 27
  • Мнения: 185
Седмица след раждането ходих да ми свалят конците(които уж сами щяха да паднат #Cussing out), щото организмът ми ги отхвърлял. След това още около две седмици седях на една страна  Embarassed . Към 40-ия ден лекарката ми ме увери, че всичко е зарастнало перфектно и мога да правя секс, дори да ида на кола маска... Но на мен ми опъваше още около месец. Някъде на третия месец вече не усещах никакъв дискомфорт Peace

Общи условия

Активация на акаунт