Смесен брак с турчин - как ви приемат?

  • 48 945
  • 143
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 740
Е, в нашето семейство аз съм туркинята, но такива проблеми нямаше и няма.
Пример: Синът ми е с българско име, но е кръстен на моя баща.
Друг пример: Моите родители приемат съпруга ми като третото им дете(та понякога и за второ като ме попрескочат леко  Laughing ), но със снаха ми(туркиня, с по - дълъг брак за брат ми,от моя) така и не могат съвсем да се напаснат.
Затова и аз си мисля, че е до хората(не до произхода) - дали при вас или тях, някъде има камъче и не може да проработи механизма за разбирателство помежду ви.

# 16
  • Мнения: 2 100
А аз не разбирам защо децата са с български имена? Ти българка, той турчин...Има толкова много имена, които може да "напаснете". А говорили ли сте с приятелите си защо се отдръпват? Може причините да са съвсем други.

# 17
  • Мнения: 6 618
Братовчед ми и братовчедката се ожениха за турци .Братовчеда се отдръпна изцяло от семейството си ,с братовчедката си поддържаме нормални отношения.
Но не мога да си изкривя душичката ,че отначало не се зарадвах на новината.

# 18
  • Мнения: 12 666
Ами зле ги приемат. Най-вече от турската страна и то точно българските турци.
Аз имах най-добро желание, но туркинята по цял ден гледа турска тв и обяснява колко е по-хубаво в Турция.

# 19
  • Мнения: 3 804

Аз имах най-добро желание, но туркинята по цял ден гледа турска тв

Не искам да го приемаш като заяждане,но аз тук си имам приемник на ИТВ вече от няколко години-и изключая определни арабски сериали -арабска тв общо взето рядко гледам -това обаче не създава проблеми нито на мен,нито на свеки когато се виждаме-а пък за мъжо направо е рай-така претендентите за другия тв стават с един по малко  Grinning.Та не разбрах гледането на тв какво общо има  newsm78

# 20
  • Мнения: 6 390
Ами може би Мадам Х и свекито й са само с един телевизор, при вас няма проблем, защото те си гледат арабската на друг приемник и не трябва да си делите телевизора Wink
 май в това е проблема
И при нас е понякога проблем единия телевизор... въпреки че сме само 2ма ...всъщност вече и голямата трябва да я броя за тв...та 3.ма
най-добре всеки с телевизор да си е  Mr. Green

Ама що се прекръсти на чингис хан ми моля те обясни  Mr. Green
няма ли известни жени по вашия край... ей на Бхуто или друга  Wink

# 21
  • Мнения: 12 666

Аз имах най-добро желание, но туркинята по цял ден гледа турска тв

Не искам да го приемаш като заяждане,но аз тук си имам приемник на ИТВ вече от няколко години-и изключая определни арабски сериали -арабска тв общо взето рядко гледам -това обаче не създава проблеми нито на мен,нито на свеки когато се виждаме-а пък за мъжо направо е рай-така претендентите за другия тв стават с един по малко  Grinning.Та не разбрах гледането на тв какво общо има  newsm78

Ама все ще се хванете за най-глупавото. Гледа си. И въобще не й пука какво става в България. А тук живее. Ми какво общо да имам с нея. Говори ми за някакви сериали, дето не ги знам.  И ме гледа с презрение. И както казах - непрекъснато ми обяснява колко по-хубавжо било в Турция.

# 22
  • Мнения: 3 804
извинявам се за спама-вярно,ако живеехме у свеки може би щеше наистина да е проблем.
А като сме почнали с тв-у нас са 3-един за бг програми,един общ и един за двд-и хлапетата пак се карат  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 3 804

  И ме гледа с презрение.

Виж всичко друго може да се преглътне,всеки си има вкус и интереси-но ,това вече е прекалено   #Cussing out #Cussing out #Cussing out


Ама що се прекръсти на чингис хан ми моля те обясни  Mr. Green
няма ли известни жени по вашия край... ей на Бхуто или друга  Wink

А Бхуто ни беше малко далече .
Ника ми го лепна голямата госпожица -за него учеше в момента-аз съм била като него-без  милост и съм се вряла насякъде -защото и спрях музиката и я накарах да седне да и учи  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 573
Ние сме заедно от почти 10 години. Моите приятели и роднини винаги са харесвали мъжа ми, никога не съм усещала дори и намек по въпроса с неговата религия или националност. Семейството на мъжа ми са доста консервативни и в началото им беше малко странно да свикнат, но нито те, нито приятелите на съпруга ми са показвали, че им неприятно. Имаме познати със смесени бракове в България, но не съм чувала подобно оплакване досега. Според мен проблема е другаде.

Ами зле ги приемат. Най-вече от турската страна и то точно българските турци.
Аз имах най-добро желание, но туркинята по цял ден гледа турска тв и обяснява колко е по-хубаво в Турция.

Повечето туркини имат проблем с адаптацията извън родината. Понеже ние сме все в чужбина и общуваме с турци, рядко съм срещала туркиня с по-различно поведение. Да не ти пука!
Ние пък в къщи имаме 1 тв и ако ме пигаш и то ни идва в повече.  Wink

# 25
  • Мнения: 34
Внимавай, че турците много изневеряват  Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 573
Внимавай, че турците много изневеряват  Twisted Evil

 Joy hahaha Туй по темата ли?

# 27
  • Мнения: 34
Не е по темата. Не мога да се впиша в самата темата. 

# 28
  • Мнения: 12 666

  И ме гледа с презрение.

Виж всичко друго може да се преглътне,всеки си има вкус и интереси-но ,това вече е прекалено   #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Надявам се, че не ме иронизираш. Защото сервирам свинско. Компанията е смесена. Повечено ядат.

# 29
  • Мнения: 927
Внимавай, че турците много изневеряват  Twisted Evil
Аха, па всичките българи само седят и плетки у къщи разплитат.. Глупости са това да се свързва с определена националност някаква лоша черта или поведение.

А по темата - имам приятелка, женена за турчин и са страхотно семейство. Много им се радвам и на тях и детето  Grinning.  Тя ми се беше оплакала,че е срещнала подигравки в началото и то от хора, които са и се пишели за приятели, но аз смятам, че това си е от чиста завист.
Пожелавам ти да се обичате силно и да не обръщате внимание на негативното отношение   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт