Смесен брак с турчин - как ви приемат?

  • 49 030
  • 143
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 212
За мен влюбването е спонтанен процес, как го контролирате незнам, нито пък ме интересува, но съм сигурна, че не религията определя качествата на човек.
Всъщност  тука бъркаш. Малко или много ако родителите на един човек са религиозни го възпитават и част от възпитанието е свързано с религия. Качествата също се свързват с това каква религия изповядва даден човек... Wink
Всъщност изобщо не бъркам, доказват го многото примери на напълно противоположни хора, които изповядват една и съща религия. И никого не нападам, просто ми е странно какво значи да си позволиш, или не на да се влюбиш в някой. Все едно да го попиташ още на първата среща за религията му и да отсечеш : " А, ок, тогава може и да се влюбя в теб "  Grinning
Мммм...добре сега ще ти обясня!
Аз не се движа в среда,в която мога да има близост до мюсюлманин....
Имам си принципи. Ако щеш вярвай-ще го попитам на първата среща дали е християнин и ако каже не си бия камшика с триста.
Ам,относно качествата на човек. Не се изказах правилно вероятно. Според мен качествата на човека са комплексни. Те се градят на база възпитание,вързприятие на околния свят и религиозните му наклонности. Wink Така че ,за да бъда по-конкретна за мен не си права Wink

# 136
  • Мнения: 2 590
Desert Princess благодаря за подробното обяснение   bouquet
Желая ти успех и да откриеш човека на твоите мечти, да си много щастлива и обичана.  bouquet

# 137
  • София
  • Мнения: 1 735
..... В простотията няма толерантност, няма  мисъл, няма и цветове. Всичко е черно и бяло. Гадно! В 21 век, когато светът би трябвало да е различен, или поне не толкова ограничен и елеминтарен...
Съгласна съм с теб.Хората със смесени бракове са щастливи само когато са много широко скроени и много интелигентни.Сетих си за още едно семейство с жена християнка и косовски мюсюлманин.Имат 2 прекрасни дъщери и много добри взаимоотношения,вече са заедно поне 15год.Красива двойка са!

# 138
  • France
  • Мнения: 726
Познавам семейство, в което той е бг турчин. Името му е немско, но ако се вмъкне една буква, става турско. Имат дете. Тя искаше да го кръстят с бг име, но той беше категорично против...приеха компромисен вариант- детето да носи западно-европейско име. Не смея да попитам, дали ще го обрязват.
Та така- конфликти ще има.
По отношение на алкохола и консумацията на свинско: ядат и пият като нас. Дори не се крият.
Знаете ли колко много свинско месо се пренася контрабандно в Турция и се продава на изселниците? Чакат бг автобуса и питат екскурзиантите дали продават месо.
И още нещо: научните изследвания доказват, че така наречените "български турци" всъщност са българи и не притежават генните характеристики на турците.

# 139
  • Мнения: 418
Аз имам малко по-различна информация, НО не съм историк все пак..от това , което съм чела BG TR са Печенег(3)и , Кумани , Огузи(4acT oT Западнотюркския хаганат---> по-късно образуват Селджукска държава), Кримски татари, Черкези etc.  Peace

За мен е по-важно да има разбирателство и да намирам приликите между народите, традициите и религиите отколкото да се деля и да държа на всяка цена да доказвам разликите ... Bместо да се морим да доказвамe ,кой е прав, кой крив, кой е по-светец , по-вярваш с по-правилната религия – Важното е да имаме душевен мир. И един непоискан съвет , който иска да научи нещо за дадена религия, да не се учи от изповядващите тази религия, а от книгите на религията, защото ако гледаме какво става по света то християните трябва да са педофили, мюсюлманите – терористи, евреите –убийци. Тъпи обобщения нали?  .... Tази тема ми дойде малко в повече ...

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 10:13 от bz

# 140
  • Мнения: 12 674

Мммм...добре сега ще ти обясня!
Аз не се движа в среда,в която мога да има близост до мюсюлманин....
Wink


Много ми е интересно каква е тази среда, забранена за мюсюлмани.

# 141
  • Мнения: 431
Еее, какво неясно има относно разпознаването при влюбване, в България още по името си личат. Simple Smile Едва ли са много Ивановците мюсюлмани.

# 142
  • Мнения: 12 674
Мадам Х   с какво точно съм се поизложила?  Mr. Green
Това, че някой ме пита нещо и иска да му обясня не означава, че съм "представителна извадка на вярващите мюсюлманки" .. всеки си е вярващ- не вярващ, мюсюлманин - немюсюлманин за себе си.   Wink

Напремер с това

Vanhorne да, непременно искам да е мюсюлманин, защото така ще бъда най-щастлива и удовлетворена. Не мога да си представя да имам до себе си мъж, който ми пие алкохол денонощно  Sick или пък си няма принципи, каквито са днес повечето младежи тук и турци и българи за съжаление. Пък и не мога да си представя да спа с необрязан...гнус ме е. Mr. Green

С един замах хвърли всички немюсюлмани в казана.

# 143
  • Sofia
  • Мнения: 3 037
Попреляхте!
Съжалявам, че не е възпитано да ви оставя творбите на показ в темата.

Общи условия

Активация на акаунт